Преглед на казино PokerStars 2023

Многу коцкари слушнале за брендот Pokerstars – една од најпознатите покер соби на планетата постојано се развива и ги поканува коцкарите да си ја пробаат среќата со софтверот на доверливи провајдери! Порталот содржи многу популарни забави од светот на коцкањето: слотови, рулети, картички, живи и брзи игри итн. Администрацијата нуди и пригодни верзии за мобилни уреди. Регистрирајте се со Pokerstars и имајте среќа!

Promo Code: WRLDCSN777
N/A
Бонус за добредојде
Добијте бонус
Лиценца MGA
Игри Слотови, игри на маса, во живо
Системи за плаќање MasterCard, VISA, Skrill, WebMoney, Piastrix, EcoPayz, Neteller, PayPal, Payeer
Бонус без депозит N/A
Валути американски долари, евра
мобилна верзија Андроид апликација, одговорна за iOS
Техничка поддршка Е-пошта, онлајн разговор

pokerstarssite

Бонуси на PokerStars

Казиното има различни промоции за лојалност кои ви дозволуваат да го направите коцкањето што е можно попрофитабилно. Администрацијата на порталот за коцкање Poker Stars им дава можност на клиентите да добиваат парични награди и бесплатни вртења во различни слотови. Забелешка! Некои бонуси се фокусирани исклучиво на нови играчи, на пример, настан, благодарение на кој на корисниците дополнително им се кредитираат 100% од депонираниот износ.

Се одржуваат промоции за лојалност за пријавени играчи. Потребно е активирање на сметката со помош на број на мобилен телефон – во спротивно корисникот не може да учествува во настани во казино! Условите за добивање и користење на бонуси се наведени во описите. Внимателно прочитајте ги деталите за настаните – овие информации ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од промоциите за лојалност!

Бонус програми

За почетници, при надополнување на депозит за прв пат, се кредитираат 100% од депонираниот износ (но не повеќе од 100 долари). Трките се одржуваат секојдневно во казиното, благодарение на што најактивните играчи добиваат вистински пари и бесплатни вртења. Веб-страницата има и систем за награди на Pokerstars, кој ви овозможува да добивате награди за завршување на задачите. Во казиното има и итни промоции наменети за почетници и редовни играчи. Најавите за настани се објавуваат на главната страница и во тематскиот дел на порталот за коцкање.

Регистрација и верификација

Веб-страницата го поддржува рускиот јазик – оваа функција во голема мера ја поедноставува регистрацијата. Кликнете на копчето Join, кое се наоѓа на главната страница во горниот десен агол. Одговорете на неколку едноставни прашања за вашата земја на живеење, име, презиме и други лични податоци. Регистрацијата трае минимум – ова е едноставна задача со која може да се справи дури и почетник кој никогаш не играл во онлајн казино.

pokerstarsreg

Порталот за коцкање опслужува исклучиво возрасни клиенти – регистрацијата на малолетни лица е забранета со правилата и законската регулатива! Сметките што ја прекршуваат старосната граница се блокирани на неодредено време. Средствата се задолжуваат на сметката на казиното. Одлуката за бришење сметка се донесува само во случаи кога играчот не може да ја потврди одредената возраст преку верификација.

Забелешка! Не е неопходно да се регистрирате на страницата ако претпочитате да играте на клиентот на Windows – исто така можете да креирате сметка користејќи го интерфејсот на Покер Ѕвездите. Во вториот случај, корисникот треба да ги пополни и сите полиња за внесување лични податоци. Бидете внимателни – искривувањето на личните информации, вклучително и случајно, ќе доведе до потешкотии за време на проверката.

Потребна е идентификација на идентитетот на играчот при првото повлекување пари. Понатамошна проверка се врши по дискреција на безбедносната служба, на пример, ако постои сомневање дека сметката е хакирана, во случај на промена на деталите за плаќање и апликација за исплата на голема сума пари. Идентитетот на корисникот се идентификува со пасошот. Фотографии или скенирања на документи може да се прикачат со помош на специјален формулар на страницата или во клиентот на Pokerstars за Windows.

Мобилна верзија и апликација

PokerStars може да се игра насекаде – апликацијата Android и адаптивната верзија на iOS ја елиминираат потребата корисниците да ги одложуваат важните работи за да седнат на компјутер и да си ја пробаат среќата во светот на забавата за коцкање. Двете платформи имаат слична функционалност. Играјќи на мобилни уреди, ентузијастите на коцкање можат да направат депозит, да креираат барања за повлекување, да користат бонуси, да учествуваат во разни промоции, да испраќаат барања за поддршка и да лансираат демо. Решенијата за паметни телефони и таблети имаат многу предности:

 • Интуитивен интерфејс, кој дури и почетник може брзо да го сфати;
 • добра оптимизација, обезбедувајќи економична потрошувачка на сообраќај;
 • удобни контроли кои ви овозможуваат да го извлечете максимумот од вашите омилени игри без да ве одвлекуваат непотребни дејства;
 • компатибилност со нови и рани верзии на мобилни оперативни системи;
 • удобен пристап до покер собата и букмејкерот, кој е дел од порталот за коцкање PokerStars;
 • нема потреба повторно да се регистрирате (а дополнителна верификација исто така не е потребна).

pokerstarsapk

Мобилните верзии поддржуваат голем број јазици. Во виртуелната сала, која е достапна на паметните телефони, има огромна колекција на коцкање за секој вкус. Гостите во казиното кои користат мобилни уреди можат да играат бесплатно или за пари. Апликацијата Андроид и адаптивната верзија на iOS се корисна алтернатива на сајтовите на Pokerstars што ги користат илјадници коцкари секој ден.

Слот машини

Казиното има многу слот машини со различни теми развиени од познати студија: NetEnt, Tom Horn, Big Time Gaming, Quickspin, Yggdrasil, Play n Go и други доверливи провајдери. Меѓу широката разновидност на слотови, секој корисник ќе може да најде соодветни бандити со една рака за себе, за што со задоволство ќе си ја проба среќата. Секако, Pokerstars има импресивна колекција на игри со карти и други игри на маса: бакара, блек џек, покер, рулет, диви лузни итн. Меѓу игрите на маса во казино, има и такви кои се наменети за неколку играчи (симулаторите се означени со соодветната икона).

pokerstarsslots

Брзите игри се одличен избор за корисници кои немаат време за долга игра. Задачата на играчот е да избере еден од можните исходи на настанот во играта. Светлата графика и наједноставната игра ја направија забавата за коцкање во оваа категорија одличен избор за почетници кои никогаш претходно не морале да играат за пари.

Целиот софтвер хостиран во просторијата за виртуелен казино може да работи во нормален и бесплатен режим, со исклучок на игрите во живо. Демо верзиите се достапни само за овластени корисници. Повеќето играчи го сметаат бесплатниот режим како можност да вежбаат коцкање без ризик од губење вистински пари – невозможно е да се повлечат добивките заработени во демо.

Меки

Порталот PokerStars содржи софтвер развиен од доверливи провајдери: NetEnt, Microgaming, Playtech, Quickspin, Platipus, Big Time Gaming и други познати студија. Казиното на гостите им нуди лиценциран софтвер, во кој сè зависи од пресметката на генератор на случаен број. Удобен систем за пребарување ви овозможува да најдете уреди по име и да ги сортирате по провајдери.

Казино во живо

Колекцијата на игри во живо вклучува различни видови на покер, бакара, сикбо, блек џек и шоу игри. Посетителите на продавницата имаат можност да играат лудо време, да се договорат или да не се занимаваат, монопол, фаќач на соништа, бакара, тигар на змеј, казино холдем, бакара, блек џек, европски рулет и многу повеќе со дилери во живо! Софтверот за игри во живо е развиен од Playtech, Evolution Gaming, Lucky Streak и други реномирани провајдери.

Предности и недостатоци на казиното

Веб-страницата содржи многу игри за коцкање: слотови, игри на маса, во живо – стотици уреди се достапни за сите регистрирани корисници! Некои платформи обезбедуваат можност за играње со повеќе играчи во исто време. Веб-страницата изгледа стилски и модерно, секој корисник брзо ќе го сфати во интуитивен интерфејс. Услугите на покер собата, обложувалницата и онлајн казиното може да се користат од една сметка.

Начини на надополнување и повлекување на средства

Финансиските порамнувања се вршат преку MasterCard, VISA, Skrill, WebMoney, Piastrix, EcoPayz, Neteller, PayPal, Payeer и други платежни системи. Покрај тоа, онлајн казиното прифаќа популарни криптовалути. Надополнувањето на салдото приложено на сметката се врши веднаш. Апликациите за повлекување средства се разгледуваат во рок од 5 работни дена. При извршување на платежни трансакции, конверзијата се случува автоматски.

Поддршка

Ако наидете на технички проблеми, контактирајте со операторот за техничка поддршка преку онлајн разговор или е-пошта. Вработените во продавницата реагираат што е можно побрзо и им ги обезбедуваат на корисниците сите потребни информации. Решавањето на техничките проблеми, исто така, одзема минимум време. Поддршката е обезбедена само за регистрирани играчи.

Достапни јазици

Веб-страницата работи на англиски, германски, латвиски, литвански, суоми, француски, руски и чешки. Јазикот се поставува автоматски врз основа на информациите за локацијата на корисникот. Доколку е потребно, плеерот може самостојно да вклучи кој било друг со кликнување на копчето што се наоѓа на врвот на главната страница и избирање на соодветната. Сите елементи на страницата се преведени, вклучувајќи го и интерфејсот на личната сметка.

Валути

Казиното прифаќа американски долари, евра и многу други валути.

Лиценца

Казиното е во сопственост на TSG Gaming Interactive Europe Limited. Активноста на страницата во областа на коцкањето се врши под лиценцата MGA. Тековната дозвола е издадена на 1 август 2018 година. Порталот за коцкање Poker Stars обезбедува онлајн казино услуги во целосна согласност со законот – ова е еден од најпознатите проекти во индустријата за коцкање, кој ги обединува љубителите на слотови, спортско обложување, покер и друга забава за коцкање.

Најчесто поставувани прашања

Во казиното има услуга за техничка поддршка која обезбедува навремено отстранување на различни неуспеси и им обезбедува на клиентите сите потребни информации. Пред да испратите апликација до специјалисти, се препорачува да се повикате на материјалите од референтниот дел – можеби решението за проблемот е веќе пронајдено и објавено. Подолу се одговорите на најчесто поставуваните прашања од играчите.

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Можете ли да играте казино бесплатно
Дали Pokerstars е погоден за мобилни уреди?
Колку е просечното време на повлекување во казино
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 2
 1. Brigham

  Сакам да играм покер во Pokerstars. Откако машините се појавија на ресурсот, бев пријатно изненаден. Решив да го пробам, бидејќи и мене ми се допаѓа казиното! Како прво, ми се допадна практичното сортирање на слотови и, се разбира, хит слотови за игри, кој не го сака ова?

  1. Janet Fredrickson (author)

   Не разбрав баш зошто програмерите не сортираат по производители – на крајот на краиштата, сите организации се врвни провајдери, нема што да се срами. Прилично голем плус е детален опис на која било забава за коцкање директно на страницата. На крајот на краиштата, дури и искусен играч понекогаш треба да провери.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Ќе ви треба пасош - фотографија или скенирани копии од првата страница што содржи информации за регистрација. Датотеките се поставуваат со помош на специјална форма во вашата лична сметка.
Можете ли да играте казино бесплатно
Демо верзиите поддржуваат слотови и игри на маса. За да го стартувате софтверот во слободен режим, треба да се најавите на страницата.
Дали Pokerstars е погоден за мобилни уреди?
На корисниците на уреди со Android им се обезбедува специјална апликација. Сопствениците на iPhone и iPad можат да ја играат адаптивната верзија, која се активира автоматски кога корисникот ќе влезе на страницата за казино.
Колку е просечното време на повлекување во казино
Пријавите за исплата на добивки се разгледуваат до 5 работни дена. Повлекувањето може да се случи порано во секое време, вклучително и по 5 минути, или, на пример, по 24 часа, во зависност од позицијата на билетот во редот.