Buffalo Blitz

Бафало Блиц – Ова е слот машина која е создадена специјално за fansубителите на коцкање забава. За прв пат беше лансиран во 2016 година. За тоа време, уредот успеа да произведе вистински поздрав и да го привлече вниманието на голем број луѓе. До ден -денес, Бафало Блиц останува еден од најдобрите слотови од кои е невозможно да се излезе. Ние ќе ви кажеме повеќе за оваа слот машина во овој напис.

Опис на слот машината Бафало Блиц

Уредот за игри Buffalo Blitz има 6 тапани и 4 реда карактери. Нема линии во слотот. Наместо тоа, има огромен број начини за победа. Според системот, секоја комбинација треба да се плати, која е формирана од три или повеќе идентични карактери. Првата слика треба да биде на екстремната лева калем. Минималниот број на елементи во победничката комбинација е 2.

Плејтех

Можете да ја играте машината за слот Playtech во онлајн казино moosh.

Поради нестандардниот систем за формирање на платени комбинации, се појавија некои карактеристики на облози. И покрај фактот дека интерфејсот има збор «Монета», Всушност, заемите се применуваат во валутата во казино. Корисникот го означува бројот од 0.01 до 2. Таа се множи со четириесет. Резултатот ќе биде цената на фрапата. Според оваа формула, цената на една ротација започнува 0.4 и завршува со 80 заеми.

Функција на Бафало Блиц

Повеќето од копчињата за автоматска контрола се наоѓаат на панелот под тапаните. Следниве активности може да се извршат таму:

  1. Отворете и проучете краток сертификат од менито;
  2. Означете ја големината на стапката;
  3. Стартувајте го режимот «Турбо», што го забрзува грбот заради отстранување на дел од анимацијата;
  4. Вклучете ја автентикацијата.

Сите важни копчиња се наоѓаат во горниот агол од десно. Постои мени за поставки. Ако кликнете на него, тогаш списокот на врски ќе се отвори. Кога кликнете на копчето «Помош», Играчот ќе види целосен опис на слот машината. Копчето за контрола на звукот се наоѓа до него.

Плејтех

Корисникот може да го започне слотот за игра Buffalo Blitz на кој било уред, вклучително и мобилен телефон. За да го направите ова, треба да ја преземете верзијата со HTML5 поддршка. После тоа, слотот ќе започне без проблеми.

Бонус круг на Бафало Блиц

Нема класичен круг во слот машина. Наместо тоа, тука има бесплатни ротации. Играчот може да достигне стотици Фрисинс, собирајќи распрскувачи на теренот со бесплатни игри со натпис. Бројот што е достапен од бонуси зависи од бројот на икони што се собираат на теренот за да ги стартуваат:

  • 3 Скатер – 8 вртења;
  • 4 – 15;
  • 5 – 25;
  • 6 – 100.

Тајната на бесплатните вртења е појава на нова функционалност од Вајлд. Се наоѓа на 2-6 тапани и ја зголемува исплатата за комбинацијата во која учествува играчот. Мултипликаторот случајно избира помеѓу x2, x3 и x5. Множителите не се размножуваат, туку преклопени. На пример, ако корисникот можеше да добие две диви со вредност на x3 и x2, тогаш X5 коефициентот и не x6 ќе се применат на добивката.

Функционалноста на апаратот за игри

Слот машината Бафало Блиц му нуди на корисникот да се фрли во друг свет со неверојатна заговор и шарени слики. Постои количина на плаќања и бесплатни вртења со подобри фактори. Исто така, не треба да се заборави дека ова е слот со високо ниво на нестабилност, така што играчот може да смета на големи плаќања.

Како да играш

Играта Бафало Блиц е достапна на сите популарни јазици во светот, вклучително и на англиски и руски. Ова е направено така што секој корисник може да започне да игра лесно. Исто така, тука можете да ја промените апоени за монети. Новиот спин започнува и завршува рано на последното копче од десно. Во близина е копчето за автоматско -игри и турбо. Табелата содржи само 3 страници на кои се напишани главните правила, пресметка на коефициенти на добивки и шемата за формирање на комбинации.

Играњето Бафало Блиц е прилично едноставно: Само треба да го започнете тапанот и да го чекате резултатот. Ако се појавија три или повеќе идентични симболи на една линија, тогаш ова значи дека сте победиле.

Симболи на апаратот за игри

Заплетот на играта се расплетува во превозни прерии во Северна Америка каде живеат благородни животни: мечки, ризици, бизон, лос. Во позадина, играчот го гледа најубавиот пејзаж, од кој е невозможно да се тргне очите.

Слики од степски животни се користат како симболи. Бизонот, во чија чест е именувана слот -машината, е најплатениот симбол. Дава максимален коефициент во x300. Можете исто така да видите обични знаци на картички на теренот.

Слот машина RTP

За време на вообичаената игра на респекти или специјални функции, не е обезбеден прогресивен џекпот. Но, играчот го добива коефициентот до x300 до стапката и до стотици ротации бесплатно. РТП е 95.96%.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари