Преглед на 1xBet казино 2023 година

1xbet е едно од најстарите казина основано во 1997 година. Во, опсегот на автомати за игри на среќа исто време беше направен пред само неколку години, но успешното на претходното останување на клиентите, веднаш е познато. Покрај тоа, на популарноста влијае на игрите на интересна програма, лесно повлекување средства и удобен софтвер со голем избор на. Како работи обложувалницата и карактеристиките на играње автомати ќе се дискутира понатаму.

Промо код: 1XBETONE
100%
Бонус за добредојде
Добијте бонус

1xbet бонус за казино

Долги години, 1xbet на своите клиенти им дава само опција да се обложуваат на спорт. Но, буквално, неодамна се појави казино со автомати и други коцкарски игри. Спортската пристрасност влијаеше и на лојалноста, така што најголемиот дел од бонусите се однесуваат само на спортското обложување. Во исто време, гејмерите не се лишени од интересна бонус програма, која важи и за други програмски софтвери.

1xbetsite

“Добредојдовте”

Оваа бонус програма е достапна за новите играчи и вклучува 4 нивоа на подароци. За да добиете подарок, мора да се регистрирате на официјалната веб-страница на еден xbet и да внесете индивидуален промотивен код за програмата. Подарокот од компанијата можете да го искористите само еднаш, така што треба да користите бонуси што е можно поскоро по регистрацијата. Четирите нивоа на бонус програмата вклучуваат:

 1. „Добредојдовте“ – прво ниво. Нов играч добива 100% бонус за депозит и 30 бесплатни вртења. Тие можат да се користат само на слотот Book of Gold: Classic. За да активирате, треба да се регистрирате и да го внесете промотивниот код во посебно поле во профилот на страницата.
 2. „Добредојдовте“ – второ ниво. Втората фаза вклучува 50% депозит и 35 бесплатни вртења. Можете да ги користите кога играте на слотот Legend of Cleopatra. Можете да ја активирате програмата користејќи промотивен код со внесување во посебно поле.
 3. „Добредојдовте“ – трето ниво. Играчот веќе добива 25% од депозитот и 40 бесплатни вртења по игра на слотот Solar Queen. Можете да добиете бонус програма користејќи промотивен код.
 4. „Добредојдовте“ – ниво четири. Износот на каматата на депозитот повеќе не се намалува и изнесува 25%. На играчот веќе му се даваат 45 бесплатни вртења по игра на слотот Imperial Fruits: 40 линии. Активирањето се врши со промотивен код.

На секое ниво, минималниот износ на депозит се зголемува, како и големината на максималниот бонус. Овие износи се одредуваат според валутата на земјата во која се игра играта. Покрај тоа, важна карактеристика на бонус програмата е тоа што играчите добиваат бесплатни вртења само откако ќе го обложат подарокот. Во исто време, не треба да ги обложувате добиените средства со помош на овие бесплатни вртења.

 „Без депозит“

Играчот го добива бонусот едноставно со учество во промоциите на 1 x облог. На пример, гејмерите можат да добијат двоен множител на случаен облог, подарок за 9 победи од 10 на повеќе облози, како и подарок за роденден. Периодот на важност на бонус програмата не е поставен, така што можете да ја користите промоцијата во секое време, во зависност од условите. Можете да го активирате бонусот со промотивен код.

 „Депозит“

Овој вид на подарок вклучува камата на депозитот, која се пресметува во зависност од условите на играта, времето и сумата на пари на сметката на гејмерот. Важен услов за добивање подарок од компанијата е редовна игра, односно играчот треба често да ја посетува страницата и да го надополнува салдото / да повлече средства. Бонус програмата со депозити, како бонус „Добредојдовте“, вклучува неколку нивоа на наградување на учесниците:

 1. Прво ниво. Играчите добиваат бонус на нивниот прв депозит. Бонус програмата вклучува 100% на депозитот. Подарокот можете да го активирате со промотивен код.
 2. Второ ниво. Бонусот има рок на важност, така што во 2021 година функционираше од 19 мај до 19 јуни. На играчите им се припишуваат 10% од депозитите користејќи Piastrix. За да учествувате во програмата, треба да го поставите износот на бонусот со коефициент 1,6 користејќи експресен облог. Во исто време, минималниот број на настани мора да биде од 4. Можете да активирате користејќи промотивен код.
 3. Трето ниво. Играчите добиваат 50% на нивниот втор депозит и 35 бесплатни вртења. Можете да ги користите на слотот Legend of Cleopatra. За да добиете бонуси, треба да ја обложите готовинската компонента на бонусот. Во овој случај, парите добиени за време на обложувањето не треба да се обложуваат. Презент е активен само 7 дена. Можете да го активирате бонусот со промотивен код.
 4. Четврто ниво. Играчот добива 25% на третиот депозит и 40 бесплатни вртења на слотот Solar Queen. Условите за учество се слични на третото ниво. Бонусот важи и за 7 дена. Можете да активирате со промотивен код.
 5. Петто ниво. Гејмерите добиваат 25% на нивниот четврти депозит и 45 бесплатни вртења на слотот Imperial Fruits:40 линии. Услови за добивање, периодот на важност е сличен на четвртото ниво.
 6. Шесто ниво. Овој бонус е погоден само за играчи кои изгубиле 20 облози по ред. Подарокот важи на неопределено време. На гејмерите им се припишува враќање на готовина во форма на сума пари.

За оние кои сакаат да учествуваат во спортско обложување, има посебен подарок. Значи, играчот добива 100% депозит на спортско обложување. За да го добиете, важно е да ја дадете вашата согласност во профилот на страницата. За да го добиете бонусот, треба да го поставите износот на бонусот на пет пати поголем од износот на повеќекратниот облог. Секој облог мора да содржи најмалку три настани со коефициент од 1,40.

 „Кешбек“

Играчите добиваат 11% поврат на готовина. Во исто време, зачестеноста на повратот зависи од учеството на гејмерот во игрите. Во овој случај, сумата не се акумулира доколку играчот е на позитивна територија пред канцеларијата за време на пресметката на каматата. Дополнително, за да добиете поврат на готовина, потребно е на сметката на гејмерот да има најмалку 2 евра. Нема потреба да се враќа подарокот, тој едноставно се кредитира на главната сметка. Средствата може да се повлечат во секое време.

 „Дневни бесплатни вртења“

Регистрираните гејмери ​​добиваат секој ден бонус бесплатни вртења: 24, 30, 40, 40, 40 50, 75 за секој ден во неделата, соодветно. Во исто време, секој ден во неделата има свои карактеристики: поддржан слот за игра, времетраење и износ на облог. Попрецизни информации за секој ден се претставени на официјалната веб-страница и се одредуваат според условите на компанијата.

Регистрација и верификација

Процесот на регистрација не е потребен, бидејќи демо верзиите им се достапни на играчите за да се запознаат со карактеристиките на играта. Но, создавањето на сметка е неопходно за учество во бонус промоции, систем за лојалност, за пренос на средства и за целосен пристап до сите автомати.

1xbetreg

1xbet разви прилично едноставен процес на регистрација на неколку начини:

 • со случајна лозинка и генератор за најава: корисникот треба да ги внесе своите податоци во посебни полиња, по што системот ќе обезбеди случаен најава и лозинка;
 • по телефонски број: гејмерот треба да го наведе својот телефонски број и користената валута, по што се испраќа порака до бројот за да се потврди сметката (по потврда, играчот ги пополнува информациите во профилот);
 • по е-пошта: корисникот треба да ја наведе земјата, градот на живеење, валутата на сметката, адресата на е-пошта, полно име, телефонски број и лозинка, по што се испраќа порака до поштата за да се потврди профилот.

Откако ќе поминете еден од горенаведените процеси, се смета дека е создадена сметка во 1 xbet. Но, за да може да депонира и повлече средства, корисникот треба да помине и низ процесот на верификација. За да го направите ова, играчот треба да постави скенирање на пасошот или фотографија на страницата со информации за сопственикот. Администрацијата на казиното ги проверува документите неколку дена, по што ја потврдува верификацијата или ја одбива.

Мобилна верзија и апликација за казино 1 xbet

Програмерите на Onexbet посветија доволно внимание на креирањето на мобилна верзија и апликација. Така, играчите можат да ја преземат апликацијата на персонален компјутер, како и на оперативните системи Android и iOS. Но, апликацијата може да се користи само за спортско обложување, не можете да играте 1xbet. За да користите слот машини на вашиот телефон или таблет, треба да отидете на официјалната веб-страница на xbet во вашиот прелистувач.

1xbetapk

Веб верзијата на порталот е доста добро направена: висококвалитетен интерфејс, целосна функционалност и удобна употреба. Во исто време, не сите автомати за игри на среќа се прикажуваат на мобилен уред, така што корисниците главно мора да користат компјутер. Но, оние машини што не се прикажани на телефонот се во демо. Недостатокот на полноправна апликација и добра мобилна верзија е значителен недостаток.

Слот машини за казино

Главниот дел од облогот 1x е претставен со автомати, чиј вкупен број е повеќе од 5000. Тие беа развиени од познати провајдери, вклучувајќи ги Pragmatic Play, 1×2 Gaming, Booming Games, Endorphina, Fugaso, NetEnt, Quickspin, Belatra , Microgaming, Igrosoft и уште 157 провајдери. Дали поради голем број провајдери или поради неправилно креирање на страницата, филтерот за провајдер не работи правилно. Значи, ако внесете NetEnt во пребарувањето, тогаш меѓу резултатите ќе бидат и други провајдери.

1xbetslots

Софтвер 1xBet

Како што веќе споменавме, софтверот 1xbet е претставен со повеќе од 5000 игри, меѓу кои секој корисник може да избере нешто соодветно. На страницата, сите автомати за игри на среќа се поделени во групи за лесно користење. За да пронајдете одредена игра, можете да користите специјален филтер. Но, филтерот често работи со грешки, прикажувајќи ги не само резултатите од пребарувањето, туку и други слотови. Во секој случај, софтверот е претставен со следните категории на автомати:

 • сите автомати за игри на среќа;
 • нови слотови;
 • популарни слотови;
 • 3D слотови;
 • КУПИ БОНУС;
 • ПАЃА И ПОБЕДИ;
 • ДРЖИ И ПОБЕДИ;
 • КЕНО;
 • МЕГАВЕЈС;
 • бакара;
 • бинго;
 • црн Џек;
 • џекпот;
 • каскада;
 • Грозд;
 • книги;
 • покер;
 • рулет и многу повеќе.

Посебна категорија се видео слотови, како и нови слотови. Покрај тоа, корисниците можат да ги додадат сите игри што им се допаѓаат во категоријата „Омилени“. Исто така во оваа категорија ќе бидат и сите неодамна лансирани машини. Има демо верзија за слотови, но не за секого, па затоа се препорачува да се регистрирате. Бројот на автомати вклучени во категоријата демо верзии постојано се менува, така што оваа информација треба да се наведе на веб-страницата.

казино во живо

Во 1xbet, гејмерите можат да ја користат функцијата на казино во живо, односно да играат дилери во живо во реално време. Оваа категорија е барана кај играчите, бидејќи работата со вистинска личност е многу попријатна и поприродна отколку со компјутер. Казиното во живо е развиено од посебна категорија на провајдери, така што овој тип на игра е добро обмислен. Гејмерите во живо можат да играат рулет, блек џек, бакара, покер и други слотови. Корисниците можат едноставно да го следат процесот преку онлајн емитување.

Предности и недостатоци на казиното

И покрај фактот дека 1xbet е специјализиран за спортско обложување, инвеститорот обезбеди добра колекција на игри, добра бонус програма и едноставна регистрација на неколку начини. Но, тоа апсолутно не значи дека облогот 1 x нема недостатоци. Значи, за да ги одредиме карактеристиките на компанијата, подетално ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на еден xbet.

Предности Недостатоци
– голем избор на автомати: повеќе од 5000 парчиња;

– започна бонус програма за нови и редовни клиенти;

– брзи трансфери без провизија и ограничување за повлекување;

– удобна услуга за поддршка со повеќе начини на комуникација со администрацијата;

– 1xbet работи врз основа на официјална лиценца.

– нема нормална мобилна апликација;

– во еден xbet, акцентот е на спортското обложување, а не на казиното.

Значи, 1 xbet е оценет доста добро од играчите. Но, не боли да се создаде мобилна апликација за погодност на гејмерите. Во секој случај, голем избор на слотови и одлична бонус програма го надополнуваат овој недостаток. Покрај тоа, onexbet е одличен во средбата со своите клиенти, помагајќи им со сите прашања и обезбедувајќи квалификувана помош.

Банкарство, методи на влез и аутпут

1xbet им дава можност на своите клиенти да префрлаат пари во секое време без провизија и ограничувања. 1xbet поддржува депозити и повлекувања преку следните платежни системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Времето на трансфер е 0-48 часа, во просек, во рок од еден час, парите се кредитираат на сметката на гејмерот.

Услуга за поддршка

Доколку клиентите имаат какви било прашања во врска со работењето на казиното, тие можат лично да контактираат со администрацијата. Значи, можете да контактирате со гејмер на 1xbet преку онлајн разговор, преку телефонски број или е-пошта на официјалната веб-страница. Најбрзиот начин да добиете одговор е преку разговор кој поддржува англиски и руски јазик. Во секој случај, пред да стапите во контакт со администрацијата на казиното, се препорачува да го проучите упатството за употреба.

Кои јазици

1xbet ги прошири своите активности во многу земји со текот на годините. Затоа, бројот на поддржани јазици е доста голем. Така, играчите можат да изберат еден од следниве јазици на официјалната веб-страница: руски, украински, англиски, германски, шпански, италијански, арапски, романски, португалски, полски, норвешки, фински, бугарски, јапонски, кинески, унгарски, азербејџански , француски, литвански, грчки, хрватски, грузиски, корејски, казахстански, хинди, малајски, албански, латвиски, дански, македонски, естонски, бенгалски и кмерски.

Кои валути

Корисниците ја избираат валутата при регистрација или при трансфер на пари. Бројот на поддржани валути е помал од бројот на јазици. Значи, 1xbet поддржува RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евра), лева (бугарски лев) и NOK (норвешка круна). Иако не се наплаќа провизија за трансфери, не заборавајте за особеностите на конвертирање на една валута во друга, доколку таков процес е неопходен за кредитирање на средства.

Лиценца

Казиното работи под лиценцата на Курасао број 8048/JAZ. Onexbet работи на сопствена платформа. Присуството на лиценца ја потврдува безбедноста и законитоста на бизнисот, така што средствата и личните податоци на играчите се целосно безбедни. Вообичаено, копија од лиценцата се објавува на официјалната веб-страница на казиното, а може да се побара и поединечно со лично контактирање на администрацијата на onexbet.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка на onexBet
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали казиното 1xbet е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 6
 1. Lex

  Слушнав многу за обложувалницата onexbet регистрирана таму долго време, но сè уште не сум ја надополнил мојата лична сметка преку мобилна апликација. Кажете ни кои методи на надополнување се најрелевантни и најбезбедни?

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден. Ви благодариме за ова прашање, вашето мислење за нашиот ресурс е многу важно за нас. Можете да ја надополнувате вашата лична сметка во мобилната апликација на следниве начини: со картички за виза и мастеркард, криптовалути и електронски паричници.

 2. Rex

  Во onexBet можете да најдете многу обемна листа на провајдери – изброив околу 100 и само изгубив број. Многу ми се допадна тоа што има уреди од познатиот Игрософт, бидејќи понекогаш навистина сакате да се втурнете во носталгија, но не секое казино ги има. Дефинитивна предност е прилично голем дел со игри во живо! И, меѓу целата листа, најдов програмери за кои слушам прв пат. На крајот на краиштата, обично наидувате на такви провајдери како: Evolution Gaming и NetEnt, но еден xBet има што да изненади! Посебен дел со 1xgames навистина не ми се допадна, или можеби едноставно не разбрав што е нивната суштина. Обично ми требаше многу долго време да ги разберам, и затоа возбудата имаше време малку да помине.Се обидов да играм покер, ми се допадна, интерфејсот е доста удобен. И, и покрај фактот што овој дел е инфериорен во однос на многу гиганти,

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! За да не се изгубите меѓу голем број програмери на официјалната страница 1 Xbet, препорачуваме да користите специјални филтри. Така, секогаш можете да го најдете она што најмногу ви одговара, а освен тоа, да заштедите многу време.

 3. Lyndon

  Никогаш не ми се допадна спортското обложување, па затоа првично се регистрирав на ресурсот на онлајн казино 1xBet. Веќе при регистрација, бев изненаден од големиот број валути достапни на јазиците на интерфејсот, ова е дефинитивно плус! Следното нешто што ми се допадна беше бројот на начини за депонирање/повлекување средства. Овде ги има многу, и дефинитивно ќе го најдете она што најмногу ви одговара.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! За новите клиенти, 1Xbet нуди многу дарежлива бонус програма (рефундирање, подароци за добредојде, редовни промоции) и многу повеќе. Така, на пример, за да ја надополните вашата сметка во првите неколку пати, ве очекува пријатно изненадување во форма на бонус за депозит или бесплатни вртења на одредени машини. Дополнително, можете да дознаете повеќе за промоциите на организацијата на официјалната страница или преку билтенот.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка на onexBet
За да може администрацијата на 1xbet да ја потврди верификацијата, корисникот треба да постави скенирање или фотографија од неговиот пасош. Потребна е страница со лични податоци на сопственикот, регистрацијата не е потребна.
Барања за бонус и обложување
За да поставите облози и да добивате бонуси на вашата сметка, играчот треба да се регистрира. Покрај тоа, треба да направите трансфери на пари за да го надополните салдото.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Да, казиното дава можност за играње во демо верзија. Но, не сите автомати го поддржуваат демо-режимот, поточните информации за демо-режините треба да се разјаснат директно на официјалната веб-страница на 1xbet.
Дали казиното 1xbet е погодно за мобилни уреди?
Да, казиното има мобилна верзија. Нема апликација за казино, само за спортско обложување. Затоа, можете да играте слот машини само преку прелистувачот. Можете да преземете нормална апликација само на компјутер.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Казиното го одредува рокот на трансфери од 0 до 48 часа. Просечното време на пренос е околу еден час. Во секој случај, дури и да доцни трансферот, парите ќе се добијат во рок од два дена од денот на работењето на сметката.