Преглед на казиното МегаПари 2023 година

Што значи MegaPari? Не постои веб-локација посеопфатна од МегаПари во врска со обложувањето спорт и казино. Брзиот раст го направи MegaPari еден од најбараните казино и спортски центри за коцкање во многу земји. Можеби ќе ве интересира да знаете дека ја лиценцира оваа платформа за спортско обложување. Доменот за обложување MegaPari работи како стекнувач на лиценца (број на лиценца – 365/JAZ) на Органот за игри на среќа Курасао. Со него управува и е во сопственост на VdSoft & Script Development NV

Бонус:130% ДО 1550 ЕУР + 150 ФС
Посетете android Преземете ios Преземете
WRLDCSN777
130% ДО 1550 ЕУР + 150 ФС
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Придобивките и недостатоците

Оваа подтема ги разликува главните карактеристики што ги привлекуваат и отуѓуваат играчите од користењето на MegaPari.

Кои се придобивките од изборот на MegaPari за онлајн коцкање?

 • Поседување на 100+ настани во спортската книшка + дел за казино со 10.000 казино игри
 • 1.500+ пазари за спортско обложување и над 3000 пазар на коефициенти
 • Многу бонуси и промоции на MegaPari
 • МегаПари е носител на лиценцата на CGA
 • Лесно достапно со повеќејазичен (60+ јазици) персонал за грижа за корисници преку алатката за онлајн разговор и отворени канали за комуникација
 • Доволно локализирани начини на плаќање за депонирање и повлекување
 • Достапност на MegaPari апликации за Android и iOS + веб-страница за мобилни телефони
 • Елегантен UI и UX
 • Модерни вградени алатки за обложување

Кои се главните недостатоци на користењето на MegaPari?

 • некои земји се ограничени

Структура на страницата MegaPari и UI/UX

Елегантен кориснички интерфејс го краси MegaPari.com. Црната позадина и едноставниот дизајн ја карактеризираат веб-страницата. Навигацијата на лице место е лесна, со сегментиран секој дел од веб-локацијата.

мегапари-локација

Веб-страницата на МегаПари е поделена на шест главни делови. Првото мени содржи хиперврски, симбол за плаќања, облози преку Telegram, статистика, резултати, бонуси, најавување, регистрација, мобилни апликации, поставки, избор на временска зона и алатка за избор на јазик.

 • Второто мени содржи спортови, во живо, тото, еспорти, промо, казино, бинго и повеќе хиперврски.
 • Третиот дел го вклучува централниот центар на MegaPari, кој ја носи контролната табла за реклами на главната страница и областа за спортско обложување.
 • Четвртиот дел содржи (на левото крило) во живо, врвни натпревари и се наведени сите спортски, виртуелни спортови и неспортски настани.
 • Петтиот дел ги содржи (на десното крило) уплатницата, моите облози и понудите.
 • Шестиот дел содржи (во основата на MegaPari.com) неколку под-сегменти со суштински хиперврски.

мегапари-инфо

Процес на регистрација на MegaPari

Зачленувањето во MegaPari повлекува некомплициран процес. За почеток, навигирајте го првото мени за да ја притиснете лентата „РЕГИСТРАЦИЈА“.

мегапари-рег

На екранот се појавува страница за регистрација на MegaPari со три типа на процеси на регистрација: регистрација по телефон, е-пошта и социјални мрежи.

мегапари-регформ
мегапари-по-мејл
мегапари-социјаленрег

Спортската книшка на МегаПари

Голем дел од платформата на МегаПари е спортска обложувалница. Повеќе од сто настани се достапни за обложување. Овие настани комбинираат вистински спортови, виртуелни/еСпортови и нереални спортови.

Затоа, овие настани вклучуваат фудбал, тенис, кошарка, хокеј на мраз, одбојка, пинг-понг, крикет, американски фудбал, е-спорт, австралиски правила, бенди, биатлон, бокс со голи зглобови, трка со брод, чинии, бокс, шах, пикадо, топка , футсал, галски фудбал, голф, трки со кучиња и анти-пост, фрлање, кабади, кеирин, лотарија, боречки вештини, муај тај, падел, политика, рагби, скијање, снукер, специјални облози, тото, кас, ТВ игри, UFC , ватерполо, временски услови, кревање тегови итн.

