Преглед на казиното Вилијам Хил 2023 година

Порталот Вилијам Хил обединува ентузијасти и обложувачи на коцкање кои се обложуваат на различни настани од светот на професионалниот спорт. Истоимената обложувалница е отворена во 1934 година. Веб-страницата е сопственост на WHG International Limited – главната канцеларија на компанијата се наоѓа во Лондон. Порталот Вилијам Хил на посетителите им обезбедува услуги на обложувалници и онлајн казино. Вториот секојдневно го посетуваат илјадници корисници. Регистрирајте се во едно од најпознатите онлајн казина во Европа и пробајте ја вашата среќа!

Бонус:100% за депозити до 1000 €
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
1000 евра
Бонус за добредојде
Добијте бонус
Лиценца Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, МГА
Игри Слотови, десктоп
Системи за плаќање VISA, Maestro, Skrill, MasterCard и PayPal
Валути евра, американски долари, британски фунти.
Бонус без депозит 10 бесплатни вртења во Finish Frenzy
Излез До 5 работни дена
мобилна верзија Апликација за Android, адаптивна за iOS.
Техничка поддршка Разговор, е-пошта

wiliamhillsite

Бонуси во Вилијам Хил

Порталот Вилијам Хил на клиентите им нуди различни бонуси кои работат во коцкање. Промоциите во казиното им овозможуваат на клиентите да добиваат парични награди и бесплатни вртења на одредени слотови. Нема посебни бонуси за почетници. Списокот на настани постојано се менува по дискреција на администрацијата. Покрај тоа, кампањите за лојалност се одржуваат во пресрет на големите празници и незаборавни датуми.

Списокот на активни настани е објавен во промотивниот дел на казиното Вилијам Хил. Описите на бонусите ги содржат сите потребни информации: начин на активирање, услови за добивање, датум на истекување, облог итн. Покрај наградите обезбедени како дел од промоциите за лојалност, играчите исто така имаат можност да ја разбијат банката во дневни и неделни турнири наменети за активни корисници.

Бонусите се доделуваат само на регистрирани корисници кои ја потврдиле својата сметка со број на мобилен телефон. Во повеќето настани, постои ограничување за повлекување на обезбедените средства – плаќањето на промотивните пари е можно по обложување. Покрај тоа, клиентите на Вилијам Хил можат да се откажат од бонуси. Забелешка! Повторено учество во промоцијата, која корисникот сам ја откажа, е забрането со правилата на казиното!

Бонус програми

Во моментов, на посетителите на казиното им се обезбедуваат 10 бесплатни вртења во Finish Frenzy и дневни бонуси во игрите со пад-победи. Вторите се кредитираат по случаен избор – активноста на играчот и големината на добивката не влијаат на веројатноста за добивање на промотивна награда. Администрацијата, исто така, одржува разни настани со ограничено време – објавите за бонус промоции се објавуваат на главната страница и во соодветниот дел.

Регистрација и верификација

Кога ќе влезете на веб-страницата на Вилијам Хил, кликнете на копчето Приклучи се и пополнете го формуларот за регистрација. Кога креирате сметка, играчот мора да има при рака мобилен телефон, на кој системот ќе испрати код за активирање. Регистрацијата бара минимум време – дури и почетник кој никогаш не морал да игра во онлајн казино брзо ќе се справи со оваа задача.

Вилијамхилрег

Вилијам Хил обезбедува услуги само за возрасни корисници. Сметките на корисници под 18 години се блокирани без повлекување средства. Одлуката за бришење на профилот ја носи безбедносната служба доколку посетителот на онлајн казиното не може да ја потврди неговата/нејзината усогласеност со старосната граница со верификација на сметката.

Идентитетот на играчот се идентификува со пасошот, односно со две страници – првата и која ја содржи адресата за регистрација. При првото повлекување на добивките, потребна е верификација. Корисникот треба да обезбеди фотографија или скенирање на пасошот – датотеките се поставуваат во личната сметка во посебен дел и се бришат веднаш по верификацијата. Во иднина, играчот ќе мора да ја потврди сметката на барање на службата за безбедност, на пример, при повлекување голема сума.

Мобилна верзија и апликација

Немате можност да одложувате важни работи за да можете да седите на компјутер и да играте онлајн казина? Користете ја мобилната верзија на Вилијам Хил (адаптивна и апликација за Android)! Решенијата за паметни телефони и таблети имаат интуитивен интерфејс и лесна навигација што секој играч може брзо да ја разбере. Функционалноста на мобилните верзии на казиното им овозможува на клиентите:

 • играјте слотови и игри на маса, вклучително и во живо;
 • надополнете го депозитот прикачен на сметката;
 • креирајте барања за повлекување средства;
 • учествуваат на турнири и лотарии што се одржуваат за активни корисници;
 • активирајте бонуси и користете ги во согласност со условите наведени во описот на промоцијата;
 • играјте бесплатно во демо верзијата на слотови и игри на маса;
 • испрати пораки до техничка поддршка.

вилијамхилапк

Благодарение на добрата оптимизација, мобилните верзии на Вилијам Хил заштедуваат сообраќај. Практичните контроли им овозможуваат на играчите да извлечат максимум од забавата за коцкање на паметен телефон или таблет. Адаптивната верзија е компатибилна со сите генерации на мобилни оперативни системи. Апликацијата работи правилно на Android 2.4 и понова верзија.

Не е потребна пререгистрација! Апликацијата, адаптивните и главните верзии на онлајн казиното Вилијам Хил користат една сметка поврзана со една база на податоци. Бонусите добиени во една од верзиите продолжуваат да важат во другата, како и во апликацијата. Дали ви треба едношалтерско решение за да играте некаде? Потоа користете ги мобилните верзии на Вилијам Хил и имајте среќа!

Слот машини за казино

Секцијата за слотови содржи слотови, џекпот, пранги и брзи игри (паднете и победите). Посебен подсекција на онлајн казина е посветен на џекпот, и тоа не е изненадувачки, бидејќи едно успешно вртење може да им донесе многу пари на среќниците! Покрај тоа, страницата има мала колекција на игри на маса, која се состои од различни верзии на блек џек и рулет.

williamhillslots

Најпопуларните симулатори се претставени во истоимениот дел. Слотовите и игрите на маса поддржуваат бесплатен режим. За да извршите демо, мора да се најавите на страницата, ако немате сметка, прво мора да се регистрирате. Практичното пребарување ви овозможува да најдете игри по име. Симулаторите што ви се допаѓаат може да се додадат во Омилени за брз пристап.

Меки

Слотовите и игрите на маса се развиени од познати студија: Red Tiger, Williams, Playtech, Blueprint, Inspired, IGT, NetEnt, MGS и други провајдери кои имаат сигурна репутација меѓу ентузијастите на коцкање преку Интернет. Симулаторите на слот работат врз основа на генератор на случаен број. Резултатот од секое вртење зависи од RNG. Со други зборови, секој може да ја скрши банката!

Казино во живо

Игрите со дилери во живо се сместени во посебен дел, кој исто така е поделен на неколку подсекции: покер, бакара, блек џек, рулет, емисии на игри. Посетителите на порталот Вилијам Хил имаат пристап до платформите во живо за лудо време, монопол, sicbo, Gonzo’s Treasure Hunt, deal or not deal и други популарни игри во живо. Врвните платформи се поставени во соодветниот дел. Софтверот дизајниран за играње со дилери во живо е развиен од познати компании: Evolution Gaming, Authentic Gaming, NetEnt и други провајдери на кои им веруваат милиони коцкари ширум светот.

Предности и недостатоци на казиното

Казиното им нуди на посетителите многу предности: удобна верзија за мобилни уреди, широк опсег на слотови, импресивна колекција на игри со дилери во живо, дневни и неделни турнири и разни промоции за лојалност. Од една сметка, можете да ги користите услугите на онлајн казино и букмејкер што прифаќа облози на илјадници настани во светот на професионалниот спорт. Вилијам Хил е одличен избор за почетници и искусни обожаватели на коцкање.

За жал, онлајн казината имаат и голем број недостатоци: ограничен избор на игри на маса, достапност на демо верзија само за овластени корисници, минимум бонуси и комуникација со операторите на услуги за поддршка само на англиски јазик. Ако овие недостатоци се критични за вас, тогаш треба да размислите за избор на друго онлајн казино.

Методи на депозит и повлекување

Пријавите за повлекување на добивките се разгледуваат до 5 работни дена. Порамнувањето со играчите се врши со помош на VISA, Maestro, Skrill, MasterCard и PayPal. Надополнувањето на состојбата на сметката се случува веднаш. Забелешка! Добивките се исплаќаат на банкарски картички и електронски паричници од кои е направен последниот депозит. Повлекувањето пари на сметки во сопственост на други корисници не е покриено со правилата на Вилијам Хил.

Корисничка поддршка

Комуникацијата со операторите на услуги за техничка поддршка е можна преку е-пошта и онлајн разговор. Апликациите на играчите се обработуваат што е можно побрзо, специјалистот им ги обезбедува на корисниците сите потребни информации. Пред да испратите барање до техничка поддршка, се препорачува да се повикате на делот за помош – ЧПП содржи одговори на најчесто поставуваните прашања.

Кои јазици се достапни на страницата

Посетителите на Вилијам Хил може да вклучуваат англиски, германски, француски, италијански, шведски, чешки, полски, португалски, руски и други јазици. Верзијата на интерфејсот е стандардно избрана врз основа на локацијата на корисникот. Доколку е потребно, играчот може да избере кој било друг јазик со притискање на специјално копче, кое се наоѓа на главната страница.

Во кои валути се плаќањата?

Евра, американски долари, британски фунти стерлинг и други валути казиното ги прифаќа без никаков проблем! Целосна листа на достапни валути може да се погледне кога регистрирате сметка.

Лиценци

Вилијам Хил е лиценциран од Комисијата за коцкање под Владата на Малта и Комисијата за коцкање на ОК. Веб-страницата е во сопственост и управувана од WHG International Limited, која е регистрирана во Гибралтар. Компанијата, исто така, има дозвола од владата на Гибралтар, која и дозволува да обезбедува услуги за казино на Интернет. Ова е сигурен портал за коцкање кој целосно ги исполнува своите обврски и ги почитува интересите на клиентите.

Најчесто поставувани прашања

Подолу се одговорите на најчесто поставуваните прашања од играчите. Оваа информација ќе им помогне на корисниците на почетниците да заштедат време на повиците до техничката поддршка на Вилијам Хил. Дополнителни референтни материјали може да се најдат на официјалниот портал за онлајн казино. Ако ЧПП не ги содржи информациите за кои сте заинтересирани, тогаш во овој случај, контактирајте ја службата за поддршка за совет.

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм казино бесплатно?
Дали казиното е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 2
 1. Kenton

  Кога слушнав за казиното Вилијам Хил, веднаш го поврзав со доверливост, па веднаш решив да се регистрирам во него. На мојот прв депозит, ми беше понудено да искористам бонус што ми овозможи да добијам 100% бонус. Го одиграв многу брзо и успеав да се повлечам. Но, не секогаш имав среќа, само треба да можете да застанете на време за да не изгубите апсолутно сè на крајот!

  1. Janet Fredrickson (author)

   Сепак, моето прво разочарување во платформата е прилично долгото прво повлекување на средствата. Морав да чекам три работни дена за да се разгледа мојата апликација и, се разбира, да поднесам документи за проверка. Како резултат на тоа, можете да играте во ова казино ако му пријдете од десната страна. Она што најмногу ми се допадна овде е политиката за бонуси, која се ажурира на континуирана основа. Во принцип, мојот рејтинг е солидна 8, а ваше е дали ќе играте или не!

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Мора да обезбедите фотографија или скенирана копија од вашиот пасош. Услугата за поддршка бара две страници: првата и со адресата за регистрација. Верификацијата трае до 3 работни дена и е предуслов за првото повлекување пари.
Барања за бонус и обложување
Промоции за лојалност, игри со готовина и спортско обложување се достапни за сите регистрирани корисници. Правилата за доделување бонуси се наведени во описите.
Може ли да играм казино бесплатно?
Демо верзиите поддржуваат слотови и игри на маса. За да го стартувате софтверот во бесплатен режим, треба да се регистрирате и да се најавите на страницата.
Дали казиното е погодно за мобилни уреди?
Веб-страницата Вилијам Хил има одговорна верзија. Корисниците на уреди со Android можат да инсталираат специјална апликација. Во мобилните верзии, играчите имаат пристап до сите потребни функции.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Пријавите за исплата на добивки се разгледуваат до 5 работни дена. Времето на повлекување зависи од тековниот обем на работа на услугата за поддршка и од местото на апликацијата во општата редица. Во секој случај, повлекувањето трае не повеќе од периодот наведен погоре.