Преглед на казиното Bwin 2023

Порталот за коцкање Bwin вклучува кладилница, покер соба и онлајн казино. Пристапот до сите услуги се врши од една сметка. Казиното Bwin нуди огромна количина на забава за коцкање: слотови, игри на маса, вклучувајќи ги и оние со дилери во живо – пробајте ја вашата среќа со софтверот на водечките провајдери! Покрај тоа, можете да играте бесплатно – автоматите и игрите на маса поддржуваат демо-режим. Регистрирајте се сега и имајте среќа да освоите милион од вашиот прв облог!

Бонус:200 € на депозит
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
200 €
Бонус за добредојде
Добијте бонус
Лиценца Малта, Гибралтар
Игри Слотови, маса, дилери во живо
Бонус без депозит Не
Валути евра, американски долари итн.
Системи за плаќање Skrill, Neteller, PayPal, Payeer, Piastrix, WebMoney, EcoPayz, Paysafecard, VISA, MasterCard
Заклучок До 3 работни дена
Мобилна верзија Апликација за Android, адаптивна за IOS
Услуга за поддршка Разговор, е-пошта

bwin

Бонуси на Bwin

Казиното им нуди на играчите бесплатни вртења и парични бонуси. Веб-страницата не одржува постојани промоции за новодојденците и редовните играчи. Списокот на достапни настани се менува редовно. За да ги видите бонусите (повеќето од нив се лични), играчот треба да се регистрира во онлајн казино и да ги прочита деталите за настаните во посебен дел.

bwin-бонус

Само регистрирани корисници кои ја потврдиле својата сметка користејќи број на мобилен телефон можат да учествуваат во промоциите за лојалност. Условите за добивање, активирање, период на важност и други детали се наведени во описот на настанот. Сите потребни информации се објавени во промотивниот дел. Најавите за настани се објавени на главната страница и во тематскиот дел.

Бонус програми

Во казиното има дневни промоции што ви овозможуваат да добивате бесплатни вртења за играње одредени слотови. Бесплатните вртења се доделуваат по случаен избор. Шансите да добиете награда и бројот на бесплатни вртења не зависат од освоената сума. Дополнително, B Win Casino им дава на корисниците персонализирани бонуси, кои се развиваат поединечно врз основа на преференциите на сопственикот на сметката за одредени игри и просечното ниво на обложување.

Како да се регистрирате во bWin

Целосен пристап до функционалноста на онлајн казиното е обезбеден само за регистрираните корисници. Креирањето сметка трае 2-3 минути. Регистрацијата е многу едноставна – кликнете на соодветното копче кое се наоѓа на главната страница, а потоа наведете ја земјата на живеење и адресата на е-пошта. Потоа кликнете на копчето Продолжи и внесете ги останатите податоци. На корисниците им се дава можност да изберат интерфејс на руски јазик (во казиното и во фазата на регистрација) – оваа функција во голема мера го поедноставува процесот на креирање сметка.

bwin-login

Регистрираните играчи можат:

 • користете бонуси и учествувајте во разни промоции, како што се турнири и лотарии;
 • играјте во мобилната верзија на паметни телефони и таблети;
 • ја добиваат сета потребна помош од специјалисти за техничка поддршка;
 • играјте дилери во живо;
 • играјте слотови и игри на маса бесплатно и за пари;
 • користете ги услугите на букмејкер и покер соба;
 • заработете вистински пари и повлечете се на банкарска картичка или електронски паричник.

Регистрацијата во казиното е дозволена само за возрасни играчи. Сметките на прекршителите на старосните ограничувања се блокирани без можност за наплата и повлекување пари од салдото. Забелешка! Одлуката за бришење сметка се донесува само во случаи кога играчот не може да го потврди фактот на мнозинството со проверка на профилот. Кога се регистрирате, ве молиме наведете вистински лични податоци. Пред да ја завршите процедурата за креирање сметка, проверете ги внесените информации – намерно или случајно искривување на личните информации ќе доведе до проблеми со верификацијата. Запомнете, само еден сопственик може да користи регистрирана сметка – преносот на пристапот до профилот на трети лица е забранет!

Потврда на сметката на Bwin

Верификацијата е задолжителна процедура која мора да се спроведе за да може да се подигнат освоените пари. Идентификацијата на корисникот трае до 3 работни дена, во зависност од моменталниот обем на работа на персоналот во казиното. Идентитетот на играчот се потврдува со пасошот (првата страница и онаа на која се наведени информациите за регистрација). Фотографии или скенирања на страници на документ за идентификација се поставуваат на вашата лична сметка. Понатамошната проверка се врши по дискреција на безбедносната служба за онлајн казино, на пример, ако постои сомневање дека сметката е хакирана или кога е повлечена голема сума пари. Датотеките предвидени за идентификација се бришат веднаш по верификацијата. Од безбедносни причини, скенираните копии и фотографиите на документите не се зачувуваат на серверот.

Мобилна и апликација Bwin

Мобилната верзија на B Win ви овозможува да играте каде било. Казиното им нуди на клиентите апликација за Android и адаптивна верзија што може да се користи од кој било уред, вклучувајќи ги и гаџетите за iOS. Функционалноста на двете мобилни платформи е идентична. Со најавување на личната сметка, корисникот добива пристап до интерфејсот со кој можете да ги извршите сите потребни операции:

 • надополнете го депозитот прикачен на сметката на играчот;
 • играјте бесплатни демо верзии на слотови и игри на маса;
 • испраќајте пораки до услугата за техничка поддршка на корисниците;
 • активирајте бонуси и учествувајте во разни промоции за лојалност;
 • креирајте апликации за повлекување на освоени средства;
 • користете ги услугите на букмејкер и покер соба.

Мобилните решенија на Bwin имаат кориснички интерфејс и интуитивна навигација што се забележува на прв поглед. Благодарение на добрата оптимизација, потрошувачката на сообраќај е минимална дури и за време на долга сесија за играње. Апликацијата за Android не бара хардверски ресурси на уредите и работи стабилно на која било верзија на фирмверот, почнувајќи од 2.4 и повисоки.

bwin мобилен

Не е потребна пререгистрација. За овластување во адаптивната верзија или апликација, мора да ги внесете најавувањето и лозинката од претходно креираната сметка. Еден профил се користи за влез во казино, букмејкер и покер соба. Мобилните платформи се поврзани со истата база како и главната верзија на порталот за коцкање, која е достапна во прелистувачите на Windows. Инсталирањето на апликацијата Android трае минимум време. Оваа мобилна платформа е апсолутно безбедна и не собира никакви лични податоци, освен техничките информации кои се потребни директно за играта. Дали сакате да играте Bwin каде што е погодно? Потоа користете ја соодветната верзија за вашиот паметен телефон или таблет – инсталирајте ја апликацијата или пуштете ја адаптивната верзија без специјален софтвер!

Слот машини за казино

На веб-страницата на Bwin ќе најдете голем број слотови, џекпот и ексклузивни игри. Фановите на брзите игри ќе бидат заинтересирани за слотови за пад и за победи (брзи игри). Опсегот на игри на маса вклучува различни видови на рулет, бакара, блек џек и покер. Новите ставки и популарниот софтвер се објавени во соодветните делови. Премиум слотови се на посебен таб, како и игри со дилери во живо.

bwin слотови

Системот за пребарување ви овозможува да најдете софтвер по име. Главниот дел од колекцијата игри се различни слотови (класици, џекпот, мегавеј) од широк спектар на теми. Бандитските симулатори со една рака работат врз основа на генератор на случаен број, благодарение на што резултатот од секое вртење зависи исклучиво од среќата. Употребата на RNG е потврдена со сертификати од лабораторијата за тестирање iTech Labs и агенцијата eCOGRA. Меѓу неверојатно големиот асортиман на слотови, секој корисник ќе најде многу уреди што ќе му одговараат и ќе му помогнат да заработи добри пари ако има среќа! Слот машините и игрите на маса поддржуваат бесплатен режим. Демо снимките можат да се извршуваат само од регистрирани корисници. Играта во бесплатниот режим на кој било начин не се разликува од стандардната игра,

Доверлив софтвер за провајдери

Казиното им нуди на играчите софтвер од доверливи провајдери: NetEnt, Microgaming, Tom Horn, Endorphina, Platipus, Yggdrasil, Quickspin, Playtech и други големи компании на кои им веруваат илјадници играчи. Опсегот на видео слотови вклучува стотици хитови и новитети од светот на софтверот за онлајн казино. Ова е еден од најпознатите портали за коцкање во светот, кој секојдневно го посетуваат илјадници љубители на слотовите!

Казино во живо

Игрите со дилери во живо се сместени во посебен дел од страницата. Казиното на клиентите им нуди блек џек, шоу игри, покер, бакара, глупости, итн. На гостите на порталот им се дава можност да ја пробаат среќата на масите за Texas Hold’em, Caribbean Stud, Sicbo, Dice, European Roulette, Dream Catcher, Monopoly , Класичен Блек Џек и друга забава за коцкање, кои станаа избор број еден за многу играчи. Софтверот за дилер во живо обезбеден од Bwin е развиен од познати компании како Evolution Gaming, Lucky Streak, Authentic Gaming и други познати студија.

Предности и недостатоци на казиното

Корисниците го избираат порталот за коцкање Bwin за многу предности: голем избор на игри за коцкање, удобна верзија за мобилни уреди, турнири и лотарии, брза обработка на апликациите од страна на услугата за поддршка, достапни начини за депонирање и повлекување. Веб-страницата може да биде од интерес и за искусни играчи и за почетници кои штотуку го започнуваат своето патување во светот на коцкањето. Се разбира, страницата има и одредени недостатоци: недостаток на поддршка за украинскиот јазик и можност за надополнување на билансот во долари. Исто така, демо снимките за коцкање се достапни само за регистрирани корисници (потребно е овластување). Обрнете внимание на горенаведените недостатоци – можеби овие недостатоци на казиното ќе бидат критични за вас.

Депонирање и повлекување пари

Порамнувањата со корисниците се вршат со помош на банкарски картички (VISA, MasterCard), популарни типови на криптовалути и електронски системи за плаќање (Skrill, Neteller, PayPal, Payeer, Piastrix, WebMoney, EcoPayz, Paysafecard) и други. Комплетна листа на начини на депозит и повлекување е претставена во финансискиот дел на вашата лична сметка. Барањата за повлекување се обработуваат во рок од 3 работни дена.

Услуга за поддршка

Вработените во казиното се секогаш подготвени да им помогнат на корисниците во решавањето на техничките проблеми. Дополнително, операторите ги обезбедуваат сите потребни информации во врска со софтверот и услугите на порталот за коцкање. Барањата на корисниците се обработуваат по редослед на општата редица, операторите реагираат што е можно побрзо. Комуникацијата со помошниот персонал е можна преку онлајн разговор и е-пошта.

Кои јазици се достапни

Веб-страницата на порталот B Win поддржува повеќе од десетина јазици. Соодветната верзија на интерфејсот може да се избере при регистрацијата: руски, англиски, шпански, германски, дански, турски, бугарски, итн. Јазикот се одредува автоматски врз основа на информациите за локацијата на играчот. Доколку е потребно, корисникот може да избере која било од достапните со кликнување на копчето со сликата на знамето, кое се наоѓа на дното на формуларот за регистрација.

Кои валути ги прифаќа казиното

Порамнувањата се вршат во евра, американски долари и други валути. Корисникот може самостојно да избере при регистрација соодветната валута што ќе се користи во казиното, покерската соба и обложувалницата. За жал, порталот за коцкање не прифаќа гривни. Казиното е достапно во светот и можеби овој проблем ќе биде решен во блиска иднина.

Лиценци

Активностите на порталот за коцкање Bwin се лиценцирани од регулаторните органи на владата на Малта и Гибралтар. Сопственик на проектот е Bwin Holdings Malta Limited, која е регистрирана во Малта. Активностите на онлајн казиното се вршат на правна основа. Информациите за достапните лиценци се претставени на дното на главната страница на официјалната веб-страница на порталот за коцкање.

Најчесто поставувани прашања

Подолу се дадени одговори на најчесто поставуваните прашања од корисниците. Ќе биде особено корисно за почетниците да обрнат внимание на оваа информација.

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Кои се барањата за бонус и обложување?
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали казиното е погодно за мобилни уреди?
Колку е просечното време на повлекување во казино?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 2
 1. Dale

  Знам за казиното Bwin долго време, а потоа ме привлече добра понуда за добредојде. Мислев да играм малку и да заборавам. Но, некако постепено се вклучив и сега сакам детално да ги опишам моите впечатоци. Првото нешто што ви привлекува внимание е постојаната еволуција на ресурсот. Секој пат кога ќе одам на страницата и ќе видам нешто сосема ново. Исто така, нема поплаки за игрите, тука ги има доста. Но, што се однесува до бонусите, тие се многу тешки за обложување! При повлекување средства, исто така, треба да почекате и, во принцип, нема повеќе негативни впечатоци.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Многу ни е мило што ви се допаѓа коцкарницата. Пред да добиете одреден бонус, ви препорачуваме да се запознаете со неговите правила за обложување, кои можете да ги најдете во соодветниот дел. Така, веќе однапред ќе знаете што точно да очекувате. Што се однесува до повлекувањето на средствата, доколку ви треба побрзо, тогаш користете електронски паричници, на кои парите се повлекуваат во рок од неколку часа.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Верификацијата се врши според пасошот. Сметката е потврдена на две страници - првата и содржи податоци за регистрација.
Кои се барањата за бонус и обложување?
Промоциите за лојалност и сите игри, како и спортското обложување се достапни само за регистрираните корисници. Сметката мора да се потврди со помош на мобилен телефон.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Да ти можеш. Демо верзиите поддржуваат слотови и игри на маса. Исто така, потребна е овластување за да се стартуваат симулаторите во слободен режим.
Дали казиното е погодно за мобилни уреди?
Корисниците имаат пристап до апликација за Android и адаптивна верзија. Вториот работи на кој било уред без да инсталира специјален софтвер.
Колку е просечното време на повлекување во казино?
Апликациите се разгледуваат во рок од 3 дена. Парите може да се подигнат во секое време пред истекот на гореспоменатиот период утврден со правилата на онлајн казиното.