Jackpot City Casino Преглед 2023 година

Jackpot City Casino е основано во 1998 година и е дел од Bayton Ltd. и Baytree Ltd. Организацијата се наоѓа во Малта, а казиното работи на платформата Microgaming. Интерфејсот лесно се реконфигурира за многу јазици, што им овозможува на играчите од целиот свет лесно да пристапат до сите ресурси на порталот. Опсегот на автомати е доста голем: има различни слотови, игри со дилери во живо и друга интерактивна забава. Дали вреди да се игра во Jackpot City Casino и обложување? Ајде да го сфатиме веднаш.

Бонус:До $1600 на депозит
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
1600$
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Jackpot City Casino бонус

Бонус програмата во Jackpot City Casino е доста досадна, иако самите бонуси се убави и прилично големи. Системот за поттикнување вклучува само подароци за депозит (ова го вклучува бонусот за добредојде) и нерешени. Но, понекогаш администрацијата најавува интересни промоции со награди и промоции. Нема отворени информации за овие промоции, бидејќи секој гејмер добива индивидуално писмо за условите и правилата на програмата.

џекпотситисајт

Има и програма за лојалност за играчи, во која автоматски учествуваат сите регистрирани корисници. На гејмерите им се доделуваат бесплатни вртења, камата за депозит и поени кои може да се акумулираат и потоа да се користат. За да разменувате поени за вистински пари, треба да освоите најмалку 5000 поени. Во исто време, на играчите им се достапни 6 нивоа на охрабрување, од кои на секое се зголемува обемот на подароци. За повеќе информации за учеството во промоцијата, погледнете го делот „Понуди за лојалност“, кој дава листа на стимулации и услови за нивно добивање. Можете да учествувате во промоции само по регистрацијата, така што демо верзиите не важат за програмата за лојалност. Во исто време, регистрираните корисници можат апсолутно бесплатно да играат некои слотови со награди во форма на вистински пари.

Бонус „Депозит“

Бонусот вклучува охрабрување и за новите клиенти и за постоечките. Програмата вклучува четири нивоа на подароци, кои имаат различни видови на подароци и услови за нивно примање. Во секој случај, за да учествуваат во програмата, гејмерите мора да поминат низ процесот на регистрација и да го потврдат својот профил за да направат депозит, бидејќи добивањето бонус е директно поврзано со приемот на депозитите. Ајде внимателно да ги разгледаме сите четири нивоа на награди:

 • Прво ниво. Играчите го добиваат на нивниот прв депозит, така што програмата за бонуси на ова ниво се нарекува и „добредојде“. За да добие подарок, гејмерот треба да поднесе прашање преку онлајн разговорот за поддршка во рок од 7 дена по регистрацијата. После тоа, на корисникот му се кредитираат 100% на првиот депозит. Износот на минималниот и максималниот депозит го одредува земјата во која работи платформата.
 • Второ ниво. 100% се наплаќа на вториот депозит. Исто така, треба да добиете промоција преку онлајн разговор во рок од 7 дена.
 • Трето ниво. Корисникот добива 100% на третиот депозит. Условите за прием се исти.
 • Четврто ниво. Играчот се кредитира 100% на четвртиот депозит со истите услови како и сите претходни.

Ако играчот не го активира бонусот преку онлајн разговор во рок од 7 дена, тогаш сегашноста едноставно ќе изгори и повеќе нема да може да се користи. Важна карактеристика на програмата е и фактот што добиената камата на депозитот мора да се обложи според посебни правила. Значи, ако гејмер планира да игра слотови, гребење или кено, тогаш треба да ги обложи сите собрани 100%, а кога игра покер, треба да обложи само 8%, за блек џек само 2%, и за бакара и глупости. не е неопходно воопшто да не игра ништо.

