Преглед на казиното Wildz 2023 година

Онлајн казиното Wildz е создадено релативно неодамна, во 2019 година, управувано од Rootz Limited. Но, и покрај ова, платформата веќе може да им понуди на своите клиенти исклучиво лиценциран и докажан софтвер, деноноќна поддршка, прилично широк опсег на слот машини и дарежлива програма за лојалност. И самата официјална страница е претежно украсена во светли бои и е придружена со лого на молња.

Бонус:100% бонус до 500 €
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус до 500 €
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Wildz казино бонус

Новите играчи можат да ја искористат понудата за добредојде на казиното, која вклучува и бесплатни вртења и бонуси за прв депозит. При уплата, се доделуваат 100% бонус (до 560 долари по сметка) и 200 бесплатни вртења за играње различни слотови, благодарение на што организацијата се обидува да привлече нови клиенти.

wildzsite

Веднаш по првиот депозит, коцкарот добива 25 бесплатни вртења за играње на одредена тематска машина. Останатите бесплатни вртења се кредитираат на неговата сметка во рок од 8 дена, за други слотови за игри. Меѓутоа, за да ги повлечете средствата од бонус, ќе треба да ги обложите со соодветниот облог.

Програма за лојалност во казиното

Во казиното Wildz, можете да најдете не само подарок за добредојде за почетници, туку и голем број други дарежливи понуди. Така, на пример, страницата за коцкање ги нуди следниве видови награди за своите клиенти:

 • За комплетирање на регистрација – ви овозможува да добиете бонус без депозит за регистрација во износ од 20 долари. За да го направите ова, треба да ја отворите и потврдите вашата сметка.
 • Подарок за добредојде од $500 за депозити и 200 бесплатни вртења на избрани слотови.
 • Индикатор – како што играчите се зголемуваат, играчите ќе можат да си ја пробаат среќата во специјален мини-слот кој дава уникатни подароци.
 • Двојна брзина – од време на време станува возможно да се зголеми бројот на награди за 2 пати, за ова само треба да кликнете на соодветното копче.
 • Нивоа – ви овозможува да добивате бесплатни вртења на вашите омилени игри и многу повеќе.
 • Кешбек до 20% за редовни клиенти – делумно враќање на изгубените средства.

Исто така, онлајн казиното редовно одржува разни промоции и ги радува своите клиенти со пријатни подароци, кои може да се најдат на официјалната страница на Wildz. И, според сите правила, играчите ќе можат да префрлат средства на главната сметка и да ги повлечат од салдото.

Регистрација и верификација

За да се регистрирате во Wildz, не одзема многу време, а покрај тоа, тоа е исклучително едноставно да се направи. Пред сè, треба да отидете на официјалниот ресурс, а потоа да направите сè според следниот алгоритам:

 1. Кликнете на копчето „Регистрирај се“ или „Регистрирај се сега“.
 2. Внесете ја вашата адреса за е-пошта и креирајте силна лозинка.
 3. Пополнете краток прашалник (име, адреса, датум на раѓање, потврдете го приемот на подарок за добредојде).
 4. Регистрацијата е завршена. Сега треба да го надополните салдото, да добиете награда и да започнете да играте за вистински пари.

дивичок

Така, процесот на регистрација на веб-страницата на онлајн казиното нема да трае повеќе од 3-5 минути, но за да започнете со повлекување на вашите средства, ќе треба да ги потврдите вашите лични податоци. Можете да поминете низ верификација веднаш по креирањето на сметка или во секое погодно време пред да ги повлечете заработените пари. Дополнително, администрацијата на Wildz ги бара следните лични податоци за да ги идентификува клиентите:

 • Лична карта (пасош или возачка дозвола).
 • Потврда на адреса на живеење (сметка за комунални услуги или извод од банка).
 • Потврда за начинот на плаќање (електронски паричник или друг извор на плаќање).

Вообичаено, процедурата за верификација не трае повеќе од еден работен ден, а веднаш по нејзиното завршување, коцкарите имаат можност да подигнат пари од сметката.

Мобилна верзија и апликација за казино Wildz

Администрацијата на казиното Wildz ја разви најзгодната мобилна верзија за своите корисници, која ви овозможува да бидете секогаш онлајн и да влезете во платформата во секое погодно време. Најважно е стабилна интернет конекција. Мобилната верзија има удобен и едноставен интерфејс, брзо ги вчитува сите страници, ги поддржува сите модерни гаџети и се карактеризира со стабилна работа.

wildzapk

Постои и специјална мобилна апликација за онлајн казино која може да се преземе за оперативните системи iOS и Android. За да го преземете, само одете во официјалните продавници на уреди и почекајте да заврши инсталацијата. Дополнително, можете да ја преземете апликацијата од нашата веб-страница, која обезбедува исклучително сигурен софтвер од најновата верзија. Мобилната верзија практично не се разликува од десктоп, освен бројот на реклами и локацијата на главните делови. Табела – преглед на мобилната верзија и апликацијата Wildz

Особености Мобилна верзија Апликација
Преземи Не е потребно. За да го посетите ресурсот, само треба да отидете на прелистувачот. Во официјални продавници за мобилни уреди. (App Store и Play Market). на тематски сајтови.
Кои уреди поддржува Сите модерни паметни телефони и таблети. Паметни телефони и таблети базирани на Android и iOS.
Огледало Играчите бараат независно. Самата платформа избира алтернативен извор.
Предности Нема потреба да преземате дополнителен софтвер, брза работа, постојан пристап. Побрзо вчитување на страницата, известувања, можност за репродукција во секое време.
Разлика од десктоп верзијата Речиси идентично, освен за оптимизирање страници за мобилни уреди. Поудобен распоред на менито, помалку реклами.
Навигација Слични делови од главната локација. Слични делови од главната локација.
Стимулации Подарок за добредојде, враќање на готовина, за регистрација и други промоции. Способност да добиете подарок за преземање на апликацијата.
Софтвер за игри Прилагодено на екраните на мобилните уреди. Прилагодено на екраните на мобилните уреди.

Слот машини за казино

На веб-локацијата за онлајн казино можете да најдете повеќе од 500 слотови за игри, што му овозможува и на најпребирливиот коцкар да направи избор. Покрај тоа, колекцијата на автомати постојано се ажурира и поддржува од програмерите, што уште еднаш ја потврдува веродостојноста на организацијата. Така, на пример, меѓу презентираните игри, корисниците можат да најдат класици, ужаси, па дури и опции за акција, што значително го прошири кругот на клиенти на казино.

wildzslots

Категории на слотови за игри:

 • класични слот машини;
 • модерни видео слотови;
 • прогресивни слотови за џекпот;
 • слот машини со функција за купување.

Но, освен автомати, организацијата обезбедува и разни игри на маса, видео покер и казино во живо, така што апсолутно секој може да најде соодветна забава за себе. Повеќето од игрите се претставени во неколку верзии и се достапни за играње во „демо“ режим, што ви овозможува да испробате една или друга машина, како и да испробате разни тактики.

Меки

Администрацијата на Wildz се обидува да работи исклучиво со доверливи и доверливи провајдери во индустријата за игри, така што клиентите на страницата можат да го користат само најдобриот софтвер. Сите презентирани компании се исклучиво врвни, кои се занимаваат и со развој на нови и со поддршка на стари автомати. Но, меѓу сите производители, особено може да се издвојат следново:

 • Elk Studios.
 • Microgaming.
 • Netent.
 • прагматична игра.
 • Играње на големо време.
 • Play’N Go.
 • Игри со црвен тигар.

Така, клиентите на казино можат да ги сортираат предложените игри по одреден провајдер, што ја прави навигацијата на страницата уште поудобна. Покрај тоа, сите застапени организации редовно ја ажурираат веб-страницата со нови производи, кои може да се најдат во соодветниот дел на официјалната веб-страница.

Казино во живо

Во онлајн казиното Wildz, коцкарите ќе можат да најдат посебен дел каде што ќе имаат можност да играат со вистински играчи и крупиери од целиот свет. Тоа се игри во живо кои ви овозможуваат да се чувствувате како во вистинско казино без да го напуштите вашиот дом. Во исто време, треба да се разбере дека доверливоста ќе биде загарантирана, бидејќи играчите не се гледаат. Во делот за игри во живо, клиентите ќе можат да играат блек џек, покер, рулет и бакара, што овозможува незаборавно искуство и едноставно уживање во играта.

Предности и недостатоци на казиното

Сајтот за коцкање Wildz го започна своето постоење релативно неодамна, но веќе има многу да им понуди на своите клиенти. Така, на пример, првото нешто што ви привлекува внимание е добро дизајнирана веб-страница со едноставен распоред за полесна навигација. Покрај тоа, вреди да се истакне огромен избор на игри, дарежлива програма за лојалност и висококвалитетна услуга за поддршка на клиентите што работи деноноќно. Други придобивки од казиното Wildz вклучуваат:

 • брза и лесна регистрација;
 • добивање бонус бесплатни вртења;
 • единствен систем на награди;
 • присуство на функција за вртење;
 • можност да играте казино во живо.

Недостатоците на страницата за коцкање може да се припишат само на фактот дека има некои ограничени можности за поддршка на клиентите. Дополнително, не постои можност за склучување спортско обложување на официјалната страница. Сепак, голем број на предности несомнено ги покриваат овие мали недостатоци и ја прават играта само попристапна.

Банкарство, методи на влез и аутпут

Казиното Wildz работи со голем број земји и затоа нуди прилично голем број начини за депонирање и повлекување средства. Така, на пример, за да ја надополнат сметката за игри, корисниците можат да ги користат следните системи вообичаени на онлајн платформата:

 • Скрил.
 • Нетлер.
 • ecoPayz.
 • Виза.
 • мастер карта.
 • paysafecard.

За да се повлечат средства, достапни се помал број системи, но тие се најпопуларни (Visa, MasterCard, ecoPayz, Skrill и Neteller). Администрацијата на казиното се обидува секојдневно да ги обработува барањата за повлекување средства и тоа го прави во рок од неколку часа. Но, постои одредено ограничување кое се однесува на минималниот и максималниот износ. За да се запознаете со дозволените граници, едноставно одете во соодветниот дел или разјаснете ја оваа точка во техничката поддршка.

Услуга за поддршка

Ако играчите имаат некаков проблем или прашање, можете да побарате помош од тимот за поддршка на клиентите. Казиното Wildz регрутира исклучително пријателски и корисни агенти кои работат 24/7 и секогаш се подготвени да помогнат. За да контактирате со поддршката, само треба да пишете во разговор во живо и да чекате одговор на операторот. Ако треба да прикачите било каков прилог во овој случај, можете да користите е-пошта.

Достапни јазици на веб-страницата на казиното Wildz

Платформата за игри поддржува неколку јазични опции, што привлече корисници од целиот свет. Така, на пример, достапни: англиски, германски, фински, француски и норвешки, кои се најкористените јазици во кој било агол на светот. Така, онлајн казиното се обидува да го прошири бројот на корисници и ја прави играта попогодна.

Достапни валути

Кога станува збор за играње за вистински пари, вреди да се провери кои валути поддржува Казино Wildz. На крајот на краиштата, всушност, никој од коцкарите не сака да дојде во ситуација да не може да ги повлече своите чесно заработени средства. Така, организацијата ги нуди следните валути за повлекување и надополнување на сметката – EUR, SEK, NOK, CAD и USD. И, и покрај фактот што страницата е барана низ целиот свет, таа не е достапна во ОК и Шведска, бидејќи не е во согласност со правилата на овие земји.

Лиценца

Казиното Wildz работи под соодветна лиценца издадена од органот за игри на Малта. Така, на играчите им се гарантира дека ќе ја добијат правичноста на сите обезбедени игри и пријатно искуство со игри. А, употребата на најновата SSL технологија ви овозможува сигурно да ги заштитите финансиските податоци на клиентите и да спречите измама.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали Wildz Casino е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното

Табела – Брзи факти за казиното Wildz

датум на создавање 2019 година
Лиценца Орган за игри на среќа на Малта.
Јазици Англиски, германски, фински, француски и норвешки јазик.
Валути EUR, SEK, NOK, CAD и USD.
Регистрација Врзување на е-пошта, наведување на лични податоци.
Верификација Доказ за идентитет (пасош, лична карта, комунална сметка, извод од банка).
Мобилна верзија и апликација Поддржува мобилни уреди на оперативни системи iOS и Android.
Каталог на игри Класични слотови, модерни видео слотови, прогресивни слотови за џекпот, слотови за купување.
Предности и недостатоци Предностите вклучуваат брза и лесна регистрација, добивање бонус бесплатни вртења, уникатен систем за наградување, присуство на функција за вртење, можност за играње во казино во живо. Недостатоци е неможноста да се игра во некои земји.
Депонирање и повлекување на средства Skrill, Neteller, ecoPayz, Visa, MasterCard, Paysafecard.
Услуга за поддршка Работи 24/7 преку разговор или е-пошта.
Ограничувања За непроверени клиенти, не е можно да се повлечат заработените средства. Обложувањето на бонус средства се врши во согласност со одреден мултипликатор.
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 2
 1. Milburn

  Да бидам искрен, казиното Wildz е просечно, бидејќи многу работи недостасуваат. Но, од друга страна, сајтот работи во согласност со докажана лиценца и плаќа 100% од заработените средства. Провери лично! Во споредба со другите популарни услуги, тука нема доволно слотови за игри.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Исто така, вреди да се напомене дека каталогот на игри не е толку голем колку што би сакале, иако има што да се игра. Има дури и дел со игри во живо, што особено ми се допадна. Бонусите се исто така прилично добри. Иако би сакал повеќе промотивни понуди. Но, што е најважно, стабилни плаќања.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да ја поминете потврдата на сметката, треба да ги потврдите идентитетот, адресата и начинот на плаќање. Така, играчот мора да и достави на администрацијата свој пасош или лична карта, сметка за комунални услуги со адреса и извод од сметката.
Барања за бонус и обложување
За да добиете бонус или да склучите договор, мора строго да ги следите предвидените правила. Така, на пример, за да добиете подарок за добредојде, ќе треба да се регистрирате на страницата, да го надополните салдото и да ги вратите добиените средства со наведениот облог.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, страницата за коцкање дава таква можност. За да го направите ова, корисникот мора да го избере слотот што му се допаѓа и да кликнете на играта во режимот „демо“.
Дали Wildz Casino е пријателски за мобилни телефони?
Онлајн платформата поддржува различни мобилни уреди. Можете да отидете на мобилната верзија на страницата или да преземете специјална апликација. Благодарение на ова, клиентите на казино добиваат постојан пристап до игри и можност за играње на кое било погодно место.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
За обработка на банкарски трансфери се издвојуваат до 3 дена, а во рок од 1 ден ќе може да се повлечат средства на електронски паричници.