Боб преглед на казино 2023 година

Боб Казино е доверлива локација за коцкање која работи под лиценца на Малта (MGA) и управувана од N1 Interactive Limited. Едноставно кажано, страницата, создадена во 2017 година, доби уникатен дизајн на свој начин, прилично обемен каталог на игри и соработува исклучиво со врвни провајдери. Покрај тоа, вреди да се истакне модерната технологија за шифрирање, која сигурно ги заштитува сите кориснички податоци и спречува нивна кражба од трети лица. А, благодарение на користењето на најновата верзија на HTML5, сите коцкари ќе имаат можност да играат на своите мобилни уреди.

Бонус:100% на депозит + 130 FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100% + 130 FS
бонус за добредојде
Добијте бонус

боб казино

Боб казино бонус

Ако сте го посетиле казиното Боб за прв пат, можете да сметате на прилично дарежлива награда за добредојде. Подароците се дистрибуираат помеѓу 3 депозити и ви овозможуваат да добиете многу интересни бонус понуди. Покрај бонусот за депозит, на играчите им се доделуваат бесплатни вртења, кои потоа можат да ги користат во нивните омилени слотови за игри. Така, за својот прв депозит, корисниците ќе можат да добијат бонус од 100% до 100 долари вклучително, како и 100 бесплатни вртења на играта Boomanji. Бесплатните вртења ќе се кредитираат во рок од 4 дена, соодветно, 25 бесплатни вртења дневно. Задолжително користете го промотивниот код за да го добиете вашиот прв бонус, кој може да се најде на различни тематски ресурси.
боб казино бонус
Вториот бонус за депозит ви овозможува да добиете уште повеќе подароци од Bob Casino, тој е претставен во форма на бонус од 50% и може да достигне до $100. Како последен подарок за почетници, следува бонус за третото надополнување. Но, таквата понуда е погодна само за оние кои го искористија првото и второто надополнување. Па, самиот бонус е претставен во форма на бонус од 50% до $200 + 30 бесплатни вртења што може да се потрошат на слотот Tipsy Tourist.

Подароци за добредојде за почетници

Број за полнење Што можете да добиете
Прво 100% до $100 + 100 бесплатни вртења
Второ 50% до $100 + 50 бесплатни вртења
Трето 50% до $200 + 30 бесплатни вртења

добра програма

Боб онлајн казиното се обидува да ги охрабри не само своите нови клиенти, туку и редовните играчи. На пример, платформата ги има следните редовни промоции и бонус понуди:

 1. Reload – секој петок се игра посебен вид на промоција на страницата за коцкање. Благодарение на ова, коцкарите имаат можност да искористат бонус до 49% на износот на депозитот + 20 бесплатни вртења. Но, во исто време, бонусот има строга максимална граница, која е 230 долари. Може да се најде во табулаторот „Календар“.
 2. Календар – ги содржи сите промотивни понуди што се одржуваат на страницата за коцкање. Специјално за секој играч, посебни денови ќе бидат означени во својот календар. Покрај бонусите, во него можете да го најдете и распоредот на идните и тековните турнири.
 3. Турнири – играчите добиваат можност да учествуваат во прилично уникатна битка за 5.300 долари + 12.000 бесплатни вртења неделно. Сè што е потребно во овој случај е да освоите што е можно повеќе поени, да заземете прво место во таблата на водачи и да уживате во заслужената награда.
 4. ВИП програма – со цел да ги поттикнат своите клиенти уште повеќе, казиното Боб има прилично обемна програма за лојалност. Се состои од 22 нивоа, од кои секое ви овозможува да добиете сопствен подарок без депозит. Колку е повисоко нивото на играчот, толку поексклузивна промоција го чека. За да се преселите на ново ниво, само треба да акумулирате поени и да играте за вистински пари.

Дополнително, на ресурсот за коцкање има посебни промотивни кодови, според кои коцкарите можат да добијат разни дополнителни подароци. Обично, администрацијата на казиното испраќа специјални комбинации на симболи до своите играчи по пошта или тие може да се најдат на посебни тематски ресурси.

Како да се регистрирате во казиното Боб

Регистрацијата на официјалната веб-страница на онлајн казиното се врши според исклучително едноставна процедура. За да го направите ова, само треба да се најавите преку разни социјални мрежи или да пополните краток формулар за регистрација:

 • тековна е-пошта;
 • силна комбинација на лозинка и нејзина потврда;
 • име и презиме;
 • Дата на раѓање.

регистрација на боб казино

Потврда на сметката

После тоа, играчот ќе мора да ја потврди својата пошта, за ова само треба да ја следите врската од писмото. Тогаш корисникот треба да се најави на ресурсот. Но, за да направите депозит и да повлечете пари од салдото, ќе треба да ја потврдите вашата сметка. За да ја идентификувате страницата, испратете ѝ ги на администрацијата на Bob Casino следниве видови документи:

 • Фотографија / скенирање на првата страница и регистрација на пасошот. Може да побараат и слика од екранот на личната сметка на електронскиот паричник, во случај клиентот да уплати од него.
 • За оние кои сакаат да ја надополнат својата сметка со пластична картичка, таа мора да се потврди без неуспех.
 • Испратете фотографија од предната страна на пластиката (средните 8 броеви се насликани или покриени).
 • Како и фотографија од задната страна на пластиката (кодот CVC исто така треба да биде обоен или покриен).

Подобро е да се користи истиот систем на плаќање за повлекување и надополнување, така што во иднина нема да има проблеми. Според добро познатите статистики, повлекувањата на е-паричници се многу побрзо отколку во случајот со банкарските картички.

Мобилна верзија и казино апликација „Боб“

Можете да отидете на официјалниот ресурс за казино од речиси секој модерен уред, за ова дури и не треба да преземате посебен софтвер. Сè што треба да направите во овој случај е да влезете во платформата преку мобилен прелистувач или верзија на огледало, а потоа да се најавите на системот. Така, добивате постојан пристап до платформата од вашиот мобилен телефон и можете да ги користите сите нејзини функции кога сакате.

Боб мобилен

За жал, денес е невозможно да се преземе посебна апликација за казино Боб, но и покрај тоа, мобилната верзија е добро без неа. И, ако видите каква било апликација за платформа на мрежата, тогаш најверојатно ова се измамници, бидејќи не е обезбеден официјален софтвер. Во никој случај не одете на трикови на бескрупулозните сопственици на сајтови, не внесувајте ги вашите лични податоци, бидејќи едноставно можете да ги изгубите сите пари на вашата лична сметка.

Слот машини за казино

Веб-страницата на казиното содржи повеќе од 800 видови на различни слот машини исклучиво од врвни и доверливи програмери. Благодарение на ова, дури и најпребирливиот играч ќе може да најде достојна забава за себе овде. За да се направи навигацијата низ ресурсот што е можно поудобно, сите игри се поделени во следниве категории:

 • Ново – делот ги содржи најновите игри од различни програмери.
 • Слотови – можете да најдете голем број тематски слот машини за секој вкус.
 • Табла – табот има поставено во себе такви популарни игри како што се: рулет, блек џек, бакара.
 • Казино во живо – можност за играње со вистински крупиери.

боб слотови

За да ја пронајдете саканата позиција, не само што можете да пребарувате по секции, туку и по наслов или програмер. Околу 90% од целата содржина во казиното Боб се, се разбира, автомати. Тие се сместени во две категории, имено слотови и нови. Покрај тоа, има повеќе од 1800 различни позиции во главниот дел со слотови. Делот „игри на маса“ не е толку широко претставен, но сепак можете да најдете нешто интересно за себе. Но, ваквиот недостаток целосно го компензира делот со игри во живо, во кој играчите ќе најдат голем број интересни понуди. Така, на пример, достапни: рулет, бакара, блек џек, кено, Тексас холдем, сик-бо и многу други видови покер. Вкупно, повеќе од 100 оригинални игри во живо, што е многу повеќе отколку во други слични претпријатија.