Бонуси со нерешени

Бонусот за томбола вклучува подароци во форма на бесплатни вртења, поени за лојалност, кредити за бонуси, па дури и вистински пари што се кредитираат на сметката на клиентот. Во извлекувањето можат да учествуваат сите корисници кои барем еднаш ја имаат регистрирано и надополнето својата сметка. Можете да аплицирате и преку онлајн разговорот за поддршка. Извлекувањата постојано се одвиваат, па затоа треба да го следите нивниот изглед. Примените подароци мора да се обложуваат со облогот x50, во спротивно ќе изгорат.

Регистрација и верификација

Регистрацијата е обезбедена во сите казина, вклучувајќи го и Jackpot City Casino. Создавањето сметка му овозможува на корисникот да добие целосен пристап до сите слот машини, бонус програми и промоции. Процесот на креирање профил во Jackpot City Casino е прилично едноставен – само неколку минути и гејмерот е официјално регистриран на порталот. За да креирате сметка, играчот треба да ги обезбеди следните информации:

џекпотситирег

 • земја на престој;
 • најава (телефонски број или е-пошта);
 • лозинка (треба да излезете со своја).

После тоа, плеерот добива порака до телефонскиот број или е-пошта за да го потврди профилот: порака со код до бројот на паметниот телефон или писмо со врска до поштата. Кога профилот е потврден, гејмерот треба да ја комплетира сметката, наведувајќи го неговото име и презиме, пол, јазик и валута. Нема да можете да ги менувате податоците во иднина, затоа треба веднаш правилно да ги внесете сите информации. Дополнително, можеби ќе треба да го наведете градот на живеење и неговиот поштенски код. Се препорачува веднаш да се претплатите на мејлинг листата на писма и пораки. Ова ќе ви овозможи навремено да дознаете за тековните промоции и поволните понуди. Исто така, не треба да го прескокнувате процесот на верификација, односно потврдување на сметката со лични документи, бидејќи без ова е невозможно да се управуваат сметките на казино. За да го направите ова, играчот треба да постави скенирање или фотографија од документ за идентификација.

Мобилна верзија и апликација за казино Џекпот Сити

Платформата Jackpot City Casino има добра мобилна верзија на прелистувачот, која лесно се реконфигурира за да одговара на мал екран на телефон или таблет. Лозинката и формуларот за најавување се пополнуваат автоматски, благодарение на вградената меморија на прелистувачот. Покрај тоа, платформата има и мобилна апликација која може да се преземе од врската на официјалната веб-страница за следните оперативни системи:

 • iOS;
 • Андроид.

jackpotcityapk

Покрај тоа, корисниците можат да ја преземат апликацијата на персонален компјутер: апликацијата е достапна за Windows. Сите опции за апликација може да се преземат директно на официјалната веб-страница: во профилот има специјална врска за преземање. По преземањето, плеерот треба да внесе податоци за најавување и тоа е тоа. За мобилни уреди, гејмерите можат да ја преземат апликацијата за iOS преку AppStore, а за Android преку GooglePlay. Не зазема многу простор, тежината на програмата е само 4,9 MB, а нема оптоварување на телефонот или таблетот.

Слот машини за казино

Слот машините работат на платформата Microgaming. Тие се претставени во казиното и во платена и во бесплатна верзија. Така, играчите можат да ги користат сите слотови во демо-режим без да го надополнуваат салдото. Но, за полноправна игра, сепак вреди да се регистрирате и да го надополните билансот по верификацијата. Опсегот на автомати е само 600 парчиња, што е многу мало за нормална игра. Следниве провајдери беа вклучени во развојот на автомати: Microgaming, Genesis Gaming, Rabcat, NextGen Gaming, Odobo, Spin3. За 600 автомати, ова е доволно добро, бидејќи слотовите се разновидни и не како другите. Невозможно е да се класифицира асортиманот по даватели, бидејќи ниту филтерот ниту пребарувањето не даваат таква можност. Можете да ги сортирате содржините само по име, исто така нема пребарување по жанр.

џекпотсити слотови

Меки

Софтверот Jackpot City Casino е претставен со 600 слот машини, вклучувајќи различни категории. Така, играчот може самостојно да креира своја листа со најдобрите слотови и забавната содржина што му се допаѓа, тука е додадено и сè што гејмерот неодамна користел. Целиот асортиман на производи од Jackpot City Casino може да се подели во следните категории:

 • слот машини;
 • рулет и други игри на маса;
 • казино во живо;
 • кено;
 • онлајн бинго;
 • црн Џек;
 • видео покер.

Покрај тоа, има и спортско обложување: можете да изберете кој било спорт и да се обложите на него во посебен дел на официјалната веб-страница на Jackpot City Casino. Секоја категорија е претставена со неколку видови игри, што му овозможува на гејмерот да ја избере соодветната опција. Турнири и лотарии за казино не се одржуваат, но треба да ја проучите мејлинг листата за да ги следите најновите во оваа област.

Казино во живо

Платформата Casino Jackpot City им дава можност на играчите да играат во реално време со играчи во живо во категоријата казино во живо. Сите гејмери ​​можат да учествуваат во видео емитувањето за да ги проучат карактеристиките на играта и да ја истакнат стратегијата на дејствување. Целиот опсег на казина во живо вклучува само 10 игри со дилери во живо (развиени од Evolution Gaming), вклучувајќи:

 • црн Џек;
 • покер;
 • бакара;
 • мерна лента итн.

Сите овие видови на коцкање работат во реално време, додека сите дилери се вистински луѓе и нема компјутери. Само така корисниците можат да се најдат во атмосфера на коцкарница со модерен асортиман. Не можете да играте казино во живо бесплатно, можете само да гледате, па затоа е важно навреме да ја поминете процедурата за верификација за да ја потврдите вашата сметка.

Предности и недостатоци на казиното

Казино Џекпот Сити им нуди на своите клиенти добра мобилна апликација, лотарии и убав систем за лојалност. Но, во исто време, постојат голем број на недостатоци кои го комплицираат процесот на игра за гејмерите. Прегледите на клиентите се контрадикторни, па некои позитивно го оценуваат порталот, додека други наоѓаат многу недостатоци. Ајде да видиме дали вреди да се игра во Казино Џекпот Сити или е подобро да му верувате на друг организатор на коцкање.

Предности Недостатоци
– казиното работи врз основа на официјална лиценца; – мал асортиман на игри: само 600 парчиња;
– има добра мобилна апликација и апликација за компјутер; – за да добиете бонуси, треба да пишете на онлајн разговорот на услугата за поддршка, што го отежнува процесот на нивно примање;
– има бонуси и за новите гејмери ​​и за редовните играчи; – филтерот на автоматите е многу лош: софтверот можете да го сортирате само по име;
– во казиното е претставена категоријата со дилери во живо; – строги ограничувања за повлекување средства;
– едноставен процес на регистрација и верификација; – често има проблеми со работата на локацијата и спроведувањето на основните функции;
– добар систем на лојалност и нерешени резултати; – за да помине верификација, потребно е да се потврди адресата на регистрација.
– добри провајдери се занимаваа со развој на софтвер.

Значи, платформата Casino Jackpot City, и покрај некои недостатоци, е доста добра. Присуството на мобилна апликација во голема мера ја олеснува интеракцијата во казиното, а пријатните бонуси ги поттикнуваат играчите да прават депозити и да играат слотови. Корисниците го оценуваат порталот со 3 од 5 ѕвезди, што исто така не е лошо. За љубителите на класичната варијанта на казино со слот-машини со пристапни цени, овој формат на коцкање е одличен за новите и обични гејмери.

Банкарство, методи на влез и аутпут

Управувањето со сметката за гејмер е можно само ако креирате сметка и поминете низ процесот на верификација. Трансферите се вршат во валутата што е наведена при регистрацијата. Трансферите помеѓу сметките се вршат преку следните платежни системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. За да изврши операција, плеерот треба да оди до профилот и да го избере соодветното јазиче. Времето за кредитирање на средства е до 48 часа, но во повеќето случаи парите пристигнуваат многукратно побрзо. Доколку има доцнења, тогаш гејмерот треба да ја контактира услугата за поддршка или компанијата за платежниот систем преку која е извршен трансферот.

Поддршка

За совет до играчите, постои услуга за поддршка која работи деноноќно без паузи и викенди. Гејмерите можат да побараат помош преку е-пошта, но преку телефонски број или онлајн разговор. Линијата за помош поддржува само англиски, но има вградена услуга за автоматско преведување, но оваа функција работи само во онлајн разговор. Може да се јавите на компанијата само од земји што зборуваат англиски, бидејќи операторите зборуваат само англиски. Покрај тоа, може да има и други ограничувања за повици во земјата. Операторите во онлајн разговорот одговараат за само неколку минути, по пошта е потребно многу подолго поради должината на обработката на барањето. За да добиете одговор побрзо, можете да го проучите формуларот за ЧПП со одговори на најпопуларните прашања од играчите.

Јазици

Јазичниот опсег на Казино Џекпот Сити е доста голем. Така, во поставките на интерфејсот, гејмерот може да избере еден од следниве јазици: руски, португалски, англиски, шпански, фински, германски, турски, француски, полски, чешки, корејски, јапонски, кинески, унгарски, грчки, италијански, норвешки , литвански, шведски, хрватски, бугарски и арапски. Можете исто така да го промените јазикот во поставките на страницата или во мобилната апликација (апликација на компјутер).

Валути

Гејмерите го прават изборот на валута дури и при регистрација, подоцна таа не може да се смени, па затоа треба веднаш да одлучите за видот на трансферите. Администрацијата на Casino Jackpot City им дава можност на играчите да вршат трансакции во готовина користејќи ги следните валути: RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евра), NOK (норвешка круна), SEK (шведска круна).

Лиценца

Казино Џекпот Сити има официјална лиценца за коцкање. Казиното има лиценца од Малта со број MGA/B2C/145/2007. Ја потврдува безбедноста и доверливоста на порталот. Покрај тоа, компанијата ги има сите сертификати за оригиналност на автоматите за игри на среќа. Лиценца и сертификати можете да најдете на официјалната веб-страница на казиното или на лично барање од администрацијата преку е-пошта или онлајн разговор.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали Casino Jackpot City е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 1
 1. Waally

  Платформата Џекпот Сити функционира од 1998 година и има собрано многу мешани критики за себе. Иако ако размислите за тоа, нема толку многу минуси како во слични претпријатија. Организацијата работи под лиценца и им дава дарежливи подароци на сите дојденци. Но, при обложување, би сакал да забележам дека облогот е многу мал, а бројот на игри е целосно жален. Поддршката работи деноноќно, што дефинитивно е пријатно. Сакам да ја забележам и релативно едноставната процедура за регистрација, која ќе ви одземе не повеќе од 5 минути.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да може администрацијата на Casino Jackpot City да ја потврди сметката, гејмерот мора да обезбеди скенирање или фотографија од документ за идентификација, како и документи кои ја потврдуваат адресата на живеење.
Барања за бонус и обложување
Бонусите и облозите се достапни само за регистрирани корисници. Во овој случај, бонус програмата важи само по уплатата на првиот депозит. Можете да се обложувате бесплатно во демо верзијата, но не можете да победите во овој режим.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Да, за многу машини постои демо верзија достапна дури и без регистрација. Не можете да играте бесплатно само во категоријата казино во живо, бидејќи таму е достапно само видео емитување.
Дали Casino Jackpot City е пријателски за мобилни телефони?
Да. Играчите можат да користат мобилни верзии на официјалната страница за прелистувачот со автоматско пополнување на формуларот за најавување. Постои и мобилна апликација за iOS и Android. Покрај тоа, постои апликација за Windows.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Администрацијата го одредува максималното време за прием на средствата е 48 часа. Корисниците забележуваат дека средствата пристигнуваат за околу 20-30 минути. Може да има одложувања во кои треба да контактирате со поддршката.