Пазари за обложување на спортските книги на МегаПари

Пазарот за спортско обложување на MegaPari е сеопфатен, особено на популарните вистински спортски настани како фудбал, кошарка, итн. . Овие пазари за обложување можете да ги најдете покрај секој настан закажан за тој ден, како што е прикажано во шемата подолу.

мегапари-обложување

Примери на пазари за обложување вклучуваат 1×2, да се квалификува, двојна шанса, двете екипи да постигнат гол, азиски вкупно, вкупно, хендикеп, азиски хендикеп, точен резултат, следен гол, парен/непарен, досуден пенал и исклучување, кој ќе постигне гол, фаули , Цел до минута, HT-FT, Интервал на голови итн.

мегапари-обложување-2

Шансите за обложување на MegaPari Sportsbook

Шансите за спортска обложувалница на МегаПари ги надминаа очекувањата на обложувалниците на неколку начини. Обезбедува коефициент помеѓу 1.275 и 13.50 или повисоки за време на сесијата пред натпреварот на настанот. Шансите пред играта традиционално се фиксираат, како што е прикажано во шемата долу.

мегапари-коефициенти

Сепак, шансите за MegaPari може да бидат динамични за време на сесиите на игра во игра. Ова имплицира дека играчот може да биде сведок на значителни промени на коефициентите (процена или амортизација на коефициентите) кои ги одразуваат случувањата за тој настан како што е прикажано подолу.

мегапари-одс-2

Амортизираните коефициенти се означени со црвено, додека ценетите коефициенти се означени со зелено.

Казино коцкање на МегаПари

Фановите на казино можат да се обратат до делот за казино на MegaPari. Ова се прави со кликнување на хиперврската „CASINO“ на второто мени на почетната страница. На веб-страницата на казиното, следните врски се наоѓаат во горниот лев дел – Казино во живо, покер, мегаигри и промоции.

мегапарис-казино

Над 10.000 казино игри се достапни за коцкање на MegaPari. Овие казино игри се одраз на повеќе од петнаесет категории на казино на MegaPari: Популарни, 3D слотови, Ново, Биг Бенг, Блек Џек, Каскада, Краш, хинди стил, покер, секси, рулет, мегавејс, држете и победи, капки и победи, бонус Купи, Бинго, итн.

мегапарис-слотови

МегаПари казино игрите се карактеризираат со прекрасни својства што ги привлекуваат играчите на казино. Овие својства вклучуваат тематски карактеристики како антички цивилизации и жанрови како авантура, betways помеѓу 5-10, распоред помеѓу 5-3, минимални облози помеѓу 0,01 ($, €, £) и максимални победи помеѓу x5000,00 или повисоки, технологија на игра приспособливост на JavaScript и html5, можност за играње на мобилни телефони, итн. Популарните игри по категории се наведени подолу.

 • Популарни – вулкански плодови, Посејдонов издигнување, кралски мачиња, 500 сочни плодови, ромски делукс
 • Ново – Wild Santa 2, Spinberry Wilds, Double bubble, Merry Megaways, Торта и сладолед, Keno Soccer, Let it Spin
 • Big Bang – Prime King – Riches of the Ancient, Rocket Bang, Double Blazing Hot, Ghost Hunter, 20 Super Blazing Hot, Riches of the Deep,
 • 3D слотови – одлична книга за магија, џунгла на среќата, чудна наука, панда панда, диви камиони
 • Блек Џек – Блек Џек3 Рака, Американски Блек Џек, Двојна експозиција 3 рака, 3Д Блек Џек, Блек Џек Европски
 • Каскада – Thimbles, Gangsterz, Great Rhino Megaways, Wild Candy
 • Рулет – американски рулет, рулет во живо, 500x среќен рулет, 3D европски рулет
 • Baccarat – Виртуелна iger Baccarat, Baccarat VIP, Baccarat PRO, Baccarat Нулта комисија

Над сто провајдери на софтвер за казино игри обезбедуваат одлични казино игри за MegaPari, а еве само некои значајни: PG Soft, Endorphina, Belatra, Wazdan, Booongo, Spinomenal, Mancala Gaming, BF Games, Pariplay, 1×2 Gaming, Habanero, Red Tiger , MGA, Betsoft, Fugaso, BGaming итн.

МегаПари бонуси и промоции

MegaPari ги наградува заслужните и новите гејмери ​​со неколку поволности кои доаѓаат во две категории што ги одразуваат секциите за казино MegaPari и игри со спортски книги. За да ја пронајдете количината на награди достапни на MegaPari, само кликнете на хиперврската „PROMO“ на второто мени на почетната страница на MegaPari.

мегапари-промо

Бонус за спортски книги на МегаПари

 • 100% бонус на првиот депозит до 100 ЕУР
 • Бесплатно обложување на првиот депозит
 • Неделен бонус за враќање на готовина
 • Акумулатор на денот
 • Бонус за серија изгубени облози
 • 75% саботен фудбалски бонус
 • Календар за бонус за еСпорт
 • Однапред облог

мегапари-бонус
мегапари-бонус2
мегапари-бонус3

МегаПари казино бонус

 • 100% бонус за прв депозит до 300 EUR + 30 FS
 • 50% бонус за втор депозит до 350 EUR + 35 FS
 • 25% бонус за трет депозит до 400 ЕУР + 40 ФС
 • 50% бонус за десетти депозит до 300 ЕУР.
 • ВИП поврат на готовина
 • Капки и победи

мегапарис-казино-бонус
мегапарис-казино-бонус-4
мегапарис-казино-бонус-3
мегапарис-казино-бонус-2

Начини за обработка на плаќање на MegaPari

Обложувач првенствено прави два вида трансфери на плаќања: плаќања за депозит и исплати за повлекување. Затоа, системите за обработка на плаќања на MegaPari се високо автоматизирани, локализирани и сигурни.

Методи на депозит

Процесори за плаќање Провизија Граници на трансакции Времетраење на обработката на трансакцијата
Е-паричници Никој Pay4Fun (мин. 20 BRL), Jeton Wallet (миним. 1 EUR), Papara (мин. 50 TRY), Perfect Money (мин. 1 EUR), AstroPay (мин. 5 УСД) *Начините на плаќање го одразуваат нивното прифаќање по земја Веднаш
Е-ваучери Никој Токен за готовина (минимум 5 ЕУР), е-ваучер Perfect Money (минимум 1 ЕУР) Веднаш
Криптовалути Никој USDT, TRON, DOG, LTC, BTC, ETH, RIPPLE, USDC, BUSD, TUSD, DAI итн. (Миним. 1 ЕУР за сите криптови) Веднаш
Банкарски трансфер Никој SEPA (мин. 5 ЕУР и макс. 2000 евра) Веднаш

мегапари-депозит

Опции за повлекување

Процесори за плаќање Провизија Граници на трансакции Времетраење на обработката на трансакцијата
Е-паричници Никој Jeton Wallet (1,50 EUR), WebMoney (1,50 EUR), Perfect Money (минимум 2 EUR), AstroPay (минимум 5 USD & макс. 10.000 USD) *Начините на плаќање го одразуваат нивното прифаќање по земја 15 минути
Е-ваучери Никој Токен за готовина (минимум 5 ЕУР), е-ваучер Perfect Money (минимум 1 ЕУР) 15 минути
Криптовалути Никој USDT, TRON, DOG, LTC, BTC, ETH, RIPPLE, USDC, BUSD, TUSD, DAI итн. (Миним. 1,50 ЕУР за сите крипти) 15 минути
Банкарски трансфер Готовина Никој Никој SEPA (мин. 50 евра и макс. 1000 евра) MegaPari готовина (минимум 1,50 евра) 15 минути 15 минути

мегапари-повлекување

Обложувачите можат да ставаат облози користејќи која било од следните валути на MegaPari.com: USD, EUR, NZD, CAD, NOK, PLN, ZAR и JPY.

Мобилни апликации и верзија на мобилната страница на MegaPari

Имаше невидена конкуренција на онлајн пазарот за обложување со вистински пари поради зголемениот број на онлајн казино и спортски обложувалници. Затоа, MegaPari има два одлични мобилни системи за обложување за да ги смести нејзините играчи во движење.

Овие алтернативни платформи се посебни затоа што ги вчитуваат веб-страниците побрзо, без пораки за грешки или грешки. Сепак, мобилните апликации на MegaPari може да се преземат од почетната страница на MegaPari.com или со кликнување на иконите за iOS или Android на првото мени или со лизгање надолу до основата на почетната страница за да кликнете на хиперврската „Мобилни апликации“.

мегапари-апликации
мегапари-апликација-врски
мегапари-мобилна-апликација

Алтернативно, играчите можат да ја преземат апликацијата MegaPari користејќи специјален систем за QR кодови.

мегапари-qr-апликации

Гејмерите можат да ставаат облози преку мобилната веб-страница на MegaPari наменета за сите мобилни/паметни телефони. Разликата помеѓу оваа и главната страница е во тоа што мобилната страница е мини верзија на страницата за десктоп. Истото може да се каже и за апликациите за обложување за iOS и Android на MegaPari.

Како да контактирате со поддршката на MegaPari

За ефикасна испорака на услуги до сите нејзини играчи, MegaPari постави ефективни точки за контакт за да комуницира со нејзиниот тим за поддршка на клиентите во врска со било каков проблем на MegaPari.com. Коцкарите можат да ги најдат е-поштата за контакт на MegaPari со кликнување на хиперврската „КОНТАКТИ“ близу до дното на почетната страница, како што е прикажано на дијаграмот подолу.

мегапари-контакти
мегапари-контакти-2

Тимот за поддршка на MegaPari е повеќејазичен и обично одговара на барањата на клиентите во реално време. Тие работат 24 часа на ден, а играчот исто така може да дојде до нив користејќи ја функцијата за разговор во живо на почетната страница на MegaPari.

Безбедност на веб-страницата на MegaPari и правичност на резултатите од игрите

За да се постави силна платформа за онлајн обложување, потребна е цврста безбедносна инфраструктура на веб-страницата за ефикасно функционирање на платформата. Следствено, MegaPari има голем број мерки што може да се преземат за да се решат проблемите како што се несигурниот екосистем за обложување и недоличното однесување на играчите. Овие безбедносни мерки се како што следува:

 • Вграден SSL систем за шифрирање
 • Заштита на заштитен ѕид за локацијата
 • Политика за спречување на перење пари
 • Политика во врска со приватноста
 • Потврда на клиентот: Познајте го вашиот клиент
 • Насоки за одговорно коцкање
 • Периодично тестирање на софтвер за онлајн игри од акредитирани лаборатории
 • Вклучување на генератори на случаен број во сите казино игри

Карактеристики на MegaPari

 • функција за локализација (јазична алатка која содржи над 60 јазици)
 • функција во живо – повеќекратни и живи прегледи
 • уплатница
 • апликации и мобилни веб
 • Ова
 • еСпорт и виртуелни спортови
 • гребнатинки
 • ТВ облог
 • Финансиите
 • Лотарии
 • разговор во живо
 • страница за статистика итн.

Заклучок

МегаПари го става интересот и задоволството на клиентите на врвот на својата листа на приоритети, без разлика на се. И покрај тоа што се релативно нова компанија, квалитетот на нивните услуги е одличен. Во прилог на спортско обложување, други разни настани и обложување во казино, широк избор на производи за игри се достапни на една платформа.

Интегрираните алатки и капацитети обезбедуваат задоволување на потребите за обложување на секој играч за одлично искуство на клиентите и апсолутна лојалност преку издавање на различни бонуси и промоции. Секој детал е земен во предвид. Кога ќе се појават проблеми, тимот за поддршка на клиентите е секогаш подготвен да им помогне на играчите професионално да ги решат сите проблеми.

Вистински одлична страница за обложување за спорт и казино со вистински пари е MegaPari.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари