1Win Казино

Компанијата 1win е прилично млада компанија, основана е во 2018 година со регистрација на Кипар. Слот машините работат на сопствена развиена платформа. Казиното е најголемо по бројот на игри, нивниот приближен број е 4300 парчиња, кои беа развиени од десетици провајдери. Компанијата има строги и јасни Услови за интеракција со клиентите, добар систем на бонуси и лојалност, како и поедноставена регистрација. Сето ова го направи казиното доста популарно меѓу гејмерите и коцкарите.

Промо код: PLAY250
500%
Бонус за добредојде
Добијте бонус

1Win казино бонус

Платформата има своја прилично интересна бонус програма. Карактеристика на бонусите е фактот дека сите подароци доделени од операторот мора да бидат потрошени за спортско обложување. Доколку се исполнети условите на облогот, тогаш гејмерот добива можност да ги искористи добиените средства по своја дискреција. Значи, бонусите може да се потрошат на видео слотови или други слотови.

Ваквите услови привлекуваат малкумина, бидејќи гејмерите не секогаш сакаат да трошат бонуси на облози, сакајќи да се занимаваат само со автомати. Покрај тоа, казиното не им дава можност на играчите да добиваат бесплатни вртења и да учествуваат во специјални понуди кога играат во онлајн казино. Но, тоа не значи дека гејмерите се целосно лишени од можноста да добиваат подароци од платформата, има добри бонус програми во кои играчите на казино можат да учествуваат.

промокод 1win

Бонус „Добредојдовте“

Овој стимулативен систем се состои од две нивоа, кои имаат различни услови и карактеристики на користење. Според правилата, новите играчи кои неодамна се регистрирале може да сметаат на овој систем за лојалност. можноста за користење на бонусот се појавува веднаш по креирањето на профилот, додека промоцијата не истекува, па затоа е обезбедена на неодредено време. Ајде внимателно да го разгледаме секое ниво на бонус:

 1. „Добредојдовте“ – прво ниво. Новите играчи добиваат 200% на нивниот прв депозит. За да ги врати средствата, гејмерот мора да прави редовни облози со коефициент поголем од 3. Ако облогот се игра, играчот добива уште 5% како додаток на износот на облогот на оригиналниот бонус. За да добиете бонус, треба да внесете промотивен код во посебна колона. Програмата важи само еднаш.
 2. „Добредојдовте“ – второ ниво. Новиот играч исто така се наплаќа 200% на првиот депозит, само максималниот износ на депозит се зголемува неколку пати. Карактеристика на ова ниво е вечноста на бонусот. Стимулациите се кредитираат автоматски на сметката на гејмерот доколку играчот ја изгубил сумата во текот на изминатиот ден. Износот на префрлените средства зависи од изгубениот износ во текот на изминатиот ден. Има бонус за промотивен код.

Бонусите од овој тип се дизајнирани да ги поддржат новите играчи и да им помогнат да се прилагодат и да разберат како функционира казиното. За да добиете бонуси, треба да ги внесете наведените промотивни кодови во посебно поле, по што промоцијата автоматски ќе се кредитира на вашата сметка. Износите на минималните и максималните депозити се одредуваат според валутата на земјата во која ќе се одржуваат облозите.

Бонус „Депозит“

Играчите можат автоматски да го добијат бонусот на нивната сметка доколку претходно изгубиле одредена сума во казиното. Во овој случај, се зема предвид само изгубениот износ во текот на изминатиот ден. Износот на префрлените пари зависи од изгубениот износ во текот на изминатиот ден. Принципот на работа на овој бонус е сличен на второто ниво на „Добредојдовте“, но има значителни разлики.

Значи, бонусот „Депозит“ има три нивоа со различни проценти: 50%, 100% и 150% за депозит. Во исто време, максималниот износ на депозит е идентичен и се одредува само според валутата на земјата во која работи казиното. Програмата не истекува, па може да ја примат сите гејмери, под услов горенаведените услови. Може да добиете бонус со внесување на следниов промотивен код во посебно поле.

Бонус „Без депозит“

Таквата програма е погодна само за спортски настани, за секој редовен спорт или еСпорт. Бонусот функционира на следниов начин: кога ќе извршите експресен облог со пет или повеќе настани, се наплаќа процент од освоениот износ. Во овој случај, коефициентот на настанот мора да биде најмалку 1,3. Играчите добиваат до 15% победнички бонуси, но само за спорт, поточно:

 • Се наплаќа 7% за 5 настани;
 • За 6 настани се наплаќа 8%;
 • Се наплаќа 9% за 7 настани;
 • 10% се наплаќа за 8 настани;
 • За 9 настани се наплаќа 11%;
 • За 10 настани се наплаќа 12%;
 • со 11 или повеќе настани, веќе се наплаќа 15%.

Затоа, колку повеќе настани се вклучени во облогот, толку е поголем процентот што играчот може да го добие од освоената сума. Бонусот важи неодредено време, така што можете да го користите во секое време без ограничувања. Можете да ја активирате програмата користејќи промотивен код, кој се внесува во посебно поле во профилот. Значаен недостаток е тоа што облозите се ограничени само на спортови.

Бонус за враќање на готовина

Бонусот за враќање на готовина се нарекува и бонус во сабота, бидејќи се кредитира секоја сабота во 00:00 часот. Програмата е исто така вечна, така што играчите можат да ја користат засекогаш. Кешбек е 30%, додека износот на максималниот депозит е различен, во зависност од валутата на земјата во која работи казиното. При пресметување на готовина, се зема предвид износот на изгубени средства за целата претходна недела. Дополнително, се земаат предвид износите потрошени на облози во слотови неделно. Може да добиете бонус со промотивен код.

Регистрација и верификација

Регистрацијата – создавање сопствен профил во казиното – е неопходна за да добиете напредни функции од играчот: надополнување на салдото, повлекување средства, пристап до целиот асортиман на автомати и многу повеќе. Креирањето сметка во процедурата onewin е едноставна и не одзема многу време (5 минути и сè ќе биде подготвено). Казиното им нуди на своите корисници два начини да креираат профил:

 1. Со случајна лозинка и генератор за најава. На официјалната веб-страница на казиното има посебно копче за регистрација, со кликнување на кое корисникот ја добива својата индивидуална лозинка и најавување. Податоците мора да се зачуваат за да не се изгубат. Понатаму во профилот, гејмерот дополнително ги наведува своите податоци.
 2. Со пополнување стандарден формулар преку е-пошта. За да го направите ова, корисникот ја внесува својата е-адреса, по што добива порака за потврда на адресата на е-пошта. Дополнително, треба да наведете телефонски број и да креирате своја лозинка. Корисникот ќе може да се најави на сметката преку е-пошта (најава) и измислена лозинка.

регистрација 1победа

Веднаш по регистрацијата, гејмерот не само што ги наведува неговите лични податоци, туку и користената валута. Една регистрација е доволна за да се добие пристап до сите автомати, но невозможно е да се префрлат средства без да помине верификација. Втората фаза на верификација на сметката не може да се заврши веднаш, и навистина, ако не играте за пари, можете и без неа.

Процесот на верификација вклучува проверка на сметката користејќи документи за идентификација. За да го направите ова, гејмерот треба да постави скенирање или јасна фотографија од неговиот пасош на официјалната веб-страница на една победа на страницата каде што се претставени информациите за сопственикот. После тоа, администрацијата ги проверува податоците во рок од 14 дена. За некои гејмери, може да биде потребна верификација преку видеоконференција, во тој случај податоците се потврдуваат во рок од 3 дена.

Дополнително, можеби ќе треба да внесете информации за вашата банкарска картичка. Ова е неопходно поради фактот што е невозможно да се вршат трансфери од картичка од трета страна во согласност со Политиката на компанијата. Затоа, за да извршите трансфери, можеби ќе треба да го внесете бројот на картичката, датумот на истекување, деталите за сопственикот и безбедносната шифра. Деталите за картичката бараат и потврда за да се комплетира сметката.

Мобилна верзија и 1win казино апликација

Платформата 1 win не го заобиколи развојот на мобилна верзија и апликации за паметни телефони и таблети. Ова им овозможува на корисниците побрзо и поудобно да ги користат услугите на порталот и целосно да ги користат автоматите. Мобилната верзија е достапна во обичен прелистувач на кој било уред: страницата може лесно да се прилагоди на гаџетот, што го олеснува прегледувањето на веб-ресурсот.

Официјалната веб-страница на казиното им ги дава на корисниците следните информации: мобилната апликација работи на оперативни уреди со Android и iOS. Оваа верзија има малку изменет интерфејс, поудобен пристап до менија и игри. Апликацијата можете да ја преземете на официјалната веб-страница на 1 победа или на Google Play за Android и AppStore за iOS. За преземање, играчите добиваат добри бонуси.

1win apk

Всушност, апликацијата е сосема поинаква. Не постои вистинска мобилна апликација. Една победа обезбедува врска за преземање, но всушност нема апликација за казино. А врската дадена од сопственикот е само лажна. Со кликнување на врската, корисникот добива само брза врска на работната површина на телефонот, која го носи до прелистувачот. Во Google Play можете да најдете апликации со слично име, но ова не е оригиналот, туку DSLR. Ова е огромен недостаток на казиното.

Слот машини за казино

Во казиното има огромен број на автомати: повеќе од 4300 парчиња. Сите машини се индивидуални и имаат свои карактеристики. Но, главната карактеристика е што порталот нема демо верзија, односно ниту посетител ниту регистриран корисник не можат да играат слотови бесплатно. Се разбира, ова е значителен недостаток на една победа. Програмерите им го доверија развојот на слотови на провајдери како Pragmatic Play, Fugaso, Evolution Gaming, Booming Games, Igrosoft, Belatra, Quickspin, Yggdrasil Gaming, Betsoft, EGT, 1×2 Gaming и други.

1 победа слотови

Меки

Софтверот за една победа е претставен со повеќе од 50 слотови за џекпот и други интересни слот машини. Програмерите создадоа практично пребарување за игри, истакнувајќи јасни филтри по име и провајдери. Од повеќе од 4300 машини, секој корисник може да најде нешто соодветно според неговата желба. Значи, опсегот од 1 победа ги вклучува следните типови слотови за игри:

 • слот машини;
 • рулет;
 • казино во живо;
 • покер;
 • бинго;
 • црн Џек;
 • видео покер;
 • бакара;
 • коски;
 • кено;
 • гребнатинки;
 • друштвени игри;
 • игри со карти;
 • игра на зарове;
 • спортско обложување;
 • sic-bo;
 • понтон;
 • здраво;
 • маџонг;
 • ТВ игри.

Целиот презентиран софтвер е погоден за љубителите на картички, спорт и други области. Можете да најдете соодветен тип на слотови во колоната „пребарување“ или во каталогот на казиното. Апсолутно е безбедно да се игра, бидејќи администрацијата прави максимални напори да обезбеди доверливост на податоците на играчите и усогласеност со воспоставените правила за ракување со автомати и друг софтвер.

Казино во живо

Платформата onewin им дава можност на своите гејмери ​​да играат дилери во живо. За да ја изберете оваа категорија, треба да отидете во делот Игри во живо, каде што се претставени слотови со живи играчи од познати програмери. Демо верзија не е обезбедена, но како посетител можно е да бидете на отворено и јавно емитување на процесот. Во исто време, со таков пренос, не треба да се обложувате, можете само да го гледате процесот и да истакнете нешто ново и интересно за себе.

Предности и недостатоци на казиното

Платформата one win има свои карактеристики, па од 2018 година е меѓу првите десет најдобри и најпознати казина. Платформата секојдневно се надополнува со десетици нови корисници кои сакаат да играат коцкарски карти и други слотови. Но гејмерите го оценуваат казиното прилично ниско. Ајде да откриеме дали вреди да се регистрирате на страницата или е подобро да пронајдете друг портал.

Предности

Недостатоци

– има официјална лиценца од Курасао;

– минималниот износ за повлекување средства;

– огромен опсег на игри;

– во профилот, можете да одржувате неколку сопствени сметки одеднаш;

– голем избор на поддржани јазици и валути;

– добра услуга за поддршка која им овозможува на корисниците брзо да добијат помош за сите прашања;

– Можете да се обложувате на спорт.

– не можете да ја користите демо верзијата;

– нема болна апликација, туку само лажна во форма на врска;

– не е најдобрата бонус програма: без бесплатни вртења, ниска камата на депозитите;

– не постои систем на лојалност;

– можете да добиете пристап до машините само со надополнет биланс, бидејќи нема бесплатно користење на слотови;

– не е најзгодно место и многу тешкотии со него.

Како резултат на тоа, казиното onewin може да се оцени како задоволително. Не сите корисници се согласуваат да се откажат од мобилна апликација, бесплатни вртења и добар систем за лојалност, па затоа претпочитаат да изберат други опции за казино. Во секој случај, треба самостојно да ги разгледате сите опции и да ја изберете онаа што ќе биде поблиску во однос на интерфејсот и принципот на работа.

Банкарство, методи на влез и аутпут

Откако ќе ја помине верификацијата, гејмерот добива можност да депонира и повлече средства. Така, платформата поддржува трансфери преку следните системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. За да префрлите, треба да ја изберете претставената валута, потоа да ги внесете деталите за картичката и да го наведете износот. Парите се кредитираат на сметката во рок од 48 часа. Границите за трансфер се одредуваат од земјата во која работи казиното.

Услуга за поддршка

Ако играчот има прашање во врска со работата на казиното, слотови или други елементи на платформата, тој може да ја контактира службата за поддршка. 1win има прилично добра линија за помош која им овозможува на гејмерите брзо да добијат одговори на сите прашања. Значи, корисниците можат да контактираат со администрацијата на три начини:

 1. Преку онлајн разговор. Веб-страницата има разговор со оператори кои брзо реагираат на корисничките пораки.
 2. Преку мобилен телефон. Веб-страницата на казиното содржи телефонски број со кој играчите можат да се јават во администрацијата.
 3. Преку е-маил. Официјалната веб-страница на 1 победа обезбедува и адреса за е-пошта. Можете исто така да контактирате со администрацијата на овој начин, но брзината на одговорот остава многу да се посакува.

Пред да побарате помош од телефонската линија, мобилниот телефон или поштата, се препорачува да се повикате на ЧПП – формуларот за прашања и одговори. Овде ќе најдете корисни одговори на сите прашања на клиентите. Ова ќе им овозможи на гејмерите да добиваат одговори на прашања побрзо без чекање и посредници. На вообичаен начин, можете да чекате одговор неколку часа, па дури и денови.

Кои јазици

Со јазиците, една победа е одлично. Така, корисниците можат да ги изберат следниве јазици: руски, украински, англиски, германски, шпански, италијански, романски, португалски, турски, азербејџански, француски, узбекистански, казахстански, индонезиски, хинди, киргистански, таџикистански, свахили, Конго. Корисниците од целиот свет можат да го користат казиното, благодарение на оваа адаптација за луѓето од целиот свет.

Кои валути

Со валутите работите не се толку добри. Платформата поддржува само RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евро), AUD (австралиски долар), PLN (полска злота). Можете да изберете валута веднаш по регистрацијата, како и директно кога правите трансфер. Нема провизија при правење трансфери, но не заборавајте за конвертирање на валути доколку планирате да направите трансфер.

Лиценца

Платформата 1win е официјално регистрирана на Кипар. Работи на сопствена платформа под лиценцата на Курасао 8048/JAZ2018-040. Играчите можат да ја проверат достапноста на лиценцата на официјалната веб-страница или на лично барање од администраторот. Неговото присуство укажува на интегритетот на канцеларијата и усогласеноста со законодавството за обложувачки активности.

Најчесто поставувани прашања   

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали onewin казиното е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 6
 1. Warwick

  Најискрено онлајн казино. Почнав да играм во казино 1WIN од мобилната верзија, после 3 часа добив x1000 со 20 долари, едноставно е неверојатно. Повлекувањето на средствата беше 2 часа, сè е брзо и брзо. Ако некој почне да игра, обидете се да изберете 1WIN. Имам прашање: дали има апликација 1WIN и како да ја преземете

  1. Janet Fredrickson (author)

   Ви благодариме многу за повратните информации. Да, нашето казино има мобилна апликација достапна на веб-страницата 1WIN, за да ви биде полесно да ја пронајдете, кликнете на паѓачкото мени.

 2. Calvin

  Лично, мислам дека Onewin е една од најдобрите онлајн казино сајтови. Овде најдов многу интересни слотови и прилично дарежливи промоции кои се одржуваат на редовна основа. И, веднаш по регистрацијата на официјалната страница 1win, добив не само бонус за надополнување, туку и убав подарок за претплата на вести. Денеска редовно вртам слотови и секоја недела редовно добивам кешбек. Изгледа малку, но сепак убаво!

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Секој регистриран корисник во 1win веднаш автоматски се поврзува со програмата за лојалност. Овде можете да видите не само враќање на средствата, туку и редовни промоции, подароци, можност да заработите бесплатни вртења и многу повеќе. Можете подетално да ја проучите програмата за бонус за казино на официјалниот ресурс во соодветниот дел.

 3. Brad

  За мене лично, слотови се еден од најлесните начини за заработка. Ако ги земеме игрите со карти во споредба или воопшто, за спортското обложување не вреди да се зборува. Речиси секогаш можете да видите дополнителни награди за автоматите, и затоа сакам да ги играм со особено задоволство. Ова е мојот целокупен впечаток за страницата One win. Се случува, се разбира, да изгубам, обично ова се случува ако немам време да престанам, а едноставно губам сè. Но, ако заминам на време, тогаш секако дека ќе победам назад следниот ден. Во модерните видео слотови, можете да најдете прилично добро враќање. Претпочитам да избегнувам топли слотови. Поради некоја причина, имам повеќе среќа на оние слотови кои не се толку популарни.Многумина можеби ќе речат дека таквите уреди ќе бидат многу гладни, но можам со сигурност да кажам дека тоа не е така!

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! За редовните клиенти, казиното 1Win нуди добар процент на враќање на готовина, благодарение на што можете да вратите дел од изгубените средства. Можете исто така да ја користите функцијата „демо“ на режимот ако сакате да тестирате една или друга нова машина, како и да испробате некои тактики.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да може администрацијата да ја потврди сметката, корисникот мора да достави скенирање или јасна фотографија од пасошот. Потребна е слика со податоци од гејмер. Можеби ќе ви требаат и информации за банкарска картичка: број, датум на истекување, информации за сопственикот и безбедносен код.
Барања за бонус и обложување
Само регистрираните гејмери ​​можат да ставаат облози и да добиваат бонуси. Во овој случај, неопходно е да се депонираат пари, бидејќи нема да може да се ставаат облози на друг начин. Играчите добиваат бонуси во согласност со добивките и облозите.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Казиното бр. onewin не им дава на играчите можност бесплатно да користат слот машини. Треба да уплатите пари на вашата сметка.
Дали onewin казиното е пријателско за мобилни телефони?
Инвеститорот им нуди на клиентите само мобилна верзија во прелистувачот. Не можете да ја преземете апликацијата бидејќи сè уште не е создадена. Страницата во прелистувачот автоматски се обновува за паметниот телефон, менувајќи ја скалата и екранот.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Казиното го одредува периодот на повлекување од 0 до 48 часа. Во просек, неколку часа се доволни за средствата да се кредитираат на сметката на клиентот.