Казумо преглед на казино 2023 година

Порталот за коцкање Casumo беше лансиран во 2012 година. Веб-страницата има онлајн казино и букмејкер што прифаќа облози на илјадници спортски настани. Пристап до услугите на онлајн казина и спортско обложување се врши од една сметка. Особено за оние кои сакаат да играат на мобилни уреди, развиени се апликации за Android и iOS. Веб-страницата претставува голем избор на софтвер од познати провајдери и игри во живо, сместени во посебен дел. Пријавете се и пробајте ја вашата среќа во едно од водечките онлајн казина фокусирани на европските земји.

Promo Code: WRLDCSN777
100%
Бонус за добредојде
Добијте бонус
Лиценца Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, МГА
Игри Слотови, десктоп, во живо
Бонус без депозит Не е обезбедено
мобилна верзија Апликации за Android и iOS
Повлекување на добивки До 3 дена
Поддршка Разговор

казумо

Бонуси во Casumo

Веб-страницата е домаќин на различни промоции за лојалност, кои го прават коцкањето најпрофитабилно за секој клиент на онлајн казиното. Воведни бонуси дизајнирани специјално за почетници. Преку Casumo бонусите, корисниците можат да добијат готовина и FS. Условите за пресметување на наградата, начинот на активирање и игрите во кои функционира добиената предност се наведени во описите на бонусите. Сите потребни информации се објавени во промотивниот дел. Бонусите еднаш неделно се одржуваат на постојана основа, други имаат ограничен период на важност. Најавите за различни промоции се објавуваат во посебен дел и на главната страница на Casumo.

Забелешка! Бонусите можат да ги примаат само проверени корисници. Процедурата за верификација на играчот ќе се дискутира подолу. Во секој случај неопходна е верификација – повлекувањето на парите се врши по потврдување на идентитетот. Датотеките обезбедени за проверка на личните податоци се бришат веднаш по верификацијата.

Casumo бонус програми

На почетниците им се припишуваат 100% готовина на нивниот прв депозит и до 25 евра, како и 20 FS во Book of Dead. Има дневно извлекување FS меѓу корисниците кои играат слотови. Бесплатните вртења се дистрибуираат по случаен избор. Останатите акции имаат ограничен период на важност.

казумо-бонус

Регистрација и верификација

Кликнете на копчето Sign Up, кое се наоѓа на главната страница во горниот десен агол. Изберете бонус за добредојде во казино (можна е и алтернативна опција – за обложувалница), внесете ја вашата е-адреса и притиснете Enter. Следно, излезете со најавување и продолжете на следниот чекор – поставете лозинка. Зачувајте ја комбинацијата што обезбедува ограничен пристап до вашата сметка и притиснете Enter повторно. Пополнете ги сите потребни податоци, вклучувајќи ги и личните податоци.

За време на процесот на регистрација, корисниците треба да го потврдат бројот на својот мобилен телефон. Комбинацијата е означена во посебно поле со шифра на државата. СМС се испраќа на наведениот број. Пораката содржи шифра која мора да се внесе за да се продолжи со регистрацијата. Не треба повторно да го потврдувате телефонскиот број во иднина, освен ако не сакате да го промените. Во принцип, регистрацијата не е тешка и трае 2-3 минути. Казиното опслужува само возрасни играчи (најмалку 18 години).

казумо-регистрација

Проверката на сметката се врши според пасошот. Достапни се и алтернативни опции, како што се кредитни картички и сметки за комунални услуги. Обично се користи пасош или друг документ со кој се потврдува идентитетот на играчот (во зависност од спецификите на законите на одредена земја). За да поминете верификација, мора да обезбедите фотографии или скенирани копии од првата страница на пасошот и страницата што содржи информации за трајна или привремена регистрација.

Фотографиите или скенирањата се поставуваат на вашата сметка во делот Вредно. Обезбедените информации се користат од службата за безбедност на казиното исклучиво за да се потврдат личните податоци. По идентификацијата на лицето, датотеките се бришат. Понатамошната проверка се врши по дискреција на администрацијата на онлајн казиното, на пример, кога се добиваат големи суми пари, се менуваат деталите за плаќање или личните податоци. Верификацијата со алтернативни методи, на пример, со кредитна картичка, се врши исклучиво со претходен договор со службата за поддршка. Казиното исто така го задржува правото да одбие идентификација на корисникот со алтернативни средства.

Мобилна верзија и апликација Casumo

Дали претпочитате да играте на мобилни уреди? Во тој случај, апликациите за Android и iOS може да ни се најдат! Двете верзии на мобилната апликација Casumo имаат ист интерфејс. Функционалноста на личната сметка им овозможува на играчите да прават депозити, да креираат барања за повлекување, да користат бонуси, да учествуваат на турнири, да играат бесплатно и за пари.

казумо-мобилен

Мобилните верзии на Casumo заработија многу позитивни повратни информации поради интуитивниот интерфејс и другите предности:

  • голем број на коцкање (слотови, десктоп, во живо, итн.);
  • компатибилност со раните верзии на Android и iOS;
  • економична потрошувачка на сообраќај, поради што корисниците не мора да купуваат дополнителни мегабајти на мобилен оператор дури и по долга сесија за игри;
  • обезбедување на апликации на некомерцијална основа;
  • користење на една сметка во главната мобилна верзија – не е потребна пререгистрација.

Апликациите се хостирани во Play Market и AppStore. Во мобилните верзии, сите бонуси обезбедени на главната верзија на страницата се достапни за корисниците. На клиентите на Casumo кои играат на апликацијата им е дадена и опција да испраќаат пораки до техничката поддршка. Од време на време, за корисниците кои ја претпочитаат мобилната верзија, се одржуваат специјални промоции за лојалност, кои се достапни само на мобилните платформи за уреди со Android или iOS.

Casumo казино слот машини

Казиното нуди стотици слот машини со различни теми, вклучувајќи ги и модерните и класичните слотови стари повеќе од десетина години. Веб-страницата, исто така, има импресивна колекција на џекпот, во која едно успешно вртење може да донесе планини од злато. Покрај бандитите со една рака, виртуелната соба располага со голем број игри на маса: рулет, блек џек, бакара, покер, глупости и друга коцкарска забава на ваша услуга! Можеби сонувате да посетите копнено казино? Во овој случај, обрнете внимание на делот што содржи игри со дилери во живо!

казумо-слотови

Симулаторите за коцкање се поставени во соодветните делови. Системот за пребарување ви овозможува да најдете игри по име и сортирање по тип (табла, табели, во живо). Особено за погодност на корисниците, можно е да се креираат списоци на омилени симулатори за брз пристап. Избраните игри лесно се сортираат со притискање на специјално копче во виртуелната сала на онлајн казиното. На корисниците им се дава можност да играат за пари и бесплатно. Демо режимот поддржува слотови и игри на маса. Во облозите во живо се плаќаат само со средствата на депозитот на корисникот.

Даватели на игри во Casumo

Посетителите на порталот за коцкање можат да си ја пробаат среќата со софтверот на доверливи провајдери кои се докажале низ целиот свет од најдобрата страна. Во казиното има слотови и игри на маса од NetEnt, Microgaming, Quickspin, Play n Go, Yggdrasil, Platipus, Big Time Gaming и други познати студија. Клиентите на Casumo имаат пристап до голем избор на лиценциран софтвер кој работи на основа на генератор на случаен број – шансите за победа зависат исклучиво од среќата на поединечен играч.

Казино во живо

Игрите со дилери во живо се сместени во посебен дел од страницата. Колекцијата вклучува таканаречени шоу игри: лудо време, земја на чудата, договор или не договор, слатка банана итн. Покрај тоа, колекцијата Live вклучува и популарни игри на маса – разни видови рулет, блек џек, покер, бакара, како и sicbo и други коцкарски активности. Платформите во живо во Casumo се развиени од познати студија како Evolution Gaming, NetEnt, Lucky Streak итн.

Предности и недостатоци на казиното

Наместо приспособливи верзии за мобилни уреди, играчите мора да користат апликации – некои љубители на коцкањето се поудобно да играат без решенија за преземање. Бројот на бонуси во казиното е многу ограничен. Се разбира, ова не е идеален портал за коцкање – Casumo има одредени недостатоци, кои се споменати погоре.

Веб-страницата е наменета првенствено за љубителите на модерните слотови. Овде има многу помалку други игри отколку бандити со едно оружје, сепак, сите најпопуларни забави се достапни за секој регистриран корисник. Ако сакате слотови и други највисоко оценети игри за коцкање, тогаш дефинитивно треба да го проверите Casumo!

Депонирање и повлекување од личната сметка

Финансиските порамнувања со играчите се вршат со помош на банкарски картички (VISA, MasterCard, Maestro) и електронски паричници на познати платежни системи Skrill, EcoPayz, PayPal, Neteller, WebMoney, Paysafecard, Payeer, Piastrix. Покрај тоа, казиното прифаќа криптовалути. Пријавите за уплата на освоените пари се разгледуваат по редослед на приоритет, но не повеќе од 3 работни дена.

Поддршка за Casumo

Ако наидете на технички проблеми, пишете до операторите за техничка поддршка во Разговор во живо. Вработените во казиното реагираат што е можно побрзо и им ги обезбедуваат на корисниците сите потребни информации. Пред да поднесете билет за техничка поддршка, обидете се да го користите ЧПП – делот за помош содржи одговори на најчесто поставуваните прашања, можеби решението за проблемот е веќе објавено. Апликациите се обработуваат што е можно побрзо. Техничка поддршка е обезбедена само за регистрирани корисници.

Кои јазици ги поддржува страницата

Веб-страницата поддржува англиски, германски, италијански, шпански и други јазици. Соодветната верзија на интерфејсот се активира автоматски. Доколку е потребно, јазикот може да се смени во личната сметка на корисникот со кликнување на специјално копче и избирање на соодветното од паѓачката листа. За среќа, повеќето јазици се поддржани во сите достапни земји.

Во кои валути се плаќањата:

На корисниците им се дава можност да отворат депозит во американски долари, евра и други валути. Валутата се избира при процесот на регистрација на сметката. Внимавајте – невозможно е да ја смените валутата поставена за депозит!

Лиценци за казино

Казиното Casumo е лиценцирано од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Веб-страницата апсолутно законски им обезбедува на корисниците онлајн казино и услуги за спортско обложување. Носителот на лиценцата е Casumo Service Limited, регистриран во Малта. Компанијата што го поседува казиното е легална организација која работи во согласност со законот.

Најчесто поставувани прашања

Подолу се дадени одговори на најчесто поставуваните прашања од корисниците. Препорачуваме новите и искусни играчи да ги прочитаат овие информации за да избегнат губење време при поднесување барања за поддршка. Дополнителни референтни информации може да се најдат на веб-страницата на онлајн казиното, која исто така се наоѓа во соодветните делови.

Како можам да контактирам со поддршката на Casumo Casino?
Кои се барањата за бонус и обложување?
Дали има демо-режим во онлајн казиното Casumo?
Дали Casumo има мобилна апликација?
Колку е просечното време на повлекување во казино?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Како можам да контактирам со поддршката на Casumo Casino?
Можете да контактирате со персоналот за техничка поддршка во онлајн разговорот. Операторот ќе одговори што е можно побрзо и ќе ги обезбеди сите информации што ви се потребни.
Кои се барањата за бонус и обложување?
Само проверените корисници можат да добиваат бонуси. Ова ограничување важи и за бонуси за спортско обложување.
Дали има демо-режим во онлајн казиното Casumo?
Бесплатниот режим е поддржан од слотови и игри на маса. Демо верзиите се достапни само за регистрирани корисници.
Дали Casumo има мобилна апликација?
Да, апликациите за Android и iOS може да се инсталираат на паметни телефони и таблети. Мобилните верзии ги обезбедуваат сите потребни функции.
Колку е просечното време на повлекување во казино?
Пријавите за повлекување се разгледуваат по приоритет. Максималното време е 72 часа. Сепак, апликацијата може да се изврши и по 5 минути, во зависност од позицијата на билетот во генералниот ред и моменталниот обем на работа на вработените во казиното.