Преглед на казиното UniBet 2023

Казиното Unibet се смета за доста популарен портал за игри и го започна своето постоење во 1997 година. Онлајн платформата ја лансираше лондонскиот претприемач Андерс Стром, кој првично беше развиен за спортско обложување, но потоа се појави онлајн казино. Една година по создавањето на онлајн порталот, се доби соодветната лиценца и официјално беше отворена институцијата, која успешно работи до денес. Сега Unibet Casino работи под раководство на Kindred Group и се позиционира како сигурна платформа за забава за коцкање.

Бонус:200% на депозит + 200 FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
200% + 200 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

unibet казино

Казино бонус „Uni Bet“

За почетници, онлајн казината можат да понудат многу дарежлив подарок за добредојде, кој помага да се привлечат клиенти од целиот свет. Значи, бонусот за добредојде изгледа вака:

 • 10 FS без надополнување во избрани NetEnt машини;
 • 200% до 240 € доплата + до 190 FS (во зависност од износот на дополнување).

При депонирање минимален износ до 12 евра, играчот добива 40 бесплатни вртења. Износот на FS ќе се зголемува пропорционално со износот на депозитот, така што за да добиете 190 бесплатни вртења, треба да депонирате 120 евра или повеќе. Нема ограничувања за начините на плаќање за оваа понуда, но бонусот има ограничен период на важност (30 дена). Корисниците нема да треба да внесуваат промотивен код бидејќи подарокот за добредојде на Unibet функционира без него.
unibet бонус

Програма за лојалност

Казиното Unibet им нуди на своите клиенти не премногу обемна бонус програма, бидејќи е претставена само како дел од промотивната политика на организацијата. Нема да има промотивен код, бонус за депозит, сезонски или редовни промоции. Но, платформата има интересен подарок за добредојде и прилично добри турнири.

 • Бонус без депозит – Unibet не обезбедува таков бонус без депозит. Но, наместо тоа, ќе има стапка без ризик што може да ја добијат индивидуалните клиенти на казино. Обично ова е мала сума (1-5 евра) за игри во живо, што ви овозможува да заштедите пари кога губите и да добивате готовина кога победувате.
 • Бонус за депозит – за првиот депозит, коцкарите ќе можат да добијат поврат на готовина од 100% (до 100 €), додека мултипликаторот за слотови и игри со карти е ×25, а за игрите во делот во живо ×35.
 • Турнири – овде можете да најдете турнири со фиксен износ на џекпот (до 5.000 €) секоја недела и секој месец со опција за прогресивен џекпот.
 • Програма за лојалност – работи исклучиво на бинго. Секоја победа го придвижува коцкарот на тркалото за лојалност, каде што секое зголемување на ниво дава бесплатно вртење на тркалото.

За да се запознаете со сите видови на промоции, само одете во соодветниот дел од казиното Unibet. Каде се и правилата и условите за обложување за сите корисници. И, само доколку клиентот се придржува до сите правила, ќе може да ги префрли бонусните средства на главното салдо.

Уни Казино бонус програма

Име на бонус: Услови за примање и обложување:
Добредојдовте 100% бонус за депозити, обложување во рок од 30 дена.
ФС промоција за активни клиенти, која мора да се обложи со соодветниот облог.
Бонус 50 ЕУР за депозити од 1000 ЕУР надополнете ја вашата сметка со наведениот износ и добијте бонус од 50 евра.
Бонус за зголемување на профитот при депонирање од 24 ЕУР се однесува исклучиво на спортско обложување.
Бесплатен облог за подобри се доделува за индивидуално достигнување.
Упатете се на промоција на пријател! за првиот пријател – 30 евра, вториот – 40 евра, третиот – 50 евра.

