Преглед на Luxury казино 2023 година

Онлајн платформата Luxury Casino е основана во 2001 година од страна на Fresh Horizons Ltd. Според официјалните информации, казиното има лиценца, но нема ниту број, ниту потврда за неговото вистинско постоење. Платформата е многу слична и нема никакви карактеристики и атрактивни разлики и за почетниците и за поискусните гејмери. Проценката на платформата од играчите е доста ниска, има многу недостатоци и реални тешкотии во работењето на казиното. Да ги погледнеме карактеристиките на луксузното казино и да ги истакнеме главните карактеристики на казиното.

Бонус:До $1000 на депозит
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
1000 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Luxury казино бонус

Програмата за бонус за луксузни казино е најстандардна и најпримитивна, па дури и скромна. Има стимулации за нови и редовни играчи со камата на депозитот. Нема фундаментални разлики од програмата во другите казина, освен обемната програма за добредојде од пет нивоа на подароци, но ова е единствениот вид на охрабрување за клиентите. Бонусите се кредитираат автоматски во зависност од условите на програмата, промотивните кодови се користат исклучително ретко и им се даваат на корисниците поединечно во нивната лична сметка. Постои програма за лојалност за играчите, но таа е толку комплицирана и во реалноста невозможна што играчите ретко ја користат. Системот за наградување вклучува и 5 нивоа, на кои на гејмерите им се припишуваат подароци со кумулативен ефект врз нивната рамнотежа. Бројот на подароци зависи од износот на депозитот,

луксузен казинозит

Бонус „Добредојдовте“

Оваа бонус програма се однесува на играчи кои неодамна се регистрирале. Презентацијата се пресметува автоматски за нови клиенти. Самата програма вклучува пет нивоа на награди, од кои секое заработува камата на депозитот. Затоа, гејмерот треба не само да креира сметка на платформата, туку и да го направи првиот депозит во наведениот износ. Повеќе за бонус програмата:

 1. „Добредојдовте“ – прво ниво. Се наплаќа 100% прв депозит. Можете да го користите во рок од 7 дена од датумот на активирање.
 2. „Добредојдовте“ – второ ниво. Играчот добива 50% на депозитот, додека износот на минималниот депозит се зголемува. Времето на користење на бонусот е исто така 7 дена.
 3. „Добредојдовте“ – трето ниво. Обемот на каматата на депозитот се намалува на 25%, а износот на минималниот депозит повторно се зголемува. Промоцијата може да се искористи само 7 дена.
 4. „Добредојдовте“ – четврто ниво. Тука каматата почнува да расте, а износот на минималниот депозит се намалува. Така, гејмерите добиваат 50% на нивниот четврти депозит. Користењето на програмата е можно и во текот на деновите.
 5. „Добредојдовте“ – петто ниво. Каматата повторно се зголемува и веќе достигнува 100% на петтиот депозит. Износот на минималниот депозит повторно се намалува. Треба да ги вратите средствата во рок од 7 дена, во спротивно тие ќе изгорат.

Сите подароци за „добредојде“ мора да се обложат во рок од 7 дена со облог x200 за првите две нивоа и со облог x30 за третото, четвртото и петтото ниво. Ако овие правила не се почитуваат, системот за поттикнување истекува и играчот повеќе не може да го користи подарокот. Главната работа е дека за да не пропуштите учество во оваа програма, треба однапред да го поминете процесот на верификација и да го потврдите вашиот профил со администрацијата на казиното.

Регистрација и верификација

Регистрацијата е неопходна за гејмерите за да добијат целосен пристап до сите карактеристики на казиното. Создавањето сметка не зазема многу време, бидејќи само треба да внесете податоци во полињата наведени на официјалната веб-страница. Иако луксузното казино малку го искомплицира процесот, покрај основните податоци за себе, гејмерите треба да го наведат поштенскиот код, па дури и точната адреса на регистрација наместо вообичаеното наведување на земјата и градот на живеење. Поконкретно, полињата за регистрација треба да ги содржат следните информации за сопственикот:

луксузен казинорег

 • целосно име;
 • И-мејл адреса;

