Преглед на казиното Френк 2023 година

Казино Френк започна со работа во 2014 година и за сето ова време се покажа како доверлива и искрена страница за коцкање. Употребата на само најдобрите слотови за игри од врвни провајдери, дарежливата програма за лојалност, како и одговорната услуга за техничка поддршка го прават казиното Френк една од најдобрите коцкарски претпријатија меѓу земјите на слични организации. А, развојот и поддршката на проектот ги врши организацијата Darklace Limited, која е регистрирана во Холандија и има лиценца издадена од Антилите. Покрај тоа, казиното може да им понуди на своите клиенти голем број бонуси и исклучително сигурна игра.

Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус до 500 евра
Бонус за добредојде
Добијте бонус

искрен сајт

Бонус за казино Френк

За новите играчи, казиното Френк нуди специјален стартер пакет, кој е обезбеден за три депозити. Така, корисниците добиваат бонус средства на нивната сметка и бесплатни вртења на одредени машини. Повеќе детали за ова може да се најдат во табелата подолу. Табела – Стартер пакет за почетници за првите 3 депозити

Надополнување Бонус Фактор Бесплатни вртења Слот машина
еден 150% 825 долари × 27 20, од ​​0,33 долари Грабеж на Френк Сити
2 100% 550 долари × 25 25, со влог од 0,22 долари Сакура Фортун
3 100% 550 долари × 25 50, со влог од 0,11 долари Каубојско злато

Така, максималната можна промоција за почетници ќе биде 1925 долари и 95 бесплатни вртења. Но, за да го добиете секој подарок за добредојде, треба да ја надополните вашата сметка за 10 долари, а бесплатните вртења се кредитираат само со депозит од 100 долари или повеќе. Ваквата понуда важи 1 месец по регистрацијата, а за обложување се дадени само 2 дена по активирањето.

frankbonus

Во исто време, бонус средства и пари мора да се обложуваат со облогот наведен во казиното. И, ако играчите повлечат средства кога бонусот не е обложен, тогаш тој едноставно ќе биде откажан. Исто така, вреди да се разбере дека максималниот облог е 5 долари. Па, за коцкари од различни земји, бонусот за добредојде ќе биде малку поинаков, што треба да се разјасни со услугата за поддршка на клиентите.

Какви бонус програми има во казиното

И новите и обичните играчи ќе можат да добиваат различни бонуси во казиното Френк. Така, на пример, страницата претставува 4 различни опции за подароци за своите клиенти. Така, можете да ги добиете следните промоции:

 • бесплатни вртења на одредени машини (до 100 парчиња);
 • за време на активната игра во текот на првиот ден, двојно повеќе од износот на валутата во играта;
 • добијте поврат на готовина од 24% по достигнување на вкупниот износ на надополнување во износ од 1000 УСД;
 • бесплатни вртења по депозитот (максимален број од 150 парчиња).

Исто така, за да влезете во казиното Френк, треба да користите специјален промотивен код. И, штом играчот ќе помине верификација, можете веднаш да играте за вистински пари. Но, наместо нив, можете да користите и бонуси. И, за да може бонусните средства да се префрлат на вистинска сметка, ќе треба да ги обложите со наведениот множител.

Регистрација и верификација

За да започнете да заработувате пари на игри во казиното Френк, клиентот мора да биде полнолетен. Тој ќе треба да пополни краток прашалник, да наведе лични податоци, а исто така да одлучи за валутата и јазикот. Процесот на регистрација е исклучително едноставен и трае само неколку минути. За да го направите ова, ќе треба да наведете:

 • е-пошта;
 • земја на престој;
 • парична единица;
 • силна лозинка (внесете двапати).

франкрег

Исто така, треба да се согласите со правилата за учество во билтенот од казиното Френк. Веднаш по регистрацијата, играчите ќе можат да влезат во личната сметка и да почнат да ја потврдуваат својата сметка. Потребна е идентификација за сите клиенти, бидејќи администрацијата на казиното се обидува да го елиминира ризикот од измама, малолетните играчи и оние кои веќе имаат креирано сметки. Постапката за верификација обично трае не повеќе од 24 часа. За да го помине, коцкарот мора да испрати копии од неговите документи до администрацијата на коцкарската установа. Затоа за време на регистрацијата вреди да се внесат вистинити информации за да се отстранат проблемите со поминување на верификација или внесување на страницата.

Мобилна верзија и апликација за казино Френк

Поради модерниот животен ритам, многу играчи не можат постојано да останат дома, а далеку од секогаш е можно да земат компјутер со себе. Затоа организацијата Френк Казино создаде оптимизирана мобилна верзија на платформата. Сега сите заинтересирани коцкари ќе можат да ги играат своите омилени слот машини од нивниот паметен телефон или таблет, кои се базирани на Android, iOS или Windows Mobile.

франкапк

Мобилната верзија има исклучително удобен и интуитивен интерфејс. И, не треба ништо да преземате, бидејќи сите слотови се активирани во прелистувачот на уредот. Само треба да ја внесете официјалната страница од кој било гаџет, да се најавите, да стартувате кои било автомати бесплатно во демо-режим или за вистински пари. Исто така, во мобилната верзија на установата за коцкање, играчите ќе можат да ја надополнат својата сметка, да контактираат со техничка поддршка, да учествуваат во промоции итн. Дополнително, доколку коцкарите сакаат да добијат постојан пристап до платформата, можат да преземат посебна апликација за Android или iOS на нашата веб-страница. Така, тие ќе добијат брзо вчитување на сите слотови за игри, постојана транзиција кон релевантни извори, како и специјална промоција за преземање на апликацијата.

Слот машини за казино

Френк казиното има прилично обемен каталог на коцкање, што е една од главните предности на организацијата. И, поради фактот што страницата соработува исклучиво со врвни провајдери, ова го прави процесот на играње уште посигурен и повозбудлив. Додека практичен каталог ви овозможува брзо да го пронајдете она што ви треба за играчите:

frankslots

 • посебен дел од „жешки“ или загреани слотови за игри;
 • јазиче од најпопуларните машини;
 • новини – штотуку се појавија слотови на порталот;
 • слотови – во делот можете да најдете разни видови уреди;
 • маси со коцкање на маса;
 • казино во живо со вистински крупиери;
 • прогресивен џекпот;
 • класичен или редок видео покер;
 • други видови игри кои од која било причина не се вклучени во сите наведени категории;
 • во пребарувањето, играчите ќе можат да го најдат моделот на машината со одредено име.

Оваа листа редовно се ажурира со познати брендови. Сепак, некои игри може да не се достапни во одредени земји. И, за да ја проучите деталната листа на сите автомати, само одете на официјалната страница на казино Френк и посетете го соодветниот дел.

Меки

Со цел да ја направи својата платформа за игри навистина барана, администрацијата на казиното побара поддршка од шведската корпорација NetEnt. Организацијата успешно работи на глобалниот пазар од 1996 година, има добиено голем број престижни награди и соработува исклучиво со популарни онлајн казино платформи. Програмерите се обидоа да го направат нивниот софтвер што е можно помоќен, така што преминот низ страниците на страницата беше неверојатно брз, а вчитувањето на кој било слот беше завршено за само неколку секунди. Додека благодарение на современите безбедносни системи и алгоритми за шифрирање податоци, играчите можат да бидат сигурни во безбедноста на нивните податоци.

казино во живо

Ако сакате да ја почувствувате вистинската атмосфера на возбуда и само добро да се забавувате, тогаш организацијата Френк нуди да играте делот за казино во живо. И покрај фактот што овде се претставени мал број слотови (бакара, покер, рулет, блек џек или сик бо), сепак може да ги задоволи барањата дури и на најпребирливите коцкари. Удобно е кога ќе влезат во играта, корисниците ќе можат да изберат табела за себе со минимален или максимален облог. И, поради фактот што слатки девојки ќе се однесуваат како крупиери, ова несомнено ќе помогне да се отфрли вашата досада и да се прилагодите на возбудата.

Предности и недостатоци на казиното

Кога првпат ќе отидете на официјалната страница на коцкарскиот клуб, ќе имате исклучително пријатно искуство. На крајот на краиштата, местото за коцкање е украсено прилично живописно и стилски! Веднаш можете да го почувствувате вистинското високо ниво. Сепак, покрај прекрасниот дизајн, казиното Френк може да ги задоволи своите клиенти и со други предности. Така, на пример, може да се разликуваат следните предности на коцкарската установа:

 • Само најдобрите слотови за игри. Поради фактот што страницата соработува со такви еминентни провајдери како што се (Yggdrasil, Thunderkick, итн.), Ова ви овозможува да ја направите играта што е можно посветла и удобна.
 • Добијте бонус награди. Онлајн казина нудат многу дарежливи бонуси. Вклучувајќи ги и почетниците може да смета на убав подарок за добредојде.
 • Одлична програма за лојалност. Кога играте за вистински пари, не заборавајте да акумулирате франци. Благодарение на што можете да добиете уникатни привилегии.
 • Голем број на различни натпревари. Администрацијата редовно одржува разни турнири и потраги во кои можете да заработите франци или пари.

Недостатоците го вклучуваат фактот дека казиното не нуди никакви бонуси без депозит. Освен тоа, делот за казино во живо не е толку обемен како што би сакале некои играчи. Но, овие помали недостатоци се покриени со голем број на предности, што ја прави институцијата разновидна и единствена на свој начин. Минималниот можен депозит е само 10 долари, но можете да играте за поголеми суми.

Банкарство, начини на депозит/повлекување

За да ги повлечете вашите чесно заработени добивки од казиното Френк, прво ќе треба да одлучите за системот на плаќање. Така, на пример, коцкарите од целиот свет можат да ги користат следните релевантни методи:

 • банкарски картички (VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro);
 • електронски паричник (Webmoney, Skrill, Neteller);
 • криптовалути (Bitcoin, Bitcoin cash, Dash, Ethereum, Litecoin).

Ако системот на кој беше првото надополнување на сметката ви овозможува да повлечете пари – во иднина овој метод е погоден за повлекување добивки. Барањата за повлекување на е-паричници обично се обработуваат во рок од 6 часа, а за банкарски сметки до 3 дена. Но, пред да го направите првото повлекување, ќе треба да поминете низ проверка на сметката и да испратите список на потребни документи до администрацијата.

Услуга за поддршка

Услугата за поддршка на клиентите можете лесно да ја најдете на дното на официјалната веб-страница на казино. Обезбеден е посебен разговор во живо, кој помага да се реши секој конкретен проблем што е можно побрзо или да се дознае одговорот на вашето прашање. Поддршката, исто така, обезбедува корисничка поддршка преку адресата на е-пошта, која може да се најде во близина на иконата со разговор за техничка поддршка. Така, постојат два начини за клиентите на казино да контактираат со поддршката:

 • разговор во живо околу часовникот;
 • е-пошта ( [email protected] .)

Сите специјалисти се обидуваат брзо да го решат секој проблем, доброволно да даваат совети и да одговорат на сите ваши прашања. Дополнително, клиентите на казино можат да поднесат жалба за работата на казиното или предлози за подобрување на работата на платформата.

Достапни јазици

Официјалната страница за коцкање е дизајнирана на интерфејсот на руски јазик, но може да се преведе и на голем број други странски јазици. Така, на пример, следново е достапно за играчите: англиски, италијански, фински, француски, германски, полски, норвешки, португалски, шпански, романски, јапонски, виетнамски, бугарска, турска, словачка или казахстанска верзија на онлајн казиното. Како резултат на тоа, платформата се обидува да привлече што е можно повеќе корисници од целиот свет да играат.

Достапни валути

Вкупно, 4 валути за игри се достапни на платформата за казино Френк. Но, и ова е сосема доволно за удобна и пријатна игра. Така, играчите ќе можат да отворат сметка во евра, долари, лајткоин или биткоин. И, минималниот депозит е само 10 долари, што ќе биде особено добро за почетниците коцкари.

Лиценца

Пред да започнете да играте во кое било онлајн казино, треба да ја проверите неговата безбедност. На пример, организацијата Френк доби соодветна лиценца во (MGA), што придонесува за сеопфатна безбедна игра. А, компанијата е управувана од Avento MT Limited, која исто така го поседува казиното SlotV. Френк казиното работи исклучиво под лиценца на Малтеза (MGA/B2C/450/2017), а на страницата ќе најдете само сертифициран софтвер од популарни и доверливи програмери.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Дали е безбедно да се игра во казиното Френк?
Кои начини на плаќање се достапни?
Дали казиното Френк обезбедува бонуси?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?

Табела – општ преглед на казиното Френк

Официјален ресурс https://frank-casino-officials.com/
Јазици Руски, англиски, германски, романски, норвешки, фински, бугарски, француски, тајландски, казахстански, словенечки, словачки.
Година на основање 2014 година
Лиценца за коцкање Курасао
Даватели Прагматично играње, Ендорфина, игри во подем, Microgaming, Igrosoft, NetEnt, Belatra, Playtech, Quickspin, Yggdrasil Gaming, 1×2 Gaming, Amatic, EGT, Evolution Gaming, Genesis Gaming, iSoftBet итн.
Системи за плаќање Банкарски картички (VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro), електронски паричници (Webmoney, Skrill, Neteller), криптовалути (Bitcoin, Bitcoin cash, Dash, Ethereum, Litecoin).
Валути Евра, долар, биткоин, лајткоин.
Минимален депозит 10 долари
Минимално повлекување 15 долари
Поддршка за корисници Работи деноноќно (разговор во живо, е-пошта.
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Апсолутно секој играч мора да помине низ проверка на сметката за да може администрацијата да се увери во возраста и идентитетот на корисникот. Покрај тоа, без идентификација невозможно е да се повлечат заработените средства. Сè што треба да направите е да ги скенирате или фотографирате личните документи.
Дали е безбедно да се игра во казиното Френк?
Благодарение на употребата на модерна технологија за заштита на информациите за клиентите и уникатната програма Avento AntiFraud Tool, ова ви овозможува безбедно складирање на податоците за плаќање на клиентите.
Кои начини на плаќање се достапни?
Можете да направите депозит користејќи популарни банкарски картички, електронски паричници или разни криптовалути.
Дали казиното Френк обезбедува бонуси?
За првите три депозити, играчите можат да добијат до 1925 долари и 95 бесплатни вртења. Последователните награди ќе зависат единствено од активноста на одреден коцкар и неговиот статус во програмата за лојалност.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Вообичаено, сите барања се обработуваат во рок од 24 часа од поднесувањето на апликацијата. Со исклучок на банкарски картички, на кои може да се добијат средства во рок од 3 дена.