Преглед на казино Parimatch 2023

Parimatch е дел од голема компанија за обложување која работи повеќе од 25 години. Самиот казино е основан во 2015 година, по што почна да се здобива со популарност на опасно темпо. Гејмерите се привлечени од отсуство на минимален депозит, брзо повлекување без интерес и провизија, како и бонус систем за лојалност. Казиното е достапно и им овозможува на корисниците да користат над 2000 слот игри развиени од познати провајдери.

Promo Code: WRLDCSN777
150%
Добредојдовте бонус
Добијте бонус

париматч

Бонус за казино Parimatch

Казиното е дизајнирано специјално за европските земји, а поточно за ЗНД, што обезбедува прилично удобен и разбирлив интерфејс. Но, играчите се повеќе привлечени не од изгледот и удобноста на натпреварот во Пари, туку од шик бонус програма и за новите играчи и за редовните клиенти. Програмата за лојалност започнува да работи од моментот на регистрација, некои машини можат да работат дури и без да поминат низ процедурата за креирање профил. Значи, да видиме какви бонус програми нуди Parimatch.

Бонус „Пакет за добредојде“

Оваа бонус програма се однесува на нови играчи кои ја поминале процедурата за регистрација.

бонус за натпревар

Корисниците добиваат бонус веднаш по потврдувањето на профилот. Во исто време, програмата не е „еднократна“, туку вклучува неколку фази на поттикнување нови играчи – дури пет последователни подароци од платформата. Повеќе за системот за лојалност за нови корисници:

 1. „Пакет за добредојде“ – прва фаза. Новите играчи не добиваат камата за депозит на ова ниво, туку само 25 бесплатни вртења. Облогот за обложување со издадени бесплатни вртења е x20. Бонусот се однесува на Carnaval Forever! процеп. За активирање на системот за лојалност, се користи промотивен код.
 2. „Пакет за добредојде“ – втора фаза. На ова ниво, корисниците веќе добиваат камата на депозит од 50%. 45 бесплатни вртења се доделуваат како подарок, облогот е x30. Системот за лојалност работи на автоматот Fruitbat Crazy.
 3. „Пакет за добредојде“ – трета фаза. Обемот на бонусите значително се зголемува: корисникот веќе добива 70% од депозитот, 75 бесплатни вртења со облог од x30. Системот работи на автоматот Spring Tails.
 4. „Пакет за добредојде“ – четврта фаза. На ова ниво, гејмерите веќе добиваат 100% депозит и 70 бесплатни вртења со услов за обложување на овие x40 бесплатни вртења. Можете да играте со овие бонуси на Gemmed! слот машина.
 5. „Пакет за добредојде“ – петта етапа. Пакетот вклучува 150% депозит и 100 бесплатни вртења. Условот за обложување е x50. Може да користите бонуси на автоматот Златен був на Атина. За да го активирате, треба да внесете промотивен код.

Можете да внесете промотивен код во посебен прозорец во вашиот профил или на официјалната веб-страница. Кога ќе го направите вашиот прв депозит, можете да внесете промотивен код, тој работи слично како горенаведеното. Минималниот и максималниот износ на депозит го одредува земјата во која работи платформата за казино. Треба да разјасните информации за минималните и максималните износи од администрацијата или на официјалната веб-страница.

Бонус „Дневно“

Ова е навистина кул развој за гејмерите. Новите и старите корисници секој ден, без исклучок, добиваат бонуси, без оглед на добивките, главната работа е да се најавувате на профилот секој ден и да добивате бонуси. Системот за лојалност е ограничен: ако сте добиле подарок, тогаш треба да го искористите во рок од 1 ден, инаку едноставно ќе изгори. Да ги погледнеме подетално условите за секој бонус посебно:

 1. понеделник. Секој понеделник, гејмер добива 20 бесплатни вртења со x15 обложување како подарок. За да го активирате, треба да внесете промотивен код.
 2. Вторник. Во вторник, корисникот добива сума пари со помош на промотивен код (утврден според земјата во која работи казиното).
 3. среда. На играчот му се припишуваат 35% од депозитот, облог x17. За да го активирате, треба да внесете промотивен код. Овој бонус има некои карактеристики: тој е повеќекратен, може да се користи најмалку 5 пати.
 4. четврток. На гејмерите им се припишуваат 30 бесплатни вртења со x15 облог. За да го користите, треба да внесете код за активирање.
 5. петок. Играчот добива 50% од депозитот и 20 бесплатни вртења. За да го активирате кодот, внесете го промотивниот код.
 6. сабота. На депозитот се наплаќа 125%. Активирано со промотивен код.
 7. недела. Гејмерите добиваат 10% поврат на готовина со x1 обложување. Нема шифра за активирање, бидејќи треба да испратите барање во профилот.

Некои бонуси имаат свои карактеристики. Значи, во сабота и петок се одредува висината на максималниот присутен во сума на пари. Износот, како што веќе споменавме, варира во зависност од земјата. Системот е лојално одличен за страствените играчи и љубителите на дневните добивки, бидејќи ако не прескокнете денови, можете да акумулирате добри бонуси за една недела.

Бонус со висок ролери

Ова е еднократен бонус што можат да го добијат сите корисници. Играчите можат да добијат 111% на депозит за високи ролери. Можете да го активирате системот за лојалност со помош на промотивен код, кој може да се внесе во профилот или на официјалната веб-страница на платформата. По активирањето, корисникот има 30 дена да го користи, по што едноставно ќе изгори. Бонусот може да се искористи само еднаш.

Бонус за казино во живо

Ако гејмер си игра со дилери во живо, тогаш може да се искористи дополнителен бонус. Системот за лојалност важи само за блек џек маси. Играчите можат да добијат парични награди за слетување одредени комбинации. Дополнително, од два часот наутро до шест часот наутро можете да освоите мафијашка картичка, за која можете да добиете и парична награда.

Регистрација и верификација

Процесот на регистрација во Parimatch не се разликува од другите казина. Но, создавањето профил е неопходно за повлекување и депонирање средства, бидејќи без да ја потврдите вашата сметка и да ги наведете вашите податоци, многу парични трансакции ќе бидат ограничени.

регистрација на parimatch

По регистрацијата, корисникот може целосно да ги користи сите карактеристики на порталот. За да креирате профил ви треба:

 • најдете го полето „Регистрација“ или „Регистрирај се“ на официјалната веб-страница;
 • внесете го вашето полно име, адреса на е-пошта, град и земја на живеење во полето;
 • одговори на тајно прашање;
 • потврди договор со условите на казиното;
 • кликнете на “Регистрирај се”.

После тоа, корисникот треба да оди на неговата е-пошта, каде што ќе биде испратено писмо за потврдување на профилот. Е-поштата ќе содржи линк за следење. После тоа, профилот во системот ќе се креира. Од овој момент, можете да започнете да играте, но сè уште не е можно да префрлите или депонирате средства, бидејќи треба да поминете низ посебна процедура за верификација. За да го направите ова, гејмерот треба да постави фотографија или скенирање на пасошот (страница со податоци за лице), да ги пополни информациите за банкарската картичка (број, датум на истекување, полно име на сопственикот и безбедносен број). После тоа, администрацијата на казиното ќе ја провери автентичноста на документите и ќе ја потврди или одбие верификацијата. Само во случај на потврда на верификација од натпреварот Пари, можете да направите парични трансакции.

Мобилна верзија и апликација за казино Parimatch

Една компјутерска веб-верзија не е доволна, па програмерите на Pari match направија паралелно мобилна верзија и апликација за телефонот. Мобилната верзија на страницата работи прилично едноставно: корисникот само треба да го внесе името на казиното во пребарувачот, а страницата автоматски ќе се префрли во режим на телефон. Лозинката и податоците за најава автоматски ги памети системот, така што не мора да внесувате сè повторно секој пат.

parimatch iOS андроид

Програмерите се осврнаа и на развојот на мобилна апликација. Може да се инсталира на оперативните системи iOS и Android. Апликацијата можете да ја преземете преку специјални портали или на самата веб-страница на казиното. Мобилните верзии функционираат совршено и на телефонот и на таблетот со која било дијагонала. Дополнително, користењето на овој формат на автомати за игри Pari ви овозможува да ги добиете следните придобивки:

 • при преземање на апликацијата, можете да добиете дополнителни парични бонуси;
 • процесот на регистрација е колку што е можно поедноставен;
 • повлекувајте и депонирајте средства многу пати побрзо;
 • казиното е секогаш при рака.

Инвеститорот внимателно го осмисли моментот со преземање на мобилната апликација. На официјалната веб-страница, можете да најдете директни врски до Google Play и App Store, како и QR-кодови за брзо скенирање и следење на врската. Покрај тоа, можете да ја преземете апликацијата дури и преку Галеријата на апликации, Галакси Продавница, GetApps Xiaomi (програмерот обезбедува линкови до сите производи одделно).

Слот машини за казино

Parimatch има над 2.000 слот машини од различни видови. Покрај тоа, има друштвени игри, онлајн картички и многу повеќе. Многу автомати работат во демо-режим, но има тркало на среќата, покер и други коцкарски игри кои работат само во целосната верзија на порталот. Parimatch ја претставува можноста за обложување на спорт и еСпорт офлајн и во живо.

parimatch слотови

Слот машините се развиени од најдобрите провајдери. На пример: Pragmatic Play, Fugaso, Endorphina, Booming Games, Microgaming, Igrosoft, NetEnt итн. Особено внимание се посветува на безбедноста на интерфејсот и порталот, доверливоста на податоците и леснотијата на работа на автоматите. Да го разгледаме подетално асортиманот на автомати во каталогот на Parimatch.

Софтвер

Казиното нуди одлични можности за игри. Така, програмерите им обезбедија на гејмерите соба за игри со куп слотови, лотарии со ажурирани информации за тековните извлекувања, турнири со индикатори за конкуренција и многу повеќе. Се одржува рејтинг на најдобрите играчи, кој секој може да го гледа дури и без регистрација. Игрите се претставени во доволен волумен, што ви овозможува да најдете нешто погодно и за почетник и за искусен гејмер. Софтверот е развиен од познати провајдери. Значи, на официјалната веб-страница, корисникот може да избере еден од секциите:

 • сите игри – цела палета на слот машини;
 • слотови – сите користени слот машини;
 • рулети;
 • игри со карти;
 • омилени – гејмерот може да ги додаде сите игри што ги сака во овој дел за погодност.

За погодност, развиен е едноставен систем за пребарување на игри. Едноставно внесете го името на автоматот во полето за пребарување и кликнете на копчето „пребарување“. Речиси сите слот машини се достапни за демо, што им овозможува на корисниците да ги прегледаат карактеристиките на слотовите. После тоа, можете да играте за пари, бидејќи апсолутно сите машини ја поддржуваат оваа функција.

казино во живо

Игрите со компјутер се, се разбира, добри, но многу е тешко да се замени вистинска личност. Пари натпреварот поддржува казино во живо, односно игра со дилери во живо во реално време. Програмерите претставија повеќе од 70 слотови со вистински играчи, меѓу кои е и брендот Pokermatch. Слотовите вклучуваат покер, рулет, блек џек и многу повеќе. Целосната листа е претставена на официјалната веб-страница на компанијата во делот „казино во живо“. Режимот на казино во живо работи само за целосно регистрирани корисници по процедурата за верификација, така што демо-режимот не е поддржан. Во основа, машините од оваа сорта се развиени од Authentic, Evolution Gaming и Ezugi. Давателите се доста сигурни и дадоа се од себе, тоа може да се види од интерфејсот и другите индикатори.

Предности и недостатоци на казиното

Казиното работи од 2015 година и успешно добива на интензитет: повеќе од 100 нови корисници се регистрираат на порталот секој ден. Во исто време, бројот на игри за 2021 е 2018. Дали се е толку без облачно и убаво или не вреди да се контактираме со Parimatch? Нормално, казиното има свои предности и недостатоци, кои одредуваат дали воопшто вреди да се контактира со него. Ајде да го сфатиме.

Предности Недостатоци
– минимален износ на депозит; – трансферите на пари се вршат без провизија и камата; – времето на повлекување и депонирање на средства не е подолго од 12 часа; – продолжена политика за лојалност и кул бонуси дневно; – можност за добивање готовина од депозити; – освен на автомати, можете да се обложувате на спорт и еСпорт; – има мобилна апликација и можност за демонстрација на можностите на слотови. – услугата за поддршка работи со празнини: не сите корисници можат да добијат помош веднаш и целосно; – вистинските добивки на гејмерите се многу надуени, што е потврдено од прегледите на корисниците.

Генерално, казиното е прилично добро. А за сметка на квалитетот и квантитетот на добивките, прашањето е спорно. Се зависи од личната среќа и други фактори. Главната работа е внимателно да ја проучите Политиката при изборот на страница и да бидете сигурни дека ова е официјална страница, а не веб-ресурс на измамници. За да го направите ова, само треба да побарате или најдете лиценца на компанијата на страницата, доколку ја има.

Банкарство, методи на влез и аутпут

По регистрирањето и потврдувањето на профилот, гејмерите добиваат можност да депонираат и повлекуваат средства. Платформата поддржува трансфери користејќи ги следните платежни системи: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Плаќањата се вршат доста брзо, така што максималното време за кредитирање е 12 часа, во просек, операцијата се изведува во рок од 30 минути. За да извршите трансфер, треба да го внесете јазичето со плаќања и трансфери на официјалната веб-страница или во апликацијата. Во посебни полиња, треба да внесете податоци за банкарска картичка ако не е поврзана со профилот. После тоа, треба да ја потврдите операцијата на сметката. Максималните и минималните износи за повлекување и депозит се одредуваат според валутата на земјата во која се извршуваат операциите.

Услуга за поддршка

За да им помогне на гејмерите, Parimatch создаде услуга за поддршка. Играчите можат да контактираат со административните оператори користејќи го деноноќниот разговор. Во него, операторите брзо одговараат на сите прашања и им помагаат на корисниците да ја разберат работата на системот. Покрај тоа, гејмерите можат да контактираат со администрацијата преку е-пошта или телефон. Информациите за компанијата се објавени на официјалната веб-страница на компанијата и може да варираат во зависност од земјата на работа. Пред да контактирате со администрацијата на Parimatch, се препорачува да го проучите делот ЧПП (прашања и одговори).

поддршка на parimatch

Кои јазици

Казино јазиците не се многу добро. Значи, платформата поддржува само руски и англиски јазици. Можете да изберете превод на веб-локацијата или кога ја преземате апликацијата. Не се препорачува користење на услугите на онлајн преведувач, бидејќи некои фрази може да се преведат погрешно, што може да доведе до сериозни проблеми со разбирањето на политиката на компанијата.

Кои валути

Валутата што се користи при извршување на трансакции на сметката се поставува при преземање на апликацијата или кога се врши трансфер. Платформата поддржува неколку валути за пренос: RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евра), PLN (полска злота), TRY (турска лира). При изборот на друга валута, не заборавајте за девизниот курс и конверзија во други вредности.

Лиценца

Parimatch има официјална лиценца за Курасао со број 1668/JAZ. Казиното нема сопствена платформа, па слот машините работат врз основа на платформата Softgamings. Сите активности на компанијата се извршуваат официјално, бидејќи ги има сите сертификати и други документи. Соработката со провајдерите е потврдена и со релевантни документи.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали казиното Parimatch е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Neil

  Мислам дека казиното Parimatch е една од најпосетуваните локации за коцкање што ги познавам. Како прво, бев многу импресиониран од пријатниот процент на враќање. Се разбира, порано губев, но треба да разберете дека не можете без тоа. Бидејќи всушност, понесен од таква забава, секој играч мора да ги разбере сите постоечки ризици. Покрај тоа, би сакал да го забележам прилично обемниот опсег на игри во Parimatch и можноста за нивно сортирање по развивач. Се разбира, би сакал да преземам мобилна апликација, но сè уште не разбирам каде е подобро да го направам тоа, во официјални продавници за уреди или на некој друг ресурс?

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! Ви благодариме за вашиот проширен преглед. Можете да преземете специјална апликација за казино PariMatch за мобилни уреди базирани на оперативни системи Android и iOS на нашиот тематски ресурс, каде што е претставена најактуелната верзија на софтверот. Исто така, вреди да се напомене дека апликацијата е тестирана за вируси и е оптимизирана да работи на сите модерни гаџети денес.

 2. Zach

  Онлајн казиното Parimatch навистина исплаќа чесно заработени средства, но поради некоја причина треба да чекате неколку дена! Повлекувањето е извршено на банкарска картичка Visa. Некако не можам да освојам многу во автомати, не секогаш имам среќа во рулет, но многу ми се допаднаа игрите со вистински дилери. Така, слободното време можам добро да го поминувам со разни забави за коцкање и да го комбинирам бизнисот со задоволството.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Доколку сакате вашите средства да се повлечат од платформата на Parimatch малку побрзо, ви препорачуваме да ги користите електронските паричници понудени на страницата. Токму овој метод гарантира примање пари од неколку часа до 1 работен ден.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да ја потврдите вашата сметка, мора да дадете фотографија или скенирање на вашиот пасош. Потребна е страница со податоци за сопственикот на документот, регистрацијата не е потребна. Дополнително, можеби ќе треба да ги внесете информациите за вашата кредитна картичка.
Барања за бонус и обложување
За да добивате бонуси и да ставате облози, треба да се регистрирате и да го потврдите вашиот профил. Сите нијанси и суптилностите може да се најдат во Политиката на компанијата.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Да, на играчите им се дава можност да користат демо верзии на автомати. Но, обложувањето, примањето бонуси и депонирањето и повлекувањето средства се ограничени додека не заврши регистрацијата.
Дали казиното Parimatch е погодно за мобилни уреди?
Да, развиена е мобилна верзија за мобилни телефони, па дури и мобилна апликација за оперативни системи iOS и Android.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Излезното време е од 0 до 12 часа. Средствата во просек се префрлаат за околу 30 минути.