Maria казино Преглед 2023 година

Од 2007 година, коцкарите можат да играат во казиното Maria. Казиното е дел од Trannel International Limited и е официјално регистрирано во Малта. Но, за време на својата работа, брзо се најде на „црната листа“ од 128 земји, вклучително и многу земји од ЗНД, Европската унија итн. Во Шведска, Норвешка, Финска, Данска, Естонија и други земји на ЕУ, казиното не е вклучено во списокот на забранети казина и е достапен за играчите. Во исто време, компанијата нуди одлични услови, добра бонус програма и еден куп поволности за своите клиенти. Дали се е толку лошо или негативната карактеристика е претерана? Ајде да го сфатиме.

Бонус:100 евра на депозит
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100 евра
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Бонуси во казиното Maria

Бонус програмата на компанијата е доста добра, има подароци и за новите клиенти и за редовните играчи. Токму таа привлече повеќе од 15 милиони гејмери ​​ширум светот, дури и во забранетите земји. Нема програма за ВИП клиенти, враќање на готовина не се кредитира за загуби, што е значителен недостаток за играчите кои изгубиле пари. Значи, да ја разгледаме секоја бонус програма подетално.

маријаказинозит

Бонус „Добредојдовте“

Овој бонус се дава на играчи кои неодамна се регистрирале. Во исто време, важен услов за добивање подарок е да се надополни салдото со износот поставен од платформата. Предмет на овие услови, гејмерот добива 50% на првиот депозит. Казиното го поставува не само минималниот износ на депозит, туку и минималниот. Бонусот се издава еднаш и важи неограничено. Играчот мора да го обложи добиениот подарок со х40 облог.

Бонус за бесплатни вртења

Оваа бонус програма се нарекува и неделна. Подароците за играчите се доделуваат секој понеделник, среда и четврток. Во исто време, обемот на подарокот се пресметува според денот во неделата и видот на слотот на кој треба да го обложите бонусот. Овие три нивоа на подароци се достапни за сите корисници кои редовно се обложуваат и депонираат одредена сума пари. Повеќе за бонус програмата:

 • понеделник. Подарок можете да добиете само во понеделник. Можете да го обложувате само на слотот Money Mansion без облог. Бројот на бесплатни вртења зависи од износот на облогот: може да биде 5, 7 или 13.
 • среда. Сите играчи можат да добијат подарок во среда. Мора да се обложи на слотот Wild Wonder без облог. Износот на дадените бесплатни вртења зависи и од износот на облогот: 10, 15 и 25 парчиња.
 • четврток. Бонусите играчите ги добиваат во четврток секоја недела. Се игра на слотот Temple Tumble Megaways без облог. Бројот на дадени бесплатни вртења зависи и од износот на облогот: 5, 7 и 13 парчиња.

Промотивните кодови не се обезбедени, бидејќи секој играч добива бонуси и може или да ги одбие или да учествува во програмата за бонуси. Задолжително се враќаат бесплатните вртења, бидејќи за една недела едноставно ќе изгорат, нема можност да се акумулира повеќе. Посакуваниот слот може да се најде со пребарување на официјалната веб-страница на казиното со вметнување на името на играта во полето за пребарување или со кликнување на врската со бонусот.

Бонус „Депозит“

Сите играчи кои поканиле нови корисници во казиното можат да учествуваат во бонус програмата. За секој поканет гејмер, клиентот добива сума пари како подарок (одредена според земјата на работа на платформата). Средствата се кредитираат на сметката на играчот. Севкупно, дозволено е да се привлечат не повеќе од пет лица (износот на подарокот се наплаќа за секој играч посебно). Потребно е да се обложуваат добиените пари, најмалку 40 пати. Можете да ја користите програмата во секое време, главната работа е што привлечениот клиент се регистрира користејќи ја врската што му е дадена.

Регистрација и верификација

Демо верзијата на казиното е достапна дури и без регистрација, односно сите играчи можат да ги играат сите слотови бесплатно без профил. Но, за да играте и да победите, треба да се обложите. И за ова треба да креирате профил во казиното Марија и да поминете верификација. За да се регистрирате во системот, не треба да трошите многу време, корисникот треба само да најде посебен формулар на страницата и да ги пополни следните празни полиња:

маријаказинорег

 • и-мејл адреса;
 • измислена лозинка;
 • целосно име;
 • Дата на раѓање;
 • полот.

После тоа, ќе биде испратена порака до поштата за да се потврди профилот. Треба да отидете на поштата и да ја следите врската, по што сметката ќе се смета за потврдена. Следниот чекор е пополнување на профилот: клиентот треба да наведе мобилен телефон, да ја избере својата валута од списокот, да ги внесе земјата и градот на живеење, а исто така да го наведе поштенскиот код. Сите податоци мора да бидат веродостојни, бидејќи сè уште е неопходно да се помине процесот на верификација. Откако играчот ќе го пополни целиот профил, пред него се прикажува прозорец за потврдување на бројот на мобилниот телефон. Сè, сега играчот може да оди на профилот со лозинка и да се најави. Регистрацијата не е доволна за повлекување и надополнување на салдото. За да може гејмерот да управува со своите сметки, треба да помине низ процесот на верификација. За да го направите ова, корисникот треба да постави фотографија или скенирање на неговиот пасош или друг документ за идентификација. После тоа, администрацијата на казиното ќе ги проверува податоците неколку дена, и како резултат на тоа, ќе ја потврди верификацијата или ќе ја одбие.

Мобилна верзија и апликација Марија казино

Ако сè е доволно добро со бонус програмата, тогаш сè е многу полошо со пристапот на мобилни уреди. Казиното има мобилна верзија која совршено се прилагодува на телефон или таблет. Сите икони, менија и други елементи на казиното Марија се целосно редизајнирани за лесно користење на мал екран.

маријаказиноапк

Но, тука завршува добриот опис на казиното. Нема мобилна апликација за телефони или таблети. Немаше ниту да се развива, бидејќи казиното Марија одлучи дека не вреди. Покрај тоа, нема апликација за персонален компјутер. Ова е прилично незгодно, бидејќи мобилната верзија само во прелистувачот е погодна за неколку поради потребата постојано да се вози на страницата за пребарување и да се најавите на сметката. Но, некои прелистувачи поддржуваат запомнување на лозинка и најавување.

Слот машини за казино

Има многу малку слот машини во казиното Марија во споредба со другите опции за казино. Значи, софтверот е претставен со само 1000 автомати за автомати, а тоа го зема предвид целиот опсег. Таков мал избор значително ги ограничува опциите за гејмерите. Во исто време, обезбедени се демо верзии за сите 1000, така што играчите можат да го испробаат целиот опсег со бесплатни чипови. Покрај тоа, демото им дава можност на гејмерите да се запознаат со различни провајдери и да развијат одредена стратегија за победа.

mariacasinoslots

Зборувајќи за провајдери, вреди да се забележат нивните типови. Така, слот машините беа развиени од следните провајдери: Pragmatic Play, Evolution Gaming, Blueprint Gaming, Jadestone, Nyx Interactive, Microgaming, Play’n Go, Relax Gaming, NetEnt, Quickspin и IGT. Меѓу нив практично нема познати програмери, а бројот на провајдери вклучени во развојот е прилично мал, бидејќи другите казина можат да имаат стотици од нив. Невозможно е да се подредат илјада автомати по провајдери, што е значителен недостаток. Но, можете да ги филтрирате слотови по име. Можете да возите во критериумот за сортирање во форма на име во посебна колона „пребарување“ на официјалната веб-страница на казиното. Општо земено, автоматите за игри на среќа се прилично слаби.

Меки

Казино софтверот, односно асортиманот на автомати, не е претставен со најголемиот асортиман на слотови. Ова може да се види не само од прегледите, туку и на официјалната веб-страница на самото казино Марија. Да, и наоѓањето на оваа официјална страница не е толку лесно: ова е далеку од првата, па дури ни петтата врска во пребарувањето. Казино софтверот е претставен со неколку секции, вклучувајќи ги следните категории:

 • новини: овде се претставени слотови од нови провајдери;
 • популарна: категоријата ги содржи најпопуларните автомати за игри на среќа кои играчите ги користат најчесто;
 • омилени: тука гејмерите можат да додадат какви било автомати за брз пристап;
 • со голем број линии;
 • со џекпот;
 • ексклузиви итн.

Во овие категории можете да ги најдете следниве видови слотови: слот машини, рулет, бинго, сик-бо, бакара, покер, блек џек и гребење карти. Покрај тоа, казиното има дополнителни производи кои ви овозможуваат да ги проширите можностите на гејмерите. Тоа се главно игри на маса, кои не се вклучени во вкупниот број од 1000 машини. Но, поради некоја причина, администрацијата на казиното Марија додаде казино во живо со дилери во живо во оваа категорија, што е сосема незгодно: играчите треба да ја пребаруваат целата страница за да ја најдат самата игра. На страницата можете да најдете посебен дел со мини-игри, во кои има повеќе од 20 наслови. Сите игри имаат демо верзии, мини-игрите се најпопуларни кај новите корисници. Исто така, страницата има дел со турнири кои постојано се одржуваат. Главното мени ги наведува сите активни настани, во кои гејмерите можат да учествуваат. Секој турнир има свои услови, па затоа пред да ја започнете играта важно е да ги разјасните правилата за користење на ресурсот.

Казино во живо

Компанијата за казино Марија им дава на играчите можност да играат казино во живо во реално време со дилери во живо во посебен дел (може да се најде на официјалната веб-страница). Администрацијата го довери развојот на оваа категорија на автомати на такви провајдери како Pragmatic Play и Evolution Gaming. Каталогот за казино содржи повеќе од дваесетина табели со различни граници. Гејмерите кои претпочитаат високи влогови и гејмерите кои не сакаат да прават големи облози ќе најдат нешто соодветно овде. Списокот на казина во живо вклучува бакара, рулет, блек џек и многу повеќе.

Предности и недостатоци на казиното

Казиното Марија е познато низ целиот свет, опслужувајќи над 15 милиони клиенти. Но, овде корисниците главно ги истакнуваат само минусите во платформата и негативно го оценуваат казиното од сите страни. За тоа сведочи огромната црна листа на земји, како и скромните можности на компанијата. Ајде внимателно да ги разгледаме предностите и недостатоците на платформата.

Предности Недостатоци
– постои официјална лиценца; – едноставен систем за бонуси;
– има сертификати за сите автомати; – казиното е вклучено во црната листа на голем број земји;
– услугата за поддршка е достапна за гејмерите; – нема мобилна апликација, туку само мобилна верзија на страницата во прелистувачот;
– брзина на трансфери помеѓу сметки до 12 часа; – програмата за лојалност е слаба: нема vip услови, нема враќање на готовина;
– едноставна регистрација и верификација директно на страницата. – според прегледите на клиентите, доверливоста, брзината на преводите и вчитувањето на страницата се прилично слаби, што предизвикува потешкотии кај корисниците;
– компанијата соработува со мал број провајдери, меѓу кои нема големи имиња.

Така, по евалуацијата на работата на казиното Марија, можеме да заклучиме дека ова казино е прилично слабо и не им дава можност на играчите за нормална игра. Има многу празнини и недостатоци кои негативно влијаат на функционирањето на платформата. Како резултат на тоа, вкупниот рејтинг на казиното е помал од 3 поени од 5, што е многу ниско меѓу другите видови казина.

Банкарство

Казиното поддржува трансфери без ограничувања и ограничувања на трансакциите, што е доволно добро за гејмерите. Можете да префрлувате средства од сметка на сметка само откако ќе ја завршите процедурата за регистрација и верификација. Откако администрацијата на платформата ќе ја потврди сметката, следните платежни системи стануваат достапни за играчите за правење трансфери:

 • ВИЗА
 • МАСТЕРКАРТА
 • МАЕСТРО
 • СКРИЛ
 • НЕТТЕЛЕР
 • PAYSAFECARD
 • WEBMONEY
 • КРИПТОВАЛУТА
 • PAYPAL
 • ПЛАЌАч
 • ПИЈАСТРИКС
 • ECOPAYZ.

Времето за пренос на средства од сметка на сметка трае не повеќе од 12 часа, но обично парите пристигнуваат многу пати побрзо.

Поддршка

Казиното Марија има добра услуга за поддршка. Играчите можат да контактираат со администрацијата преку пригоден онлајн разговор директно на веб-страницата на казиното. Покрај тоа, гејмерите можат да напишат е-пошта до компанијата. Користејќи го првиот метод на комуникација, можете да добиете одговор многу побрзо отколку по пошта. Поддршката ги поддржува следните јазици: англиски, шведски, норвешки, фински, дански и естонски. За да напишете жалба, можете да користите преведувач за да составите писмо. Во секој случај, на играчите им се советува прво да го проучат формуларот за прашање-одговор, бидејќи може да содржи корисни информации за работата на казиното.

Јазици

Во интерфејсот, можете да ги изберете следниве јазици во поставките: англиски, шведски, норвешки, фински, дански и естонски, како и во услугата за поддршка. Можете да ги користите услугите на автоматски преведувач директно на страницата, но ова не е најпрактичната опција, бидејќи преведувачот може да направи грешки.

Валути

Платформата ги поддржува следните валути: УСД (долар), ЕУР (евро), БГН (бугарски лев), NOK (норвешка круна), SEK (шведска круна). Нема ограничувања за трансфери, како и ограничувања за трансакции.

Лиценца

Да се ​​има лиценца е голема предност на казиното. Ова значи безбедност на трансферите, складирање на средства и оригиналност на слотови. Платформата работи под лиценца од Малта со број MGA/B2C/106/2000. Играчите можат да ја потврдат достапноста на лиценцата на официјалната веб-страница или, на лично барање, од администрацијата преку услугата за поддршка.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонуси и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали казиното Марија е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Scott

  Навистина ми се допадна фактот дека ако повлечете мали добивки, тогаш не е потребна верификација. Ако имате проблем со некои системи за плаќање, тогаш препорачувам да користите разни електронски паричници. Така, на пример, во казиното Марија има посебен дел каде што можете да ги видите сите достапни повлекувања. На почетокот на годината некако сè не ми одеше. Пред тоа на моменти добиваше големи суми, понекогаш успеваше да оди на нула, но најчесто губеше.Сега веќе четврти месец има солидни минуси (( Изгледа сите слотови се официјални, па никој не може да ги чепка. Повеќе пати пишував до поддршката, ми кажаа дека системот за пресметување добивки остана ист. Но , сепак е чудно! Предностите на казиното Марија: можност за повлекување без идентификација; голем број слотови за игри; достапни се неколку тековни системи за плаќање. Недостатоците го вклучуваат фактот дека понекогаш, за да се повлечете на банкарска картичка, ви треба да почекам малку.Разочарувачки е и тоа што нема нормални промоции и нема апсолутно никакво враќање во последно време.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Можеби треба да смените слотови за да почнете да победувате или да се обидете да ја промените тактиката. Така, на пример, можете да изберете работна стратегија во бесплатен режим „демо“ и да испробате еден или друг уред на казиното Марија. Исто така, вреди да се напомене дека повлекувањата на банкарските картички може да се направат со одредено задоцнување, додека тоа не беше забележано кај електронските паричници.

 2. Sterling

  Веќе еден месец тивко вртам слотови и не сум потврден, можеби тоа е затоа што правам депозит и повлекување користејќи ги истите детали? Меѓу предностите на MariaCasino, сакам да забележам навистина кул мобилна апликација која работи стабилно без никакви падови. Но, еве го вистинскиот минус, ова е бројот на игри, што за мене е несериозно! И, инаку, ми се допаднаа прилично дарежливите бонуси и, се разбира, враќањето на парите.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Доколку е потребно, може да се побара верификација на клиенти од страна на администрацијата на казиното Марија. Ова е особено точно за оние коцкари кои ќе повлечат големи добивки. Можете исто така да ја користите мобилната верзија на онлајн казиното, која речиси целосно ја повторува десктоп страницата.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Потребна е потврда на сметката, односно верификација за корисниците да можат да префрлаат средства од сметка на сметка. За да го направите ова, играчот треба да обезбеди скенирање или фотографија од неговиот пасош или друг документ за идентификација. Во овој случај, потребна ви е страницата на која се наведени податоците на сопственикот.
Барања за бонуси и обложување
Само регистрираните корисници можат да учествуваат во бонус програмата и да се обложуваат на пари. Но, можно е да се прават бесплатни облози во демо верзијата дури и без регистрација.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Да, платформата дава можност да се играат сите автомати бесплатно, па дури и без регистрација. На играчите им се обезбедуваат бесплатни вртења за да се запознаат со карактеристиките на слотови.
Дали казиното Марија е погодно за мобилни уреди?
Да. Казиното им нуди на клиентите можност да ја користат мобилната верзија на страницата, која лесно се прилагодува на мала дијагонала. Мобилната апликација за гејмери ​​не е развиена.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Платформата го поставува максималното време за пренос на 12 часа. Но, во просек, трансферите од сметка на сметка се вршат во рок од еден час или уште помалку.