Преглед на Wolfy Casino 2023

Меѓу играчите, казиното Волфи еднаш спомнато звучи прагматично и популарно. Wolfy е ѕвезда востание позната по својот оригинален пристап и оптимистички стандарди и професионална грижа за играчите со премиум ВИП дел, со палета на бои што може да ги понуди, броејќи над 6.000 игри од најдобрите провајдери на игри, Funnel никогаш не запира со Wolfy. Тие работат со Curacao Licence, силна основа, и тие навистина значат проширување на бизнисот. Повеќе за Wolfy можете да проверите понатаму подолу.

Promo Code: WRLDCSN777
До 1000 евра
Бонус за добредојде
Добијте бонус

волка-главна

Лансиран 2020 година
Сопственик Мираж NV
Лиценца Курасао
Јазици на страницата ВО, ОД, ФИ, НЕ, ЈП
Игри Слотови, игри на маса, во живо
Даватели на игри 1×2, Netent, 2BY2, Amatic, Betixon, Betsoft, BF Games, Big Time, Blue Print, Booming, Caleta, ELK, Endorphina, Evoplay, Evolution, Felt, Gaming Foxium, Fazi, Fugaso, Gameart, Gamomat, Ganapati, Habanero, Железо куче, Isoftbet, JFTW, Kalamba, Micrograming, Nolimit, еден допир, Oryx, Pariplay, PG Soft, Playson, Прагматична игра, Push, Quickspin, Rabcat коцкање, Револвер, Red Tiger, Reeltime, Relax, Slotvision, Spinmatic, Spinomenal, Thudenrkick, Tom Horn, Triple PG, Wazdan, Xplosive, Yggdrasil, Merkur, маскота, 5Man Gaming, Stakelogic, Playtech
Број на игри 7000
Методи на депозит VISA, Mastercard, Neteller, Skrill, Ecopayz, Astropay Neosurf, Paysafecard, Jeton, Interac, Instadebit, Idebit, Trustly, Sofort, EPS, Giropay, Sofort, Mifinity, Bitcoin, Etherum, Ripple, Litecoin, Monero, Bitcoin Cash, Zcash Трон, Google Pay, Apple Pay
Методи на повлекување Банкарски трансфер, VISA, Mastercard, Neteller, Skrill, Ecopayz, Mifinity, Bitcoin, Etherum, Ripple, Litecoin, Jeton, Instadebit, Idebit, Interac, Monero, Bitcoin Cash, Zcash, Tron
Граници за повлекување Неделно: 5000 € Месечно: 10.000 € ВИП лимити се по договор
Време на повлекување До 12 часот во работните денови, до 48 часот за време на викендите
мин. депозит 20 € Не мин. Депозит за крипто
мин. повлекување 25 €
Валути USD, EUR, NOK, CAD
Ограничени земји Авганистан, Албанија, Алжир, Ангола, Аруба, Бонаир, Чешка, Камбоџа, Еквадор, Естонија, Франција, Гвајана, Хонг Конг, Унгарија, Индонезија, Иран, Ирак, Израел, Италија, Кувајт, Лаос, Мјанмар, Намибија, Холандија, Никарагва, Северна Кореја, Пакистан, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Филипини, Словачка, Словенија, Јужна Кореја, Санкт Петербург, Јужна Кореја Сент Мартин, Сент Луис Евстатија и Саба, Судан, Сингапур, Сирија, Шпанија, Тајван, Холандскиот карипски остров Курасао, Уганда, Соединетите Американски Држави, Обединетото Кралство, Јемен, Зимбабве
Техничка поддршка Е-пошта, онлајн разговор 24 часа, ЧПП
Јазици за поддршка англиски и германски
Дизајн Одговорен

Бонус карактеристики на Wolfy Casino

Самото казино нуди повеќе опции за депонирање на новодојденци и редовни играчи, како бонус без облог за сместување.

Веднаш по завршувањето на регистрацијата, добивате потврда од Казино, имате широки опции за депонирање од стандардни опции за кредитни картички и е-паричници до Major Crypto.

Откако ќе го направите вашиот депозит, ќе бидете пречекани со четири опции за бонуси за добредојде. Минималната сума за депонирање е 20 евра, додека неделниот лимит за повлекување е разумна сума од 5.000 евра или 10.000 евра месечно.

Прв депозит 100% до 200 €
Втор депозит 50% до 300 €
Трет депозит 50% до 400 €
Четврти депозит 100% до 100 €

Приказната за бонуси не завршува таму бидејќи Wolfy има повеќе да понуди, во текот на неделата ќе има среда на лов и викенд на wolfypack.

Секој од нив носи примамливи бонуси без обложување на играчите. Секоја недела во среда, Wolfy нуди, игра на неделата во која на играчите ќе им се одобри по депонирањето, во зависност од самиот депозит, бесплатни вртења до 120. Додека за време на викендот има Beasty Saturday & Wild Sunday секој бонус за пречек на играчите со бонус без облог.

Бонус листа

Ѕверска сабота 100% бонус до 200 €
Дива недела 50% бонус до 300 €
Среда на лов * Сите облоги се бесплатни
Депозит 20 € 25 бесплатни вртења
Депозит 50 € 60 бесплатни вртења
Депозит 100 € 120 бесплатни вртења

Целосните дополнителни детални информации треба да се разјаснат и објаснат во делот ЧПП, на веб-страницата на казиното.

Ако имате повеќе прашања во врска со какви било прашања, разговорот во живо ќе биде следната станица за помош што ќе ви биде потребна. Професионалниот тим за поддршка ќе ви помогне за неколку секунди.

ВИП дел

Волфи се гордее со премиум ВИП делот за избрани играчи кои добиваат покана да се впуштат во специјални зделки, враќање на готовина и промоции, бонуси прилагодени за секој ВИП играч, со помош на нивниот ВИП агент.

Регистрација на Wolfy

Казиното поддржува повеќе јазици (EN, DE, GR, NO, FI, CA, FR, JA). Самата регистрација е едноставна на главната страница на казиното, во горниот десен агол, кликнете на копчето Приклучи се. Одговорете на неколку едноставни прашања во врска со стандардното внесување лични информации, ќе добиете е-пошта за потврда за потврда, потоа ве советуваме да ги поставите потребните документи за верификација издадени од Владата, предлог-законот или други документи со вашата тековна адреса, кои наскоро ќе бидат потврдени , добро сте да преземете акција и да го истражите пожелниот дел.

волк-создади-форма

Казино игри

Wolfy е преполн со широк спектар на популарни игри, броејќи над 6.000 наслови за избор од сите даватели на премиум игри (Microgaming, Fazy, Evolution, BF Games, Endorphina, GameArt, Habanero, Hacksaw, Netent, Nolimit, Playson и многу повеќе). Игрите се достапни од сите видови слотови (megaways и multiways) џекпот, игри со гребење во живо, игри на маса, видео бинго и видео покер. Секогаш има промоција од месец во месец во врска со различни провајдери и добри базени на готовински цени, вклучувајќи и табла на водачи како посебен пласман на турнирите.

волфи-игри

Добрите и лошите страни на казиното

  • Огромна понуда на игри со над 6.000 наслови
  • Лесен и убав дизајн
  • Респонсивен (дизајн на прв мобилен телефон)
  • Бонуси без облог
  • Поддршка на корисници 24/7
  • ВИП програма
  • Опции за враќање на готовина

Единствениот недостаток што можеме да го забележиме е недостатокот за моментална апликација посветена на Казино во продавниците, се надеваме дека тоа наскоро ќе се смени.

Поддршка

Контактирајте со одделот за техничка поддршка ако сте погодени од било каков проблем е лесно, имате опција да наидете на разговор во живо со професионалци или да им испратите е-пошта со наведениот проблем што го доживувате, поддршката е многу брза и посветена на играчите, повеќе давате информации, поголема поддршка ќе може да помогне, тие се брзи и во првите 5 минути до 10, вашиот проблем ќе биде решен.

Валути

Казиното прифаќа американски долари, канадски долари, норвешки круни и евра.

Повлекување

Достапно е од банкарски трансфер, VISA, Mastercard, Neteller, Skrill, Ecopayz, Mifinity, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Jeton, Instadebit, Idebit, Interac, Monero, Bitcoin Cash, Zcash, Tron.

Лиценца

Wolfy работи под лиценца Курасао, наведена во 2020 година. Во сопственост на Versus Odds BV, која е добро позната во индустријата.

Најчесто поставувани прашања

Што ви е потребно за да се регистрирате?
Што има да понуди страницата за почетници?
Кога започна Wolfy Casino?
Дали има ВИП програма?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Што ви е потребно за да се регистрирате?
Мора да имате над 18 години, ќе ви треба пасош - фотографија или скенирани копии од првата страница што содржи информации за регистрација. Датотеките се поставуваат со помош на специјална форма во вашата сметка.
Што има да понуди страницата за почетници?
Ќе бидете пречекани со бонус пакети за добредојде.
Кога започна Wolfy Casino?
Казиното беше лансирано во 2020 година
Дали има ВИП програма?
Да, тоа е многу премиум функција каде што прво ќе треба да бидете поканети. Ако припаѓате на програмата, секогаш можете да контактирате со поддршката за повеќе информации за тоа како да добиете пристап.