Преглед на онлајн казино „Коликкопелит“ 2023 година

Главните разлики на страницата за коцкање Коликкопелит се удобно управување и сигурни услови; Во неговиот развој беше вклучена Trannel International Ltd. За сите почетници, онлајн казиното нуди многу дарежливи награди во форма од 200 долари, благодарение на што администрацијата се обидува да привлече уште повеќе клиенти на својата платформа. Како и другите модерни клубови за игри во казиното Коликкопелит, ќе најдете можност да играте на вашиот мобилен уред. Бидејќи официјалниот ресурс поддржува уреди со Android и iOS. Надополнувањето и повлекувањата на сметката се вршат со користење на популарни глобални платежни системи, што дефинитивно инспирира доверба кај играчите.

Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус за депозит до 500 €
Бонус за добредојде
Добијте бонус
коликкопелиците

Бонус за казино „Коликкопелит“.

Установата за коцкање се обидува на редовна основа да ги задоволува своите играчи со разни промоции, бонуси, турнири, па дури и потраги. За почетници, гејминг клубот нуди специјален подарок за добредојде што коцкарот може сам да го избере:

 • 200% бонус, 200 евра бонус и 15 бесплатни вртења секој ден за 1 месец;
 • 500% бонус, 50 ​​евра кредит и 10 бесплатни вртења, исто така во рок од 30 дена.

Бесплатните вртења може да се користат само на слотот Gemix. За да не пропуштите промотивни понуди или лотарија, треба редовно да го проверувате соодветниот дел со бонуси.

Подарок за добредојде за нови клиенти

Како да се добие? Депозит за прв пат
Што дава? 100% и доплата до 500€
Фактор x35
Минимален депозит За да го добиете бонусот, треба да депонирате најмалку 10 евра
Услови Соодветен мултипликатор и обложување во одреденото време
Максимален облог 50 евра

Бонус програма

Тоа е програмата за лојалност што го разликува казиното Коликкопелит меѓу сличните установи за коцкање. Така, на пример, подарок за добредојде ви овозможува да добиете бесплатна обиколка на ѕвездената бурстиса и, се разбира, бонус за натпревар за надополнување на вашата сметка. Ваков дарежлив подарок секако може да ги покрие следните 6 депозити што играчот ќе ги направи во ова казино. Но, покрај него, има и голем број понуди без депозит.

Денес казиното Коликкопелит може да ги понуди следниве видови награди за своите играчи:

 • промоцијата „неделен улов“ ви овозможува да добиете 250 долари;
 • неделен кешбек на 2-ро ниво ги враќа изгубените средства во износ од 33%;
 • промоција „недела на улов“ – акумулација на 10 бесплатни вртења;
 • неделен кешбек од прво ниво, враќање на готовина до 11%;
 • други специјални бонуси без депозит.

Дополнително, онлајн претпријатието може да понуди неделен сет на бонуси, кој вклучува бонус без депозит од 10 бесплатни вртења на слотот Gonzo’s Quest и второ двојно вртење. Има и специјален бонус за повторно вчитување во износ од 10 до 25 долари, како и 20 бесплатни вртења. Immortal Romance TM Mega Moolah има посебен бонус – 50 бесплатни вртења или 10 долари. За да го добиете, само треба да внесете посебен промотивен код.

Регистрација и верификација

За да креирате нова сметка во казиното Коликкопелит, прво мора да отидете на официјалниот ресурс. После тоа, на екранот ќе се појави посебен прашалник, во кој треба да ги внесете релевантните лични податоци:

коликкопелитрег

 1. Се наведуваат презимето и името на играчот, е-поштата, а измислена е и сигурна комбинација на лозинка. Следно, треба да го внесете вашиот датум на раѓање и идентификациски број.
 2. Пополнете го полето со адреса на живеење, поштенски број, град на живеење и телефонски број. Исто така, не заборавајте да излезете со безбедносно прашање за во иднина лесно да ја вратите страницата.
 3. Ако сакате да добивате вести од казиното, тогаш претплатете се на билтенот и, се разбира, прочитајте ги тековните правила. Регистрацијата е завршена, но за да ги повлечете средствата, треба да ја потврдите вашата страница.

kolikkopelitreg2

За да ја потврдите сметката, треба да ги испратите потребните документи до администрацијата на казиното Коликкопелит за да може да го потврди идентитетот на корисникот и неговата возраст. Вообичаено, не е потребно многу време за проверка на документите, веднаш по што коцкарот добива статус на идентификуван.

Дополнително, вреди да се нагласи дека сите информации ќе се чуваат строго доверливи, што во голема мера ја зголемува веродостојноста на таквата институција. Сите приложени фотографии или скенирања мора да бидат со добар квалитет за да може администрацијата да ги прочита сите податоци без никакви проблеми. Како дополнителни документи, тие може да бараат сметка за комунални услуги или, на пример, извод од банка.

Самата верификација се јавува според следнава шема:

 • внесување на личната сметка на играчот, одење во делот „документи“;
 • приложување на потребните документи во посебна колона;
 • испраќање фотографии и чекање одговор од онлајн казиното.

Верификацијата е завршена, сега можете да ги повлечете заработените пари во секое време, но на ист начин како што го направивте надополнувањето. Благодарение на ова, активноста на страницата за коцкање станува потранспарентна, а сите измамници се елиминирани.

Мобилна верзија и апликација за казино „Коликкопелит“.

Коцкарите ќе можат добро да се забавуваат на различни автомати, не само од нивниот компјутер, туку и од мобилните уреди. Мобилната верзија поддржува паметни телефони и таблети базирани на Android и iOS, за да ја стартувате нема потреба да преземате посебен софтвер, само треба да отидете на веб-прелистувачот од вашиот телефон.

коликкопелитапк

Главната придобивка од мобилното казино е способноста да се игра не само дома, туку за ова ќе ви треба стабилна интернет конекција. И покрај тоа што клубот нема посебна апликација за преземање, мобилната верзија прави одлична работа со сите функции што ви се потребни.

Така, играчите добиваат пристап до сите слотови за игри, бонуси за казино, плаќања и многу повеќе. Покрај тоа, вреди да се напомене дека мобилната верзија е добро оптимизирана и погодна за различни екрани. Па, идентичниот интерфејс со десктоп верзијата ја прави играта што е можно поудобна.

Слот машини за казино

Официјалниот ресурс на Коликкопелит претставува голем број разновидни забави, па тука секој може да најде нешто погодно за себе. Сите игри се поделени според следните категории:

 1. Слотовите се најпопуларниот таб меѓу коцкарите, кој вклучува широк спектар на игри. Целата забава е поделена на подкатегории, што го прави пребарувањето само поудобно (модерни уреди, популарни игри, слотови за џекпот, тематски машини итн.).
 2. Игри со карти – Казиното нуди две популарни игри во делот – покер и блек џек. Но, покрај класичниот блек џек, можете да играте игра со карти со прогресивен тип на џекпот, што само ја зголемува возбудата.
 3. Рулетот е една од познатите игри на маса ширум светот, која има неколку видови на сајтот за коцкање. Така, на пример, има американски, европски и рулет со одредени граници. Благодарение на ова, почетниците можат да почнат да играат на почетната граница, а професионалните играчи можат да пробаат високи ролери.
 4. Видео покер – модерните онлајн казина можат да се пофалат со голем број игри во овој дел, а Коликкопелит не е исклучок. Корисниците ќе можат да играат покер со три карти, оригинални диви двојки, десетици или подобри, и низа други игри. Во овој случај, игрите ќе се разликуваат не само по структура, туку и по изглед.
 5. Бинго – Многумина мислат дека играта бинго е прилично досадна, но ова е само предрасуда, бидејќи играта е особено барана кај младите. Исто така, вреди да се напомене дека онлајн казиното нуди огромен избор на варијации на игри, вклучувајќи го и класичното бинго.

kolikkopelitslots

Така, на веб-страницата Коликкопелит можете да најдете голем број на коцкарска забава која е погодна и за почетници и за поискусни коцкари. Па, добро, присуството на промислено филтрирање го прави движењето низ страницата уште поудобно.

Програмери на софтвер

Установата за коцкање се обидува да соработува исклучиво со врвни развивачи на софтвер, што значително се одрази на квалитетот на игрите. А, меѓу целата листа се издвојуваат компании како Play’n Go, Novomatic и Microgaming. Тие исто така обезбедуваат огромен опсег на игри со различни функционалности и теми.

Ако особено ви се допаѓаат висококвалитетните автомати, тогаш дефинитивно ќе ги најдете на Коликкопелит саури. Можете лесно да дознаете за новите производи во посебен дел или со испраќање соодветно писмо до пошта. Љубителите на игри на маса, исто така, ќе најдат нешто интересно за себе овде, видео покер и многу повеќе се исто така претставени овде.

Казино во живо

Можете да играте со вистински крупиери во секое време погодно за играчот, каде што се достапни неколку варијации на рулет, бакара, блек џек, покер и, се разбира, различни интерактивни игри. Некои од нив доаѓаат во форма на Caribbean Stud, Покер со три карти, Lightning Roulette или Lobby Roulette. Повеќето игри во секциите на казино во живо не ги оставаат рамнодушни ниту високите ролки, бидејќи максималниот облог во некои случаи може да достигне 200.000 евра, што е доста висока бројка.

Предности и недостатоци на казиното

За да разберете добро казино или не, треба да обрнете внимание не само на неговите карактеристики, туку и на добрите и лошите страни. Благодарение на ова, точно ќе знаете што да очекувате во оваа институција.

Добрите страни:

 • лиценци од проверени организации;
 • висококвалитетен софтвер од популарни програмери;
 • огромен избор на слотови за игри и игри во живо;
 • обемна програма за лојалност и промотивни понуди;
 • убав дизајн и кориснички интерфејс.

Недостатоците го вклучуваат фактот дека казиното Коликкопелит ги ограничува посетите на играчи од многу земји, можноста за контакт со поддршката во строго ограничено време, како и недоволен број игри на маса и карти.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

За да ја надополнат сметката, корисниците на казино можат да користат банкарски трансфер, разни електронски паричници (Skrill, Netteler, Paysafecard итн.), банкарски картички (Visa, Mastercard, Maestro), онлајн банкарски плаќања и многу повеќе. Администрацијата на казиното се обидува да ги задоволи потребите на своите играчи, поради што го овозможи минималниот праг за повлекување.

kolikkopelitbanking

Вообичаено, условите за повлекување пари од платформата се од 1 до 10 дена, во зависност од избраниот инструмент за плаќање од страна на играчот. Исто така, вреди да се напомене дека во некои моменти коцкарската установа може да повлече одредена провизија. За да ја разјасните комисијата или друго прашање што ве интересира, треба да отидете во делот ЧПП или да контактирате со техничката поддршка.

Услуга за поддршка

Има ситуации во кои одговорите-прашањата дури и не помагаат, тогаш играчот е принуден да побара помош од поддршката на казиното Коликкопелит. Можете да им пишете на специјалисти за поддршка преку онлајн разговор, преку е-пошта или со повикување на наведениот телефонски број. Услугата за поддршка на корисници е отворена секој ден, во работните денови од 09:00 до 01:00 часот, за време на викендите од 10:00 до 16:00 часот. Ако разговорот е затворен, можете да напишете жалба преку е-пошта.

Достапни јазици

Онлајн казиното го поддржува само финскиот јазик, бидејќи главно е фокусиран на Финска. Но, доколку е потребно, можете да користите преведувач базиран на прелистувач, што не треба да биде проблем, бидејќи платформата е опремена со исклучително едноставен интерфејс.

Валути

Тоа е финската марка која делува како главна валута на порталот за игри. Коцкарите исто така ќе можат да конвертираат долари, евра и голем број други валути, што обезбедува удобна игра.

Лиценца

Казиното Коликкопелит работи под лиценца од органот за игри на Малта, а исто така користи модерен систем за шифрирање базиран на програмата SSL, благодарение на што беше можно безбедно да се заштитат лозинките и деталите на сите клиенти. За да има пристап до безбедни игри, добиена е соодветна лиценца од властите на Курасао, што ја прави организацијата уште посигурна во очите на играчите.

Така, апсолутно сите играчи можат да бидат сигурни дека ќе се почитува правичноста на играта и ќе се примаат плаќања. Покрај тоа, политиката на казиното строго ја чува базата на податоци на клиентите и не ја открива на трети лица. Покрај тоа, сите играчи можат да се жалат на работата на казиното или да понудат идеи за негово подобрување.

Главните параметри на онлајн казиното Коликкопелит

Официјален ресурс https://www.kolikkopelit.com/
Лиценца малтешки
Година на основање 2013 година
Сопственик Trannel International Ltd
Депозит/повлекување Skrill, Netteler, Paysafecard, Visa, Mastercard, Maestro итн.
Минимален депозит Од 5 долари
Мобилна верзија Андроид и iOS
Поддршка Преку онлајн разговор и е-пошта.
Видови игри Видео слотови, игри со карти, покер, кено, игри на маса, класични слотови итн.
Валути Финска марка.
Јазици фински.
Подарок за добредојде За да го направите првиот депозит, можете да добиете одреден број бесплатни вртења и бонус.
Предности Докажана лиценца, игри со висок квалитет, голем избор на забава, прилично обемна програма за лојалност.
Регистрација Внесување лични податоци во мал прашалник, потврда на пошта или телефонски број.
Верификација Потврдете го идентитетот со сопствен пасош, возачка дозвола, сметка за комунални услуги или извод од банка.
Провајдери на софтвер Play’n Go, Novomatic, Microgaming и многу други.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното Коликкопелит е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да го идентификувате вашиот идентитет на страницата за онлајн казино, треба да и доставите на администрацијата придружни документи. Ова може да биде пасош, возачка дозвола, извод од банка, па дури и неодамнешна сметка за комунални услуги.
Барања за бонус и обложување
За да добиете бонус од Коликкопелит, треба да следите одредени правила - надополнете го салдото, играјте за вистински пари или учествувате на турнир. Обложувањето се врши со одреден множител и термини.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, таква можност е обезбедена на ресурсот за коцкање. Треба само да се регистрирате, да се најавите и да го изберете демо-режимот.
Дали казиното Коликкопелит е пријателско за мобилни телефони?
Администрацијата на клубот им нуди на своите играчи специјална оптимизирана верзија за мобилни уреди. Што се карактеризира со прилично стабилна работа, едноставна работа и ист сет на функционалност.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
На времето на повлекување првенствено влијае избраниот систем на плаќање. Така, на пример, за електронските паричници, термините ќе бидат што е можно пократки, а за префрлање на банкарски податоци, ќе треба да почекате малку.