Софтвер

Bob Casino соработува со голем број популарни провајдери, што помогна не само да се прошири каталогот за игри, туку и да се пополни со исклучително квалитетен софтвер. Така, на официјалниот ресурс, корисниците ќе најдат повеќе од 17 програмери, меѓу кои особено може да се издвојат: EGT, Amatic, Thunderkick, NextGen Gaming, Microgaming и многу други. Покрај класичните опции за слотови, страницата нуди посебна забава за биткоини или игри со вистински крупиери.

казино во живо

Неодамна, игрите во живо станаа многу популарни на сите онлајн казино сајтови. Затоа коцкарскиот објект Боб се обиде да остане во чекор со таквите ресурси и на своите клиенти им нуди само огромен избор на игри со вистински крупиери. Што може да се најде директно во табот со исто име, каде што се претставени компании како Evolution Gaming, NetEnt и Ezugi. Така, делот во живо собра повеќе од 100 позиции и со право може да се смета за еден од најдобрите. Во него, корисниците ќе најдат табели со мали и повисоки влогови, на разни популарни јазици, како и неколку варијации на веќе позната забава и многу повеќе. Благодарение на ова, апсолутно сите корисници добиваат единствена можност да си играат со вистински крупиери и, се разбира, посебно искуство.

Предности и недостатоци на казиното

За новите клиенти, особено е важно да сфатат дали казиното е соодветно за нив или е подобро да побараат нешто повеќе вредно. Затоа вреди да се разгледаат поблиску позитивните и негативните страни на казиното Боб за да се елиминираат сите ризици во иднина. Предности:

 • шарен графички дизајн;
 • огромен избор на забава;
 • профитабилни промотивни понуди;
 • употреба на популарни платежни системи;
 • уникатни и интересни турнири.

И покрај толку големиот број на предности, коцкарскиот клуб има свој недостаток, а тоа е што решавањето на споровите може да дојде во корист на администрацијата. Услугата за поддршка не секогаш ја зазема страната на корисниците. Затоа, ова може да се смета за голем минус, бидејќи секоја сигурна платформа треба да ги слуша мислењата на своите корисници. Исто така, недостатоците вклучуваат ограничен број на различни игри на табла. Но, сепак, ако ставите севкупен рејтинг, тогаш коцкарницата добива солидна 9.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Можете да ја надополните вашата сметка за казино Боб користејќи неколку популарни платежни системи. Благодарение на ова, администрацијата се обидува да ја направи својата услуга што е можно попогодна и едноставно да им обезбеди на своите корисници голем број платежни инструменти. На пример, достапни се следниве опции:

 • банкарски картички Visa и MasterCard;
 • електронски системи Neteller, Skrill, QIWI, WebMoney, YuMoney;
 • банкарски трансфери.

Во исто време, постојат одредени ограничувања за минималното и максималното надополнување, кои може да се најдат во соодветниот дел. Но, вреди да се разбере дека за време на депозитот ќе се наплаќа одредена провизија. Плаќањата на ресурсот се вршат за кратко време, со исклучок на банкарски картички на кои плаќањата можат да одат до 3 дена. Презентираните ограничувања за повлекување не се многу импресивни. Бидејќи играчите можат да повлечат само одредена сума дневно. За да повлече пари, коцкарот ќе мора да ја потврди својата сметка. Самата постапка се изведува чекор по чекор и е опишана во претходниот дел.

Услуга за поддршка

За брза и квалитетна помош со какви било прашања или ситуации, играчите можат да контактираат со поддршката на Bob Casino. За да го направите ова, треба да напишете соодветно писмо до специјалисти во онлајн разговор или на наведената е-пошта. Па, достапноста на деноноќна поддршка, повеќејазични специјалисти и брза работа за поддршка ви овозможува брзо да ги решите сите проблеми. Дополнително, како посебен дел, претставен е ЧПП, каде што можете да најдете одговори на популарни прашања. Без разлика кој метод го користи играчот, гарантирано ќе добие детален совет и решение за одреден проблем. И, ако барате најбрз начин да контактирате со техничка поддршка, тогаш користете го онлајн разговорот.

