Преглед на казиното PlayAmo 2022

PlayAmo Casino е една од најголемите локации за коцкање денес со прилично голем избор на лиценцирани автомати. Проектот го започна своето постоење во 2016 година под надзор на искусни играчи кои точно знаат што им треба на клиентите. И, за само неколку години, компанијата ја освои довербата на корисниците од целиот свет и стана доверливо онлајн казино. Организацијата работи под соодветна лиценца во формат „инстант игра“ и затоа функционира совршено во верзијата на прелистувачот.

Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус до 1500 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус
плејмозит

Играме бонус за казино

Установата за коцкање Playamo може да понуди прилично дарежлива програма за лојалност за своите играчи. Така, на пример, коцкарите ќе можат да добијат бесплатни вртења во понеделник, 50% бонус за повторно вчитување или готовина во петок. Но, најважниот бонус на организацијата е бонусот за високи ролки, кој особено ќе им се допадне на оние кои сакаат големи облози. Покрај тоа, PlayAmo редовно одржува разни турнири каде што можете да добивате бесплатни вртења и многу повеќе. За почетниците, особено ќе им се допадне подарокот за добредојде од Playamo, кој ви овозможува да добиете многу дарежливи подароци за првите два депозити. Така, бонус од 100% или 100 долари се дава за првиот депозит, а бонус од 50% до 200 долари за вториот депозит. Покрај тоа, страницата доделува 100 за првиот и 50 бесплатни вртења за вториот депозит.

Бонус програма

Откако нов клиент ќе ја регистрира својата сметка, тој добива подарок за добредојде. Благодарение на ова, тој има можност да тестира една или друга машина во платен режим. Исто така, не заборавајте за обложување, кое мора да се случи со одреден облог и износ. Покрај тоа, постојат голем број други бонуси за казино PlayAmo, за кои можете да дознаете повеќе од табелата подолу.

плејамобонус

Табела – Играме бонуси за казино

Име на бонус Услови за прием Фактор Слот машини за обложување
За првото надополнување 100% бонус и 100 бесплатни вртења. × 50 Слот машини, рулет.
За второто надополнување 50% бонус и 50 бесплатни вртења. × 50 Слот машини, рулет.
Вчитај повторно во петок 50% бонус и 100 бесплатни вртења. × 50 Слот машини, рулет.
Бесплатни вртења во понеделник До 100 бесплатни вртења. × 50 Слот машини, рулет.
Бонус со висок ролери За прв депозит од 1.500 долари, доплата од 50% × 50 Слот машини, рулет.

After the account verification appeared, the Playamo casino added various bonuses for those who went through this procedure. Despite the fact that it is not mandatory, after completing it, players will receive special promotional codes. Each of which contains a unique bonus. And, to activate the bonus, just go to the user’s personal account and click on the appropriate column.

Registration and verification

In order to register in PlayAmo, it will not take much of your time and everything happens according to an extremely clear scheme, which undoubtedly simplifies the procedure for many gamblers. In order to register, you will first need to go to the official page of the gambling site and fill out a short form in which you must specify the following required data:

 • e-mail;
 • strong password;
 • game currency.

плејаморег

But, before filling out the questionnaire, the user must agree with the rules of the organization and confirm his age. After all, only adult players are allowed to register on the online casino site. If the administration detects fraud, it can simply block the user. After the client registers, he can go to his personal account and go through the verification procedure. To do this, he will need to provide a copy or photographs of supporting documents to the administration mail. Typically, these documents include a passport, bank details, a bank statement, and a utility bill. Identification of clients is extremely fast, and immediately after passing the procedure, clients can begin to withdraw earned funds from their account.

Mobile version and Playamo casino app

Истата убава и практична мобилна верзија функционира совршено во прелистувачот на различни преносливи уреди. Сепак, можете да преземете и специјална апликација за казино за уреди базирани на оперативни системи Android и iOS на нашата веб-страница. Но, и покрај ова, и мобилната верзија и апликацијата имаат се што ви треба:

плејамоапк

 • каталог со автомати и друштвени игри;
 • можност за бесплатно играње во демо-режим;
 • учество во програмата за лојалност;
 • надополнување на сметката и повлекување пари;
 • дел од игри во живо со вистински крупиери;
 • контактирајте со поддршката за корисници.

Како резултат на тоа, специјалната апликација и мобилната верзија на PlayAmo Casino им овозможуваат на клиентите постојано да бидат онлајн и да играат на кое било погодно место. И, всушност, мобилната верзија е целосно оптимизирана за различни верзии на ОС, брзо ја вчитува секоја страница и ви овозможува целосно да ја користите платформата за онлајн казино.

Слот машини за казино

Речиси сите игри презентирани во казиното PlayAmo (бесплатно или за вистински пари) се слотови. Меѓу најпопуларните се следниве:

 • Авалон: Изгубеното кралство.
 • Змејска топка.
 • Потрага до Запад.
 • Гром II.
 • Диви мориња.

playamoslots

Ако играта се брои со зголемена или едноставно неверојатна сума на пари што е прикачена на минијатурата, тогаш ова е слот за џекпот. Во такви игри, само најуспешниот коцкар може да ја добие максималната можна награда.

Меки

PlayAmo Casino се труди не само да ги заштити своите клиенти и да ги заштити сите кориснички податоци, туку и да им обезбеди исклучително безбедни игри. Затоа платформата за коцкање работи исклучиво со доверливи и врвни провајдери. Меѓу кои се издвојуваат следните брендови:

 • Microgaming;
 • NetEnt;
 • Evolution Gaming;
 • Прагматична игра;
 • ISoftBet;
 • Аматик и многу други.

Така, платформата PlayAmo соработува со повеќе од 40 различни провајдери, благодарение на што во каталогот можете да најдете голем број сигурни автомати. Покрај тоа, колекцијата на игри постојано се надополнува, што особено може да ги задоволи и најпребирливите играчи.

казино во живо

Доколку сакате да играте разни игри во реално време, тогаш казиното има посебен дел со игри во живо. Но, за да влезете во него, треба да го конфигурирате пребарувањето. Како резултат на тоа, PlayAmo Casino ги обезбедува следниве популарни игри во делот за казино во живо:

 • Динамична верзија на рулетот Молња.
 • Извонреден рулет за оние кои сакаат малку разновидност.
 • Необичен рулет со две топки.
 • Класичен блек џек во неколку различни формати.
 • Multihand Blackjack Pro за професионални играчи.
 • Популарен карипски формат за покер.
 • Тексас Холдем бонус покер за дополнителни бонуси за игри.

За оние кои сакаат да се втурнат во вистинска атмосфера за коцкање, создаден е посебен дел „Во живо“, каде што сите игри ќе се играат во реално време со вистински крупиери. А, со емитувањето на игрите се занимава студиото Evolution Gaming. Како резултат на тоа, корисниците на казино имаат можност добро да се забавуваат без да ги напуштат своите домови. И, само благодарение на современите виртуелни технологии, казиното го направи делот за игри во живо што е можно пореален и интересен.

Предности и недостатоци на казиното

Со цел да се разбере зошто казиното PlayAmo е толку популарно, вреди да се погледне одблизу на сите негови предности и недостатоци. Така, на пример, играчите на порталите можат да се потпрат исклучиво на лиценциран софтвер, висококвалитетна техничка поддршка и голем број други предности, меѓу кои се издвојуваат следниве:

 • преминот кон локацијата се врши преку алтернативни извори доколку има блокирање за одредена земја;
 • повлекувањето на средствата на кој било систем се врши во рок од неколку часа;
 • верификацијата не е секогаш потребна за да се потврди идентитетот;
 • можност за депонирање и повлекување пари користејќи Bitcoin;
 • 24/7 техничка поддршка со брз одговор;
 • отворањето сметка се одвива во неколку популарни валути;
 • повеќејазичен дизајн на официјалната страница;
 • едноставна и удобна контрола, како и достапност на приспособена мобилна верзија.

Но, и покрај големиот број на предности, казиното PlayAmo има неколку недостатоци. Така, на пример, облогот е само x50, нема доволно прогресивни џекпот слотови, а минималниот облог за обложување започнува од 5 долари.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Опциите за депозит и повлекување ќе се разликуваат малку во зависност од регионот на живеење на играчот. Сепак, постојат најчестите системи, меѓу кои се издвојуваат следниве:

 • банкарски картички (Visa, Mastercard);
 • електронски паричници (skrill, ecopayz, netteler, webmoney);
 • криптовалута (Litecoin, Ethereum, Bitcoin).

Така, установата за коцкање обезбедува голем број начини за депонирање/повлекување средства и во исто време не наплаќа провизија. А, во зависност од земјата во која живее коцкарот, ќе му бидат достапни разни системи. Затоа, секогаш треба да проверувате пред да направите трансакции со вашата сметка на играта.

Услуга за поддршка

Казиното Playamo обезбедува корисничка поддршка 24/7, која има исклучително одговорни специјалисти. За да најдете одговори на најчесто поставуваните прашања, само одете во соодветниот дел. Или можете да контактирате со поддршката преку е-пошта, како и преку разговор во живо. А, доколку имате некакви проблеми, најдобро е да се обратите кај техничката поддршка, каде што дефинитивно ќе ви помогнат и ќе ви пружат бесплатна консултација.

Јазици

Платформата PlayAmo е развиена во меѓународен формат и затоа е достапна на неколку популарни јазици. Така, на пример, неколку различни верзии на страницата се достапни за играчите, имено: англиски, фински, германски, норвешки, руски, шведски и турски. Така, казиното се обидува да привлече играчи од целиот свет на својата платформа.

Валути

За играње, корисниците можат да користат долари, евра, рубли, шведски и норвешки круни, канадски и австралиски долари, како и наведените криптовалути. Благодарение на ова, играта на платформата стана уште поудобна и им овозможува на клиентите да го изберат форматот што им е потребен.

Лиценца

Онлајн казиното PlayAmo работи во согласност со лиценцата издадена во Курасао под број 131879. Благодарение на ова, играчите можат да бидат сигурни во веродостојноста на страницата, да не се грижат за својот капитал и да играат само висококвалитетен софтвер. Така, можеме да заклучиме дека платформата одржува репутација на доверлив и одговорен снабдувач на забава за коцкање.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Платформата PlayAmo не може секогаш да бара документи за проверка на сметката, но само кога е потребно. Може да поминете низ идентификација во вашата Лична сметка, каде што ќе најдете список со сите документи (пасош/возачка дозвола, извод од банка, сметка за комунални услуги).
Барања за бонус и обложување
Сè ќе зависи од бонусот што сте го добиле. На крајот на краиштата, различни бонуси ќе имаат различни услови за обложување. Ова главно се однесува на одредена сума на облог и облог.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Една од главните предности на казиното PlayAmo е можноста за тестирање на сите слотови во режимот „демо“. Ова значи дека апсолутно сите почетници пред да играат за вистински пари можат да пробаат разни тактики или бесплатно да ги стекнат потребните вештини.
Дали е казино брендот погоден за мобилни уреди?
Речиси сите коцкари се коцкале барем еднаш на својот мобилен уред. Затоа Playamo обезбедува исклучително оптимизирана мобилна верзија за играта. Можете да отидете на кој можете да користите кој било прелистувач и ако имате интернет конекција.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Условите за повлекување во онлајн казината се што е можно побрзи, што особено ќе ги задоволи оние кои сакаат да почнат да заработуваат пари на игри. Вообичаено, за да може парите да се кредитираат на сметката на електронскиот паричник, потребни се не повеќе од 2 часа, а за банкарските картички времето може малку да се зголеми до 3 дена.

Табела – општи информации за казиното PlayAmo

Официјална страница https://www.playamo.com/
Година на основање 2016 година
Достапни јазици Руски, англиски, германски, шведски, норвешки.
Лиценца Издадено во Курасао, регистарски број (бр. 131879).
Поддршка Работи 24/7 преку разговор во живо и е-пошта.
Каталог на игри Над 3000 слотови за игри.
Мобилна верзија Преку апликацијата за мобилен прелистувач или преземање специјален клиент за Android и iOS.
Верификација Обезбедување пасош по барање од администрацијата.
Регистрација Преку краток прашалник.
Бонусите Подарок за добредојде, бесплатни вртења, бонуси, за редовни и нови играчи.
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2022 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари