Age of the Gods

Возраста на слот машината за богови беше инспирирана од грчката митологија. Тапаните се наоѓаат на прекрасна позадина: Тага на Олимп, која го привлекува вниманието на многу корисници. Оваа игра се развива доста брзо и добива сè повеќе фанови. Има 4 различни функции на бесплатни вртења (по една за секој протагонист): Атина, Зевс, Посејдон и Херкулес. Ние ќе ви кажеме повеќе за возраста на боговите во овој напис.

Плејтех

Опис на ерата на слот машината на боговите

Слот машината има 5 тапани. 3 реда и 20 победи на плаќања. Корисникот може да направи цени од 2 до 100 долари по грб. Играта е поддржана на кој било уред, вклучително и на мобилен телефон. Играчот ќе добие случаен бонус победа во 10 -тите години за време на главната игра.

Главната привлечност на играта – 4 различни функции на бесплатни вртења, бидејќи секој Бог дава посебна сила што помага да се освојат 5 илјади пати повеќе облози.

Функционалност на возраста на играта на боговите

Уредот за игри има нестандарден интерфејс. Повеќето од елементите се под тапаните. Тогаш, играчот може да ја укаже посакуваната стапка на стапката, да ја вклучи автентикацијата или турбоетот. Со притискање на копчето «Инфо», Можете да се запознаете со правилата. На менито се наоѓа детален сертификат за машината за игри, кое се наоѓа во горниот агол од десно. Покрај – Копче за контрола на звукот.

Бонус рунда возраст на боговите

Нема многу бонуси во главната игра, бидејќи возраста на боговите е посветена на внимателно размислување -за бесплатни вртења на бонуси. И покрај ова, постои бонус победа, што е 10 пати поголема од стапката. За да се активира, неопходно е да се добие еден од четирите богови или Афродита на една линија на плаќања по кој било редослед.

Без оглед на која функција ќе добие играчот, тој сепак ќе започне со 9 вртења. Секој Бог носи суперсила на оваа функција:

  • Атина – божица на мудроста и војната. Дава мултипликатор од 2x, 3x, 4x или 5x, што ги зголемува добивките во секој грб;
  • Зевс – Цар, Бог на небото. Го зголемува мултипликаторот за 1 за секои три грбови;
  • Посејдон – Пука молња од тројката, благодарение на што се претвора до пет случајни карактери во диви симболи со секој бесплатен грб;
  • Херкулес испаѓа во форма на преклопена дива во просечен тапан, што му овозможува на корисникот да добие добра исплата.

Функционалноста на апаратот за игри

Возраста на боговите е зачудувачки и не дозволува да се опуштите за една минута. Слот машината дава шанса не само да се доживее вистински адреналин, туку и да добие голема сума пари. Ако сте почетник и се плашите да се обложувате, тогаш користете ја демо верзијата на возраста на боговите.

Можете да ја играте машината за слот Playtech во онлајн казино Виваро.

Плејтех

Покрај тоа, можност да се игра слот без регистрација и да се надополни депозит – Ова е одлична можност да се чувствувате удобно и да разберете што е тоа. Ова е особено точно за бонуси и џекпот. Значи, корисникот добива доверба во своите способности и со мирна душа може да започне да игра за вистински пари.

Како да играш

Верзијата на слотот на возраста на боговите може да се најде на Интернет. Нема да биде тешко да се сфати играта. Покрај тоа, таа ги поддржува сите популарни јазици во светот. Контролниот панел е стандарден за најновите модели на оваа верзија на играта. Постојат одделни копчиња со цел да изберете облог, започнете и завршете ги грбот, започнете автоматска игра или турбо. Тековната сума на џекпотот е означен преку тапанот (само за време на играта за вистински пари). Ако одводот -корисник се потпираше на вистински заем, тогаш тој ќе види статистика.

Симболи на апаратот за игри

Највисоко платен симбол – Див симбол со златен венец зад него. Другите симболи имаат поголема вредност. Тие се засноваат на познати грчки богови. Во овој случај, Атина е најмоќниот лик, за разлика од Зевс. На еден или друг начин, на корисникот му требаат од три до пет знаци што одговараат на линијата за плаќање. За да може да победи.

Ние нудиме да се запознаете со табелата за исплата:

Име на карактерот

Плати

Дивата е симбол

500 пати обложување на играчот за 5 на платната линија

Атина

50 пати поголема од стапката за 5 на платната линија

Зевс и Посејдон

25 пати повеќе цени за 5 на платната линија

Херкулес

20 пати повеќе цени за 5 на платната линија

Афродит и Хадес

15 пати повеќе цени за 5 на платната линија

Шлем

На 12.5 пати повеќе цени за 5 на платната линија

П, К и А

На 7.5 пати повеќе цени за 5 на платната линија

Слот машина RTP

РТП во ерата на слотот за игри на богови над просекот во индустријата. Ова се должи на четири прогресивни џекпот. Ова ја прави играта погодна за сите корисници. РТП е 98.9%. И најголемиот џекпот навистина може да го сврти животот на играчот наопаку.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари