PIN-up Казино Преглед 2023

PIN-UP е регистриран како казино во 2016 година во Кипар со сопствена играчка платформа. Платформата е најдобро развиена на сите јазици, Hryvnia, долар, долари, евра се обезбедени како валута. PIN-up е атрактивен за играчите не само со добро дизајниран интерфејс, туку и со достапен бонус систем и едноставна регистрација. Колекцијата на игри е претставена со повеќе од 3.700 слотови од различни видови. И ова сеуште не е целосен опис на платформата, па ајде внимателно да ги разгледаме карактеристиките на казиното.

Бонус:250fs + 100% на депозит
Посетете android Преземете ios Преземете
Промо код: PINUP2022
250fs + 100%
Добредојдовте бонус
Добијте бонус

Закачете казино бонус

Бонус програмата PinUp е прилично стандардна: има подароци за добредојде за новодојденците, подароци за роденден и стимулирачки промоции за редовните играчи. Подароците се прилично дарежливи, па секој гејмер добива добри бонуси во зависност од условите и моменталната програма. Размислете за секоја бонус програма и карактеристиките на нејзиното дејствување.

pinupsite

Бонус „Добредојдовте“

Оваа бонус програма важи еднаш и има само едно ниво на награда. За да учествува во него, играчот треба да помине низ процесот на регистрација и да го потврди профилот, како и да ја надополни сметката. Нов гејмер добива 100% на првиот депозит. Износот на првиот депозит се поставува поединечно за земјата во која работи платформата. Програмата важи само 72 часа од моментот на активирање на сметката на страницата, ако во овој период бонусот не е искористен, тогаш едноставно изгорува. Нема промотивен код за активирање, бидејќи сите нови корисници автоматски имаат право да добијат презентација.

Бонус „Депозит“

Оваа програма веќе има неколку нивоа на акција и се однесува на редовните играчи кои веќе направиле повеќе од еден облог. Сегашноста важи неодредено, така што можете да ја користите во секое време. Вообичаено, информациите за таквите бонуси се испраќаат до редовните клиенти по пошта или како порака до телефонот, така што податоците за тоа најчесто се кријат. Во секој случај, гејмерите можат да учествуваат во две нивоа на охрабрување:

 1. прво ниво. Играчот добива 150% на првиот депозит, како и 250 бесплатни вртења. Важи на неодредено време и може да се користи во секое време. Минималниот износ на депозит е поставен од земјата во која работи платформата.
 2. второ ниво. На гејмерот на првиот депозит му се наплаќа 150%. Минималниот износ на депозит е неколку пати помал отколку на првото ниво.

За да го активирате бонусот, се обезбедува промотивен код, играчите го добиваат поединечно во писмо или порака. За навреме да ги добијат потребните информации, важно е гејмерите навремено да го поминат процесот на регистрација, да ја потврдат сметката и да ги следат дојдовните писма и пораки. Треба да го вратите бонусот, освен ако не е поинаку наведено во условите на промоцијата.

Бонус за враќање на готовина

Оваа бонус програма им овозможува на играчите да вратат дел од изгубената сума. Бонусот важи само во понеделник. Во овој случај, износот на вратените пари зависи од износот на изгубените средства за претходната недела. Значи, износот на готовина може да биде 5, 7, 10%. Добиените пари можете да ги вратите во рок од 72 часа од моментот на нивното примање, во спротивно тие ќе изгорат. Износот на средствата од кои се кредитираат кешбек се одредува според земјата во која работи платформата.

Бонус „Роденден“

За да го добие бонусот, играчот треба да помине низ процесот на регистрација и верификација, како и да го наведе точниот датум на раѓање во согласност со податоците за пасошот. Подарокот гејмерите го добиваат на роденден, важи 72 часа од моментот на приемот. Во овој случај, бонусот мора да се активира, а тоа може да се направи во рок од една недела од роденденот на играчот. Подарокот мора да се обложи со х50 облог. Максималната пресметковна сума се поставува поединечно од платформата.

бонус за слободен спин

Играчите на нивниот прв депозит добиваат одличен бонус: 50 бесплатни вртења секој ден за 5 дена од почетокот на учеството во промоцијата. Во исто време, се поставува износот на минималниот депозит, кој го одредува платформата поединечно. Треба да ги вратите добиените бесплатни вртења со облогот x50 во рок од 24 часа од моментот на приемот, во спротивно тие ќе изгорат.

Регистрација и верификација

Регистрацијата во Pin-Up е неопходна за играчот да може да префрли пари и да се обложува на нив. Покрај тоа, создавањето на официјална сметка му овозможува на гејмерот да ги добие сите потребни бонуси и слободно да располага со нив, како и да пристапи до сите автомати во полн режим, а не во демо верзија. За да се регистрира, играчот треба да ги наведе следните податоци во посебни полиња:

пинупрег

 • Име на играчот;
 • датум на раѓање во строга согласност со овие пасоши;
 • пол на гејмерот;
 • земја и град на живеење, како и адреса на регистрација/престој;
 • број на мобилен телефон;
 • И-мејл адреса;
 • само-создадена лозинка;
 • валута на сметката (можете да изберете од презентираните).

Сите полиња мора да се пополнат одговорно и во согласност со податоците за пасошот, бидејќи сите информации ќе бидат проверени од администрацијата. Промената на внесените податоци е проблематична, а наведената валута е генерално невозможна. Откако ќе ги внесете сите информации и гејмерот, мора да го потврдите профилот преку порака на телефонот или е-пошта. За да ги добиете сите бонуси и слободно да го надополнувате салдото, важно е играчот да помине верификација, односно потврда на идентитетот на гејмерот. За верификација, корисникот мора да и го достави на администрацијата следново за верификација:

 • скенирање или фотографија на документ за идентификација (ова може да биде не само пасош, туку и возачка дозвола, воена лична карта или друг документ);
 • ваша фотографија заедно со документ за идентификација (фотографијата мора да биде јасна и читлива).

Корисниците најчесто го користат првиот метод, но проверката на фотографија или скенирање на документ одзема повеќе време. Ако корисникот прикачи своја фотографија со документ во рака, тогаш проверката трае околу 3 дена. Сите податоци мора да бидат веродостојни и да се во согласност со законот, во спротивно профилот ќе биде блокиран и играчот нема да може да креира сметка. На крајот од верификацијата, гејмерот добива порака со која се потврдува процесот или одбива да се регистрира. Само ако профилот е потврден, корисникот може да почне да се обложува и да игра.

Мобилна верзија и апликација за казино Pin-Up

Казиното има прилично прифатлива и добро дизајнирана компјутерска верзија која лесно се вчитува и работи одлично. Но, не сите корисници можат да користат компјутер за да учествуваат во Pin-Up. Нема мобилна апликација во казиното, бидејќи нејзиниот развој сè уште не е започнат. Ова е значителен недостаток, бидејќи не е практично и одзема многу време да се влегува во прелистувачот секој пат.

пинупапк

Програмерите на Pin-Up создадоа пригодна мобилна верзија на страницата. Кога корисникот ќе внесе адреса на страница, веб-ресурсот автоматски се обновува за телефон или таблет. Функционалноста на мобилната верзија не се разликува од верзијата на компјутерот: претставени се сите исти машини, видео слотови и многу повеќе. Дополнително, системот автоматски ги запомнува сите податоци од профилот и не е потребно повторно да се пополнува формуларот секој пат. Во исто време, многу корисници забележуваат дека верзијата на прелистувачот за телефонот е многу поудобна од компјутерската.

Слот машини за казино

pin up има прилично голем асортиман на автомати – повеќе од 3.700 парчиња од различни типови. Повеќето од нив се видео слотови, кои им овозможуваат на играчите целосно да играат модерни слотови. Игрите се развиени од познати провајдери, вклучувајќи ги: Pragmatic Play, Endorphina, Microgaming, Playtech, Quickspin, EGT, Amatic, Betsoft, Booming Games, 1×2 Gaming, Igrosoft, NetEnt, Belatra и уште 37 провајдери.

pinupslots

PinUp им овозможува на играчите да користат филтер за да изберат одредени провајдери или индивидуални игри. Ако гејмер сака да проба нешто ново, тогаш има посебен дел „Вести“ за него, во кој се претставени нови провајдери и слотови. Покрај тоа, играчите можат да ги користат следните опции за сортирање на слот за да изберат одреден тип на слот:

 • најдобрите игри во неделата;
 • најдобрите игри на месецот;
 • слот машини кои неодамна им донесоа добивки на играчите.

Ова сортирање дава можност да се изберат најпопуларните и најпрофитабилните слотови. Важна карактеристика на PinUp е тоа што сите автомати без исклучок можат да се користат во демо верзијата. Ова им овозможува на играчите целосно да ги ценат сите можности на слотови и да идентификуваат некои карактеристики на играта. Пристап до демо е обезбеден дури и за нерегистрирани клиенти да се запознаат со казиното.

Меки

Бројот на достапни слотови за гејмерите е повеќе од 3700, само има повеќе од 500 наслови на игри на маса и игри со карти. Играчите можат да изберат речиси сите автомати, меѓу кои има најпопуларни и ексклузивни игри. Така, на официјалната веб-страница на компанијата PinUp, корисниците можат да ги изберат следните слотови преку пребарувањето и филтерот:

 • слот машини;
 • жив дилер;
 • покер;
 • блек џек;
 • бакара;
 • кено;
 • гребнатинки.

Исто така, гејмерите можат да најдат ексклузивни опции со свои џекпот на официјалната веб-страница. Во исто време, секој корисник кој се обложил на кој било слот добива шанса да победи. Во извлекувањето на лотаријата може да учествуваат играчи кои го поминале процесот на регистрација. Како резултат на тоа, гејмерите добиваат пари, бесплатни вртења, поени за играта како подарок, а има уште повредни награди во форма на лаптоп, телефон, часовник и автомобил.

Покрај тоа, корисниците на страницата можат да се обложуваат на спорт, да учествуваат во ТВ игри и турнири. Во исто време, сите програми работат според единствен принцип. За многу од нив, играчите можат да гледаат од страна користејќи видео емитување, но само ако има пари на сметката на корисникот. Спортското обложување ги поддржува сите спортови и ви овозможува да победите на секаков тип на облог.

казино во живо

Платформата Pin-Up им овозможува на клиентите можност да играат со дилери во живо во делот за казино во живо. Играчите можат да комуницираат со вистински дилери без интервенција на компјутерски генератор на броеви. Во оваа категорија, гејмерите можат да уживаат во покер, рулет и блек џек. Казиното во живо беше развиено од следните провајдери: Ezugi, Lucky Streak, Authentic Gaming, Evolution Gaming и NetEnt Live. Категоријата е претставена во посебен дел, кој може да се најде на официјалната веб-страница на казиното или со пребарување или филтрирање.

Предности и недостатоци на казиното

PinUp развива и организира коцкарски игри веќе пет години. За тоа време, илјадници играчи од целиот свет се приклучија на компанијата, ова се должи на индивидуалните придобивки што ги добиваат клиентите кога играат слотови. Но, тоа не значи дека казиното нема недостатоци. Ајде да видиме кои се предностите и недостатоците на компанијата PinUp.

Предности Недостатоци
– голем избор на автомати: повеќе од 3700 парчиња;

– добра бонус програма за нови и редовни играчи, како и роденденски промоции;

– достапност;

– платформата поддржува голем број јазици и валути;

– постои услуга за поддршка каде гејмерите можат да контактираат со нивното прашање;

– сите автомати се претставени во демо верзија;

– трансферите се вршат веднаш без одлагање;

– PinUp има лиценца за вршење коцкарски активности;

– сите платежни системи се поддржани.

– нема мобилна апликација што може да се преземе на телефон или таблет;

– казиното е забрането во многу земји, што укажува на присуство на какви било прекршувања на законите на земјите;

– Има лимит за повлекување.

Значи, платформата PinUp е доста добра и безбедна за коцкање. Компанијата обезбедува доверливост на податоците, заштита од кражба на пари, како и брзо повлекување и депонирање средства. Доколку постои сомнеж, се препорачува да се проучат прегледите на вистински играчи кои го познаваат системот одвнатре, неговите силни и слаби страни. Ова ќе ви помогне трезвено да ги процените предностите и недостатоците на PinUp.

Банкарски методи на влез и аутпут

По завршувањето на целосниот профил и поминувањето на процесот на верификација, корисникот добива можност да префрли средства до и од сметката на казиното. Платформата Pin-Up поддржува повеќе системи за плаќање, меѓу кои: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Брзината на пренос е моментална – средствата се кредитираат на сметките за неколку секунди. Нема ограничувања за трансакцијата, но има максимален лимит на ден. Во исто време, износот на лимитот се одредува според земјата во која работи платформата.

услуга за поддршка

Платформата PinUp има услуга за поддршка за клиенти кои имаат прашања. Можете да контактирате со администрацијата користејќи го онлајн разговорот на официјалната веб-страница на казиното. Покрај тоа, клиентите можат да побараат помош преку е-пошта. Првата опција е многу поудобна, бидејќи гејмерите добиваат одговор доволно брзо и може да чекате долго време за одговор по пошта. услугата за поддршка работи на следниве јазици: руски, украински, англиски, германски, португалски, турски. Можете да го изберете јазикот во поставките.

Кои јазици

Платформата Pin-Up работи во многу земји. Затоа, компанијата едноставно треба да има неколку јазици за погодност на клиентите. Користењето обичен преведувач е лоша идеја, бидејќи честопати фразите се преведуваат со грешки, што го отежнува разбирањето на процесот на коцкање. За да избегне такви проблеми, корисникот треба да избере еден од следниве јазици поддржани од казиното: руски, украински, англиски, шпански, португалски, турски, азербејџански.

Кои валути

Покрај јазиците, казиното им дава можност на клиентите да изберат валута. Значи, компанијата нуди избор од: RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евро), лева (бугарски лев), PLN (полска злота). Можете да изберете валута само при регистрација, а не можете да ја промените подоцна, па играчите треба одговорно да изберат валута за правење трансфери помеѓу сметките.

Лиценца

Пин-ап ги врши своите активности врз основа на специјална лиценца Курасао со број 8048/JAZ2017-003. Компанија е регистрирана на Кипар, таа спроведува коцкарски активности на сопствена развиена платформа. Присуството на лиценца обезбедува безбедност при користење на порталот, доверливост на податоците и усогласеност со сите меѓународни правила за коцкање.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали е прикачено казино пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Isaiah

  Во последните шест месеци играм во Казино Пин-ап. За разлика од другите казина, лиценцирани слотови, брзо повлекување на средства не повеќе од еден час. Задоволен од деноноќната поддршка на корисниците, која веднаш реагира. Мобилната апликација е брза и ги содржи сите функции за Pin-Up. Кажи ми, дали можам да го надополнам салдото на мојата лична сметка со криптовалута?

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Ви благодариме за повратните информации за Pin Up Casino. Во Pin-Up, можете да го надополнувате салдото без никакви проблеми преку криптовалути

 2. Ulric

  За казиното Пин Ап имам двосмислено мислење, од една страна е популарна платформа за коцкање, од друга страна по 24 часа не ми беа повлечени чесно заработените пари. Се чини дека тој не направи ништо такво, само ги извртуваше машините и зеде работни стратегии. Дури понекогаш го користев бесплатниот режим „демо“ за да го тестирам овој или оној уред. Но, сега чекам цел ден, но се уште нема пари и нема. Што згрешив? Или можеби администрацијата на страницата само не залажува?

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добро попладне! Можеби не сте го идентификувале вашиот идентитет, за да го направите ова, само треба да ги обезбедите потребните документи во соодветниот дел. Исто така, причината за доцнењето може да биде во избраниот систем за плаќање. Така, на пример, најбрзата опција се електронските паричници, ќе потрае малку повеќе време за да се подигнат пари до банкарски детали.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да потврди Pin-Up профил, играчот мора да обезбеди фотографија или скенирање на својот пасош или друг документ за идентификација. Исто така, можете да поставите своја фотографија со документот во рака, отворена на страницата со информации за сопственикот.
Барања за бонус и обложување
Само регистрираните корисници можат да ставаат облози и да добиваат бонуси. Затоа, треба да поминете низ процесот на регистрација. Дополнително, треба да го разјасните Договорот за корисникот и правилата за казино.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Секако. Казиното дава можност да се игра на сите автомати во демо-режим, но невозможно е да се ставаат облози и да се добиваат бонуси без да се надополнува салдото.
Дали е прикачено казино пријателско за мобилни телефони?
Постои мобилна верзија на страницата, која е повторно изградена за мобилен телефон или таблет, а исто така се сеќава на пополнетиот формулар со лозинка и најавување. Но, нема мобилна апликација.
Кое е просечното време на повлекување на казиното
Средствата се повлекуваат веднаш. Не треба да има одложувања, односно средствата се кредитираат на соодветната сметка во рок од неколку секунди.