Преглед на казиното Мостбет 2023 година

Мостбет беше регистриран во 2009 година на Кипар на сопствена платформа за игри. Компанијата има сè што ви треба за удобна и безбедна игра, но гејмерите не ги забележуваат овие предности, туку зборуваат за постојани одложувања во трансферите, проблеми со примање бонуси и тешкотии со самата страница. Во исто време, работите се многу подобри со спортското обложување. Дали е сè толку тажно како што покажуваат прегледите на клиентите? Ајде внимателно да ги разгледаме карактеристиките на казиното.

Promo Code: WRLDCSN777
125%
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Мостбет казино бонус

Ако одите на страницата mostbet, можете да најдете многу атрактивни бонуси. Но, за жал, речиси сите се однесуваат само на спортско обложување. Има и подароци за автомати, но тие се многукратно помалку. Тие главно се однесуваат на нови гејмери, родендени и бесплатни вртења во чест на некој настан. Значи, во кои бонус програми може да учествува играчот и под кои услови ќе разгледаме понатаму.

mostbetcasino

Бонус „Добредојдовте“

Бонусот не е многу добро развиен. Играчите можат да ги искористат предностите на сите едно ниво на награди. Главниот услов за добивање презентација е поминување на целосна процедура за регистрација со потврда на сметката. Дополнително, бонусот се кредитира само на првиот депозит во износ од 100%. Максималниот износ на депозит е поставен од земјата во која работи платформата. Ако играчот успее да ја активира програмата, тогаш сегашноста се зголемува од 100% на 125%.

Дополнително, во некои случаи, наместо камата на депозитот, на корисникот може да му се доделат 250 бесплатни вртења, но при надополнување на салдото за одредена сума (означена поединечно во согласност со програмата). Сите 250 се впишуваат во делови: по 50 бесплатни вртења. Ако гејмер добил бесплатни вртења, тогаш тој мора да ги обложи со обложување x60. Нема промотивен код за активирање, бидејќи сите гејмери, без исклучок, го прават својот прв депозит по регистрацијата автоматски.

Кога прима пари како подарок, односно камата на депозитот, играчот мора да ги врати добиените средства во рок од 72 часа. Условот за обложување за депозитот е x60. Максималното повлекување на средствата не е поставено. Кога добивате бесплатни вртења, гејмерот има 24 часа да ги обложи со облогот x60. Во исто време, максималната сума за повлекување е поставена за обложување на бесплатни вртења.

Бонус за бесплатни вртења

Секој играч, по исполнување на условите на играта, може да добие бонус вртења како подарок. За да добие бесплатни вртења, гејмерот мора да го направи бројот на вртења наведени во правилата на играта. Во овој случај, обложувањето се врши за вистински пари на одредена автомат. Откако играчот ќе ги исполни сите услови на промоцијата, добива бесплатни вртења (нивниот број е индивидуален за секој играч). Потребно е да се вратат добиените бонуси со x3 обложување.

Бонус „Роденден“

Во чест на раѓањето, повеќето облози им даваат на своите играчи награда бесплатни вртења. Гејмерите добиваат подарок автоматски, бидејќи профилот на корисникот го покажува неговиот вистински датум на раѓање. Нема да работи да го смените датумот за да добивате бесплатни бонуси, бидејќи вистинитоста на податоците обезбедени од казиното е потврдена со пасошот и проверена од администрацијата на компанијата.

Покрај тоа, за да добиете подарок, треба да се обложите во рок од еден месец од датумот на раѓање. Подарокот од казиното ќе се кредитира автоматски. Во исто време, неговата големина ја пресметува администрацијата за гејмерите поединечно, земајќи ја предвид активноста на играчот и бројот на неговите игри. По добивањето бесплатни вртења, корисникот треба да ги обложи, во спротивно тие ќе изгорат.

Регистрација и верификација

За да може клиентот на казино целосно да ги користи услугите на компанијата, да добива бонуси и да префрла средства од сметка на сметка, тој треба да се регистрира на платформата. Самиот процес на регистрација не трае повеќе од пет минути, така што корисникот треба да одвои време и да создаде свој профил.

повеќето се регистрирате

За да креирате сметка на платформата, играчот може да ги користи следниве методи:

 • означување на мобилниот телефон и валутата: ќе биде испратена порака до паметниот телефон со код за потврда на сметката;
 • со е-пошта и последователна потврда преку писмо.

