Преглед на Betway Casino 2023

Проектот Betway комбинира онлајн казино и букмејкер кој прифаќа облози на илјадници настани во светот на професионални спортови и Esports. Клиентите имаат можност да играат слотови, игри со маса и со живи дилери. Мобилната верзија е многу погодна, постои апликација за Андроид и адаптивна платформа за iOS. Веб-страницата поддржува голем број на платните системи. Регистрирајте се сега и пробајте ја вашата среќа во една од најдобрите европски онлајн казина!

Promo Code: WRLDCSN777
100%
Добредојдовте бонус
Добијте бонус

Бонуси во Betway

Веб-страницата е домаќин на тековни и итни промоции. Бонусните настани им овозможуваат на играчите да добиваат пари и бесплатни вртења. Промоциите за почетници се достапни само за оние корисници кои се регистрирале неодамна. Сите корисници, вклучително и почетниците, можат да учествуваат во постојани настани. Промоциите се одржуваат исклучиво за пријавени играчи. Описи на настани: методи за активирање, игри во кои функционира дадената предност, рок на важност, облог и други детали се наведени во описите. Најавите за настани се објавуваат на главната страница на онлајн казиното и во промотивниот дел – следете ги вестите и не пропуштајте ја можноста да се збогатите со дарежливи бонуси!

betwaysite

Бонус програми во казиното

Во рок од 7 дена од датумот на регистрација, корисникот може да добие 100% од средствата до износот на првиот депозит од 10 евра (износот на надоместокот е до 50 евра). Сличен бонус е достапен за казино игри во живо и во живо кои се пренесуваат онлајн. Периодично, на страницата се одржуваат итни промоции за лојалност во кои можат да учествуваат сите корисници. Информациите за достапните бонуси се претставени во личната сметка на играчот на порталот Betway.

Регистрација и верификација во Bet Way

Регистрацијата на сметка трае неколку минути. Креирањето сметка е предуслов за играње за пари. Регистрираните корисници можат да учествуваат на турнири, лотарии и промоции за лојалност. За да креирате сметка, мора да кликнете на копчето Најави се на главната страница и да ги пополните полињата за внесување лични податоци (назив, име, презиме, датум на раѓање) и да кликнете на копчето Следно. Следно, внесете ги останатите податоци. За време на процесот на регистрација, на корисникот ќе му треба мобилен телефон. Системот ќе испрати порака до наведениот број што содржи посебен код што мора да се внесе за да се активира сметката. Телефонскиот број е означен со кодот на државата. За време на процесот на регистрација, играчот ќе треба да ја избере валутата за депозит.

betwayreg

Мобилна верзија и апликација Betway

Дали сакате да играте некаде и да ставате облози од вашиот мобилен уред? Порталот за коцкање Betway на посетителите им нуди 2 погодни решенија – адаптивна верзија за уреди со iOS и апликација за гаџети со Android. Мобилните платформи им овозможуваат на играчите да користат бонуси, да креираат барања за повлекување, да го надополнуваат салдото, да испраќаат пораки до техничка поддршка, да играат бесплатно и за пари. Решенијата за паметни телефони и таблети имаат многу предности:

 • компатибилност со претходните верзии на оперативни системи;
 • економично користење на сообраќајот;
 • интуитивен интерфејс кој е лесен за разбирање на прв поглед;
 • голем избор на коцкање;
 • можност за користење на сите бонуси што им се достапни на посетителите во главната верзија на страницата за онлајн казино;
 • удобна навигација која ви овозможува да го извлечете максимумот од забавата за коцкање.

betwayapk

Не е потребна дополнителна регистрација – истата сметка се користи во мобилната верзија на онлајн казиното. Бонусите добиени на страницата важат и во апликацијата. Адаптивната верзија за iOS и софтверот за Android се удобни алтернативи на порталот за коцкање, благодарение на кои корисниците можат да се релаксираат во светот на коцкањето насекаде. Апликацијата се дистрибуира бесплатно.

Слот машини во казино

Виртуелната сала претставува голем број автомати за игри на среќа со различни теми, кои се развиени од познати студија со сигурна репутација. Покрај слотови, казиното дава можност да си ја пробате среќата во популарните игри на маса (рулет, блек џек, бакара) и ексклузивни слотови кои се достапни само на веб-страницата на Betway. Сите симулатори поддржуваат режим на бесплатна игра. Само овластени корисници можат да стартуваат демо. Популарните игри и новитети се претставени во соодветните делови на виртуелната сала. Особено за погодност на корисниците, можно е да се додаде софтвер во Омилени. Системот за пребарување ви овозможува да најдете игри по име и сортирање по провајдери. Симулатори за коцкање презентирани на страницата.

betwayslots

Избор на софтвер

Казиното им нуди на играчите софтвер од доверливи производители: NetEnt, Microgaming, Play n Go, Quickspin, Platipus, Yggdrasil, Big Time Gaming, Endorphina, PlayTech и други компании. Колекцијата на слотови и игри на маса се состои од популарни случувања од десетици студија кои заработија одлична репутација во светот на коцкањето. Можете да ги играте овие машини бесплатно или за вистински пари – играта во демо-снимките не се разликува од редовниот режим, освен поради недостатокот на можност за повлекување добивки.

казино во живо

Игрите со дилери во живо се објавени во делот во живо и реално. Казиното на своите посетители им нуди коцки, разни видови рулет и игри со карти (блек џек, бакара, покер итн.). Покрај тоа, страницата има популарни шоу игри, како што се договори или не договори, лудо време, пронаоѓач на среќа и други. Игрите што се случуваат во вистински казина во различни делови на светот се означени со вистинската икона – ова е одлична можност виртуелно да ги посетите најдобрите коцкарски установи на планетата. Платформите во живо се развиени од Evolution Gaming, Authentic Gaming, Pragmatic Play. Во живо, можете да играте исклучиво за вистински пари, што се припишува на депозитот на посетителот на Betway – спецификите на играта ја исклучуваат можноста за обложување со виртуелни монети.

