Преглед на казиното Ladbrokes 2023

Од своето основање во 1886 година, Ладброукс работеше напорно за да се етаблира како една од најсилните и најсигурните обложувалници во ОК. Со постојано зголемување на побарувачката за онлајн казино сајтови, Ladbrokes направи се за да го изгради својот врвен онлајн казино и дилерски производ во живо. Со наметнати партнерства со ѕвездени продавачи, како и плејада врвни игри и уникатни карактеристики, Ladbrokes го искористи своето богато искуство за да обезбеди дека ги нуди најелитните коцкарски производи што повеќето луѓе мислат дека ги имаат и продолжуваат да ги произведуваат.

Promo Code: WRLDCSN777
50 фунти
Бонус за добредојде
Добијте бонус
ladbrokes сајт

Како да го побарате вашиот подарок за добредојде на Ladbrokes

Овој бонус за казино Ladbrokes е многу убава понуда за добредојде што ви дава бонус од 50 фунти во замена за вашиот прв облог од 10 фунти на делот од казиното на страницата.

Во казиното Ladbrokes, добивате многу добар бонус за добредојде без да морате да вложувате депозит и да обложувате голема сума пред да ја пробате страницата, што значи помала почетна обврска за вас.

Како да ја искористите понудата за бонус за казино Ladbrokes:

 • За да ја активирате понудата за бонус на Ladbrokes за нови клиенти, следете ги овие чекори:
 • Ве молиме внимателно прочитајте ги одредбите и условите за бонус понудата на Ladbrokes Casino.
 • Регистрирајте се за сметка на Ladbrokes ако веќе ја немате
 • Ако сте нов клиент, направете го вашиот прв депозит
 • Обложувајте најмалку £ 10 на квалификациите за казино/слотови/игри или игри во казино во живо.
 • Прифатете го вашиот бонус преку вашето сандаче, скокачки прозорец или промотивен центар во рок од 24 часа.
 • Бонусот се кредитира во вашиот паричник за салдо на бонус на казино и важи 48 часа.
 • Барањата за обложување за која било добивка во бонус мора да се исполнат во рок од 30 дена.
 • Добивките од бонус може да се повлечат само откако ќе се исполнат условите за обложување.

ladbrokes бонус

ВАЖНО: Депозитите преку Envoy, PayPal, Skrill, Neteller, Paysafe, Moneybookers, припејд картички и некои дебитни картички НЕ се подобни.

Бонус програма

Ladbrokes Poker исто така нуди одлична ВИП-програма базирана на поени што ги заработувате додека играте на страницата. Изненадувачки, покерот Ladbrokes.com веројатно има некои од најдобрите ВИП поволности од која било локација за покер и нуди пари назад на сите свои играчи откако ќе се постигне одреден број поени секој месец. Покрај враќањето на готовина, играчите исто така ги исполнуваат условите за сопствени ВИП менаџери, бесплатни возења, стоки и други ексклузивни промоции.

Како функционираат тие?

Понудите за бонус за депозит ќе бидат достапни само за постоечките подобни сопственици на сметки на Ladbrokes во согласност со австралиските закони за коцкање.

Доколку ги исполнувате условите, може да се активира понуда за бонус за депозит за вашата сметка на Ladbrokes.

За да ја искористите понудата за бонус за депозит, мора да направите и префрлите готовински депозит на вашата сметка од најмалку £10. Бонус облогот или бонус пари (како што е применливо) ќе се кредитираат на вашата сметка еднаква на вредноста прикажана во понудата за бонус за депозит од £ 50.

Чекор-по-чекор процес на регистрација во казиното Ladbrokes

За да се регистрирате во казиното:

 • Кликнете на кое било од копчињата „Приклучи се сега“ расфрлани низ веб-страницата на Ladbrokes за да започнете онлајн регистрација.
 • Пополнете го делот „За мене“ и кликнете „Продолжи“.
 • Завршете го чекорот „Информации за контакт“ пред да изберете „Продолжи“.
 • Пополнете ги информациите во врска со вашата нова сметка на Ladbrokes. Во овој момент, можете да внесете кој било промотивен код за регистрација што го имате (освен ако не е додаден автоматски). Исто така, мора да потврдите дека ги прифаќате одредбите и условите на веб-локацијата пред да можете да изберете „Отвори сметка“.
 • Ladbrokes потоа ќе ве праша како би сакале да добивате маркетинг комуникации (ако ги има). Корисниците можат да избираат од СМС, е-пошта, телефон и/или пошта.

ladbrokesreg

Веднаш штом ќе се обидете да отворите сметка, Ladbrokes ќе почне да ги проверува вашите податоци во заднина.

Како да поминете верификација на веб-страницата на казиното

За да станете член на страницата за казино во ОК, мора легално да го потврдите вашиот идентитет. Ова го бара Комисијата за коцкање (UKGC). Сите играчи мора да го направат тоа пред да направат депозит и пред да можат да играат игри.

Овој процес е неопходен за борба против перењето пари и за да се осигура дека самоисклучените играчи не можат едноставно да отворат нови сметки за игри и да продолжат да играат.

Потврдувањето на вашата сметка на Ladbrokes е лесно. Како и повеќето оператори, компанијата го прави целиот процес едноставен и безболен. Откако ќе се регистрирате, ќе биде побарано да го потврдите вашиот идентитет, но тоа можете да го направите и во делот My Ladbrokes сметка.

Ќе ви треба пасош или возачка дозвола за да го потврдите вашиот идентитет. Ако имате лична карта издадена од владата (на пример, од земја на ЕУ), тогаш таа обично се прифаќа. Ако сакате да се регистрирате на адреса која е различна од онаа на вашата лична карта, ќе ви требаат сметки за комунални услуги или изводи од банка за да ја потврдите вашата адреса. Еве список на документи кои казиното ги прифаќа при потврдување на сметката на Ladbrokes:

 • Валиден пасош
 • Возачка дозвола
 • Валидна национална лична карта

Како да се префрлите на мобилниот Ladbrokes

Ќе видите брзи врски што се отвораат кога ќе се најавите. Брзите врски водат до често посетувани делови од мобилната страница. На овој начин можете да пристапите до вообичаените функции како што е In-Play. За среќа, играчите можат да ги искористат предностите на Cash Out ако шансите се свртат против нив додека се обложуваат во играта. На овој начин тие можат да избегнат големи загуби, па дури и да обезбедат дел од добивките со продавање на нивниот купон назад на обложувалниците во вистинско време.

ladbrokeapk

За оние од вас кои ја сакаат возбудата од обложување на настани во живо, Ladbrokes се погрижува да го следите резултатот со поддршка на функцијата за пренос во живо во апликацијата. Веб-страницата опфаќа многу спортови и игри, вклучувајќи фудбал, коњски трки, мотоспорт, кошарка и многу повеќе. Можете да пристапите до други спортови со кликнување на обложување од А до Ш што ќе отвори други игри вклучувајќи ракомет, мал фудбал и ГАА. Можете да се обложувате и на политика, како што се претстојните претседателски избори во САД.

Како да ја преземете апликацијата за мобилно казино

Ако сте гејмер на мобилни телефони, не сте изоставени. Процесот за регистрирање сметка во мобилните апликации Ladbrokes е опишан подолу:

 • Изберете ја вистинската апликација. Можете да изберете помеѓу апликации за Android и iOS
 • Преземете ја апликацијата
 • Инсталирајте ја апликацијата на вашиот мобилен телефон
 • Стартувајте и кликнете на копчето „Приклучи се сега“.
 • Внимателно пополнете ги сите празнини. Потребните информации се исти како што ги опишавме во претходниот дел.
 • Завршете го процесот со кликнување на „Отвори сметка“.

После тоа, можете да направите депозит и официјално да започнете да играте во Ladbrokes. Никогаш нема да наидете на онлајн обложувалница која им дозволува на играчите да се контролираат себеси. Секогаш постои код за следење. За Ladbrokes, треба да бидете сигурни: Ова е само врвот на ледениот брег. За целосно да се запознаете со овие услови, прочитајте ги на веб-страницата на букмејкерот. Каков вид на бонус за добредојде е достапен од Ladbrokes по пријавувањето? Откако ќе го завршите процесот на регистрација и ќе го направите почетниот депозит, имате шанса да добиете бонус за добредојде.

Слот машини за казино

Со повеќе од 1800 најдобри онлајн слотови за избор, не е секогаш лесно да се забележи што е ново, но не сакаме да ги пропуштите. Скролувајте низ нашата страница со слотови и можете да ги најдете новите игри што ги додадовме во нашата колекција – зошто да не погледнете и да ја пробате?

ladbroke слотови

Ексклузивни слотови во Ladbrokes

Знаеме дека нашите клиенти на Ladbrokes се посебни, а специјалните клиенти заслужуваат посебни привилегии, поради што имаме неверојатни ексклузивни игри само за вас. Не грижете се, сепак ќе ги најдете сите популарни слотови и големи имиња, но имаме и голем број ексклузивни слотови што нема да ги видите никаде на друго место! Врвните игри како што се Rainbow Rewards, Money Multiplier, Voyage of Adventure и Banks of Gold нудат возбудливи изгледи, но само за клиентите на Ladbrokes!

Слотови за џекпот за големи пари

Никој не може да негира дека играњето слотови е возбудливо, но уште подобро е кога можете да освоите вистински пари. Додека сите автомати нудат исплати, ако барате награда тогаш треба да одите на слотови за џекпот. Има многу големи џекпот на овие слотови, при што главните награди достигнуваат стотици илјади фунти или повеќе! Прогресивните џекпот не се поправени; колку повеќе луѓе играат, толку се поголеми потенцијалните исплати. Некои слотови за џекпот имаат награди за час и дневно, така што повеќекратните добитници на џекпот се загарантирани секој ден. Ако сакате шанса да го постигнете џекпотот, ќе треба да ги вртите ролните за да победите!

Најнови Megaways слотови

Влегувајќи на пазарот во 2015 година, Megaways го промени светот на автоматите. Со ажурирани класични Megaways игри, како и сосема нови Megaways игри, тоа е забавен начин за играње. Megaways е тип на автомат, но бројот на симболи на ролната не е фиксен. Некои од механиките вклучуваат и проширувачки макари, па ако сакате помалку предвидлива игра, ќе ви се допаднат Megaways слотови. Некои значајни имиња кои добиле третман со Мегавејс вклучуваат Бафало Блиц Мегавејс, Гонзо’с Квест Мегавејс и Фишин Френзи Мегавејс. Но, ако барате да пробате нешто ново, проверете ги сите игри на Megaways достапни во Ladbrokes, со уште повеќе!

Казино во живо

Донесете малку Вегас во вашиот дом со казиното во живо на Ladbrokes. Сите погодности на онлајн казиното со чувство на традиционално казино значи дека сега можете да уживате во најдоброто од сè.

ladbrokeslivecasino

Различни видови на казино игри во живо

Во Ladbrokes имаме фантастичен и широк избор на казино игри во живо! Можете да ги најдете вашите омилени традиционални игри на маса како рулет и блек џек, игри во живо, слотови во живо, па дури и нашите ексклузивни игри на Ladbrokes. Кога играте казино игри во живо во Ladbrokes, имате можност да комуницирате директно со нашите дилери во живо, што може да биде особено корисно ако ви треба помош со која било игра или правила.

Рулет

Тешко е да се одолее на возбудата на рулетот, особено кога сега можете да уживате во играта во реално време. Играта со рулет во живо е популарна меѓу нашите играчи поради нејзината интерактивност и ќе бидете среќни да знаете дека имаме широк спектар на игри за избор. Покрај оригиналниот класичен рулет, имаме и нови верзии со дополнителни опции за обложување. Ова значи дека заедно со стандардните внатрешни и надворешни облози, постојат дополнителни бонуси и множители кои можете да ги освоите. Ако идејата ви звучи забавно, обидете се да играте Quantum Roulette Live или Mega Fire Blaze Roulette за пресврт во вашата обична рулет игра.

Блек Џек

Блек Џек се игра во казина насекаде и е секогаш популарен меѓу играчите. Идејата е едноставна: победи го дилерот со 21 и ќе победиш. Во блек џек, треба да бидете паметни за да го победите дилерот. Стратегирајте и искористете го целото ваше искуство за да одлучите кога да погодите и кога да останете. Можете ли да го победите дилерот со приближување до 21? Тоа е игра на напнатост и неизвесност, со голема доза на забава! Како и рулетот, блек џекот постои долго време и има сосема нови игри што може да се играат со блек џек. Околината за казино во живо е возбудлива додека седнувате на виртуелната маса на вашата избрана игра.

Бакара

Има многу игри со карти достапни во казиното и бакара е еден од класиците. Сега можете да играте бакара во живо во нашето онлајн казино кое е компатибилно со мобилен, таблет или лаптоп. Зависен и интерактивен бакара во живо е одлична игра за почетници и за оние кои само сакаат да се забавуваат.

