Топ 50 најдобри онлајн казина

Клучот за добро и безбедно коцкање е изборот на вистинското казино. На изборот на платформата треба да му се пристапи што е можно поодговорно, бидејќи порталот вклучува не само прекрасен интерфејс и голем избор на слот машини, туку и веродостојност за складирање и пренос на средства, гаранција за добивки и разбирлив систем за наградување. Само добри компании можат да ги обезбедат овие услови и да им обезбедат на клиентите удобност и безбедност на играта. Кои онлајн казина треба да се изберат, а кои треба да се избегнуваат? Ајде да го сфатиме.

Ранг Име на казиното Оценка на казино Бонус понуда Безбедна врска
1
1xBet
Коефициент: 96%
9.9/10★
Играјте Преглед
2
888Casino
Коефициент: 96.3
9.9/10★
Играјте Преглед
3
GGbet
Коефициент: 97.3
9.9/10★
Играјте Преглед
4
22bet
Коефициент: 98.2
9.8/10★
Бонус:
Играјте Преглед
5
Betwinner
Коефициент: 98.1
9.8/10★
Бонус:
Играјте Преглед
6
Vavada
Коефициент: 97.9
9.7/10★
Бонус:
Играјте Преглед
7
1WIN
Коефициент: 97.8%
9.6/10★
Играјте Преглед
8
UniBet
Коефициент: 98
9.5/10★
Играјте Преглед
9
Parimatch
Коефициент: 98.5
9.5/10★
Играјте Преглед
10
Vulkan Vegas
Коефициент: 97.3
9.4/10★
Бонус:
Играјте Преглед
11
William Hill
Коефициент: 97.9
9.4/10★
Играјте Преглед
12
Mr Green
Коефициент: 96.9
9.3/10★
Играјте Преглед
13
Mostbet
Коефициент: 97.9
9.3/10★
Играјте Преглед
14
Pin-Up
Коефициент: 98.1
9.2/10★
Играјте Преглед
15
LeoVegas Casino
Коефициент: 98.1
9.2/10★
Играјте Преглед
16
Betway
Коефициент: 97.9
9.1/10★
Играјте Преглед
17
PokerStars
Коефициент: 98.9
9.1/10★
Бонус:
N/A
Играјте Преглед
18
Loft.Casino
Коефициент: 97.8
9.0/10★
Бонус:
Играјте Преглед
19
Bet 365
Коефициент: 98.2
9/10★
Играјте Преглед
20
PixBet
Коефициент: 98.8
8.8/10★
Бонус:
Играјте Преглед
21
BitStarz
Коефициент: 97.8
8.7/10★
Играјте Преглед
22
Party Casino
Коефициент: 97.8
8.6/10★
Играјте Преглед
23
Joy Casino
Коефициент: 97.7
8.5/10★
Бонус:
Играјте Преглед
24
Casino X
Коефициент: 97.5
8.5/10★
Бонус:
Играјте Преглед
25
RioBet
Коефициент: 96.3
8.5/10★
Играјте Преглед
26
Rox
Коефициент: 97.1
8.4/10★
Играјте Преглед
27
Bwin
Коефициент: 97.4
8.4/10★
Играјте Преглед
28
Wildz
Коефициент: 97.2
8.3/10★
Играјте Преглед
29
FastPay
Коефициент: 97.6
8.3/10★
Играјте Преглед
30
Bob
Коефициент: 97.9
8.2/10★
Играјте Преглед
31
Jackpot City Casino
Коефициент: 96.9
8.1/10★
Играјте Преглед
32
Ladbrokes
Коефициент: 97.5
8.1/10★
Бонус:
Играјте Преглед
33
Casumo
Коефициент: 97.1
8.1/10★
Играјте Преглед
34
Aplay Casino
Коефициент: 97.4
8.1/10★
Бонус:
Играјте Преглед
35
Rizk
Коефициент: 96.7
8.1/10★
Играјте Преглед
36
Kolikkopelit
Коефициент: 96.5
7.9/10★
Бонус:
Играјте Преглед
37
Sol
Коефициент: 96.5
7.8/10★
Играјте Преглед
38
DafaBet Casino
Коефициент: 97.7
7.8/10★
Бонус:
Играјте Преглед
39
Slottica
Коефициент: 97.7
7.8/10★
Играјте Преглед
40
Super Cat
Коефициент: 96.6
7.7/10★
Играјте Преглед
41
PlayAmo
Коефициент: 96.4
7.7/10★
Бонус:
Играјте Преглед
42
Zodiac
Коефициент: 96.2
7.6/10★
Играјте Преглед
43
Frank
Коефициент: 96.6
7.5/10★
Бонус:
Играјте Преглед
44
Spin
Коефициент: 96.7
7.5/10★
Бонус:
Играјте Преглед
45
Casinohuone
Коефициент: 97.3
7.5/10★
Играјте Преглед
46
CosmicSlot
Коефициент: 96.9
7.4/10★
Играјте Преглед
47
OleyBet Casino
Коефициент: 98.2
7.3/10★
Бонус:
Играјте Преглед
48
Coral Casino
Коефициент: 96.5
7.3/10★
Бонус:
Играјте Преглед
49
Ruby Fortune
Коефициент: 97.7
7.3/10★
Бонус:
Играјте Преглед
50
Mummy's Gold
Коефициент: 96.9
7.3/10★
Играјте Преглед

Како да го изберете најдоброто онлајн казино

Има повеќе од 100 казина со различни интерфејси, програми за коцкање и бонус. Некои од нив се навистина добри и обезбедуваат удобна игра и безбедност, додека други се на црната листа и генерално забранети во многу земји. Па, како да не налетате на најлошиот портал и да изберете сигурна опција меѓу таков асортиман? Сè е прилично едноставно. Вреди да се разгледаат критериумите за избор на платформи и проучување на рејтингот на компаниите.

казина

Ако искусен гејмер знае како брзо да разликува добро казино од кукла, но почетниците не можат секогаш да го разберат ова прашање. За да не наидете на нелегален портал, се препорачува прво да обрнете внимание на присуството на официјална лиценца, бидејќи тоа ја потврдува законитоста на активноста и усогласеноста со меѓународните стандарди. Покрај тоа, играчот треба да обрне внимание на:

  1. Целосен и разбирлив бонус систем. Ако платформата нуди само бонуси за добредојде, тогаш вреди да се размисли: казиното едноставно штеди на играчите или е алчно за камата за подароци на депозити и бесплатни вртења.
  2. Добро дизајнирана веб-страница и добро осмислено мени. Можете веднаш да разберете колку инвеститорот не заштедил на развојот. Добрата локација има интуитивен интерфејс, беспрекорно вчитува страници и обезбедува едноставно мени без мака.
  3. Асортиман на автомати. Опсегот на софтвер е огромен: некои нудат само 500 слотови, додека други нудат повеќе од 4000. Изборот е очигледен.
  4. Број и типови на програмери. Колку повеќе провајдери се вклучени во развојот на автомати, толку поразновиден и поинтересен ќе биде софтверот.
  5. Брзина на трансфер и ограничувања за повлекување. Подобро е да изберете казино без ограничувања со време на повлекување не повеќе од 48 часа.
  6. Присуство на услуга за поддршка и различни јазици во поставките.

Многу играчи обрнуваат внимание на присуството или отсуството на мобилна апликација. Овој критериум за избор е субјективен: за некои, ова е единствената погодна опција за играта, додека за други, тоа е само дополнителен, но не и задолжителен елемент. Во секој случај, вреди да се земат предвид сите карактеристики на платформата и да се проучат прегледите на искусни гејмери.

Рејтинг на казино со вистински пари Топ 10

Откако ги разбравте критериумите за избор, можете безбедно да преминете на самиот опсег на платформи. Како што веќе споменавме, постојат повеќе од 100 различни видови компании за коцкање, но нема смисла да се земат предвид сите, бидејќи некои од нив се нелегални, други се здодевни, а други генерално е подобро да се заобиколат. За погодност на гејмерите, ги нудиме 10-те најдобри платформи за игри со кои можете безбедно и интересно да играте слот машини.

Казино со најбрзи исплати

Брзината на повлекување е важна точка при изборот на платформа, бидејќи нема желба да се чека со денови за пренос и прием на средства на сметката. Има 40 казина кои имаат брзина на повлекување не поголема од 48 часа и нема одложувања. Во исто време, едно брзо повлекување не е доволно, бидејќи другите карактеристики на компанијата не се помалку важни. За ваша погодност, ги нудиме 10-те компании со најбрзиот трансфер на пари.

најбрзи исплати

При изборот, не треба да обрнувате внимание само на брзината на повлекување средства од сметка на сметка, поважна е доверливоста и лиценцата на казиното. Сите презентирани казина не само што обезбедуваат многу брзо повлекување на средствата, туку и добра бонус програма, безбедност на играта и огромен избор на автомати. Сите компании имаат лиценца, потврдена со индивидуален број.

Како е составена листата на 50 најдобри онлајн казина

Сите горенаведени рејтинзи не се засноваат на празни информации, туку на конкретни информации за платформите кои овозможуваат сеопфатно проучување на активностите на компанијата. Ова ги зема предвид критериумите како што се: бонус програма, софтвер, регистрација и верификација, опции за повлекување и брзина на пренос, како и достапност на лиценца и мобилна апликација. Значи, да ги разгледаме подетално сите критериуми за составување рејтинг и избор на казино.

Бонуси за добредојде за нови клиенти

Казиното мора нужно да поттикне нови клиенти нудејќи им бонус бесплатни вртења и камата на депозитите. Во исто време, добрите компании им обезбедуваат на новите гејмери ​​програма со повеќе фази во која добиваат различни бонуси за последователни депозити. Доверливото казино никогаш нема да биде скржаво во привлекувањето играчи, затоа на клиентите секогаш им нуди одлични подароци: од 100% на депозит и најмалку 50 бесплатни вртења. Покрај тоа, новите гејмери ​​можат да учествуваат во програмата за лојалност.

бонус за добредојде

Програмери на софтвер

Гејмерите се водат од аксиомата: колку е поголем опсегот на автомати, толку е поелаборирано и поинтересно казиното. Компанијата која сака да привлече играчи никогаш нема да штеди на провајдери и развој на софтвер. Во просек, казиното нуди од 2.000 до 7.000 слот машини, вклучувајќи стандарден рулет, игри на маса, бакара, игри со карти, кено, покер, блек џек итн. Во исто време, асортиманот не треба да биде исполнет само со ист тип слотови, но им обезбеди на гејмерите различни категории.

Процес на регистрација

Не сите играчи сакаат да креираат профил веднаш, па затоа е подобро да изберете казино со демо верзии и можност за играње дури и без регистрација. Процесот на регистрирање сметка треба да биде што е можно поедноставен: полно име, земја, валута, телефонски број или е-пошта. Некои компании бараат индекс, место на живеење, место на работа или студирање и други информации. Ова го отежнува процесот на регистрација, па затоа е подобро да изберете нешто поедноставно отколку да трошите време за пополнување на стотици полиња за сметки.

Покрај тоа, во повеќето случаи, исто така се бара да помине верификација, односно потврда на сметката со обезбедување документи. Скенирање или фотографија од вашиот пасош (или друг документ за идентификација) треба да биде доволно за да креирате профил. Покрај тоа, треба да обрнете внимание на условите за верификација: обично тоа не е повеќе од 3 дена.

Поддржани платежни системи

Големите компании за коцкање секогаш обезбедуваат неколку начини за депонирање и повлекување средства од сметките, а со тоа обезбедуваат индивидуален пристап за сите клиенти. Најмалку, казиното мора да поддржува најмалку пет медиуми за пренос. И подобро е ако компанијата ги поддржува следните платежни системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ.

Поддржани платежни системи

Брзина на повлекување

Брзината на повлекување средства зависи од обработката на барањето и квалитетот на интеракцијата со платните системи. Во просек, компаниите поставуваат максимален временски рок од 48 часа. Но, има и казина кои обезбедуваат инстант трансфери во рок од 2, 6 или 12 часа. Може да се постави секое време. Се препорачува да се обрне внимание на информациите на страницата, но на реалните прегледи на клиентите, кои точно ќе ви кажат колку долго се префрлаат пари од сметка на сметка.

Лиценца

Да се ​​има лиценца за казино гарантира усогласеност со законот и меѓународните стандарди. Оваа информација е во јавен домен, така што играчите можат слободно да го најдат бројот и деталите за лиценцата за да ги потврдат. Во повеќето случаи, казиното добива лиценца од Курасао, но има и, на пример, Малта и други. Ако нема информации за лиценцата и не можете да ја најдете дури и кога ќе ви биде побарано од компанијата, подобро е да ја одбиете играта и да изберете нешто друго. Недостаток на законска дозвола за коцкарска активност – недостаток на доверливост на порталот и безбедност на играта.

Мобилна апликација за казина

Присуството на мобилна апликација за избор на казино не е неопходно, тоа е само добар додаток. Многу портали не развиваат апликација, нудејќи им на клиентите само мобилна верзија на страницата. Ова е доволно за нормална и удобна игра. Но, ако навистина сакате да преземете апликација за брз пристап до порталот, тогаш треба да изберете казино со мобилна апликација.

казино за мобилни апликации

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 1
  1. Rigs

    Ви благодариме што ми помогнавте да изберам онлајн казино, вашиот рејтинг на казиното ми помогна да го изберам најдоброто место за играње. Онаму каде што можев да ги искажам добивките без никакви проблеми. Избрав Pin-Up TOP!

Коментари