Преглед на казино GGbet 2023 година

GGbet се појави на пазарот во 2016 година на сопствена платформа со регистрација во Кипар. Казиното има официјална лиценца и каталог со повеќе од 1000 автомати. Софтверот е развиен од познати провајдери, а минималниот праг на депозит нема да достигне ниту еден паричник. Во исто време, играчите забележуваат долга проверка на документите за да поминат низ процесот на верификација и постојано доцнење во трансферот на средства. Прегледите на клиентите се многу контроверзни, па ајде внимателно да ги разгледаме карактеристиките на казиното и неговите предности и недостатоци.

Бонус:До 200$ на депозит
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
200$
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Бонус за казино GGbet

Бонус програмата на GGbet е доста обемна и вклучува многу нивоа и видови на промоција. Значи, казиното обезбедува нови и редовни играчи со пријатни бонуси, кои може да се добијат на официјалната веб-страница. Во исто време, сите подароци се привремени и периодично им се даваат на гејмерите. Значи, да ги погледнеме главните бонус програми, нивната содржина и карактеристиките на акцијата.

ggbetsite

Бонус „Добредојдовте“

Оваа бонус програма важи само еднаш за нови играчи. За да го добие, гејмерот треба да помине низ процесот на регистрација и верификација, а потоа да го направи првиот депозит. Износот на депозитот се одредува според земјата во која работи платформата. 100% се наплаќа на првиот депозит. Добиениот бонус мора да се обложи со обложување x40 во рок од 5 дена. По овој период, сите акумулирани 100% на првиот депозит едноставно ќе изгорат и нема да можете повторно да ја користите програмата за бонуси.

Бонус за бесплатни вртења

Оваа бонус програма е достапна за сите играчи. Карактеристика на промоцијата е што системот има различни причини за давање подарок. Значи, може да биде внесување депозити, играње одреден слот итн. Нема промотивни кодови, бонусот се активира автоматски доколку се исполнети сите услови на промоцијата. На првите три депозити, на гејмерите им се припишуваат следните промоции во форма на бесплатни вртења:

 • За првиот депозит. Гејмерот добива 25 бесплатни вртења. Треба да го обложите бонусот во рок од 5 дена со обложување x30. Во исто време, бесплатните вртења може да се обложуваат само на слотот Книга на мртвите. Минималниот износ на депозит се одредува според земјата во која работи платформата. Бонусот мора да се активира пред да се надополни сметката.
 • За вториот депозит. Бонусот исто така се активира пред вториот депозит. На гејмерот му се наплаќа 125% од депозитот и 50 бесплатни вртења. Треба да го обложите подарокот со облогот x40 на слотот Starburst. Платформата го поставува минималниот и максималниот износ на депозит. Периодот на обложување на бонус не е повеќе од 5 дена.
 • За третиот депозит. Играчот треба да го активира бонусот пред да се надополни сметката во профилот. После тоа, гејмерот добива 150% од депозитот и 100 бесплатни вртења. Треба да го обложите бонусот со обложување x40 на слотот Gonzo’s Quest. Бонусот важи 5 дена.

Откако играчот ќе ги направи сите три депозити, тој добива уште еден бонус во форма на 30 бесплатни вртења. Треба да го обложите подарокот со облогот x30 на слотот Necromancer. Бонусот се активира во профилот пред да се надополни сметката на клиентот. Бонусот мора да се обложи во рок од 10 работни дена. Важно е играчот да не мора да ги исполнува барањата од горенаведените три депозити, бидејќи гејмерот треба да направи три депозити (во соодветни износи).

Бонус „Депозит“

Овој бонус се кредитира на депозитите направени на сметката. Во исто време, големината на сегашноста зависи од количината на надополнување и условите на програмата. Значи, гејмер може да добие 100% на депозит и 25 бесплатни вртења. Програмата го поставува максималниот износ на депозит. Треба да го обложите бонусот со обложување x40 на слотот Господ Мерлин и Дамата на езерото. Може да добиете бонус само во четврток секоја недела, тој се активира на вашата сметка на официјалната веб-страница на казиното. Вториот тип на бонус за депозит се смета за „облог без ризик“, кога на играчот му се припишува бонус пари на првиот депозит. Се поставува минимален праг на депозит (утврден од земјата каде што работи платформата). Бонусот работи на неодредено време,

Упатете се на бонус за пријател

Администрацијата на GGbet им дава можност на играчите да ги поканат своите пријатели и да добијат подарок за тоа. Подарокот се пресметува во паричен износ кој се одредува според земјата на работа на платформата. Во согласност со условите на програмата, поканетиот пријател мора да ја следи врската, да уплати и да стави барем еден облог. Времето за извршување на овие дејствија од моментот на поканата е 30 дена. Бонусот акумулиран на гејмерот мора да се обложи со x10 облог. Можете да го вратите подарокот во рок од 30 дена од датумот на прием. Играчот може да најде врска за да покани пријатели во неговиот профил во посебен дел. Оваа врска мора да се испрати до пријател и да почека да се завршат горенаведените дејства. После тоа, играчот ги добива сите карактеристики на бонус програмата.

Регистрација и верификација

Играчите можат да играат бесплатно на сите слотови, но можете целосно да ги искористите можностите за обложување, да учествувате во бонус програмата и да правите трансфери само откако ќе ја завршите процедурата за регистрација. Можете да креирате профил за само неколку минути директно на официјалната веб-страница на компанијата. За да креирате сметка, играчот мора да ги внесе следните информации во назначените полиња:

ggbetreg

 • излезе со најавување;
 • И-мејл адреса;
 • валута за правење трансфери;
 • излезе со лозинка.

Потоа ќе добиете е-пошта со линк за да го потврдите вашиот профил. Гејмерот треба да ја следи оваа врска, по што профилот ќе се смета за создаден. Ова е доволно за целосно користење на автоматите, но не доволно за надополнување на салдото и повлекување средства. За да управува со нивните сметки, играчот исто така треба да помине низ процесот на верификација. Самиот процес на верификација вклучува потврдување на профилот на играчот со обезбедување на лични документи. Покрај тоа, од гејмерот се бара да пополни профил: потребно е да го наведе целото име, адресата на живеење (земја и град), датумот на раѓање итн. После тоа, играчот треба да постави фотографија или да го скенира пасош или друг документ за лична идентификација. Администрацијата на GG bet ќе ја потврди автентичноста на документот и ќе го потврди профилот ако се е во ред.

Мобилна верзија и апликација за казино за обложување GG

Казиното има мобилна верзија на страницата за персонален компјутер. Прелистувачот лесно се реконфигурира за мала дијагонала на таблет или телефон. Значаен недостаток е тоа што мобилната верзија содржи многу помалку слот машини отколку на компјутер. Но, можете да играте бесплатно во која било форма. Секој пат кога не треба да внесувате лозинка и да се најавите, бидејќи страницата ги памети податоците (ако не го избришете овој дел од меморијата во вашиот телефон). Нема мобилна апликација, како и апликација за персонален компјутер. Ова е значителен недостаток, бидејќи користењето на мобилната верзија во прелистувачот не е секогаш погодно, а лозинката и поставките за најавување може да се изгубат, што ќе бара повторно да ги внесете овие детали за најавување. Во блиска иднина управата на казиното не планира развој на мобилна апликација.

ggbetapk

Слот машини за казино

Слот машините GG bet се претставени во повеќе од 1000 примероци. Ова е прилично мала колекција, бидејќи другите казина нудат 4 или дури 5 пати поголем асортиман. Слот машините беа развиени од познати провајдери, вклучувајќи ги YGGdrasil Gaming, Play’n Go, Rabcat, Foxium, Big Time Gaming, Iron Dog Studio, Triple Edge Studios, 2 By 2 Gaming, Endorphina, NetEnt, Microgaming, Betsoft, Wazdan , Oryx, Gamomat, Kalamba Games, JFTW. Сите автомати се потврдени со сертификати за усогласеност, што укажува на безбедноста и уникатноста на слотови. Сертификати издадени од eCOGRA. Казиното им дава можност на играчите да сортираат софтвер по добавувачи и имиња на автомати. Во исто време, филтерот не предвидува можност за избор на производи за игри по бонуси, тема на играта или дури и број на линии.

ggbetslots

Меки

Софтверот за игри вклучува 1166 слот машини од различни типови. Веб-страницата за казино е доста погодна, бидејќи има поделба на делови, во групи на автомати. На десната страна е софтверот во кој моментално победуваат гејмерите, а лево е категоријата „Препорачано“. Исто така, претставени се ТОП играчите за денот, кои добија максимални добивки за тој ден. Презентиран е опсегот на категории на софтвер:

 • лоби – место каде што играчите можат да чекаат додека не се ослободи масата за игри и да се одморат пред да се коцкаат;
 • сите игри – целата палета на автомати е претставена во категоријата;
 • новитети – претставени се сите нови автомати и нови провајдери;
 • популарен – тука играчот може да го најде најпопуларниот софтвер;
 • казино во живо – игра со дилери во живо;
 • слотови;
 • авијатичар;
 • функција за купување;
 • мегавејс;
 • виртуелни спортови – можете да се обложувате на кој било спорт;
 • маси;
 • покер;
 • инста игри;
 • рулет.