Предности и недостатоци на казиното

Предности:

 • Огромна репутација во индустријата;
 • Добар каталог на игри за избор;
 • Интегрирани казино апликации поврзани со спорт и други производи на Ladbrokes;
 • Ексклузивни игри од Ladbrokes.

Недостатоци:

 • Бројот на игри може да биде повеќе;
 • Нереални стапки за расчистување за понуда за добредојде во казино.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Отворањето сметка на Ladbrokes е бесплатно. Ако не сакате, не треба да вложувате депозит на веб-страницата на операторот како дел од процесот на регистрација. Нема обврска за плаќање во казиното.

Правењето на вашиот прв депозит е лесно со оглед на многуте начини на плаќање достапни во Ladbrokes. Откако ќе креирате сметка, одете на вашата сметка и изберете ја опцијата за депозит. Потоа изберете го методот што е најдобар за вас и започнете депозит. После тоа, подгответе се да го поставите вашиот прв облог на Ladbrokes.

Во однос на достапните методи, букмејкерот ја цени различноста така што секој играч има една или две опции за плаќање. Некои од достапните методи вклучуваат Visa, MasterCard, Neteller, PayPal, Sofort, Trustly, EntroPay и многу други. Погледнете ги во табелата подолу.

 • Виза – минимум 5 долари, максимум 99.999 долари, веднаш кредитирана;
 • MasterCard – минимум 5 долари, максимум 99.999 долари, веднаш кредитирана;
 • PayPal – минимум $10, максимум $10.000, кредитирани веднаш;
 • Neteller – минимум 10 долари, кредитирани веднаш;
 • Skrill – минимум $10, кредитирани веднаш;
 • Paysafe – минимум 5 долари, максимум 99.999 долари, кредитирани веднаш;
 • ApplePay – минимум 5 долари, се кредитираат веднаш.

Поддршка

Благодарение на повеќе од 20 години искуство. Претставниците за поддршка на Ladbrokes се достапни за да им помогнат на играчите 24 часа на ден, 7 дена во неделата кои можат да контактираат со нив преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Поставувањето на услугата за корисници е всушност прилично едноставно: мора да им дозволите на клиентите да ве контактираат кога и како сакаат, а потоа ви треба само добро обучен тим кој ќе им помогне. Ladbrokes лесно се справува со овие задачи, а неговите претставници се внимателни и компетентни во решавањето на какви било прашања.

Јазици

За да ја направи играта што е можно попогодна за своите клиенти, достапни се неколку јазични верзии на платформата Ladbrokes. Така, на пример, достапни: англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски верзии.

Валути

Како валута за игра во онлајн казина користат: американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра на ресурсот.

Лиценца

Операторот на веб-локацијата GALAKTIKA NV им обезбедува на корисниците услуги за коцкање во согласност со лиценцата на Курасао бр. 8048/JAZ2016-050. А, обработката на плаќањата ја врши подружница наречена Unionstar Limited, која соодветно е регистрирана во Кипар.

ladbrokeslicence

Главните параметри на Ladbrokes

Компанијата Ladbrokes
Регулатива/Лиценца UKGC, GGC
Официјален сајт www.sports.ladbrokes.com
Е-пошта [email protected]
Разговор во живо 24/7

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра во казиното Ladbrokes?
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Како да направите депозит?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Кои казина на Ладброукс обезбедуваат бонуси?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра во казиното Ladbrokes?
Веб-страницата обезбедува исклучиво лиценциран софтвер и користи модерни системи за шифрирање. Покрај тоа, независен регулатор може да ја потврди неговата сигурност.
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Да, можете да тестирате апсолутно секоја машина и за ова нема да треба ни да се регистрирате на платформата Ladbrokes. Сè што се бара од вас е да го изберете слотот што го сакате и да го вклучите во демо-режим.
Како да направите депозит?
За да ја надополните вашата сметка за игри во казиното, прво посетете ја вашата лична сметка, а потоа одете на табулаторот „Касиерка“. Каде што се наоѓа делот „Баланс“, кликнете на копчето „Надополнување“ и изберете го саканиот метод.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да сте полнолетни и да пополните краток формулар за регистрација. Второ, треба да ја поврзете вашата е-пошта и потоа да ја следите врската од писмото.
Кои казина на Ладброукс обезбедуваат бонуси?
За почетници, платформата нуди подарок за добредојде за 5 депозити, додека другите играчи можат да сметаат на враќање на готовина, програма за лојалност, роденденски промоции и многу повеќе.