Кои јазици

Казино Боб им обезбедува на своите клиенти неколку популарни јазични формати, така што апсолутно секој може да ја избере вистинската опција за себе. Така, на пример, можете да ја преведете платформата на: англиски, швајцарски, германски, фински, португалски, полски, шпански, француски, јапонски, кинески или руски.

Кои валути

Со цел да се направи играта уште поудобна, Bob Casino содржи неколку од најбараните валути во светот. Меѓу кои: евро, американски и канадски долар, руска рубља, новозеландски долар, норвешка круна, полска злота.

Лиценца

Самата платформа работи под важечка лиценца Курасао, можете сами да видите. За да го направите ова, само треба да ја посетите официјалната веб-страница на страницата за коцкање. Сите презентирани игри имаат соодветна лиценца, но нема сертификати од ревизорски организации. Но, наместо тоа, се појавува иконата за потврда од iTechLabs, но играчите нема да можат да ја видат статистиката за верификација.

Главните параметри на установата за коцкање Боб

Официјален ресурс https://www.bobcasino.com/
Лиценца Малта
Година на основање 2017 година
Сопственик N1 Interactive Limited
Депозит/повлекување Visa, MasterCard, Neteller, Skrill, QIWI, WebMoney, YuMoney, како и банкарски трансфери.
Минимален депозит од 5 долари
мобилна верзија поддршка за модерни уреди на оперативни системи Android и iOS, целосна функционалност.
поддршка Работење 24/7, консултации преку е-пошта и онлајн разговор.
Видови игри популарни, нови, слотови за игри, казино во живо, други.

 

Валути евро, американски и канадски долар, руска рубља, новозеландски долар, норвешка круна, полска злота.
Јазици Англиски, швајцарски, германски, фински, португалски, полски, шпански, француски, јапонски, кинески и руски јазик.
подарок за добредојде по регистрацијата, играчите добиваат дарежлива награда во форма на бонус за депозит + бесплатни вртења.
Предности шарен интерфејс, широк спектар на забава, редовни турнири итн.
Регистрација пополнување мал формулар за регистрација и потврда на е-пошта.
Верификација потврда на идентитетот, обезбедување на конкретна листа на документи.
Провајдери на софтвер Amatic, NetEnt, EGT, Belatra, BetSoft Gaming, Evolution, Endorphina, GameArt, Habanero, Ezugi, iSoftBet, ELK, SoftSwiss, Thunderkick, Ainsworth, Amaya, NextGen Gaming, Microgaming.

Најчесто поставувани прашања

Како да креирам сметка и зошто ми треба потврда?
Какви бонус понуди има ова казино?
Може ли да играм бесплатно во делот за игри во живо?
Дали Боб Казино е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Како да креирам сметка и зошто ми треба потврда?
За да креирате сметка, почетник мора да пополни краток формулар за регистрација со лични податоци. Потоа потврдете ја вашата пошта и најавете се на платформата за казино Боб. Идентификацијата на корисникот се врши за да се потврди идентитетот и се состои во обезбедување на одредени документи.
Какви бонус понуди има ова казино?
Установата за коцкање им обезбедува на своите клиенти многу обемна програма за лојалност. Така, на пример, има троен подарок за добредојде за првите 3 депозити, програма за лојалност на повеќе нивоа, специјални турнири, роденденски подароци и многу повеќе.
Може ли да играм бесплатно во делот за игри во живо?
За жал, оваа опција не е обезбедена. За да играте игри во живо, треба да се регистрирате и да се обложувате само со вистински пари.
Дали Боб Казино е пријателски за мобилни телефони?
Да, казиното има оптимизирана мобилна верзија. Главните разлики меѓу кои се поддршка за сите екрани, побрзо вчитување и целосна функционалност.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Вообичаено, средствата се повлекуваат на е-паричници во рок од 1-2 дена, а плаќањата на банкарски картички може да се извршат до 4 дена.