Преглед на казиното Mummys Gold 2023 година

Сајтот за коцкање е управуван од Bayton Ltd, кој е основан во 2003 година во Холандија. Исто така, особено вреди да се напомене дека онлајн казиното работи легално под соодветна лиценца, што ја гарантира неговата чесност и доверливост. И со цел да им обезбеди на канадските играчи квалитетен софтвер, операторот доби уште една лиценца во Квебек. Регистрацијата на официјалниот ресурс е исклучително едноставна и не одзема многу време. Услугата за поддршка на страницата за коцкање Mummys Gold работи деноноќно и им служи на играчите во неколку популарни формати.

Бонус:100% до 500 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус за депозит до $500
Бонус за добредојде
Добијте бонус

mummysgoldsite

Бонус за казино Mummys Gold

На официјалната веб-страница на казиното, коцкарите ќе најдат неколку интересни бонус понуди. И, пред сè, вреди да се размисли за подарок за добредојде, но за да го добиете, се разбира, ќе треба да се регистрирате. Играчот ќе може да добие бонус за депозит само на првиот депозит, кој е претставен во форма на 100% бонус. Максималниот можен бонус во овој случај достигнува 550 долари. За да добиете промоција, треба да направите депозит најдоцна 7 дена по регистрацијата, додека периодите на обложување се неограничени.

Мултипликаторот на обложување е x50, односно, можете да повлечете бонус средства од Mummys Gold само откако ќе бидат прелистувани на наведениот број пати. За време на обработката на секое барање, откако корисникот ќе го врати бонусот, ќе се проверува за таканаречените „неправилни шеми на игра“, кои, според управата, ја карактеризираат неправедноста на играта. Така, за нула стапки, може да се примени соодветно блокирање.

Програма за лојалност

Програмата за лојалност на страницата за коцкање е претставена во форма на систем на статуси, кој се состои од 6 различни нивоа. Најниското ниво е бронзата, каде клиентите не се задржуваат долго, бидејќи за првото надополнување добиваат 2.500 поени и одат на сребреното ниво. После тоа, можете да собирате бонус поени исклучиво за облози со вистински пари или да победите во Тркалото на среќата. Исто така, вреди да се разбере дека зголемувањето на статусот ви овозможува да добиете повеќе дарежливи награди.

Нивоа на програмата за лојалност на казиното Mummys Gold

Статус Потребен број на поени за да се помине Бонус поени се зголемуваат Месечна промоција, за лојални поени Дневна награда за надополнување
Сребрена 2500 3% 25%
Злато 12 000 6% 20 000 50%
Платина 50.000 осум% 40 000 75%
Дијамант 125 000 12% 100.000 100%
ВИП со покана 15% 150 000 120%

За да го искористите дневниот подарок за дополнување, треба да играте одредени сезонски слотови. Месечниот бонус се акумулира доколку коцкарот ги одржува нивоата (злато, платина, дијамант).

mummysgoldpromo

Покрај тоа, сите поени за лојалност ќе чинат различно за секоја конкретна игра. Акумулираните поени се разменуваат за бонус кредити, а исто така може да го зголемат статусот. Но, треба да ги искористите во рок од 2 месеци, инаку едноставно ќе изгорат. Па, ако играчот не постигне ниту еден поен, тој се враќа на првобитното ниво.

Регистрација и верификација

За да играте слотови во Mummys Gold Casino за вистински пари или да ја користите целосната функционалност на страницата, треба да се регистрирате. Постапката се состои во збир на стандардни податоци, но сите полиња мора да се пополнат на латиница. Така, на пример, ќе треба да ги дадете следните информации:

 • земја на живеење и вашиот прекар;
 • силна лозинка и ажурирана е-пошта;
 • име и презиме, како и датум на раѓање;
 • работен телефонски број;
 • адреса и градски код.

mummysgoldreg

Откако ќе го пополните формуларот за регистрација, треба да се согласите со правилата на страницата за коцкање и да се најавите на страницата. Но, за да повлечете големи суми (повеќе од 2.000 американски долари), ќе треба да ја потврдите вашата сметка. За да го направите ова, ќе треба да ги испратите соодветните документи до администрацијата (пасош, сметка за комунални услуги, слика од екранот на сметката на паричникот итн.).

Мобилна верзија и апликација Mummys Gold Casino

Играчите од целиот свет сакаат да вртат слотови од својот мобилен и, се разбира, добиваат полноправни функции на страницата за коцкање во секое погодно време. Затоа многу популарни онлајн казина се обидуваат да ја развијат најзгодната и во исто време оптимизирана мобилна верзија за различни уреди. Mummys Gold Casino им обезбедува на своите клиенти исклучително квалитетна пренослива платформа без потреба да ја преземаат.

mummysgoldapk

Благодарение на употребата на модерната HTML5 технологија, официјалната веб-локација нуди практично искуство со игри за мобилни уреди на оперативни системи како што се Android, iOS, Blackberry и Windows. Почетниците ќе можат да се регистрираат од својот мобилен телефон или, на пример, да добијат подарок за добредојде. За да се префрлите на мобилната верзија, само треба да отидете на кој било прелистувач и да се најавите на платформата. Освен тоа, коцкарите ќе можат да преземаат посебен софтвер, кој е сличен на мобилната верзија, но поекономично го троши сообраќајот и многу побрзо ги вчитува страниците.

Слот машини за казино

Официјалниот ресурс на казиното MummysGold вклучува повеќе од 400 различни слот машини. Така, на пример, играчите ќе можат да најдат класични слотови за игри, игри со карти, рулет и многу повеќе. Во исто време, просечната стапка на враќање (RTP) за сите игри е 95%.

mummysgoldslots

Но, овде нема да најдете премногу разновидност, бидејќи Microgaming, кој е претставен како главен провајдер на софтвер, наметнува престроги барања за целата содржина. Но, покрај овој развивач, на страницата можете да најдете и уреди од NetEnt или игри во живо од Evolution Gaming. Со цел движењето низ страницата да биде што е можно поудобно и да се бараат одредени игри многу побрзо, сите слот машини се поделени во одредени категории:

 • Слотови – оваа категорија содржи игри од двајца познати програмери.
 • Игри на маса – овде можете да ги најдете и класичните игри со карти и рулети, како и нивните помодерни формати.
 • Казино во живо – разни игри во живо од Mummys Gold;
 • Видео покер – класичен, тексашки холдем, четири карти и други.
 • Џекпот – опции за прогресивни слотови.

Посебна група ги вклучува најпопуларните (со слика на пламен) и ретко бараните (со ликот на снегулка) слотови за игри. Исто така, корисниците ќе можат да го користат пребарувањето за која било конкретна игра по име.

Јазичето „за вас“ ви овозможува да поставите напредни филтри и категории. Благодарение на ова, коцкарите ќе можат да сортираат слотови според минималниот или максималниот облог, тематскиот дизајн, бројот на макари, линии и други слични критериуми.

Програмери на софтвер

Повеќето слотови за игри на ресурсот Mummys Gold се претставени од светски познатиот развивач Microgaming. Овој провајдер се позиционира како еден од најдобрите во областа на коцкањето, така што играчите можат да бидат 100% сигурни во квалитетот на понудениот софтвер.

Обично таквите уреди добиваат одлична графика и неверојатна игра. Тука е и познатиот провајдер NetEnt, кој нуди не помалку квалитетни игри, туку уникатни и интересни на свој начин. Игрите во живо се развиени од Ezugi и Evolution Gaming. Како што знаете, ова се најдобрите програмери во оваа категорија, така што играчите ќе имаат апсолутно неверојатно искуство!

Казино во живо

Делот со игри во живо во онлајн казиното е доста обемен и возбудлив! Бидејќи игрите создадени од Evolution Gaming и Ezugi се навистина квалитетни и посебни. Така, во казиното Mummys Gold можете да најдете рулет во живо, ексклузивен рулет со две топки, француски и класичен европски рулет, како и голем број други забави. Така, на пример, за оние кои го сакаат покерот, страницата ги претставува следниве видови игри: холдем, три-карти, карипски обетка, како и Тексас холдем. Па, блек џек или бакара се совршени ако барате режим на еден играч или мултиплеер.

Предности и недостатоци на казиното

И покрај фактот дека има потврдени лиценци во Mummys Gold, подобро е прво да се тестира една или друга машина во бесплатен демо-режим. Затоа што на овој начин ќе ја елиминирате појавата на какви било проблеми во иднина и ќе си обезбедите исклучително удобен процес на играње. Предности:

 • две важечки лиценци;
 • квалитетен софтвер;
 • можност за играње слотови со прогресивни џекпот;
 • инсталација на специјални апликации за компјутер и мобилни уреди.

Недостатоците вклучуваат неколку точки. Прво, има надомест за повлекувања помали од 390 долари. Второ, само 4 развивачи на софтвер за игри се претставени на страницата. Па, и трето, услугата за поддршка ги консултира клиентите исклучиво на англиски јазик.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Онлајн казиното поддржува околу 16 валути на игри, што треба да биде доволно за удобна игра. Дополнително, со цел да го направи процесот на играње уште попристапен, администрацијата на Mummys Gold воведе повеќе од 37 различни платежни инструменти на својата платформа, вклучувајќи:

 • банкарски картички: Visa и MasterCard;
 • системи за електронско плаќање: Entropay, Neteller, PayPal, QIWI и многу други;
 • банкарски трансфери.

mummysgoldbanking

Но, само одредени ограничувања важат за повлекување средства од платформата за коцкање. Можете да дознаете што можете директно на официјалната страница на установата за коцкање, што исто така го означува приближното време за повлекување.

Поддршка

Техничката поддршка комуницира со корисниците на казино само на англиски јазик, но во онлајн разговорот можете да го користите вградениот автоматски преведувач. Како резултат на тоа, токму поради тоа може да настанат одредени недоразбирања. Затоа, во некои случаи, ќе треба детално да го опишете вашиот проблем и да поставите голем број појаснувачки прашања. Алтернативен начин за контакт со поддршката е формуларот за повратни информации, додека не се обезбедени дополнителни контакти.

Јазици

Официјалниот ресурс на Mummys Gold се обидува да работи со голем број земји од целиот свет. Затоа платформата е преведена на неколку од најпопуларните јазици. Така, на пример, можете да се префрлите на англиски, грчки, италијански, француски, холандски, шпански, јапонски, норвешки, полски, шведски, фински или португалски. Благодарение на ова, апсолутно секој играч ќе може да ја избере верзијата на страницата што е најпогодна за него.

Валути

Онлајн казиното прифаќа американски долари, канадски и австралиски долари, фунти стерлинг, евра, аргентински пезоси, индиски рупии и многу други како валути за игри. Проверете ја официјалната веб-страница за подетален список.

Лиценца

Сопственик на казиното е Bayton Ltd, самата платформа започна да работи во 2003 година (пред повеќе од 20 години). Ресурсот за коцкање ги обезбедува своите услуги под лиценца на Малта, така што клиентите можат да се потпрат единствено на сигурноста и квалитетот. Можете да ги проверите сертификатите директно на официјалната страница на Mummys Gold.

Главните параметри на Mummy’s Gold

Официјален ресурс https://www.mummysgold.com/
Лиценца Малта, Квебек.
Година на основање 2003 година
Сопственик Дигимедија Ltd
Депозит/повлекување Visa, MasterCard, Entropay, Neteller, PayPal, QIWI, банкарски трансфери.
Минимален депозит Од 10 долари
Мобилна верзија Поддржува оперативни системи Android и iOS, сосема слична функционалност.
Поддршка Работете деноноќно, по телефонски број (само на англиски), преку онлајн разговор и формулар за повратни информации.
Видови игри Слотови, игри на маса, покер, видео покер, игри во живо, прогресивна забава за џекпот.
Валути Американски долари, канадски и австралиски долари, фунти стерлинг, евра, аргентински пезоси, индиски рупии.
Јазици Англиски, грчки, италијански, француски, холандски, шпански, јапонски, норвешки, полски, шведски, фински или португалски.
Подарок за добредојде За регистрација, новодојденците добиваат дарежлива понуда во форма на одреден бонус и бесплатни вртења.
Предности Исклучително висококвалитетен софтвер, можност за играње игри со џекпот, достапност на посебни верзии за компјутер и мобилен, како и проверена лиценца.
Регистрација Пополнување на мал прашалник со лични податоци, потврда на бројот / пошта.
Верификација За да идентификувате сметка во Mummys Gold, треба да обезбедите одредени документи (пасош, страница за регистрација, извод од банка итн.).
Провајдери на софтвер Microgaming, NetEnt, Ezugi и Evolution Gaming.

Најчесто поставувани прашања

Како да ги повлечете заработените пари?
Кои документи треба да ги дадам за верификација?
Каде можам да најдам специјални промо кодови?
Може ли да креирам сметка користејќи го мојот паметен телефон?
Кои игри може да се најдат во онлајн казина?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Како да ги повлечете заработените пари?
Веб-страницата на казиното обезбедува неколку различни начини на плаќање кои се погодни за повлекување пари. Само посетете го соодветниот дел, изберете го начинот на плаќање и внесете ја потребната сума за повлекување.
Кои документи треба да ги дадам за верификација?
Со цел да се идентификува вашиот профил, администрацијата на казиното има право да побара листа на одредени документи. Ова може да биде пасош, страница за регистрација, сметка за комунални услуги итн.
Каде можам да најдам специјални промо кодови?
Обично, дистрибуцијата на бонус кодот може да се добие од администрацијата на казиното Mummys Gold преку е-пошта или на различни тематски / партнерски страници.
Може ли да креирам сметка користејќи го мојот паметен телефон?
Да, сите играчи ќе можат да креираат сметка користејќи паметен телефон или таблет. Самата процедура е слична на десктоп верзијата. Сè што треба да направите е да кликнете на копчето „Приклучи се сега“ и потоа да ги следиш дадените упатства. Па, ако имате какви било прашања за време на регистрацијата, во овој случај, само треба да ја контактирате службата за техничка поддршка.
Кои игри може да се најдат во онлајн казина?
Речиси целиот каталог на игри на Mummys Gold Casino беше развиен од еден добавувач - Microgaming. Затоа на страницата можете да најдете само висококвалитетни слотови, игри со карти, рулет, игри во живо, покер итн.