При регистрација, клиентот мора да ја наведе и валутата, да излезе со лозинка и да пополни други лични податоци. Потврдувањето на профилот преку паметен телефон или пошта трае не повеќе од една минута. Една регистрација е доволна за да се добие пристап до сите автомати за игри на среќа, но не доволно за управување со сметките и пренос на средства меѓу нив. За да го направите ова, сè уште треба да поминете верификација.

Процесот на верификација е покомплексен и трае подолго. Значи, казиното не им дава на клиентите можност да поминат верификација на страницата со поставување податоци во профилот. Затоа, гејмерот треба да испрати скенирање или фотографија од неговиот пасош на страницата каде што податоците на сопственикот се означени со официјалната пошта на казиното или во онлајн разговорот. Дополнително, треба да ги пополните и испратите податоците за банкарската картичка: број, датум на истекување, податоци за сопственикот и безбедносна шифра. Откако компанијата ќе ги добие податоците на клиентот, ќе започне процесот на верификација на сметката. Може да потрае од неколку часа до неколку дена. Како резултат на тоа, администрацијата со најмногу облози или ја потврдува верификацијата или ја одбива.

Мобилна верзија и повеќето апликации за казино за обложување

Казиното има полноправна мобилна верзија која добро се прилагодува на паметен телефон или таблет. Приказот на автоматите не се разликува, така што играчите можат удобно да уживаат во процесот. Покрај тоа, запомнувањето на пополнетиот формулар со лозинка и најавување функционира, така што нема потреба да ги внесувате вашите податоци секој пат. Главната работа е дека врската со Интернет работи без прекини.

mostbetmobi

Повеќето облози имаат и целосна мобилна апликација, која може да се преземе за оперативните системи Андроид и iOS. Апликацијата совршено ја повторува мобилната и компјутерската верзија, но само на моменти попогодни за користење. Можете да се регистрирате и преку мобилната апликација (постапката за креирање на сметка е иста). Преземената верзија на корисниците им ја обезбедува истата функционалност како и верзијата на прелистувачот.

Мобилната апликација можете да ја преземете од врската на веб-страницата на казиното. Покрај тоа, можете да ги користите библиотеките AppStore и GooglePlay. Можете исто така да го скенирате QR-кодот, кој веднаш ве испраќа на врската за преземање. Апликацијата тежи малку, само 1,2 MB, така што на ниту еден начин нема да ја комплицира работата на мобилниот телефон и нема да зазема многу простор, спречувајќи ве целосно да го користите вашиот паметен телефон.

Слот машини за казино

Платформата им дава можност на играчите да користат повеќе од 3.500 слот машини од различни типови. Ова е прилично голема колекција, бидејќи многу други казина им нудат на клиентите многу пати помалку слотови. Дополнително, mostbet им обезбедува на гејмерите демо-режим за испробување на сите автомати, што им овозможува на играчите целосно да се запознаат со целиот слот и да изберат нешто соодветно за себе.

mostbetslots

Повеќе од 90 провајдери се вклучени во развојот на слот машини, вклучувајќи: Pragmatic Play , Yggdrasil Gaming , Quickspin , Megajack , Booming Games , Endorphina , Playtech , 1×2 Gaming , Evolution Gaming , Fugaso , Microgaming , Ainsworth , Amatic , Betsoft , NetEnt , Belatra и igrosoft. Филтерот и паметното пребарување на страницата ви овозможуваат да ги сортирате провајдерите, како и да пребарувате специфични видови игри, заговор и награди.

Софтвер

Повеќето софтвери за обложување се претставени со голем избор на слот машини од различни типови. За играчите е развиена страница со јасна класификација на слотови. Можете да пребарувате за одредена игра користејќи пригоден филтер кој ви овозможува да поставите само одредено име или на играта или на давателот. На страницата, сите автомати за игри на среќа се групирани во неколку категории, вклучувајќи:

 • случајна игра: гејмер добива случаен слот од целиот опсег од 3500 игри;
 • популарна: категоријата содржи софтвер што најчесто го користат играчите;
 • ново: овде се собираат нови добавувачи, ново развиени слотови итн.;
 • слотови: сите слотови се собрани во една категорија;
 • казино игри;
 • казино во живо: игри со дилери во живо во реално време;
 • логички игри за оние кои сакаат да си го оптоваруваат мозокот;
 • омилени: посебна категорија која ви овозможува да ги додадете вашите омилени слотови и други машини за лесен пристап.

Ако ги земеме одделно видовите на автомати, тогаш казиното им дава можност на играчите да користат слот машини, рулет, покер, бинго, блек џек, кено, гребење карти. За да го најдете сето ова на страницата, треба или да отидете на облозите на mostbet, а потоа да отидете во посебен прозорец „Казино“ или веднаш да внесете „mostbet casino“ во пребарувањето и да ја следите врската за казино.

За оние кои сакаат да играат што е можно повозбудливо и профитабилно за пари, можете да ја користите категоријата „Турнири“. Овде, корисниците се квалификуваат и добиваат облози, поени, големи множители и други кул добивки. Во најголем дел, софтверот е претставен од два или три провајдери. Секој гејмер може да освои голема парична награда.

Казино во живо

Платформата со најмногу облози им дава на гејмерите можност да ја користат категоријата казино во живо, односно да играат со вистински дилери во реално време. Играчите повеќе не треба да се борат со компјутерот и да бидат погодени од генератор на случаен број, бидејќи сите потези ги прават вистински дилери. Овие игри се развиени од провајдери како што се Evolution Gaming и Ezugi.

Веб-страницата содржи повеќе од 300 казина во живо, меѓу кои има се што ви треба за полноправна игра. Целиот опсег е подреден по типови на слотови. Не постои демо верзија за оваа категорија на автомати, така што само регистрираните корисници можат да играат. Дополнително, има ВИП просторија за гејмерите, каде што играчите можат да се соберат за да играат на повисоки влогови.

Предности и недостатоци

Гејмерите го оценуваат казиното доста лошо. Во просек, оценките се некаде околу 3 од 5. Во исто време, има мала брзина на исплата, мала доверливост, бавна брзина на обработка на барањата, па дури и проблеми со чесноста на компанијата. Но, тоа не значи дека mostbet нема позитивни карактеристики, бидејќи гејмерите сè уште ја избираат оваа платформа меѓу многу други. Значи, да ги разгледаме предностите и недостатоците на порталот подетално.

Предности недостатоци
– постои полноправна мобилна апликација за оперативни системи Android и iOS;

– казиното е достапно во многу земји;

– казиното е поддржано во многу земји, а забраните се поставени само во пет земји;

– голем асортиман на автомати: повеќе од 3500 парчиња;

– имаат дозвола за вршење на коцкарски активности;

– поддржани се неколку јазици, валути и многу системи за плаќање;

– постои демо верзија за сите машини.

– нема сертификати за проверка на слотови на платформата, што значи дека квалитетот на автоматите не е потврден;

– треба да обложувате бонуси на многу високи облози;

– програмата за бонуси е прилично слаба: играчите имаат право на само неколку бесплатни вртења и мал процент од депозитот, а тоа се еднократни промоции;

– процесот на регистрација е проблематичен, бидејќи едноставното поставување на фотографија од пасош и податоци од банкарска картичка на страницата нема да работи, треба да пишете на пошта или онлајн разговор;

– Корисниците го оценуваат казиното многу негативно.

 

Значи, ајде да го сумираме. Казиното навистина не е најсигурно, а има сериозни празнини и проблеми со користењето на порталот. За да не наидете на големи проблеми, се препорачува да користите само демо верзии и да не ги вложувате вашите лични пари во играта. Вистинските прегледи на клиентите за повеќето облози оставаат многу да се посакуваат, бидејќи ретко кој дава повеќе од три ѕвездички.

Банкарство, методи на влез и аутпут

Со проверена сметка, повеќето корисници на облози добиваат можност да управуваат со сметките: депонираат и повлекуваат средства. Повлекувањето и внесувањето се вршат само во валутата што гејмерот ја навел во неговиот профил. Казиното дава можност да се вршат трансфери преку следните платежни системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Средствата префрлени на друга сметка се добиваат во рок од 48 часа. Но, како што забележуваат играчите, често се случуваат одложувања. Нема ограничувања за трансакции или лимити за трансфер, така што клиентите можат да работат со која било сума.

Поддршка

Платформата со најмногу обложувања има своја услуга за поддршка, со која можете да решите многу прашања во врска со работата на казиното. Линијата за помош поддржува работа на два јазика: руски и англиски. Можете да го изберете јазикот или самостојно или во поставките за услугата за помош. Повеќето клиенти на облози, во случај на какви било проблеми, можат да контактираат со администрацијата преку:

 • онлајн разговор на официјалната веб-страница на казиното или во мобилната апликација;
 • е-пошта: наведено на страницата или во мобилната апликација, играчот треба да напише писмо и да го испрати;
 • преку телефонскиот број наведен на веб-локацијата или во мобилната апликација.

Ако играчот сака да добие одговор што е можно побрзо, тогаш треба да ја изберете првата опција. Најчесто, роботите одговараат во онлајн разговорите, така што не е секогаш можно да се добие 100% резултат. Потребно е многу подолго да се одговори по пошта или телефон, но на овој начин можете да добиете јасен одговор на поставеното прашање. Пред да стапите во контакт со администрацијата, се препорачува да го проучите формуларот за прашања-одговор, бидејќи ЧПП може да содржи корисни совети и одговори.

Кои јазици

Најмногу обложувалници поддржува неколку јазици, меѓу кои можете да изберете: руски, украински, англиски, шпански, романски, португалски, шведски, полски, бугарски, турски, унгарски, азербејџански, француски, чешки, узбекистански, грузиски, казахстански, индонезиски, персиски, хинди, албански, бразилски, ирски, холандски и бенгалски. Можете да го изберете во поставките во мобилната апликација или на веб-локацијата.

Кои валути

Мостбет има огромен избор на јазици, но валутите не се толку добри. Така, гејмерите можат да изберат: RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евра), NOK (норвешка круна), PLN (полска злота). Валутата можете да ја изберете на веб-страницата или во мобилната апликација при регистрација. Многу е тешко и проблематично да се смени избраната парична ознака, затоа треба веднаш да се одлучите за видот на трансферите.

Лиценца

Мостбет е регистриран на Кипар на сопствена платформа. Во исто време, казиното има официјална лиценца Курасао со број 8048/JAZ2016-065. И покрај фактот дека компанијата има своја официјална лиценца, нема сертификати за автомати, што укажува на недостаток на оригиналност на автоматите и, можеби, на безбедноста на програмата. Играчите можат да се запознаат со лиценцата на страницата или на нејзино лично барање од администрацијата.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали mostbet казиното е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Edgar

  Отпрвин ми се чинеше дека нема доволно слотови на веб-страницата за казино Мостбет. Па, што се неколку илјади позиции наспроти пет или седум во повеќето установи за коцкање? Но, како што се испостави, моето мислење е сосема погрешно, бидејќи пред сè е важно да се земе предвид не квантитетот, туку квалитетот! И, во овој поглед, бев повеќе од задоволен, бидејќи меѓу сите слотови има доволно интересни и вистински машини за давање. Веќе имам повеќе од 30 најинтересни во моите омилени, па никогаш не ми е досадно.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Организацијата MostBet се обидува да соработува исклучиво со еминентни развивачи на софтвер. Затоа овде можете да најдете слот машини од такви производители како: Betsoft, Bgaming, ELK, Evoplay, Microgaming и NetEnt. Дополнително, вреди да се напомене дека сите презентирани слотови се исклучително сигурни и можат да бидат одлична опција за добро поминување на вашето слободно време.

 2. Rodney

  Ми се чинеше дека Мостбет нема доволно бонуси, други сајтови за коцкање имаат многу повеќе од нив. Иако ако размислите, тука можете да најдете и нешто интересно. Така, на пример, добив бонус за надополнување на мојата сметка и сега постојано вртам слотови со надеж дека ќе добијам некаква промоција.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Казиното на MostBet има и други бонус понуди кои можеби ви одговараат. Обидете се да учествувате во „играта на денот“ и добијте бесплатни вртења за одреден број вртења во одредена автомат. Организацијата на казино, исто така, се обидува да ги поттикне своите клиенти со прилично пријатен поврат на готовина секоја недела, чија големина може да достигне 10%.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да ја потврди својата сметка, гејмерот треба да направи скенирање или чиста фотографија од својот пасош на страницата со податоци на сопственикот, како и информации за банкарска картичка и да ги испрати до администрацијата по пошта или онлајн разговор.
Барања за бонус и обложување
Само регистрираните корисници можат да ставаат облози и да добиваат пријатни бонуси од mostbet. Затоа, гејмерот мора да помине низ процесот на креирање профил за да може целосно да игра во казиното.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Да. Казиното им дава можност на гејмерите да играат бесплатно на сите автомати, освен на казиното во живо. Во исто време, играчот дури и не треба да се регистрира, бидејќи е обезбедена демо верзија за сите слотови.
Дали mostbet казиното е пријателско за мобилни телефони?
Да. Казиното има полноправна мобилна апликација за следните оперативни системи: Android и iOS. Покрај тоа, гејмерите можат да ја користат мобилната верзија во прелистувачот, која лесно се прилагодува на мала дијагонала.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Официјално, времето на повлекување е до 48 часа. Но, корисниците забележуваат дека често се случуваат долги одложувања. Но, во просек, времето на трансфер е 30-40 минути, во зависност од системот за плаќање и износот на трансферот.