Преглед на казиното Aplay 2023 година

Aplay (второто име на AzartPlay) е онлајн казино регистрирано во 2012 година од Avento NV. Над 2.500 коцкарски забави се претставени на страницата. Меѓу нив има слот машини, покер и игри со дилери во живо. Обложувалницата исто така располага со проширен систем на бонуси и враќање на готовина, шарен интерфејс и едноставна навигација. Може да играте Aplay и од компјутер и од телефон. Ако страницата за казино не работи, користете VPN или „огледало“.

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 500$
бонус за добредојде
Добијте бонус

Регистрација во казиното Azartplay

игра-регистрација

За да играте на Apple, треба да се регистрирате и да поминете верификација. Во спротивно, страницата ќе биде само за прегледување. Тоа е, нема да можете да играте, да ставате облози и да победите. Регистрира:

 • Одете на веб-страницата на казиното или неговата мобилна верзија.
 • Кликнете на „регистрација“ во горниот десен агол.
 • Внесете ја вашата е-пошта и лозинка.
 • Изберете ја саканата валута.
 • Проверете го полето подолу (договор со политиката на институцијата).
 • Потврдете ја регистрацијата.
 • Завршете го вашиот профил. Ве молиме внесете валидни информации. Во иднина добро ќе ви дојде за заштита на вашата сметка, депонирање и повлекување пари.
 • Потврдете се.

Идентификација – поставување скенирања на документи на страницата и потврдување на лични податоци. Никаде не се пренесуваат. И тие се строго заштитени од истекување од страна на администрацијата на локацијата. Проверката ја гарантира возраста и разумот на корисникот. Ако не поминете идентификација, тогаш пристапот до страницата може да биде ограничен. Исто така, нема да биде можно да се повлечат добивките, да се користат промоции во казино.

Како да се потврди

За да поминете верификација, треба да отидете на вашата лична сметка и да ги пополните податоците:

 • ЦЕЛОСНО ИМЕ;
 • Дата на раѓање;
 • подот;
 • Е-пошта.

Исто така ќе треба да внесете:

 • земја и град;
 • индекс;
 • телефонски број;
 • Временска зона.

Проверете дали информациите што ги внесовте се точни и зачувајте ги. Покрај овие податоци, треба да направите висококвалитетна фотографија од документ за идентификација. Ќе ви треба и адреса на живеење. Откако ќе ги пополните сите податоци, испратете ги на страницата. И очекувајте одговор од администрацијата на казиното. Ако вашата апликација е одбиена, ве молиме контактирајте со поддршката.

Како да го надополните паричникот и да ги повлечете добивките на Azartplay

По регистрацијата и верификацијата, треба да го надополните билансот на играта. Во спротивно, облозите со вистински пари нема да бидат достапни. За да го надополните вашиот паричник:

 • Одете на веб-страницата на казиното или неговата мобилна верзија.
 • Најавете се на вашата сметка.
 • Одете на вашата лична сметка.
 • Најдете го копчето за надополнување.
 • Изберете систем за плаќање (банкарски картички, електронски паричници, криптовалути и други);
 • Внесете го износот за надополнување.
 • Потврдете го плаќањето.
 • Почекајте парите да се кредитираат на вашата сметка.

По надополнувањето, можете да ставате облози и да победите. За да го повлечете џекпотот, следете го истиот принцип. Но, наместо табулаторот „влез“, изберете го табулаторот „излезен“. Ве молиме имајте предвид дека можете да добивате добивки само на ист начин како да го надополнувате вашиот паричник. Односно, ако сте ја користеле картичката, тогаш кога го повлекувате џекпотот, одберете ја.

игра-пари

Мобилна верзија на Aplay казино

Една од карактеристиките на AzartPlay е немањето апликација за Android и IOS. Наместо тоа, креаторите на казиното ја адаптираа страницата за кој било мобилен уред. Само отворете го прелистувачот на телефонот и одете на Apple. Мобилната верзија на букмејкерот ќе се отвори веднаш. Многу е погодно бидејќи не бара преземање. Покрај тоа, верзијата за паметни телефони има голем број на предности:

 • се прилагодува на кој било уред, без оглед на неговата моќност, модел и големина на екранот;
 • ги поддржува истите функции како и верзијата за компјутер;
 • достапни на Android и IOS;
 • работи без неуспеси;
 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • убав интерфејс;
 • едноставна навигација.

aplay-mobile

Што и да играте, можностите на играчите се исти. Тоа во никој случај не влијае на победата. Но, ако сакате да играте кога и каде, тогаш подобро е да ја користите мобилната верзија. Благодарение на него, секогаш ќе знаете за најновите настани на букмејкерот и не пропуштајте важни вести.

Официјална веб-страница на Aplay

aplay-сајт

Обложувалницата им нуди на коцкарите обемна листа на забава. Достапно на страницата:

 • џекпот (дел каде што можете да постигнете голем џекпот);
 • маси (разни игри на маса, вклучувајќи блек џек, рулет);
 • видео покери;
 • други (што не е вклучено во претходните категории).

Веб-страницата има и дел „Популарно“. Ги содржи сензационалните игри од последно време. Покрај тоа, казиното нуди две главни забава за коцкање.

слотови

Во Apley се претставени преку 3000 слот машини. Меѓу нив:

 • Златен гром;
 • таинствени скапоцени камења;
 • Овошје виножито;
 • Божествена среќа;
 • Бафало Кинг и други.

aplay-слотови

Администрацијата на страницата редовно додава нови слот машини од познати програмери. Така дефинитивно нема да ви биде досадно. Секој ќе најде што му се допаѓа.

Казино во живо

За да се нурнете во вистинската атмосфера на казиното, Aplay нуди формат во живо. Тоа е, во реално време. Играте со дилери во живо овде и сега. Ова ви овозможува да се фрлате во светот на возбудата. И за некое време заборавете на животните проблеми. Казиното во живо не е само пријатно поминување на времето, туку и шанса да постигнете џекпот.

aplay-live-казино

Букмејкерот исто така им нуди на корисниците да играат демо верзија на автомати. Тоа ви овозможува да се запознаете со играта, да го разберете принципот на неговото функционирање. Главната работа е дека е бесплатно. Можете исто така да учествувате на турнири, лотарии и натпревари од институцијата и да добиете награда на страницата.

Добрите и лошите страни на казиното AzartPlay

Apley е, пред сè, установа за коцкање. Невозможно е да се предвиди победа и пораз во него. Затоа, многу корисници се разочарани во казиното. И тие мислат дека тоа е измама со пари. Но, ако играте умерено и не ризикувате големи суми, тогаш постигнувањето на џекпот е сосема реално. За да го направите ова, доволно е да примените победничка тактика или да смислите своја и да бидете внимателни.

добрите Минуси
Удобна и шарена веб-страница Ако премногу се занесувате, тогаш постои шанса да ги изгубите сите пари
Паметна мобилна верзија која не треба да се презема Постои ризик да наидете на измамници
Над 2500 забави за коцкање Многу негативни критики
Проширен бонус систем
Награди од институцијата за нови и активни корисници Не е достапно во многу земји
Брза и лојална услуга за поддршка
Бесплатно демо на која било игра
Систем за враќање на готовина

Дали да се игра во казино или не е избор на сите. Сепак, имајте на ум дека негативните критики се засноваат на лично искуство. Затоа, одговорите не гарантираат дека ќе го имате истото. Пробајте сами и одлучете дали ви одговара или не. Исто така, користете ја само официјалната веб-страница на букмејкерот или неговото работно „огледало“. Во спротивно, постои ризик да наидете на измамници. И не се занесувајте за да не изгубите големи суми пари.

Бонуси во казиното Aplay

AzartPlay им нуди на корисниците бројни бонуси. На секој играч регистриран во системот му се доделува статус. Има вкупно 5:

 • основно;
 • премија;
 • ВИП;
 • платина;
 • дијамант.

Секој статус има свои привилегии. Колку е повисоко, толку повеќе награди добива играчот. За да го зголемите нивото, треба редовно да го надополнувате билансот, да играте и да учествувате во настани во казино. Покрај системот за рангирање, букмејкерот нуди бонуси на коцкарите. Тие се достапни за секого, без разлика на статусот.

Бесплатни вртења

Системот дава бесплатни вртења на нови играчи во пакет за добредојде. Вклучува 50 вртења и 100% бонус за депозит. Може да се добијат и за достигнувања, учество во настаните на институцијата.

Награди за почетници

По регистрацијата и верификацијата на профилот, на почетниците им се даваат почетни пакети. За да ги активирате, треба да го надополните салдото на играта три пати. Секое ново надополнување ќе биде придружено со збир на бонуси.

Без депозит

За да добиете награди без депозит, треба да учествувате на лотарии, турнири и натпревари од институцијата.

За роденден

Во казиното се наградуваат и родендени. За да добиете награда, треба да поминете верификација, да го потврдите датумот на раѓање и податоците наведени во профилот. После тоа, треба да пишете до службата за поддршка. Можете да добиете промоција и на самиот роденден и во рок од една недела по него.

За активна игра

Ако корисникот редовно игра, добива достигнувања, тогаш системот му дава случаи. Тие содржат различни подароци: бесплатни вртења, купони итн. Можете да ги користите во рок од два дена.

Системот за бонуси на Apple е обемен. Казиното великодушно ги наградува редовните и активни играчи. Но, секоја добиена награда мора да се обложи. Затоа, пред да добиете промоција, ве молиме прочитајте ги правилата и условите за нејзино користење. Запомнете дека ако овие барања не се исполнети, бонусот ќе биде откажан.

Aplay казино видео преглед

Apple е коцкарско претпријатие. Игрите се засноваат на генератор на случаен број. Невозможно е да се предвиди дали ќе победите или ќе изгубите. Затоа, искусните коцкари ги споделуваат тајните на успехот и интересните трикови. Во видео прегледот не само што ќе научите за нив. Но, исто така, запознајте го AzartPlay одвнатре.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Дали Apple има лиценца?
Дали е бесплатно да се игра?
Кој е минималниот депозит на страницата?
Што да направите ако казиното не е достапно?
Дали има поддршка?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали Apple има лиценца?
Да, казиното е легално и се заснова на лиценца од Курасао. Компанијата е регистрирана во 2012 година во Холандија.
Дали е бесплатно да се игра?
Да ти можеш. Но, само во демо верзијата на автоматите. За да играте за вистински пари, треба да се регистрирате и да го надополните салдото. Во демо верзијата, можете само да се запознаете со механизмот на автоматите, принципот на нивното работење.
Кој е минималниот депозит на страницата?
Минималниот износ на играта е 2 долари.
Што да направите ако казиното не е достапно?
Ако казиното не е достапно, користете VPN или работно огледало.
Дали има поддршка?
Да, 24/7 поддршка е достапна на страницата. Можете да поставите прашање од интерес во секое време и да добиете одговор.