Предности и недостатоци на казиното

Веб-страницата привлекува многу корисници со своите предности: поддршка за руски јазик, голем избор на слотови, можност за играње со дилери во живо во студија и вистински казина, удобен пристап до еден од најпознатите обложувалници и достапност на Android апликација. Голем избор на слотови и игри во живо пријатно ќе ги изненади дури и најискусните коцкари. Порталот за коцкање има удобна навигација и концизен дизајн кој е незаборавен на прв поглед. Се разбира, страницата има голем број недостатоци: достапноста на активни демо е само за регистрирани корисници, апликацијата е достапна само за Android. Во принцип, казиното остава многу позитивен впечаток, но горенаведените недостатоци може да бидат критични за некои играчи.

Депонирање и повлекување пари

Порамнувањата со играчите се вршат со помош на VISA, MasterCard, Maestro, Skrill, Neteller, WebMoney, PayPal, Payeer, Paysafecard, Piastrix, EcoPayz. Надополнувањето на билансот се врши веднаш. Пријавите за подигање пари се разгледуваат до 5 работни дена. Времето за обработка на апликацијата зависи од обемот на работа на безбедносната служба Betway, но во секој случај не го надминува горенаведениот период.

Кои јазици ги поддржува страницата

Јазикот се одредува автоматски врз основа на локацијата на корисникот. Доколку е потребно, играчот може да избере кој било друг со кликнување на копчето со името на активниот јазик, кое се наоѓа на врвот на главната страница. Администрацијата на онлајн казиното се грижеше за поддршка на руски, дански, германски, норвешки, француски, италијански, португалски, шпански и Суоми. Сите елементи на страницата се преведени, вклучувајќи го и интерфејсот на личната сметка на играчот.

Кои валути ги прифаќа казиното

Можни се плаќања во евра, американски долари и други светски валути. Корисникот самостојно го избира најпогодниот при регистрација.

Лиценци од меѓународни регулатори

Порталот за коцкање е во сопственост на Betway Limited, кој е регистриран во Малта. Активностите на онлајн казиното се вршат во целосна согласност со законот врз основа на лиценца од МГА и Комисијата за коцкање на ОК. Информациите за достапните лиценци се јавно достапни на веб-страницата на онлајн казиното.

Најчесто поставувани прашања

Се разбира, постои услуга за техничка поддршка на порталот Betway, но пред да испратите порака до операторот, ве молиме погледнете ги Најчесто поставуваните прашања. Делот за помош содржи многу одговори на најчесто поставуваните прашања. Користејќи ги најчесто поставуваните прашања, можете побрзо да ги добиете информациите за кои сте заинтересирани отколку преку билет испратен до техничка поддршка. Ако не постои решение за кое сте заинтересирани во делот за помош, тогаш во овој случај навистина вреди да ги користите услугите на вработените во онлајн казиното. Запомнете, техничката поддршка е обезбедена само за пријавени играчи!

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Дали е можно да се игра бесплатно во казино
Дали Betway е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Zach

  Решив да се регистрирам во казиното Bet way по совет на мојот пријател. Многупати видов како успева да заработи овде на обични игри. Но, не можам да го направам првото надополнување на сметката, не можам да ја разберам причината.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Постојат неколку главни причини зошто не можете да депонирате во казиното Betway. Пред сè, треба да бидете сигурни дека сетот на податоци и периодот на важност на вашата картичка се точни. Исто така, вреди да се напомене дека плаќањето нема да помине ако поврзаната картичка е издадена на сосема друго лице. Друга причина за одбивање да се надополни може да биде недоволна сума пари на сметката или надмината граница на депозит на ресурсот.

 2. Berkley

  Веќе неколку месеци играм на веб-страницата на Beth Way, но беше доста тешко да се регистрирам. Најчесто преферирам игри со карти, но понекогаш играм други слотови за промена. Во моментов сум задоволен од скоро се, но недостасуваат некои платежни системи како YuMoney или Qiwi.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Можеби наидовте на проблем при регистрирањето поради забраната за ваков вид забава во вашата земја. За да избегнете вакво блокирање, доволно е да го користите тековното огледало на Betway. Покрај тоа, платформата обезбедува неколку популарни платежни системи за депозити/повлекување (Neteller, EntroPay, EcoPayz, ClickAndBay), кои се карактеризираат со стабилно работење и брз прием.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Верификацијата се врши според пасошот. Корисникот треба да направи фотографија или скенира од првата страница, како и податоци за регистрација. Датотеките се поставуваат преку посебен формулар во вашата лична сметка.
Барања за бонус и обложување
Бонусите се достапни за сите регистрирани корисници. Некои промоции се само за почетници - другите играчи не можат да учествуваат во нив. Слични ограничувања важат и во канцеларијата на обложувалницата.
Дали е можно да се игра бесплатно во казино
Демо режимот поддржува слотови и игри на маса. За да го извршите демото, треба да се најавите на страницата. Може да се избере соодветен режим на почетокот на автоматот.
Дали Betway е пријателски за мобилни телефони?
Сопствениците на уреди со Android можат да играат во апликацијата. Корисниците на гаџетите на Apple имаат пристап до адаптивна верзија за онлајн казина.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Пријавите за исплата на добивки се разгледуваат до 5 работни дена по принципот прв дојден, прв услужен. Понекогаш парите се повлекуваат во блиска иднина, во други случаи треба да почекате неколку дена.