Преглед на казино LeoVegas 2023 година

Порталот Леовегас е лиценциран од Органот за игри на среќа на Малта и UK Gambling. Веб-страницата претставува слотови, голем број игри на маса, вклучувајќи ги и оние со дилери во живо. На играчите им се дава можност да добијат почетни бонуси и да учествуваат во разни промоции за лојалност што се одржуваат за сите регистрирани корисници. Поддржани се голем број јазици – сите елементи на интерфејсот се преведени, вклучително и личната сметка.

Бонус:До 1000 € на депозит
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
1000 €
Бонус за добредојде
Добијте бонус
Лиценца MGA
Игри Слотови, десктоп, во живо
Валута Долари, евра, фунти, шведски круни, германски марки итн.
Повлекување пари До 5 дена
Бонус без депозит Само со промотивен код
Поддршка Разговор

леовегазит

Бонусите

Во казиното има различни промоции за лојалност кои им овозможуваат на играчите да добиваат бесплатни вртења, дополнителни средства при надополнување сметка и разни подароци. Условите за доделување бонуси се наведени во описот: начин на активирање, облог, софтвер во кој функционира добиената предност и други нијанси. Забелешка! Бонусните настани се достапни само за регистрираните корисници на Лео Вегас кои ја потврдиле својата сметка користејќи го својот мобилен телефон. Покрај бонусите обезбедени на постојана основа, администрацијата на казиното одржува и итни промоции кои важат за ограничен период. Информациите за тековните настани се објавуваат на главната страница и во соодветниот дел. Не заборавајте да ги следите објавите – ова ќе ви помогне да не ги пропуштите профитабилните промоции! Освен тоа,

Бонус програми

Во казиното се одржуваат следните бонус настани за почетници: бонус без депозит (10 бесплатни вртења во Book of Dead), 20 бесплатни вртења во Book of Dead без облог (кога се надополнува депозит од 100 евра или повеќе), дневен бонус од 5 бесплатни врти во Book of Dead (корисниците се наградуваат по случаен избор), можност да освојат 50 бесплатни вртења во игрите на неделата на социјалните мрежи итн. Проверете ги деталите за бонусните промоции во описите. Условите за доделување бонуси може да се менуваат по дискреција на администрацијата на казиното.

Регистрација и верификација

Регистрирањето сметка е предуслов за играње за пари во Лео Вегас. Сопствениците на сметки можат да користат бонуси и да учествуваат во разни промоции за лојалност обезбедени од администрацијата на казиното. За да регистрирате профил, мора да пополните формулар за внесување лични податоци, кој се активира со притискање на копчето Отвори сметка. Обезбедете ги следните информации:

 • име;
 • презиме;
 • е-пошта;
 • изберете лозинка;
 • потврди ја лозинката;
 • потоа внесете го бројот на мобилниот телефон со кодот на државата, кој треба да го изберете од паѓачката листа;
 • потврдете ги договорите со политиката за приватност и правилата за казино – штиклирајте ги полињата „Се согласувам со условите и условите“ и „Потврдувам дека ја прочитав и разбрав Политиката за приватност“;
 • изберете го начинот на примање информации за тековните промоции и бонуси (e-mail, мобилен телефон итн.) со штиклирање на соодветните полиња.

леовегасрег

Кликнете на копчето Следен чекор и пополнете ги останатите детали. Со оглед на непријатностите што ги создава јазичната бариера, регистрацијата може да потрае, но дури и на почетниците обично им треба не повеќе од 5 минути за да го пополнат формуларот и да ги проверат податоците.

Забелешка! Кога креирате сметка, многу е важно да се обезбедат вистински лични податоци – намерно или случајно искривување на овие информации ќе доведе до потешкотии при проверката! Идентификацијата на идентитетот на корисникот е задолжителна при првото повлекување на добивката.

Дополнителна проверка се врши по дискреционо право на безбедносната служба, на пример, при повлекување многу големи суми пари. Идентитетот на играчот се идентификува со пасошот (фотографиите или скенирањата на документот мора да се испратат до службата за техничка поддршка). Проверката на личните податоци трае до 5 работни дена, во зависност од моменталниот обем на работа на вработените во порталот за коцкање Leovegas. Регистрацијата на страницата е дозволена за корисници на возраст над 18 години. Покрај тоа, постои дополнителна старосна граница која ги исполнува барањата на законодавството на земјата на живеење на играчот. На пример, ако постои законска забрана за коцкање за лица под 21 година, тогаш слично правило ќе важи и за веб-страницата на казиното. Сметките на помалите прекршители на правилата се блокирани на неодредено време.

Мобилна верзија и апликација Leovegas

На корисниците на Leovegas им се дава можност да играат во прелистувачот и на мобилните уреди. Прилагодлива верзија е обезбедена специјално за iOS. Сопствениците на гаџети на Андроид можат да ја преземат апликацијата. Функционалноста на двете платформи им овозможува на играчите: да го надополнуваат билансот, да креираат барања за повлекување, да активираат бонуси, да учествуваат на турнири и лотарии, да играат бесплатно и за пари. Интерфејсот на мобилната верзија е интуитивно согледан на прв поглед, дури и од оние корисници кои никогаш порано не морале да поминуваат време во онлајн казино. Платформите за паметни телефони и таблети имаат многу предности:

 • економична потрошувачка на сообраќај (не мора да купувате дополнителен пакет гигабајти од мобилен оператор по долга сесија за игри);
 • едноставен интерфејс;
 • голем број на коцкање;
 • целосен опсег на бонуси;
 • специјални промоции за лојалност за корисници на мобилни верзии;
 • ниски барања за хардверската компонента на мобилните уреди (работи стабилно дури и на уреди од минатите години).

леовегасапк

Играчите кои ја користат апликацијата не треба да бараат огледала или да ги заобиколуваат ограничувањата на други начини, како на пример користење VPN или прокси. Мобилните и главните верзии на Leovegas користат 1 сметка – не е потребна дополнителна регистрација. За да ја внесете адаптивната верзија или апликација, внесете го најавувањето и лозинката од претходно регистрираниот профил. Во однос на функционалноста, двете платформи се целосно идентични – ова е практично решение, благодарение на што посетителите на Leovegas можат да играат на кое било погодно место.

Слот машини на веб-страницата на Леовегас

Веб-страницата претставува голем број на коцкарски игри: слотови, игри на маса, бинго и во живо. Целиот софтвер поддржува бесплатен режим, освен игрите во живо. Врвните симулатори и новитети се поставени во соодветните делови на виртуелната сала на онлајн казиното.

leovegasslots

Колекцијата на слотови за казино Leovegas вклучува уреди од различни теми: кино, фантазија, мистицизам, див запад, накит, овошје и други визуелни стилови. Во делот за игри на маса се претставени различни видови рулет, бакара, блек џек, покер, глупости, сикбо и друга коцкарска забава.

Софтвер во Леовегас

Колекцијата на слотови се состои од софтвер од NetEnt, Microgaming, Platipus, Big Time Gaming, Play n Go, Yggdrasil и други познати студија. Удобен систем за пребарување ви овозможува да најдете игри по име и да ги сортирате по провајдери. Софтверот доаѓа директно од производителите. Пробајте ја вашата среќа со лиценцирани слотови што направија илјадници играчи побогати! Можете исто така да играте без регистрација во бесплатниот режим – ова е одлична можност да се запознаете со сложеноста на играта без да ризикувате пари!

Казино во живо

Казиното има голема колекција на игри со дилери во живо, која вклучува игри на маса и шоу. Последните вклучуваат Dream Catcher, Crazy Time, Football Studio, итн. Покрај тоа, популарните видови на рулет, бакара, блек џек и друга коцкарска забава им се достапни на клиентите на порталот за коцкање Казино Леовегас. Софтверот претставен во делот во живо е развиен од познати производители: Evolution Gaming, Relax Gaming, NetEnt и Real Dealer – доверливи компании на кои им веруваат илјадници ентузијасти за коцкање ширум светот.

Предности и недостатоци на Лео Вегас

За жал, страницата нема апликација за iOS (има само адаптивна верзија). Инаку, страницата е одлично онлајн казино кое има импресивна колекција на коцкарски игри, особено видео слотови – на услуга имате стотици виртуелни еднооружени бандити, за кои среќниците добиваат големи пари.

Системи за плаќање

Финансиските порамнувања со клиентите на Leo Vegas се вршат со помош на банкарски картички (VISA, MasterCard, Maestro), WebMoney, Skrill, Neteller, Paysafecard, PayPal, Piastrix, EcoPayz итн. Можно е да се надополни депозит од паричници за криптовалути. Надополнувањето на сметката е моментално. Повлекувањето трае до 5 дена. Пријавите за уплата на добивки се разгледуваат по приоритет.

Поддршка

Ако наидете на технички проблеми, ве молиме контактирајте го тимот за поддршка на Leo Vegas Portal преку онлајн разговор. Операторите ги обезбедуваат сите потребни информации што е можно побрзо. Пред да испратите порака до техничката поддршка, користете го делот ЧПП – можеби информациите што ве интересираат веќе се објавени во одговорите на најчесто поставуваните прашања.

Јазици

Казиното обезбедува различни јазични верзии: англиски, германски, шпански, дански, шведски итн. Јазикот стандардно се одредува во согласност со земјата на живеење на корисникот. Доколку е потребно, можете сами да ја изберете соодветната верзија на интерфејсот. Ако страницата за казино не ја открие вашата локација автоматски, тогаш системот веднаш ќе обезбеди можност да го избере соодветниот јазик.

Валути

Плаќањата се вршат во американски долари, евра и многу други валути. Депозитната валута мора да биде избрана во фазата на регистрација. Провизијата се наплаќа за трансакции на размена и зависи од правилата на избраниот платен систем.

Лиценца Леовегас

Казиното е лиценцирано од Комисијата за коцкање под Владата на Малта. Покрај тоа, страницата е лиценцирана од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Лиценцирано за LeoVegas Gaming PLC. Информациите за достапните лиценци се претставени на главната страница на официјалната веб-страница.

Најчесто поставувани прашања

Подолу се дадени одговорите на најчесто поставуваните прашања што ги имаат играчите. Ако наидете на проблеми, не брзајте да напишете билет за поддршка – прво погледнете го делот ЧПП. Доколку не се достапни потребните информации, пишете порака до техничката поддршка, а операторите ќе ви ги дадат информациите за кои сте заинтересирани што е можно побрзо.

Документи за проверка на сметката
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм Leovegas бесплатно
Дали Leovegas е пријателски за мобилни телефони?
Просечно време на повлекување
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 2
 1. Marc

  Не знам за никого, но пред се ми е важна функционалноста! Leovegas обезбедува прилично широк опсег на поставки за центрифугирање и депонирање, што навистина ми се допадна. Од предностите, сакам да истакнам и потврдена лиценца и што е најважно, сертифицирани игри. Има доволно слотови на страницата, има и многу оператори, што дефинитивно плени.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Се разбира, нема толку многу бонуси колку што би сакале, туку оние кои се многу достојни. Претпочитам слотови за џекпот, можете да најдете многу од нив овде. Патем, ми се допадна и рулетот, па, тука може да се најдат разни лепчиња во форма на бесплатни вртења. Во принцип, дефинитивно вреди да се игра, но главната работа е да се избере вистинската тактика!

Коментари

Документи за проверка на сметката
Наведете ја првата страница од пасошот и страницата со податоци за регистрација. По договор со администрацијата можна е верификација со банкарска картичка и возачка дозвола.
Барања за бонус и обложување
Бонусите можат да ги примаат само регистрираните корисници. Условите за доделување различни поволности се наведени во описот на промоциите.
Може ли да играм Leovegas бесплатно
Демо верзии се достапни дури и за нерегистрирани корисници (освен за игри во живо). Запомнете, не е можно да се повлечат парите добиени во бесплатната игра.
Дали Leovegas е пријателски за мобилни телефони?
Корисниците на уреди со Android можат да играат во посебна апликација. Постои одговорна верзија за iPhone и iPad. Мобилните верзии имаат едноставен интерфејс, сета потребна функционалност им е обезбедена на играчите.
Просечно време на повлекување
Плаќањата се вршат во рок од 5 работни дена. Пријавувањето може да се изврши за 5 минути и 4 дена од датумот на регистрација. Условите за разгледување зависат од моменталниот обем на работа на администрацијата.