Важно е да се обрне внимание на фактот дека не можете да ги менувате податоците, особено валутата, во иднина. Затоа, мора веднаш да ги наведете точните и вистинити информации за личноста. По пополнувањето на полињата на сметката, гејмерот треба да го потврди својот профил преку телефон или е-пошта: на поштата се испраќа порака со врска за потврда, а на мобилниот телефон се испраќа порака со код. За во иднина да нема потешкотии со правење трансфери и да не се одложуваат трансакциите, гејмерот треба еднаш да помине низ верификација, односно да ја потврди сметката со официјални документи. За да го направите ова, играчот треба да направи скенирање или фотографија од пасош или друг документ за идентификација, а потоа да го постави на страницата во профилот за да ја потврди администрацијата. Како резултат на проверката,

Мобилна верзија и апликација на Luxury Casino

Компјутерската верзија на казиното е многу просечна: едноставен и досаден интерфејс, ништо ново и уникатно. Ова се одрази и на мобилната верзија на порталот. Така, играчите можат да одат до прелистувачот преку мобилен телефон или таблет и да ја следат врската. Мобилната верзија се прилагодува на мала дијагонала, поминувајќи го менито и автоматите доста добро. Не постои нормална мобилна апликација, така што корисниците не можат да го преземат казиното на нивниот телефон или таблет.

луксузен казиноапк

Но, платформата има додаток „клиент за луксузни казино“, кој на играчите им нуди повеќе опции, вклучувајќи: лоби, точен опис на секој наслов, пригодна класификација на софтвер и модерни слотови. Но, дури и во овој момент има многу недостатоци: застарен интерфејс, не постои начин да се отвори апликацијата на телефон или таблет со модерна голема дијагонала.

Слот машини за казино

Палетата на луксузни автомати за казино е претставена со само 760 парчиња, што е многу мал во споредба со другите видови казина. Софтверот беше развиен од само два провајдери: Microgaming, Evolution Gaming. Затоа асортиманот на автомати е многу досаден и монотон, што ги одбива и почетниците и поискусните играчи.

луксузни казино-слотови

Невозможно е да се подредат автоматите по фреквенција на употреба или барем по азбучен ред, бидејќи недостасува барем некој филтер или низа за пребарување. Можете да ги филтрирате слотови само во делот за лоби: можете да го поделите софтверот на нови проекти, неодамнешно лансирање, џекпот и разни ролни. Повеќето од слот игрите не се достапни како демо или бесплатни за играње, особено „Luxury“. Покрај тоа, голем број слотови се поставени со брава,

Меки

Со луксузен асортиман на казина од само 760 автомати, нема да можете да играте особено добро. Во исто време, страницата е поделена на категории, во кои во основа се претставени само неколку игри: најмногу од сè тоа се слот машини, другите категории се претставени со 2-3 копии, понекогаш и малку повеќе. Значи, софтверот на платформата за луксузни казино е претставен со следните категории:

 • видео слотови;
 • игри со карти и одбор;
 • рулет;
 • црн Џек;
 • покер;
 • слот машини;
 • бакара;
 • игра на зарове;
 • бинго;
 • забавни игри;
 • гребење, итн.

Сите овие игри се поделени во неколку категории, меѓу кои, на пример, „Нови“, „Најнови игри“, „Популарни“ и многу повеќе. Можете да пребарувате за сорти на слотови или на овој начин или по линии или имиња во посебна област на официјалната веб-страница. Казиното не обезбедува турнири, лотарии или други категории на игри, па гејмерите се ограничени во нивниот избор. Но, има интересни случаи особено за почетници, со помош на кои дури и неискусните гејмери ​​можат да се запознаат со карактеристиките на коцкањето и да развијат специфична стратегија за игра.

Казино во живо

Категоријата на казино во живо, односно игра со дилери во живо во реално време, е обезбедена на луксузната казино платформа, но не е лесно да се најде, бидејќи се крие во асортиманот на други автомати. Значи, овој дел можете да го најдете во „Лоби“, поточно во неговата подсекција „Интерактивно казино“. Категоријата е развиена од провајдерот Evolution Gaming. Нема бесплатен пристап до категоријата казино во живо; за да играте, треба официјално да се регистрирате и да направите депозит. Но, можно е да се емитува видеото од процесот на игра, со помош на кое гејмерите можат да се запознаат со процесот и да нагласат нешто посебно за себе. Играта со дилери во живо е достапна само во верзијата на прелистувачот, во верзијата за преземање за персонален компјутер тоа не е можно.

Предности и недостатоци на казиното

Над 20 години од работењето на луксузната платформа за казино, играчите и истражувачите совршено ја проучуваа работата на казиното, истакнувајќи ги неговите силни и слаби страни. Присуството на официјална лиценца, се разбира, инспирира доверба кај корисникот, но многу други недостатоци предизвикуваат сомневања за квалитетот, безбедноста и доверливоста на играта. Но, дури и со лиценца, сè не е толку мазно: никаде нема информации за бројот на издадената лиценца, туку само нејзиното име. Во исто време, прегледите на клиентот кој го пробал казиното се толку контрадикторни што е тешко да се каже недвосмислено дали вреди да се игра на оваа платформа или е подобро да се избере нешто друго. Значи, ајде

Предности Недостатоци
– постои официјална лиценца; – и покрај присуството на лиценца, невозможно е да се најде неговиот регистарски број, а администрацијата не дава јасен одговор;
– можете да играте со дилери во живо во реално време; – нема мобилна апликација, само мобилна верзија
– добра програма за бонус за добредојде со пет нивоа на охрабрување; – многу машини не се прикажуваат правилно во мобилната верзија;
– брза регистрација и верификација; – демо верзијата е многу ограничена и работи на мал број слот машини;
– Има посебен клиент за персонален компјутер. – асортиманот на автомати е многу редок – само 760 примероци;
– строги ограничувања за трансфери: има ограничувања за повлекување средства од сметката;
– здодевен интерфејс и монотонија на машините поради малиот број на провајдери вклучени во развојот;
– програмата за лојалност е толку непроѕирна што само експерт може да ја сфати;
– проблематично е да пребарувате автомати за автомати на страницата.

Ако ги проучувате прегледите на играчите, тогаш просечната оценка на казиното е само 2 од 5. Како резултат на тоа, платформата, благо кажано, не е многу добра. Неразвиениот интерфејс, скудната бонус програма, неразбирливиот систем за лојалност и наградување и отсуството на мобилна апликација ги одбиваат и почетниците и искусните гејмери. Играчите кои се запознале со работата на платформата препорачуваат да изберат нешто посигурно, побезбедно и потврдено од корисниците.

Методи на депозит и повлекување

Гејмерите кои поминале регистрација и верификација ќе можат да депонираат и повлекуваат средства. За да ја надополни вашата сметка, играчот треба да го пронајде во профилот и да оди во соодветниот дел. Трансферите се достапни за корисниците преку следните платежни системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Платформата го поставува времето за пренос на не повеќе од 48 часа, но во повеќето случаи, парите се префрлаат од сметка на сметка за само неколку часа, па дури и помалку. ако има какви било проблеми со трансферот на средства, играчот може да ја контактира службата за поддршка или банката за да го реши овој проблем.

Поддршка

Администрацијата на луксузното казино им дава можност на своите играчи да контактираат со службата за поддршка за помош за сите прашања. Линијата поддржува советување со гејмери ​​на следниве јазици: руски, англиски, германски и француски. Можете да го изберете јазикот на жалбата во поставките или да напишете порака преку преведувач. Така, играчите можат да контактираат со администрацијата на луксузното казино преку:

 • Онлајн разговор. Работи директно на официјалната веб-страница. Најчесто на пораките одговараат ботови или оператори. На овој начин најбрзо се добиваат одговори на сите прашања.
 • Е-пошта. Адресата е означена на официјалната веб-страница на казиното. Играчот може да напише писмо и да го испрати по пошта. Ќе треба долго време да се чека одговор, бидејќи обработката на ваква жалба трае многу подолго.

Ако се свртиме кон прегледите на клиентите, тогаш гејмерите забележуваат слабост во услугата за поддршка на компанијата: операторите реагираат долго време, понекогаш воопшто не чекате одговор. Затоа, вреди да се бара одговорот во други извори. Се препорачува пред да ја контактирате службата за поддршка, да го проучите формуларот за ЧПП, односно одговорите на најчесто поставуваните прашања.

Јазици

Јазичниот асортиман на интерфејсот не се разликува од услугата за поддршка. Така, играчите можат да изберат руски, англиски, германски и француски во поставките на страницата. Оригиналниот превод на платформата е многу подобар и подобар од онлајн преведувачките услуги на странските сајтови. Разновидноста на јазиците е прилично слаба, што е многу незгодно за корисниците.

Валути

Валутите не се подобри од јазиците. За време на процесот на регистрација, корисникот ја одредува валутата што се користи за трансфери. Така, платформата ги поддржува следните типови на монетарни симболи: УСД (долар), ЕУР (евро), CAD (канадски долар), GBP (британска фунта стерлинг). Не можете да ја промените валутата, затоа треба веднаш да го направите вистинскиот избор.

Лиценца

Компанијата за луксузни казино нема своја платформа, па коцкањето се врши на Microgaming. Казиното има официјална Kahnawake лиценца, но нема број на лиценца. Можете да побарате лиценца преку услугата за поддршка или да ја најдете на официјалната веб-страница, но администрацијата не сака да им помогне на корисниците за ова прашање, па мора да барате сè сами.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали луксузното казино е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Norman

  Читав многу за ова казино и има доста критики за тоа на мрежата. И покрај неговото претенциозно име, казиното Luxure ми се чинеше пријатно место. Има многу системи за депозити, многу добар процент на враќање на готовина, доста големи џекпот и секако оригинален и лиценциран софтвер. Но, има и одредени недостатоци. Прво, тоа се однесува на бројот на игри, кои се многу малку и по неколку дена едноставно ви е здодевно. Второ, не ми се допадна фактот што нема руски интерфејс и услугата за поддршка на казиното комуницира исклучиво на англиски јазик.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Покрај слотови за игри, Luxury Casino може да понуди разни игри со карти, рулет или дел со игри во живо. Администрацијата се обидува да го диверзифицира својот каталог на игри и затоа постојано додава нови позиции. Додека за да се направи комуникацијата со службата за поддршка поудобна, вреди да им пишете во онлајн разговор, каде што можете да користите помош од преведувач.

 2. Carlton

  Отпрвин ми се допадна Luxure онлајн казиното, но веднаш штом сакав да ги повлечам парите, забавата започна. Првично побарале документ за лична идентификација, па потврда за уплата на комунален стан за проверка на адресата. И, бидејќи изнајмувам стан, едноставно не можам да ја завршам оваа ставка. Наместо тоа, реши да испрати фотографија од страницата за регистрација. Така, ми рекоа дека пасошот е веќе истечен и одамна поминале 90 дена. Освен тоа, побарале и возачка дозвола. И, дури откако ги примија, следниот ден испратија не толку голема добивка од 250 долари. Не сакам повеќе да играм овде бидејќи е полно со премногу незгодни моменти. Меѓу предностите е добар избор на слотови, минусите се премногу комплицирани исплати.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! За да ги направите вашите исплати во Luxure Casino да не се толку непријатни, треба да ја идентификувате вашата сметка веднаш откако ќе ја регистрирате. Администрацијата на страницата за коцкање бара стандарден сет на документи (пасош, понекогаш возачка дозвола и сметка за комунални услуги). И, дури откако ќе ги обезбедите, ќе можете да ги повлечете заработените средства од платформата.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За верификација, односно потврда на профилот на играчот, потребно е да се обезбеди јасна фотографија или скенирање на документ за идентификација на страницата со информации за сопственикот.
Барања за бонус и обложување
Има едно барање за бонуси и облози - регистрација со пополнување на сите полиња во профилот. Само играчите со официјален профил на веб-страницата на казиното можат да ставаат облози и да добиваат промоција во форма на бонуси.
Може ли да играм бесплатно во казиното
За жал не. Казиното не дава можност за играње во демо верзија или без облози. Достапни се само видео преноси од процесот за да се запознаете со правилата и карактеристиките на играта.
Дали луксузното казино е погодно за мобилни уреди?
Постои само мобилна верзија за мобилни уреди, нема мобилна апликација, а не се планира нејзин развој. Мобилната верзија е доволна за удобна игра дури и со мала дијагонала.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Администрацијата го поставува максималното време на трансфер од 48 часа. Во просек, парите се префрлаат од сметка на сметка во рок од неколку часа. Може да има одложувања во кои треба да контактирате со поддршката.