Како да се регистрирате и потврдите во Uni Bet

Unicasino Casino нуди исклучително едноставна шема за регистрација, во само неколку чекори, која се состои во пополнување на мал прашалник и потврдување на обработката на личните податоци.
формулар за регистрација на unibet
Како резултат на тоа, за да регистрирате нов профил, треба да го направите следново:

 1. Внесете ги податоците за пасошот и вашата е-пошта.
 2. Внесете ја вашата адреса на живеење и телефонскиот број.
 3. Дојдете со силна комбинација на лозинка и прашање за можно враќање на сметката.
 4. Согласете се со обработката на личните податоци и условите на онлајн казиното.

Постапката за регистрација трае само неколку минути и е исклучително едноставна. После тоа, играчот мора да го потврди активирањето на неговата сметка со внесување на соодветната шифра од телефонот или со кликнување на врската во е-поштата. Така, регистрацијата се смета за завршена и коцкарот може да се најави на платформата, но за да започне со повлекување на заработените средства потребна е верификација. За да идентификувате лице во Unibet, мора да ѝ ги доставите на администрацијата на коцкарницата следниве видови документи:

 • фотографија или скенирање на пасошот;
 • фотографија од кредитната картичка на двете страни, секогаш со затворена шифра (ако играчот користи различен начин на плаќање, тој мора да направи скриншот од сметката, што ќе помогне да се потврди надополнувањето);
 • фотографија од документот со кој се потврдува адресата, која е означена во корисничкиот профил (страница од пасошот со дозвола за престој или сметка за комунални услуги, но не постара од шест месеци).

Општо земено, Unibet се обидува да ја заврши верификацијата на документи што е можно побрзо. Квалитетот на фотографиите треба да биде одличен без никакво заматување. После тоа, играчот добива статус на проверен корисник и може да почне да повлекува пари од неговата сметка.

Мобилна верзија и апликација на казиното Unibet

Казино платформата Unibet е прилагодена за различни мобилни уреди и поддржува оперативни системи Android, iOS и Windows. Покрај тоа, мобилната верзија е и формат базиран на прелистувач и може да се преземе. Можете да преземете специјален софтвер во официјални продавници за уреди, на официјалната веб-страница на установата за коцкање и, се разбира, на нашиот тематски ресурс. Адаптивната верзија е целосно идентична со страницата за десктоп и целосно ги копира сите карактеристики на платформата.
мобилна верзија на Unbet
Но, апликацијата за казино има некои разлики. Така, на пример, за да го преземете ќе ви требаат од 5 до 18 MB меморија, додека можете да играте и онлајн и офлајн. Ако клиентот веќе има активен профил во Unibet, тогаш тој едноставно мора да се најави на мобилната апликација, во спротивно, администрацијата забранува дуплирање на сметките. Возраста на клиентот при инсталирање на апликацијата мора да биде 17+, но при инсталирање, сепак треба да се согласите со условите на казиното.
мобилна апликација Unbet

Слот машини за казино

На официјалната веб-страница на Unibet, можете да најдете повеќе од 1000 различни слотови за игри, што им овозможува и на најпребирливиот корисник да избере игра. Сите игри се поделени во категории, популарност, новина или производител, што го прави пребарувањето уште поудобно. Дополнително, сите слот машини на страницата се дистрибуирани на следниов начин:

 • Класични слотови – делот содржи само класични формати на игри.
 • Забавата е брз тип на игра со чести победи.
 • Вегас слотови – слотови дизајнирани за казина во Вегас.
 • Акционите машини се експлозивни варијанти на игри, главно базирани на авантура и снимање.
 • Животните се слотови направени во темата на природата. Главната улога овде им е дадена на оние животни кои ја добиваат најголемата победа.
 • Fantasy Slots се слот машини направени во фантастичен стил.
 • Филмови и телевизија – основата на таквите игри станаа популарни филмови и серии.
 • Музиката е тематска верзија на слотови базирана на популарни музички бендови.

unibet слотови
Дополнително, сите слотови на Unibet се дополнително поделени во дополнителни категории: супер казино со враќање од 98%, настани препорачани од администрациите, слотови за џекпот, дневни награди и многу повеќе. А, благодарение на филтрирањето по овие категории, корисниците ќе можат да изберат што сакаат.

