Преглед на 888Casino 2023

Порталот за коцкање 888casino е во сопственост на 888 Holdings PLC. Веб-страницата за онлајн казино има стилски и концизен дизајн кој е незаборавен на прв поглед. За разлика од многу странски портали за коцкање, страницата обезбедува поддршка за сите јазици. Казиното е исто така достапно низ целиот свет. Во нашиот преглед, ќе ги разгледаме сите аспекти на работата на 888casino што може да бидат од интерес за љубителите на забавата за коцкање на Интернет. Ова е одлична страница за почетници и искусни играчи кои имаат стотици часови во онлајн казино зад себе!

Promo Code: WRLDCSN777
200%
Бонус за добредојде
Добијте бонус
Лиценца Курасао
Игри Слотови, десктоп, во живо
Излез До 3 дена
Бонус без депозит Недостасува
Верзија за мобилни уреди адаптивна верзија
Валути Долари, евра, криптовалути итн.

Бонусите 888Казино

Веб-страницата е домаќин на постојани и итни промоции за лојалност. Бонусите им овозможуваат на играчите да добиваат парични награди за депозити, без депозит, бесплатни вртења и други бенефиции. Описите на настаните се претставени во делот за промоции. Сите регистрирани корисници можат да користат бонуси, специјални промоции се одржуваат специјално за почетници. Најавите за итни настани се објавени во соодветниот дел на порталот за коцкање Casino888 и на главната страница. Следете ги настаните на страницата и не пропуштајте ја можноста да се расипете во една од профитабилните промоции!

888casinosite

За секој облог платен со пари од салдото на корисникот, се доделуваат бонус поени. Заработените поени се наменети да се заменат за вистински пари. Примените средства може да се искористат за играта или да се повлечат на кој било пригоден начин. За ВИП-корисниците кои прават големи облози, отворена е посебна просторија, во која се одржуваат и различни промоции наменети првенствено за високи ролки.

Какви бонус програми има во казиното

Казиното им обезбедува на новите играчи бонус без депозит од 88 евра (работи во промотивни слотови), 100% на првиот депозит (до 100 евра), можност да освојат бесплатни вртења и големи суми на пари во Тркалото на среќата. награда за секоја капка од бројот 8 во рулет и други промоции лојалност. Начин на активирање, услови за обезбедување бонуси, период на важност – сите детали се содржани во описите кои се објавени во промотивниот дел.

Регистрација и верификација

Веб-страницата на Казино 888 се грижи за сите возрасни корисници. За да добиете целосен пристап до порталот за коцкање, треба да креирате сметка. Кликнете на копчето Регистрирај се кое се наоѓа на главната страница во горниот десен агол и пополнете ги сите потребни полиња кои се наменети за внесување лични податоци. Внесете го вашето име, презиме, земја на живеење, адреса на е-пошта, датум на раѓање и пол. На дното на формуларот, проверете го специјалното поле, со што ќе го потврдите прифаќањето на правилата на страницата и договорот за лиценца. Откако ќе ги завршите сите горенаведени чекори, кликнете Next и пополнете ги останатите полиња. Регистрацијата во Казино 888 ќе потрае не повеќе од неколку минути од вашето време. Кога повлекувате средства за прв пат, треба да ја потврдите вашата сметка. играчи личните податоци се проверуваат со пасош – за испраќање фотографии или скенирања на документи, користете специјална форма во вашата лична сметка. Потврдата трае до 3 работни дена. По верификацијата, документите се бришат – датотеките обезбедени од играчите не се зачувани на серверот. Повторната проверка се врши само во исклучителни случаи, на пример, кога се плаќа голема сума пари или се менуваат деталите за плаќање.

Како да се регистрирате во Казино 888

Кога се регистрирате во Казино 888, многу е важно да обезбедите вистински лични податоци! Во случај на грешка, може да имате потешкотии во фазата на верификација. Пред да ја завршите регистрацијата на сметката, повторно проверете ги внесените информации! Дополнително, администрацијата на казиното ги зема предвид старосните ограничувања за пристап до коцкање, кои се утврдени со законодавството на земјата на живеење на корисникот. Сметките на помалите корисници се блокирани, во согласност со став 3.7 од корисничкиот договор. Средствата на депозитот на играчот се задолжуваат на сметката на казиното. Доколку се сомневате дека има прекршување на старосните ограничувања, безбедносната служба на онлајн казиното го задржува правото да побара верификација на сметката.

Мобилна верзија и апликација 888Casino

Во мобилната верзија на Casino888, на корисниците им се достапни слотови и игри на маса. Нема потреба да креирате друга сметка – адаптивната верзија за iOS, апликацијата Android и верзијата на прелистувачот за компјутер користат една сметка. Мобилните платформи Casino888 имаат голем број предности: кориснички интерфејс, компатибилност со сите постоечки верзии на Android и iOS, голем избор на игри за коцкање, целосен опсег на бонуси и брза техничка поддршка. Контролниот систем во адаптивната верзија и апликација ви овозможува:

 • надополнете го депозитот прикачен на сметката на играчот;
 • креирајте апликации за исплата на добивки;
 • учествуваат на турнири и лотарии;
 • активирајте бонуси и учествувајте во разни промоции за лојалност наменети за почетници и редовни посетители на порталот за коцкање;
 • испраќајте пораки до службата за техничка поддршка;
 • играјте бесплатно и за пари.

