Age of the Gods

Возраста на слот машината за богови беше инспирирана од грчката митологија. Тапаните се наоѓаат на прекрасна позадина: Тага на Олимп, која го привлекува вниманието на многу корисници. Оваа игра се развива доста брзо и добива сè повеќе фанови. Има 4 различни функции на бесплатни вртења (по една за секој протагонист): Атина, Зевс, Посејдон и Херкулес. […]
50 најдобри казина

Buffalo Blitz

Бафало Блиц – Ова е слот машина која е создадена специјално за fansубителите на коцкање забава. За прв пат беше лансиран во 2016 година. За тоа време, уредот успеа да произведе вистински поздрав и да го привлече вниманието на голем број луѓе. До ден -денес, Бафало Блиц останува еден од најдобрите слотови од кои е […]
50 најдобри казина

Epic Ape

Епската машина за слот за мајмуни е направена во жанр на џунгла, животни и животински свет. Достапно е за играње компјутер, лаптоп, таблет или мобилен телефон. Полето вклучува 6 тапани и 4096 линии. Минималната стапка е 2 долари, а максимумот е 200 долари. Максимални добивки – 10.000. Ова укажува на тоа дека ако корисникот добие […]
50 најдобри казина

Gladiator Jackpot

Playtech за прв пат се појави уште во 1999 година во Естонија. За тоа време, компанијата успеа да ги внесе првите 5 од најголемите производители на слотови за онлајн игри. Таа не треба да биде претставена, бидејќи компанијата е позната низ целиот свет. Инвеститорот има канцеларии во 17 земји. Вкупниот број на вработени надминува 5 […]
50 најдобри казина

Premium Blackjack

Премиумот за блек џек е направен во жанрот на блек џек, картички и игра на табли. Достапно е за корисници на компјутер, лаптоп, таблет или мобилен телефон. Бидејќи ова е игра со карти, нема тапани и линии. Минималната стапка започнува од 1 $. И главната карактеристика на машината е висок победник. Подолу, подетално ќе го […]
50 најдобри казина
pinup

PIN-up Казино Преглед 2023

Закачете казино бонус Бонус програмата PinUp е прилично стандардна: има подароци за добредојде за новодојденците, подароци за роденден и стимулирачки промоции за редовните играчи. Подароците се прилично дарежливи, па секој гејмер добива добри бонуси во зависност од условите и моменталната програма. Размислете за секоја бонус програма и карактеристиките на нејзиното дејствување. Бонус „Добредојдовте“ Оваа бонус […]
50 најдобри казина
Која е лиценцата на студиото?
Фирмата е позната по тоа што има добиено повеќе од 20 активни лиценци во различни јурисдикции. Затоа софтверот се дистрибуира легално, речиси низ целата планета. Компанијата има право да влезе на ОК, Малта, Онтарио, американскиот пазар на игри итн.
Колку забава има во аркадата?
Забавната колекција има над 600 сертифицирани наслови. Списокот вклучува не само лиценцирани слотови, туку и лотарии, видео покер, формат во живо, различни верзии на покер, блек џек и рулет.
Кои производи ги развива Playtech?
Поголемиот дел од софтверот е видео слотови. Ова се однесува на класичните еднооружени бандити на тема овошје и накит. Остатокот од софтверот е посветен на новата 2022 година и различните херои и авантури и импресионира со оригиналната игра и механика. Покрај машините за коцкање, портфолиото содржи популарни верзии на игри на маса, лотарии, бакара и формат во живо.