Меки

Во библиотеката Unibet има над 1000 различни слотови. чие надополнување се случува на тековна основа. Сите презентирани игри се произведени исклучиво од врвни провајдери како што се (Microgaming, IGT, NetEnt, Play’nGo и Elk Studios). На крајот на краиштата, само доверливи и доверливи добавувачи можат да го гарантираат квалитетот и ажурираноста на нивниот софтвер. Како прво, казиното Unibet се потпира на Microgaming, кој обезбедува одличен софтвер за страницата за коцкање. Така, платформата доби исклучително удобна навигација, брзо префрлување помеѓу делови и одлична анимација на слотови.

казино во живо

Evolution Gaming претставува специјален дел со игри во живо во казиното Unibet, каде што можете добро да се забавувате со вистински крупиери. Во делот ќе најдете игри како што се:

 • европски рулет;
 • црн Џек;
 • бакара.

Игрите се достапни и во верзијата на прелистувачот и во специјална апликација за онлајн казино. За да започнете да играте во реално време, само треба да се регистрирате и да ја надополните вашата сметка. А, самата игра е спроведена од студиото Evolution Gaming, кое се наоѓа во Латвија. Овде играчите ќе најдат одговорна техничка поддршка, интересен дизајн на соби и разни крупиери. Благодарение на големиот избор на табели во делот за игри во живо, ова му овозможува на апсолутно секој играч да го направи најуспешниот избор. Покрај тоа, сите игри може да се прилагодат и да изберете режим.

Предности и недостатоци на казиното

Со цел да се избере навистина сигурна и докажана платформа за коцкање, вреди да се земат предвид сите нејзини предности и недостатоци. Така, на пример, многу играчи на официјалната страница на Unibet ги забележуваат следните позитивни точки:

 • време-тестирано казино и голем број коцкари;
 • има лиценца добиена од доверлив регулатор на установи за коцкање;
 • страницата е управувана од позната компанија;
 • сите игри презентирани на страницата се исклучиво од водечки провајдери;
 • голем број на бонуси и промоции;
 • доста обемен дел со игри во живо.

Но, и покрај големиот број на предности, платформата има неколку недостатоци. На пример, играчите од некои земји нема да можат да се регистрираат на страницата за онлајн казино Unibet. Покрај тоа, постојат одредени ограничувања за некои оддалечени региони.

Банкарство, депозити и повлекувања

Сајтот за коцкање Unibet се труди да се грижи за своите клиенти и затоа ги користи услугите на исклучително сигурни системи за трансфер на пари. Така, корисниците ќе можат да ги земат своите чесно заработени пари со помош на:

 • банкарски картички VISA, MasterCard;
 • електронски паричници Webmoney, Neteller;
 • систем за електронско плаќање Skrill, EcoPayz.

Секое надополнување на страницата се случува без никаква провизија. Но, сепак има одредени ограничувања кои ќе важат за играчите. Така, на пример, се поставуваат одредени лимити за максималните и минималните депозити, со исклучок на банкарските картички, кои немаат никакви ограничувања.

Услуга за поддршка

За да контактирате со поддршката за казино на Unibet, постојат неколку популарни начини (разговор во живо, формулар за повратни информации, телефонски број и е-пошта). Покрај тоа, можете да најдете корисни информации во посебен дел ЧПП или Помош. Исто така, на веб-страницата на казиното има посебен дел „Упатство“ во кој почетниците ќе најдат многу корисни информации. Каде ќе бидат прикажани процедурата за регистрација, начините за надополнување на сметката и, се разбира, играта за вистински пари. Овде можете да ги најдете и правилата за специфично коцкање или мобилната верзија на страницата.

 Кои јазици ги поддржува Unibet?