888casinoapk

Мобилните платформи на Казино 888 заштедуваат сообраќај. Едноставниот интерфејс на адаптивната верзија и апликацијата може лесно да се разберат дури и од почетник кој никогаш немал шанса да игра во онлајн казино на паметен телефон или таблет. Корисниците кои ја инсталираат апликацијата за Android не треба да се грижат за решавање на проблемот со блокирање бајпас – не треба да користат прокси, VPN или да бараат огледала. Мобилните платформи се поврзани со основата на официјалниот портал Casino888. Ова се погодни решенија кои им овозможуваат на љубителите на забавата за коцкање да играат онаму каде што им одговара!

Казино 888 автомати

Веб-страницата за казино претставува модерни и класични автомати со различни теми. Удобен систем за пребарување ви овозможува да најдете слотови по име и да подредувате по различни параметри, како што е бројот на линии. Новите ставки се објавени во соодветниот дел на страницата. Покрај тоа, на посетителите на порталот за коцкање им се дава можност да си ја пробаат среќата на џекпот и ексклузивни слотови, кои се дизајнирани по нарачка на казиното.

888 казина слотови

Колекцијата на игри на маса претставена на страницата вклучува популарни видови на покер, рулет, бакара, блек џек, како и кено, игра на зарове и разни аркади. Игрите на маса може да се играат со вештачка интелигенција и дилери во живо. Софтверот во живо се наоѓа во посебен дел од страницата. Сите игри се бесплатни за играње, освен оние со дилер во живо. Порталот 888 Казино им нуди на посетителите широк спектар на лиценциран софтвер, кој може да се збогати ако имате среќа!

Опсег на софтвер

Покрај ексклузивни слотови, казиното има и бандити со едно оружје развиени од познати провајдери на кои им веруваат илјадници ентузијасти на коцкање. Играјте хитови создадени од тимот на NetEnt, PlayTech, Red Tiger, Play n Go и други популарни студија. Се разбира, изборот на провајдери тешко може да се нарече разновиден, но, сепак, казиното на клиентите им нуди само докажани брендови кои заработиле одлична репутација.

Казино во живо

Казиното има 3 шоу игри: фаќач на соништа, лудо време и 888Sports. Останатите игри во живо се класици, кои им се нудат на гостите од огромното мнозинство на казина. Посетителите на порталот за коцкање можат да играат разни видови рулет, блек џек, бакара и покер. Платформите во живо се развиени од NetEnt, Evolution Gaming и други провајдери со солидна репутација во глобалната заедница за онлајн коцкање. Дали сакате да се чувствувате како гостин во копнено казино? Тогаш не заборавајте да се регистрирате и да играте со дилери во живо!

Предности и недостатоци на Casino888

Единствениот недостаток на Казино 888 е релативно мал избор на провајдери. Инаку, казиното може да се опише како универзален портал за коцкање кој ќе им се допадне и на почетниците и на искусните ентузијасти за коцкање. Веб-страницата има минималистички и привлечен дизајн кој лесно се памети на прв поглед. Дури и почетник брзо ќе го разбере интерфејсот на личната сметка. Ако сакате слотови, игри на маса и во живо, тогаш дефинитивно треба да го проверите Casino888, кој е отворен 24 часа на ден, 7 дена во неделата!

Платежни системи

Порамнувањата со корисниците се вршат со помош на Visa MasterCard, Maestro, Skrill, Netteler, Paysafecard, WebMoney, криптовалути, PayPal, Payeer, Piastrix, Ecopayz и други платежни системи. Повлекувањето од средствата трае до 3 дена, надополнувањето на депозитот – неколку секунди. Креирањето апликации за уплата на добивки и уплата на пари на сметката се врши во финансискиот дел на личната сметка. Првото повлекување се врши само по проверка на сметката.

Поддршка

Апликациите се обработуваат што е можно побрзо, без оглед на тоа како корисникот ќе одлучи да контактира со операторот за поддршка – преку онлајн разговор или преку е-пошта. Вработените во казиното ги обезбедуваат сите потребни информации. Забелешка! Одговорите на често поставуваните прашања може да се добијат не само од операторот за поддршка, туку и во делот ЧПП.

Достапни јазици

Веб-страницата поддржува голем број јазици: шведски, италијански, романски, англиски, португалски, германски, шпански, руски, итн. Соодветната верзија на интерфејсот се избира автоматски. Доколку е потребно, играчот може сам да избере кој било јазик од паѓачката листа, која се отвора со притискање на копчето со сликата на глобусот (се наоѓа во горниот десен агол на главната страница). Стандардно, јазикот се избира врз основа на локацијата на корисникот.

Во кои валути се плаќањата?

Во рубли, американски долари, евра итн. Валутата за депозит мора да се избере при регистрирање сметка. Казиното 888 е достапно насекаде низ Земјата, но гривните не се користат за финансиски населби. Можеби во иднина администрацијата ќе се погрижи да им обезбеди на корисниците таква можност и да ги спаси играчите од губење пари при конверзија.

Валидни лиценци за онлајн казино

Активностите на порталот за коцкање Casino888 се лиценцирани од регулаторните органи под владата на Малта, Гибралтар, Велика Британија и други држави. Сегашните дозволи дозволуваат 888 Holdings да обезбедува онлајн казино услуги на играчите на правна основа.

Најчесто поставувани прашања

Ако наидете на технички проблеми и прашања во врска со работата на страницата, не брзајте да испратите порака до техничката поддршка – прво погледнете ги информациите објавени во делот за помош. ЧПП содржи одговори на најчесто поставуваните прашања и решенија за проблеми со кои играчите најчесто се среќаваат. Одговорите на најпопуларните прашања од почетниците може да се најдат подолу.

Кои документи треба да се достават за проверка
Барања за бонус и обложување
Можете ли да играте казино бесплатно
Дали Casino888 е пријателски за мобилни телефони?
Просечно време на повлекување
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Sidney

  Имав сосема спротивставени чувства откако играв во 888casino. Се чини дека има онлајн казино, покер, па дури и букмејкер, но поради некоја причина успеав да победам само неколку пати. И сакам да забележам дека штом испадне дека нешто заштедува, го вадат многу долго, чекав околу 4-5 дена. Ако имате време, тогаш можете да играте овде, но ако не, тогаш не ја препорачувам оваа страница.И, затоа ја давам следната оценка за платформата: лиценца – достапна, за ова ставам солидна 7; софтвер – доста висок квалитет, исто така 7; брзина на повлекување – треба да почекате, па 2; бонус програма – прилично добра, висока оценка 9; техничка поддршка – треба да чекате неколку дена, па 5. Така, можам да кажам дека казиното нуди прилично добар софтвер, но ако не брзате, тогаш дефинитивно ќе ви одговара. Но,

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Ви благодариме за искрениот и сеопфатен преглед. Времето за повлекување средства во 888 Казино првенствено зависи од избраниот начин на повлекување, доколку се работи за банкарска картичка, тогаш парите може да се кредитираат со одредено задоцнување. Но, за електронските паричници и другите системи за плаќање, постапката е многу побрза (1-2 дена). Додека за да добиете инстант одговор од поддршката, само треба да го користите онлајн разговорот, каде што секогаш има специјалисти кои се подготвени да помогнат во секоја ситуација.

 2. Charlie

  Со casino888, не секоја таква организација сè уште може да се натпреварува. И, ќе започнам со фактот дека скоро сите го знаат операторот и, пред сè, ќе забележам присуство на лиценца. Овде видов исклучително квалитетни слотови, прилично висок процент на враќање и, се разбира, работата на службата за поддршка. Па, што без неа? Успеав дури и да извлечам заклучоци и, чудно, тие не побараа проверка. Но, што се однесува до мене, сакам да истакнам еден значаен недостаток на 888casino, не ми се допадна нивната програма за лојалност. Овде не видов никаков нормален поврат на готовина, нема добри бонуси за казино, нема други стимулативни награди.Затоа, мојата вкупна оценка за оваа институција е солидна 7, што несомнено не е лошо во споредба со другите институции.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! И покрај фактот дека 888casino нема обемна програма за лојалност, сепак има некои интересни промоции овде. На пример, за почетници, администрацијата на онлајн институција дава бонус од 500 американски долари за завршување на регистрацијата, има и разни дневни бонуси и можност бесплатно да се врти Тркалото на среќата. Можете да дознаете повеќе за бонусите на официјалната веб-страница на казино 888.

Коментари

Кои документи треба да се достават за проверка
Личните податоци на играчите се идентификуваат со пасошот. Не треба директно да го давате документот - само фотографија или скенирање на првата страница, како и страница со адреса за регистрација.
Барања за бонус и обложување
Бонусите можат да ги примаат само регистрираните корисници. Ако сакате да се обложувате и да играте за пари, тогаш во овој случај треба да креирате сметка и да го надополните депозитот.
Можете ли да играте казино бесплатно
Да, можете да играте слотови и игри на маса. Целиот софтвер поддржува демо-режим, освен платформите за играње со дилери во живо.
Дали Casino888 е пријателски за мобилни телефони?
Удобна апликација е достапна за сопствениците на уреди со Android. Корисниците на паметни телефони и таблети на Apple можат да ја играат адаптивната верзија.
Просечно време на повлекување
Пријавите за исплата на добивки се разгледуваат до 3 дена. Повлекувањето се врши по редоследот на општата редица. Можете да добиете пари за 10 минути или за неколку дена, во зависност од тоа кога ќе стигне редот до вашиот билет.