Покрај тоа, гејмерите можат да играат блек џек, бакара, игра на зарове, гребење карти и глупости. Поради фактот што целата палета е претставена со само 1166 слот машини, многу категории имаат само една игра. Ова е значителен недостаток, бидејќи не им дозволува на играчите слободно да располагаат со колекцијата. Но, ова не е целата палета на производи, бидејќи казиното дава можност за учество на турнири. За да учествува на турнирот, гејмерот треба да оди во соодветниот дел. Потоа следи квалификацискиот процес, кој вклучува повеќе од 10 кола со вистински биланс на турнирите. По завршувањето на квалификациите, играчот влегува во рејтинг со поени за играта. Со зголемување на бројот на поени, гејмерот се искачува во поредокот. Секој поен се кредитира на освоениот износ.

Казино во живо

GGbet има посебен дел за казино во живо каде гејмерите можат да се натпреваруваат со дилерите во живо во реално време. Севкупно, платформата вклучува 5 типа слот машини од овој тип. Казиното во живо беше развиено од провајдерот NetEnt Live. Колекцијата вклучува 3 рулети и 2 блек џека. Нема демо за оваа категорија, така што само регистрираните корисници можат да играат. За да влезе во режимот на казино во живо, гејмерот мора да го наведе својот датум на раѓање и земја на живеење. Корисниците забележуваат дека често се појавуваат проблеми со поврзувањето. На екранот се појавува прозорец со барање да се поврзете подоцна. Ова предизвикува сериозни тешкотии за играчите, бидејќи тие мора постојано да ја вчитуваат страницата и да чекаат долго време за да се вчита порталот.

Предности и недостатоци на казиното

Компанијата GGbet работи од 2016 година на официјалната платформа со лиценца. Регистрирано казино на островот Кипар. Играчите ја оценуваат работата на платформата двосмислено: има строго негативни или, обратно, позитивни критики. Казиното им нуди на клиентите прилично добра бонус програма, но има многу тешкотии со повлекување средства и обработка на апликацијата на гејмерите. Значи, дали вреди да се игра GGbet или е подобро да се избере друга платформа, ајде да погледнеме подетално.

Предности Недостатоци
– има официјална лиценца и сите сертификати за автентичност на автоматите за игри на среќа; – нема мобилна апликација, само мобилна верзија;
– добра бонус програма со стимулации за нови и редовни играчи; – мал софтвер, само 1166 автомати;
– ограничувањата за повлекување се минимални, нема ограничувања за трансакциите; – иако максималното време за повлекување од сметката е официјално 48 часа, во реалноста, доцнењето може да трае 30 дена;
– обезбедена е демо верзија за сите автомати, освен за казино во живо, што им овозможува на играчите да ги испробаат сите слотови пред обложување; – играчите се жалат на блокирање на сметки без причина;
– постои услуга за поддршка; – неусогласеност со податоците за сопственикот на информацијата на валидаторот;
– едноставен процес на регистрација директно на страницата. – платформата е на црната листа во повеќе од 30 земји;
– услугата за поддршка не работи правилно, корисниците велат дека операторите не одговараат или даваат неточни одговори.

Значи, казиното има некои предности, но платформата има многу повеќе недостатоци. Ова укажува дека GGbet не е најдобрата компанија за коцкање. Доцнењето на плаќањата, ставањето црна листа во многу земји и неточните информации за компанијата се значителни недостатоци. На гејмерите им се препорачува да ја избегнуваат оваа платформа во корист на нешто посигурно, безбедно и удобно за играње. Ако сè уште сакате да играте во казино, тогаш подобро е да го направите тоа во демо режим без депонирање и повлекување средства.

Банкарство, методи на влез и аутпут

Трансферите на пари се достапни само за регистрирани и проверени корисници. Платформата поддржува трансфери со ограничување на максималниот износ за повлекување, додека износот се одредува според земјата на работа на казиното. Повлекувањата и депозитите во GGbet може да се направат со користење на следните платежни системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Управата тврди дека времето за трансфер не надминува 48 часа, но всушност трансферот на средства трае многукратно подолго.

Поддршка

Администрацијата им дава на играчите прашање во посебна служба за поддршка. Ова им овозможува на играчите да добијат одговор на нивните прашања. Можете да контактирате со администрацијата на GGbet преку пригоден онлајн разговор, преку е-пошта или по телефон. Телефонскиот број и поштата се наведени на официјалната веб-страница на казиното. Линијата за помош ги поддржува следните јазици: руски, англиски, португалски, кинески. Најбрзиот начин да добиете одговор е преку онлајн разговор. Но, корисниците забележуваат дека операторите не сакаат да пружат помош и реагираат долго време со секаков вид комуникација.

Достапни јазици

Интерфејсот на казиното поддржува неколку јазици, вклучувајќи: руски, украински, кинески, англиски, полски, германски, јапонски, шпански. Можете да го изберете јазикот на страницата на врвот. Не се препорачува употреба на преведувач, бидејќи може да предизвика потешкотии во разбирањето поради неточен превод и проблеми со играта и управувањето со сметките.

Достапни валути

Корисниците на GGbet ја избираат валутата веднаш по регистрацијата, многу е тешко да ја смените подоцна, затоа треба веднаш да го направите вистинскиот избор. Платформата поддржува трансфери во следните валути: RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евро), БТК (биткоин), NOK (норвешка круна). За да управува со сметките и да врши трансфери во избраната валута, играчот мора да помине низ процесот на регистрација и верификација.

Лиценца

Една, и може да се каже единствена, од предностите на казиното е достапноста на официјална лиценца. На GGbet му беше доделена лиценцата за Курасао со број 8048/JAZ. Ја потврдува безбедноста и доверливоста на платформата, како и официјалната регистрација во согласност со законот. Корисниците можат да се запознаат со содржината на лиценцата на официјалната веб-страница или на лично барање преку сервисот за поддршка.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали GG bet казиното е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Derick

  Не го препорачувам ова казино на никого, бидејќи тие едноставно не ги исплаќаат чесно заработените пари! Пред тоа имав повлечено мали количини, се беше во ред, но како што се испостави, мојата среќа не беше предодредена да трае вечно. Штом освоив повпечатлива сума, веднаш добив барање од администрацијата со обезбедување документи. И, сè би било добро, но поради некоја причина картичката со која ја надополнив мојата сметка беше блокирана. Накратко, некои изговори! Никогаш не ги добив парите! Единственото нешто што ме радува е што повеќе нема да играм овде!

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Постапката за верификација во казиното GGbet е неопходна за да се потврди идентитетот на играчот. Откако ќе го поминете, веднаш ќе можете да ги повлечете заработените средства. Задолжително правило е дека поврзаниот инструмент за плаќање и податоците за клиентот мора да припаѓаат на исто лице, во спротивно администрацијата може едноставно да го одбие вашето барање за повлекување или дури и да ја блокира вашата сметка.

 2. Halsey

  GG bet казиното само стана подобро во последно време, сега исплатите доаѓаат речиси веднаш, а тим од специјалисти се обидува да ги задржи играчите на платформата и прави максимални напори да го стори тоа. Дефинитивно можете безбедно да дојдете овде и да играте, мислам дека ќе успеете! Имајте добра игра и ја ставам највисоката оценка за квалитетна услуга.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Многу ни е драго што ви се допадна казиното GGbet и вашата рецензија несомнено ќе им помогне на другите играчи да одлучат. Можете исто така да дознаете малку повеќе за новостите за казиното во соодветниот дел, а за да ја направите вашата игра уште поудобна, препорачуваме да обрнете внимание на програмата за бонус за казино.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да ја потврди сметката, гејмерот треба да помине низ процесот на регистрација, а потоа да постави фотографија или скенирање на неговиот пасош или друг документ за идентификација.
Барања за бонус и обложување
Само регистрираните корисници можат да ставаат облози и да учествуваат во бонус програмата. Обемот на облози и карактеристиките на акумулацијата на бонус се одредуваат со тековната програма за казино.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Да, сите автомати, освен казино во живо, се достапни во демо-режим. Играчите можат да користат кој било слот апсолутно бесплатно, па дури и без регистрација. Треба само да отидете на страницата и да ја изберете вистинската автомат.
Дали GG bet казиното е пријателско за мобилни телефони?
Да. Постои добра мобилна верзија на прелистувачот, која лесно се обновува за мала дијагонала. Нема мобилна апликација достапна за преземање, а развојот сè уште не е започнат.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Администрацијата го одредува максималното време за трансфер на средства на 48 часа. Но, во реалноста, времето за трансфер на средства е многу подолго. Во просек, парите се префрлаат во рок од 2-3 часа.