Официјалната веб-страница на Unibet е достапна за корисници од целиот свет и обезбедува верзии на 16 јазици. Така, на пример, можете да изберете данска, чешка, англиска, швајцарска, естонска, француска, финска, грчка, германска, италијанска, унгарска, полска, норвешка, руска, шпанска или турска верзија. Преминот се врши автоматски или рачно со кликнување на соодветната икона.

Кои валути

Платформата Unibet се обидува да ги прошири границите на своето влијание што е можно повеќе, затоа обезбедува голем избор на валути. Така, клиентите ќе можат да користат: евро, американски долар, канадски долар, швајцарски франк, данска круна и многу други валути. Подетален список може да се најде на официјалната платформа за казино.

Лиценца

Онлајн казиното работи под лиценца издадена од државата Малта и им обезбедува на своите играчи исклучително доверлив софтвер. Затоа можете да бидете сигурни во безбедноста на вашите податоци и да вршите различни операции со вашата сметка за игри. Но, покрај MGA, постојат и голем број други меѓународни коцкарски здруженија кои го препознаа казиното Unibet како докажана институција. И, и покрај фактот што некои земји не го поддржуваат овој вид на забава, управата на клубот се обидува да ги ажурира тековните извори на влез на страницата на континуирана основа.
unibet MGA

Општи информации за казиното Unibet

Официјален сајт https://www.unibet.com/casino
Година на основање 1997 година
Сопственик Група роднини
Лиценца Малтешка компанија за коцкање
Јазици Руски, англиски, германски, дански, француски и други.
Валута долар, евро, руска рубља, фунта стерлинг и други.
мобилна верзија Поддржува уреди со Android и iOS.
Каталог на игри над 1000 слотови за игри.
Методи на депозит банкарски картички, електронски паричници, платежни системи.
Предности лиценциран софтвер, дел со игри во живо, голем број начини за контакт со поддршката, врвни провајдери и многу повеќе.

Најчесто поставувани прашања

Подолу се дадени одговори на најчесто поставуваните прашања од корисниците. Препорачуваме новите и искусни играчи да ги прочитаат овие информации за да избегнат губење време при поднесување барања за поддршка. Дополнителни референтни информации може да се најдат на веб-страницата на онлајн казиното, која исто така е објавена во соодветните делови.

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното Unibet е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 2
 1. Stan

  Првиот впечаток за казиното Unibet е позитивен. Кога првпат ја посетив страницата, ми се допадна лаконскиот дизајн и, се разбира, голем број софтвери за игри. Решив да уплатам 100 долари на мојата сметка и не изгубив! Да, се разбира, имаше моменти кога губев, но генерално испадна да соберам пари.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Морав малку да чепкам со верификацијата, но и овде ме чекаше изненадување во вид на детален опис на постапката. Патем, за оние кои бараат разни бонуси, оваа страница можеби нема да им се допадне, бидејќи ги има многу малку. Па, и, повлекувањето на средствата е скоро моментално, што не можам да се заситам.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да помине идентификација, корисникот мора да достави лична карта на администрацијата на казиното (пасош или возачка дозвола), како и доказ за престој (сметка за комунални услуги, возраст не постара од 3 месеци).
Барања за бонус и обложување
Како и со секоја слична компанија, казиното Unibet има одредени барања за бонуси и облози. Вообичаено, за да може бонусните средства да се префрлат на главната сметка, доволно е да ги обложите со наведениот мултипликатор за одреден временски период.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, оваа функција е обезбедена во онлајн казиното. За да играте кој било автомат бесплатно, треба да го внесете преку режимот „демо“.
Дали казиното Unibet е погодно за мобилни уреди?
Сајтот за коцкање разви висококвалитетна мобилна верзија и специјална самостојна апликација. Во кој коцкарите можат да играат во секое погодно време, додека не се само дома.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
За е-паричници, преносот обично се завршува во рок од 1 ден. Додека за банкарските картички постапката може да трае од 1 до 3 дена.