Epic Ape

Епската машина за слот за мајмуни е направена во жанр на џунгла, животни и животински свет. Достапно е за играње компјутер, лаптоп, таблет или мобилен телефон. Полето вклучува 6 тапани и 4096 линии. Минималната стапка е 2 долари, а максимумот е 200 долари. Максимални добивки – 10.000. Ова укажува на тоа дека ако корисникот добие џекпот, тој ќе стане најбогатата личност. Ние ќе ви кажеме повеќе за епскиот мајмун подолу.

Плејтех

Опис на епската машина за слот за мајмуни

Дејствата на играта се одржуваат против позадината на живописен водопад, кој се наоѓа во длабочините на џунглата. Тука животните се собираат во наводнување. Визуелно наликува на цртаниот филм „Могли“. Еве еден шарен и светло дизајнирање, од кој е невозможно да се погледне. Музичката придружба е прилично мирна и смирувачка, не го одвлекува вниманието од играта.

Функционалност на епска игра

Апаратот за игри со епски мајмуни има големо поле 6×4. Постојат шест тапани и 4096 победнички линии на кои можете да ги ставите од 2 до 200 долари. Ова несомнено ќе го привлече вниманието на играчите со голема банка. Комбинација се создава од левата страна на 3-6 идентични карактери што паднаа во следната колона. Најголемата награда за ротација е X10000, што е многу добра нестабилност.

Можете да ја играте машината за слот Playtech во онлајн казино luxury.

Бонус круг епски мајмун

Единствената функција за бонус е жицата со дијаманти. Овој симбол паѓа на тапани 2, 3, 4, 5 и 6. Тој игра голема улога во единствената функција на бонусот на играта: во бонус -рунда петок Спинов.

Плејтех

И покрај ова, тој ќе дејствува како едноставен див симбол и ќе ги замени сите обични симболи, така што победникот на корисникот е што е можно поголем. Но треба да се разбере дека тој нема да го замени бонус симболот, а самата дива не чини ништо. Покрај тоа, зафатените горили со високи плати можат да помогнат во одреден степен за победа.

Што се однесува до фрејсперите во епска мајмун, потребно е дека најмалку три кашени ликови ќе паднат за време на истиот грб. Ова ќе лансира бонус круг во епската машина за слот за мајмун. Играчот ќе добие 8, 15, 25 или 100 вртења за време на ротација на 3, 4, 5 или 6 Скат. Оваа одлика на епскиот слот за мајмун ја сакаат многу корисници.

Како што споменавме погоре, дивите симболи играат важна улога за време на фиши пени, бидејќи ќе им биде доделена случајна вредност на мултипликаторот од 2x, 3x или 5x на секое паѓање. Ако играчот добие најмалку двајца скејтери за време на истиот фриспен, тој ќе најде дополнителни грбови. На пример, тој доби 5, 8, 15, 25 или 100 вртења со загуба од 2, 3, 4, 5 или 6 ленти. Нема ограничувања за бројот на повторно активирање на функцијата за слободен спин.

Функционалноста на епската машина за игри на мајмун

Како и последниот дел од епскиот слот за мајмун, овој развој е тенок се потпира на опцијата за бесплатни ротации. За да се активираат Фресинс, ќе биде потребно да се нокаутираат 3, 4, 5 или 6 падини, како и да се добијат 8, 12, 20 или 50 бесплатни свитоци. Исто така, модификаторите кои работат по случаен редослед, исто така, ќе бидат активни овде.

Во овој режим, функцијата епска мајмун работи. Специјални златни икони можат да се соберат во индикатори над калемите и да се претворат во слики:

  • Три знаци ја претвораат жабата во мајмун;
  • Четири лика преработуваат камелеон во мајмуни;
  • Пет слики го претвораат Пантер во мајмун;
  • Шест слики го трансформираат леопардот во Примат.

За секој подобрен симбол, корисникот прима два дополнителни слободни честитки. Мали 2, 3, 4, 5 и 6 распрскувачи даваат 5, 8, 12, 20 или 50 бесплатни ротации.

Како да играте епска мајмун

Пред да започнете да играте, корисникот треба да се обложи. За да го направите ова, користете го копчето со стрелката на екранот или одете до поставките. Во епската машина за слот за мајмуни, минималната стапка е 2 долари, а максимумот е 200 долари. После тоа, кликнете на копчето “Спин” или изберете ја функцијата “Auto Spin”. Вториот овозможува да се ротира тапанот без постојано учество на играчот. Повторено со притискање на копчето “Play” го активира режимот на вртење на турбо.

После тоа, започнете го тапанот и почекајте го резултатот. Корисникот ги прима добивките ако 3, 4, 5 или 6 од истите слики паднале на една линија.

Симболи на епскиот мајмун гејмер

Највредниот симбол е голем мајмун, кој се очекува во епската игра на играта. Мачките од џунглата и тропските водоземци исто така живеат овде. Постојат и обични симболи на пијано кои имаат помалку значење.

Ние нудиме повеќе детали за да се запознаете со табелата за плаќање за епската машина за слот за мајмуни:

Името на симболот Плати
Мајмунот 12x за 6 на линија
Леопард 10x за 6 на линија
Пантер 10x за 6 на линија
Камелеон 8x за 6 на линија
Жаба 8x за 6 на линија
Кралските симболи Од 4 до 6x за 6 на линија

Слот машина RTP епска мајмун

Епската машина за слот за мајмуни има висок RTP. Тоа е 98.7%, што е добар резултат. Благодарение на ова, корисникот има големи шанси да победи.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари