Dynamite Riches Megaways

Динамит ги богатството Megaways од понудите за игри на Red Tiger да се вклучат во скапоцени камења. Се одликува со оригинални бонуси, бројни функции и напредни тапани. Победи тука се во можност да достигнат неколку илјади облози на задниот дел. Сето ова е дополнето со опцијата Megaways која ви овозможува да создадете комбинации 117649 на начини.

Опис на слот машина

Динамитот го богатството Megaways слотот има 6 тапани на залиха. Во нив се појавуваат симболи. Тие добиваат различни големини, зафаќајќи до 7 клетки. Комбинациите се собираат од соседните позиции. Достапни се вкупно до 117649 патеки. Нестабилноста е доста голема, но процентот на повлекување – просек.

Параметар

Опис

Обложување (минимум)

0.1 монета

Обложување (максимум)

20 монети

Победа (максимум)

8185.3 облози

Тапани и редови

До 6*7

Линии за плаќања

До 117 649

Нестабилност

Високо

Коефициент на РТП

94.72%

Бонуси

Има

Множители со награден комбо (x)

0.1 – 2

Функционалноста на играта

Функциите во динамитот го богатството Megaways стандард, како и во другите машини со црвен тигар. Тие даваат пристап до сè што е потребно за удобна игра, имено:

 • Промена на обложување;
 • Лансирање на тапани;
 • Активирање на автоматска игра;
 • лансирање на турбо верзија;
 • делови со информации;
 • звучни поставки;
 • режим на цел екран.

Функциите се контролираат преку копчињата лоцирани на рабовите на екранот. Во близина покажува делови што прикажуваат биланс, добивки и избраната стапка.

Бонус дополнувања на динамитот богатство мегавеј

Динамит богатството на играта Megaways доби неколку уникатни функции од провајдерот. Некои работат во секоја рунда, други започнуваат случајно или од губење на специјални слики. Во секој случај, сите тие имаат за цел да издадат дополнителни добивки и да ја зголемат профитабилноста.

Црвен тигар

Можете да ја играте слот машината на црвениот тигар во онлајн казино Рабона.

Мегавеј

Функцијата развиена од Gig Time Gaming. Додадено на слот за мегавеј на динамит. Поради ова, секој тапан е во состојба да даде од 2 до 7 слики. Нивниот број постојано се менува. Бројот на можни наградни патеки, што се зголемува на 117649, исто така зависи од ова.

Специјални функции

Постојат четири вградени опции. На почетокот на играта тие се блокирани. За да се отвори еден од нив, потребно е да се соберат 15 динамити (сумирани во секоја рунда). Отворените функции ги извршуваат следниве активности:

 1. ТНТ. Постои експлозија што ги уништува симболите на картичката и ги заменува со високо платени слики.
 2. Злато диво. Средни тапани се исполнети со златни инготи. Тие се диви и помагаат да се создаде комбо од сите други ликови лоцирани во близина.
 3. Фактор. Мултипликатор x2 се применува на добивањето добивки – x10. Ако испаднат неколку фактори, тогаш нивните вредности се сумирани (до x20).
 4. Мега дива. Еден од средните тапани е целосно исполнет со диви симболи «Дијамант».

Секоја од функциите е загарантирано да се активира на следниот спин откако ќе се отвори. Во иднина, тие се вклучени случајно. По отклучувањето на сите опции, симболите престануваат да паѓаат «Динамит». Ако ја промените големината на стапката, тогаш функциите повторно ќе испаднат да бидат блокирани.

Црвен тигар

Златни грбови

Ова име го доби главниот бонус на слот машината за динамити „Megaways“. Се активира со три или повеќе симболи на вагони. Издадени се минимум 8 фризури (+2 за секој дополнителен распрскувач). Бонусот е продолжен за 4 рунди кога ќе испадне најмалку 3 распрскувачи.

Златните грбови работат автоматски. Во текот на нив има растечки множител. Се зголемува за еден за секоја победничка комбинација (до x20). Се однесува на сите добивки што паѓаат во рундата. Ресетирање на крајот од бонусот.

Како да играш

Прво на сите, лансирајте динамит ги богатството Megaways во готовина или демо верзија. Следно, конфигурирајте ја големината на облогот во делот со соодветното име. При изборот, ве советуваме да се фокусирате на долги растојанија и да ја поделите вашата рамнотежа за најмалку 500 еднакви делови.

Тапаните се лансираат со големо копче со жолта стрела. Можете да ја забрзате нивната ротација со функција «Турбо». И ако сакате да го автоматизирате процесот, тогаш користете го клучот «Автоматско». Таа ќе отвори прозорец со избор на вртења и граници. После тоа, останува само да се набудува колекцијата на комбинации, пресметковникот на добивките и работата на бонусите.

Динамит ги богатство симболите на слот машина со мегавеј

Играта доби многу уникатни ликови. Нивните слики се поврзани со заедничка тема (рударски скапоцени камења во рудникот). Тие се поделени во неколку главни групи:

 1. Ниско -платено. Четири карактери во форма на камени блокови со скапоцени камења што прикажуваат костум за картички. Се појавуваат често, а нивните добивки се од 0.1 до 1 стапка.
 2. Високо платено. Четири тематски слики (фенер, пиле со лопата, шлем, торба златна руда, рудар). Паѓаат поретко на картичка, но донесете поголеми фактори од 0.3 до 2.0.
 3. Специјални. Во главната игра се вклучени 2 бонус симболи: Динамит – Има дива функција и отвора опции за блокирање; Количка – Распрскувачки, активирајќи го Фресинс. Постојат дополнителни производи што се појавуваат во случајни бонуси.

Комбинациите од обични слики се формираат според соседните тапани. Дивите помагаат во ова. Што се однесува до распрскувачот, тие даваат награда кога паѓаат во која било позиција.

Слот машина RTP

Коефициентот на РТП во динамитот го богатството Мегавеј слот е – 94.72%. Ова е стандардна вредност за игрите на игри со црвен тигар. Обезбедува просечни шанси за водење и излез во плус.

Покрај враќањето, треба да обрнете внимание на нестабилноста. Тука е доста висок. Ова значи дека наградите ретко се издаваат и може да испаднат долги серии на непоканети рунди. Затоа, подгответе се за долга игра за најмалку 500 вртења однапред.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари