Преглед на казиното Betwinner 2023

Казиното Betwinner е одлична платформа која веќе стана големо име во индустријата, и покрај тоа што е основано само во 2018 година. Зошто? Па, програмерите на Betwinner ги разбираат потребите на коцкарите. Како резултат на тоа, тие обезбедуваат извонредни услуги за коцкање обезбедувајќи огромен избор на игри, низа бонуси, алатки за плаќање и многу повеќе. Затоа, подгответе се додека нурнуваме длабоко за да разбереме зошто вреди да играте во Betwinner.

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 100 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус

betwinner-веб-страница

Распоред и дизајн

Веб-страницата Betwinner е дизајнирана во две главни бои: зелена и црна. Оваа комбинација има смирувачки ефект и е пријатна за око. Поставувањето на копчињата е прилично стандардно, со копчето за најава/регистрација во горниот десен агол и основните информации на дното на страницата. Сепак, внимавајте дека Betwinner не нуди само казино игри, туку и услуги за обложување. Значи, за да стигнете до вистинската секција на веб-локација, треба да ја најдете на зелената лента на врвот на страницата.

🎰Име на казино Betwinner
❗️Официјален сајт https://betwinner.com
🤝Верзии Мобилна/верзија на прелистувач
🔝Сопственик ПРЕВАЈЛЕР Б.В
⚖️Лиценца Лиценца Курасао #8048/JAZ
⏳Датум на основање 1997 година
🏳️Јазици Повеќејазичен
📱Повратни информации од клиентите жалби@betwinner.com
📧  е-пошта [email protected]
🆘Поддршка Да, 24/7. +44 203 455 62 22

Лиценцирање и безбедност

Платформата Betwinner е во сопственост и управувана од PREVALIER BV, и има лиценца од Курасао. Затоа, законот ги штити сите вклучени во казиното од каква било потенцијална загуба на пари или податоци. Исто така, страницата користи неколку методи за шифрирање за да се осигура дека хакерите немаат шанса да дојдат до вашите податоци.

Бонуси и промоции

За да го подобрите вашето искуство со коцкање, Betwinner има достапен број на промоции:

 • Пакет за добредојде. Веднаш по регистрацијата, можете да ги искористите предностите на вашата прва промоција: пакетот за добредојде. Нема потреба да го активирате; едноставно депонирајте најмалку 10 евра на вашата сметка. Овој бонус е поделен во четири фази. Првата фаза ќе ви даде 100% бонус (максимум 300 евра) и 30 бесплатни вртења; вториот ви дава 50% (350 евра максимум) и 35 бесплатни вртења; третиот ви дава 25% (максимум 400 евра) и 40 бесплатни вртења; а четвртиот ви дава 25% (максимум 450 евра) и 45 бесплатни вртења.
 • Лојалноста вреди злато. Ако одлучите да останете со Betwinner, ќе добиете дополнителна награда по вашиот десетти депозит. Овој бонус ќе биде комбинација од бонус за депозит (до 300 евра) и 100 бесплатни вртења. За да го активирате, мора да отидете до поставките на вашата сметка и да го изберете. Потоа, едноставно направете го вашиот десетти депозит и одете!
 • Казино VIP Cashback. Играјќи во Betwinner, ќе бидете наградени со бонуси на програмата за лојалност, а Cashback е еден од нив. Оваа понуда ви враќа одреден процент од вашите изгубени облози. Можете исто така да го зголемите износот на Cashback што го добивате со движење нагоре низ нивоата на лојалност (за да го направите тоа, сè што треба да направите е да играте повеќе).

За да добиете кој било од овие бонуси, мора да го завршите вашиот профил и да го активирате телефонскиот број.

Како да се регистрирате во Betwinner

Процесот на регистрација во Betwinner не се разликува многу од другите онлајн казина. Но, неговата главна предност е тоа што ги одржува работите едноставни и сигурни. За да поставите сметка, ќе треба да ги поминете следните чекори:

 • Отворете ја веб-локацијата и пронајдете го копчето за регистрација (означено со жолто) во горниот десен агол
 • Изберете еден од методите за регистрација: телефон, е-пошта, со еден клик или преку социјалните медиуми
 • Пополнете ги бараните информации и притиснете „Регистрирај се“
 • Потврдете ја вашата сметка
 • Одете на страницата на вашиот профил и пополнете ги бараните информации

betwinner-регистрација

Откако ќе го направите тоа, ќе добиете целосен пристап до сè што има да понуди Betwinner: бонуси, игри, опции за плаќање итн.

Достапност на мобилно казино

Коцкарите често немаат пристап до нивниот PC/Mac, но сепак сакаат да ги вртат тие ролни. За да го овозможи ова, Betwinner воведе мобилна апликација која е компатибилна со многу уреди.

И корисниците на Android и iOS можат да одат на нивниот официјален пазар за апликации (Play Store/App Store) за да ја најдат апликацијата и да ја преземат. Нашето тестирање покажа дека апликацијата работи непречено на 90% од уредите, а проблеми може да се појават само на старите уреди.

Но, ако не сакате да ја преземете апликацијата, секогаш можете да ја искористите верзијата на прелистувачот на казиното. Со оглед на фактот дека секој телефон веќе има прелистувач, се што треба да направите е да го отворите и да ја побарате веб-страницата на Betwinner. Иако перформансите и интерфејсот може да бидат малку полоши отколку со апликацијата, верзијата на прелистувачот е сепак солидна опција.

Кои игри се достапни на Betwinner?

Вистинското срце на секое казино се игрите што ги нуди. За среќа, програмерите на Betwinner го знаат ова добро, поради што додадоа огромен избор на забава за коцкање за уживање. Ајде да ги погледнеме најпопуларните опции:

слотови

Општо земено, слотовите се најпопуларниот дел на веб-страниците и има неколку причини зошто:

 • Тие не бараат многу ангажман од играчот. Бидејќи играта се контролира со само неколку копчиња, играчот може едноставно да седи и да се опушти додека ролните се вртат.
 • Разновидност на теми. Секој знае дека секој слот мора да има некаков централен мотив, а тие можат многу да варираат: од шерифи од дивиот запад до слотови во стилот на аниме. Ова значи дека секој може да најде слот со изглед и атмосфера што ќе му се допадне.
 • Можете да купите бонус игри. Бонус играта е она што го бара секој играч на слот: нуди одлични можности да го постигнете џекпотот. Ако ви е преку глава да чекате да се појави бонус играта, Betwinner ви дозволува да ја купите директно.

betwinner-слотови

Betwinner нуди и демо-режим, кој можете да го користите за да го испробате кој било слот што го сакате без да потрошите пари на него. Користете ја оваа алатка за да пронајдете нови слотови за играње, да ги проверите правилата или да развиете нови стратегии.

Видео слотови

За љубителите на копнени казино, Betwinner има многу опции за видео слот. Овие слот игри го симулираат искуството што би го добиле од копнено казино. Тие го постигнуваат овој ефект со помош на нивните атмосферски звуци и визуелни слики.

Игри на маса

Игрите на маса се суштински дел од секое казино, а Betwinner не е исклучок. Сите игри на маса што ги споменуваме подолу може да се најдат во неколку варијации со мали промени во правилата и визуелните слики:

 • Блек Џек. Класична игра со карти каде играчите треба да извлечат карти додека не соберат рака вредна 21 поен; но, ако се надмине оваа бројка, тие губат. И покрај тоа што можете да смислите некои незгодни стратегии во Блек Џек, правилата сè уште се лесни за новите играчи.
 • Покер. Натпреварувајте се со другите играчи за да ја формирате најсилната комбинација од картите во вашата рака, плус оние на масата. Играчот со најсилна комбинација ги добива парите.
 • Зарове. Изберете ја вашата стратегија и фрлајте ги коцките. Ако вашиот облог е точен, ќе ги добиете парите; ако не, губиш. Исто како и во Блек Џек, можете да ги искористите предностите на комплицираните стратегии или можете да се придржувате до поедноставните цени и сепак да излезете на адути.

betwinner-livecasino

Лото

Ако отсекогаш сте сонувале да викате „БИНГО!“ со оглед на тоа што си обезбедите богатство, сега имате шанса со Betwinner. Достапни се многу различни лото игри каде што можете да ја ставите вашата среќа на тест и да освоите неверојатни награди. Ако не знаете која лото игра да ја изберете, испробајте ги во демо-режим и ќе дознаете која најмногу ви одговара.

Даватели на игри

Нешто што игра дефинирачка улога во мазноста на вашето искуство со коцкање е квалитетот на софтверот за игри. Betwinner направи одлична работа во градењето на нивната библиотека за игри со врвен квалитет со содржина од 75 различни провајдери на софтвер.

Меѓу големите имиња што ќе ги најдете во колекцијата на Betwinner се BetSoft, Amatic, NetGame, PlayTech, Pragmatic Play и многу други!

Депозити и повлекувања

За да започнете да играте казино игри за вистински пари, треба да депонирате готовина. Колку е удобен овој процес зависи од бројот на методи за депозит што ги нуди казиното. Betwinner ги има следните опции за плаќање:

 • Банкарска картичка: Visa и Mastercard
 • Е-паричници: Skrill, AirTM, Neteller и EcoPayz
 • Криптовалути: Биткоини, Лајткоини, Dash, Dogecoins и многу повеќе

Betwinner гарантира инстантна обработка за сите овие начини на плаќање за да можете да играте веднаш штом трансакцијата е завршена. Минималниот износ на депозит е $1.

Подеднакво важен аспект на секое казино се неговите опции за повлекување. Се разбира, сите ние уживаме да ги играме игрите, но да ги внесеме тие добивки во нашите џебови е најдоброто нешто, особено кога ќе добиеме џекпот. Затоа Betwinner ги има следните опции за повлекување:

 • Е-паричници: WebMoney, MuchBetter, Skrill, EcoPayz, Neteller и повеќе
 • Криптовалути: Bitcoin, Dogecoin, Dash, Litecoin, Ethereum и многу повеќе

Betwinner тврди дека времето што им е потребно за да го обработат вашето барање за повлекување со кој било од споменатите методи може да биде до 15 минути. Минималниот износ што можете да го повлечете е 1,50 УСД.

Betwinner не наплаќа никакви надоместоци за трансакции. Сепак, имајте предвид дека самиот давател на плаќање може да го стори тоа.

Услуги на клиентите

Иако веб-локацијата на Betwinner работи непречено, одвреме-навреме може да наидете на грешки, што ќе ве остави со нецелосни плаќања, недоставени награди итн. За да помогне во решавањето на овие проблеми, Betwinner има тим за поддршка на клиентите.

Постојат три главни начини да се дојде до поддршка за корисници:

 • Онлајн разговор. Консултант ќе одвои време за да го сослуша вашиот проблем и да го разгледа проблемот.
 • Телефонски повик. Ако треба брзо да добиете решение со телефонски повик, можете директно да разговарате со консултант.
 • Е-пошта. Ако имате голем проблем што бара сложен пристап, најдобриот начин да го решите е да испратите е-пошта до тимот за поддршка на клиентите. Сепак, имајте на ум дека нема да добиете одговор веднаш.

Добрите и лошите страни на Betwinner

Предностите на казиното Betwinner се:

 • Опсегот на казино игри е одличен и тие доаѓаат од многу добри провајдери на софтвер
 • Секој има пристап до бонуси
 • Многу начини на плаќање без такси и исклучително брзо време на обработка
 • Интуитивен интерфејс со атрактивна шема на бои

Некои недостатоци се:

 • Казиното е ограничено во неколку региони
 • Нема многу бонуси за играчите на казино

Заклучок

Како заклучок, Betwinner е очигледно одлична опција за секој кој сака да ужива во висококвалитетни казино игри. Можете лесно да пристапите до тие игри благодарение на брзиот процес на регистрација и да користите еден од многуте методи за депонирање за да го надополните вашето салдо. И не заборавајте за сите бонуси кои ќе ја максимизираат забавата со обезбедување дополнителни средства!

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари