Преглед на казиното MrGreen 2023

Порталот MrGreen е одлична страница за обложување, коцкање и игри со дилери во живо. Секојдневно во виртуелната сала се собираат илјадници корисници, на кои им се обезбедуваат различни бонуси и можност да ја скршат банката на турнирите. Посетителите на казиното можат да играат бесплатно и за пари. Удобната мобилна верзија ви овозможува да се опуштите во светот на забавата за коцкање насекаде. Порталот за коцкање Мистер Грин работи во целосна согласност со законот – тоа е доверлива страница на која и веруваат коцкарите ширум светот!

Бонус:100% за депозити до 100 €
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
До 100 €
Бонус за добредојде
Добијте бонус
mrgreensite

Бонуси MrGreen

Казиното нуди почетни бонуси на новите гости, кои се наменети за почетници. Во зависност од сопствените преференции, посетителот на страницата може да избере предности во казино игри, обложување или во живо. Покрај тоа, г-дин Грин е домаќин на различни настани за редовна публика, што ви овозможува да добивате парични награди и бесплатни вртења во автоматите.

Сите достапни бонуси обезбедени за клиентите се наведени во делот Промоции. Само регистрираните играчи кои ја потврдиле својата сметка преку мобилен телефон смеат да учествуваат во промоции за лојалност во казиното. Системот за бонуси редовно се ажурира – следете ги новостите на главната страница и информациите во промотивниот дел на порталот за коцкање!

mrgreenbonuses

Пред да ги активирате бонусите, ве молиме прочитајте ги одредбите и условите. Сите детали за настанот се наведени во описот: тип на играчи (почетници или сите без исклучок), начин на активирање, симулатори во кои функционира добиената предност и други детали. Доколку се исполнети сите услови за добивање на бонусот, но наведената предност останува недостапна, контактирајте ја службата за поддршка за да го решите техничкиот дефект. Доколку е потребно, вработените во продавницата ќе ја активираат промоцијата лично за вашата сметка.

Бонус програми

На почетниците им се доделуваат 50 бесплатни вртења во Lucky Mr. Green и 100% дополнителна готовина на вашиот прв депозит. Секој ден, на корисниците им се дава можност да добијат бесплатни вртења, кои се доделуваат по случаен избор за играње во слотови на денот. Веб-страницата, исто така, е домаќин на други итни кампањи за лојалност насочени кон постојана публика. Покрај тоа, сите корисници можат да добијат различни бонуси користејќи промотивни кодови добиени од г-дин зелена.

Регистрација и верификација

Регистрирањето сметка е предуслов за играње во казино. За да креирате сметка, кликнете на копчето Креирај сметка и пополнете го формуларот за да внесете лични податоци. За време на процесот на креирање профил, ќе ви треба мобилен телефон за да примите СМС порака која содржи посебен код за активирање на вашата сметка.

mrgreenreg mrgreenreg2

Забелешка! Регистрацијата на порталот Mr Green е дозволена само за возрасни. Во случај на откривање на прекршување на старосните ограничувања кои се во сила на страницата, сметката е блокирана, а средствата од билансот на состојба не се враќаат. Одлуката за отстранување на профилот од системот се носи само во случаи кога корисникот не може да ја потврди својата возраст преку верификација.

Регистрацијата им дава на играчите целосен пристап до функционалноста на порталот за коцкање. По креирањето на сметка, корисниците можат да добиваат бонуси, да играат за пари и да играат бесплатно, да ги користат услугите на услугата за поддршка, да учествуваат на турнири и да ја лансираат својата омилена забава за коцкање во мобилната верзија. Пред да ја завршите регистрацијата, проверете дали внесените информации се точни – намерното или случајното искривување на личните податоци ќе доведе до потешкотии при проверката.

Идентификацијата на идентитетот на играчот е на дискреција на безбедносната служба за онлајн казино. Вообичаено, барањето за верификација се добива при првото повлекување и во случај на исплата на големи суми пари. Идентитетот на играчот се идентификува со пасошот – клиентот на порталот за коцкање треба да ги преземе следните страници: првата и која ја содржи адресата за регистрација. Проверката на личните податоци трае до 3 работни дена. Датотеки обезбедени за проверка на сметката.

Мобилна верзија и г-дин Грин

Мобилната верзија на казиното ви овозможува да играте каде било. Веб-страницата има адаптивна платформа, покрај тоа, апликациите за Android и iOS се достапни за клиентите. Софтверот, развиен за корисниците на уредите на Apple, ви овозможува да се обложувате на спорт. Андроид апликацијата е целосна замена за главната верзија на онлајн казиното. Функционалноста на двете платформи им овозможува на играчите да:

 • играјте за пари во слотови, игри на маса и со дилери во живо;
 • стартувајте демо верзии на видео слотови и игри на маса;
 • надополнете го салдото приложено на сметката;
 • креирајте апликации за повлекување на освоени средства;
 • испраќајте пораки до поддршката за корисници;
 • активирајте разни бонуси наменети за почетници и редовна публика;
 • учествуваат на турнири и лотарии.

mrgreenapk

Апликацијата Android е компатибилна со сите верзии на фирмверот од 2.4. Мобилните платформи имаат интуитивен интерфејс и лесна навигација. Добрата оптимизација обезбедува минимална потрошувачка на сообраќај дури и за време на долга сесија за играње. Корисниците имаат пристап до голем број коцкарски игри за секој вкус, меѓу кои секој играч ќе ги најде идеалните уреди за себе.

Специјално за корисниците на мобилната верзија се одржуваат дополнителни промоции за лојалност. Исто така, клиентите на Mr Green кои претпочитаат да играат на паметен телефон или таблет, можат да ги користат бонусите обезбедени во главната верзија на порталот за коцкање. Не е потребна пререгистрација – за овластување во апликацијата или адаптивната верзија, доволно е да ги внесете најавувањето и лозинката од претходно креираната сметка. Дали сакате да играте на кое било погодно место? Потоа изберете ја соодветната верзија на мобилната верзија на Мистер Грин и имајте среќа!

Слот машини за казино

Слот машините прикажани на Мистер Грин се создадени од познати провајдери со сигурна репутација. Асортиманот на порталот за коцкање вклучува класични модерни слотови од различни теми. На посетителите на онлајн казиното им се дава можност да ја пробаат среќата на виртуелни маси за покер, рулет, блек џек, бинго, кено и други лотарии. Игрите со дилери во живо се сместени во посебен дел од страницата.

mrgreenslots

Симулаторите за коцкање може да се работат и во бесплатен режим. За да активирате демо верзии, треба да се најавите на страницата. Софтверот во колекцијата слотови и игри на маса на порталот Mr Green работи на основа на генератор на случаен број. Исходот од спин или игра зависи од работата на RNG – секој корисник има многу реални шанси да ја скрши банката!

Врвните игри и новитети се сместени во посебни подсекции на онлајн казина. Системот за пребарување ви овозможува да најдете симулатори по име и сортирање по производители. Особено за погодност на играчите, администрацијата на онлајн казиното ја имплементира можноста за додавање омилени слотови во Омилени, со што се обезбедува брз пристап.

Меки

На посетителите на порталот за коцкање им се дава можност да си ја пробаат среќата со софтверот на познати производители. Виртуелната сала содржи импресивна колекција на игри од NetEnt, Spinomenal, Microgaming, BetSoft, iSoftBet, Quickspin и други компании. Г-дин Грин им нуди на клиентите доверлив софтвер на кој му веруваат илјадници ентузијасти за коцкање.

Казино во живо

Играјте со дилерите во живо на платформите NetEnt, Evolution Gaming, Playtech, Authentic Gaming и Lucky Streak! Ова се сигурни производители кои на играчите им нудат лесен софтвер кој им овозможува да се чувствуваат како гостин во едно од најголемите казина во Лас Вегас. Посетителите на Мистер Грин можат да играат популарни шоу игри, како и разни верзии на рулет, бакара, блек џек и покер.

Предности и недостатоци на казиното

Веб-страницата привлекува корисници со голем број игри на коцкање, брзо повлекување на добивките, удобна верзија за мобилни уреди, разни турнири и промоции. Секој корисник брзо ќе ја разбере удобната навигација на онлајн казино.

Начини на надополнување и повлекување на средства

Плаќањата се вршат со помош на VISA, MasterCard, Skrill и Neteller. Барањата за повлекување се обработуваат во рок од 24 часа. Надополнувањето на депозитот се врши веднаш. Вообичаено, релативно мали суми пари се повлекуваат во многу блиска иднина. Кога плаќате големи добивки, потребна е потврда на сметката. Парите се повлекуваат само на електронски паричници и банкарски картички што му припаѓаат на играчот.

Услуга за поддршка

Во случај на технички проблеми и прашања во врска со работата на казиното, корисниците можат да контактираат со техничка поддршка преку онлајн разговор или преку е-пошта. Операторите реагираат што е можно побрзо и обезбедуваат сеопфатни информации поврзани со работата на казиното во однос на услугите на клиентите. Пред да поднесете билет за поддршка, погледнете го делот за помош кој содржи одговори на често поставуваните прашања.

Поддржани јазици

Јазикот е стандардно избран врз основа на локацијата на корисникот. Веб-страницата поддржува англиски, германски, француски, шпански, шведски, дански, норвешки итн. Корисниците имаат можност сами да изберат кој било соодветен јазик. Сите елементи и копчиња на порталот се преведени, вклучувајќи го и интерфејсот на личната сметка на корисникот.

Кои валути се достапни во казиното Mr Green

Корисникот ја избира валутата за време на процесот на регистрација. Играчите можат да отворат депозит во евра, долари во САД и други светски валути. Невозможно е да се смени валутата избрана при регистрација!

Лиценци

Активност на порталот Г-дин Грин е лиценциран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Дозволена е на компанијата што ја поседува страницата – Мистер Грин Лимитед, која е регистрирана во Малта. Валидна лиценца му дозволува на казиното легално да им служи на играчи од многу земји. Информациите за достапните дозволи на меѓународните регулатори се претставени на официјалниот портал Mr. green.

Најчесто поставувани прашања

Обрнете внимание на помошта, која ќе биде многу корисна и за почетниците и за напредните корисници кои ќе се регистрираат кај Mr. Green. ЧПП содржи одговори на најчесто поставуваните прашања од корисниците. Доколку потребните информации не се достапни во делот за помош, контактирајте со техничката поддршка.

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали г-дин Грин за мобилни уреди
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 2
 1. Granville

  Ми се чинеше дека казиното е малку недовршено. Отпрвин мислев дека потенцијалот е добар – има лиценца, висококвалитетен софтвер и, воопшто, самиот официјален ресурс. Но, кога станува збор за бонусите, казиното Мистер Грин искрено ме вознемири! Како е кога има само бонус за добредојде и само 100 долари? Кога правам нималку мали депозити?! Покрај тоа, ВИП програмата е целосно отсутна, можеби ќе ја додадат подоцна, но јас не би сметал на неа!

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Ви благодариме за искрените повратни информации! Да, всушност, страницата за коцкање Mr Green сè уште не нуди доволно бонус понуди. Но, можете да користите специјални промотивни кодови или, на пример, да учествувате на турнир.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Верификацијата се врши според пасошот. Датотеките или скенирањата мора да се подигнат на вашата лична сметка со помош на специјален формулар.
Барања за бонус и обложување
Бонуси, обложување и игри со готовина се достапни за сите регистрирани играчи. Условите за спроведување на промоции за лојалност се наведени во нивните описи.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Бесплатниот режим е поддржан од слотови и игри на маса. За да извршите демо, треба да се регистрирате и да се најавите на веб-страницата на казиното.
Дали г-дин Грин за мобилни уреди
Апликациите за Android и iOS се достапни за корисниците (само обложување). Покрај тоа, играчите можат да ја користат адаптивната верзија.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Барањата за повлекување се разгледуваат до 24 часа. Обично се плаќаат мали суми во блиска иднина. Апликациите се обработуваат по приоритет.