Преглед на казиното PixBet

Популарната обложувалница PixBet е една од најпосетуваните во Бразил. Работи само 1 година и на своите посетители им обезбедува многу спортови за обложување и огромен арсенал на казино игри. Компанијата се развива успешно и е спонзор на 15 бразилски фудбалски клубови, но сè уште не го достигна својот врв, па затоа на корисниците им нуди се повеќе нови начини на забава. Обложувалницата нуди брзи депозити преку системот Pix широко распространет во земјата, огромен број фудбалски облози со шик линија за сликање и деноноќна техничка поддршка. Но, таа има некои негативни страни. За разлика од многу други обложувалници, не нуди бонус за добредојде и нема пренос во живо на натпревари за обложување во живо.

Promo Code: WRLDCSN777
Не
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Особености на букмејкерот Pixbet

Организацијата постои на бразилскиот пазар нешто повеќе од една година, но за тоа време собра многу фанови кои секојдневно се обложуваат на националниот фудбал и учествуваат во коцкање. Карактеристиките на канцеларијата вклучуваат:

 1. Леснотија на депозити и повлекувања бидејќи го користи доверливиот систем Pix.
 2. Главниот спорт е бразилскиот фудбал, но има многу видови. За секој натпревар се нуди целосна спецификација на настани со високи коефициенти.
 3. За оние кои сакаат да играат и да не се врзуваат за десктоп компјутер, има мобилна апликација.
 4. Големи, речиси неограничени опсези на спортско обложување. Минималниот депозит е од 1 реално, максимумот е 10.000 реални. Можете да повлечете до 100.000 реали во една операција.

pixbetsite

Обложување на национални првенства во Pixbet

Главниот и досега единствениот спорт на кој можете да се обложувате е националниот бразилски фудбал. Всушност, публиката е огромна, па оваа игра има огромна популарност. Поради оваа причина, раководството на земјата посветува главно внимание на тоа, а сите натпревари од националниот шампионат се вклучени во листата на обложувалницата Pixbet. Традиционално, најпопуларните се:

 • Куп на Сао Паоло помеѓу јуниори;
 • Бразилско првенство;
 • Бразилски куп;
 • Државни првенства;
 • Зелена чаша;
 • Шампионат на Бразил кај жени, итн.

Обложувањето пред натпреварот не е толку забавно како обложувањето во живо. И покрај недостатокот на техничка изводливост за неговото емитување, повеќето играчи прават експресни облози и други видови облози на овој начин. Преносот можете да го гледате и на ТВ, а исто така е важно да ги следите индикаторите во табелата на страницата.

Бонус за добредојде во Pixbet

И покрај постојано растечките инвестиции во сопствениот развој, компанијата сè уште не нуди бонуси за добредојде. Но, ова не е пречка за играчите. Од една страна, ова е дури и добро, бидејќи не треба да ги почитувате крокодилските услови за обложување, што во 90% од случаите се покажува како без добивка. Корисникот ја надополнува саканата сума и почнува да се обложува за задоволство.

Се разбира, во блиска иднина таква опција дефинитивно ќе се појави. Ова е очигледно, бидејќи го имаат и други постари обложувалници, кои на корисниците им наплатуваат прв депозит од 100% на сметка на играта, но до 600 реали. Единствениот бонус е игра во која треба да го погодите точниот резултат во предложената игра. Во случај на победа се исплаќаат 12 реали.

Регистрирање сметка во Pixbet

За да играте за пари и да добиете вистински профит, треба да регистрирате сметка во букмејкерот. Доколку сте државјанин на Бразил, добивате можност да учествувате на разни промоции. За граѓани од други земји, само играта е достапна. За да креирате сметка, треба да следите неколку чекори:

 1. Одете на страницата за регистрација, копчето се наоѓа во горниот десен агол на страницата.
 2. Наведете го CPF, можете да дознаете за тоа на официјалната веб-страница на букмејкерот.
 3. Внесете ги вашите лични податоци: адреса на е-пошта, лозинка, име и телефонски број.
 4. Проверка на помине, која ќе бара од вас да го потврдите вашето место на живеење и да го разјасните државјанството.

пиксбетрег

Правење на првиот облог во PixBet

За да започнете да заработувате пари од предвидувањата во бразилскиот фудбал, треба да се најавите на претходно креирана сметка на официјалната веб-страница на букмејкерот. Сите спортски настани се достапни во менито, кое се наоѓа на левата страна на страницата. За брзо да го пронајдете Шампионатот за кој сте заинтересирани, можете да го користите полето за пребарување интегрирано на страницата ако го знаете неговото точно име. Да потсетиме дека главниот спорт е фудбалот и неговите сорти, но има и трки со мотоцикли, рагби, е-спорт, ММА, Дота 2, снукер и други хобија.

обложување pixbet

Ставете го вашиот облог во неколку чекори:

 1. Изберете го спортот и натпреварот на кој сакате да се обложувате.
 2. Во централниот дел на страницата, изберете настан.
 3. Достапни се различни методи на обложување: комбинации, повеќе облози, основни облози.
 4. На десната страна, потврдете го создавањето на еден или повеќекратен облог, а потоа регистрирајте го во системот.

Од овој момент, износот на облогот ќе се дебитира од вашата сметка за игри. Ако наведете повеќе отколку што беше достапно на сметката, тогаш таа може брзо да се надополни преку системот Pix и нема потреба да се повторува постапката.

Како да се префрлите на мобилната верзија на PixBet

Веб-страницата на канцеларијата на букмејкерот е совршено прилагодена на резолуциите на екранот на сите мобилни уреди. Кога ќе ја отворите мобилната верзија, нема да забележите разлика помеѓу неа и десктоп верзијата. Играта бара само стабилна интернет конекција, но креаторите на веб-страницата на букмејкерот исто така нудат да користат мобилна апликација, која е аналог на главната страница. Во моментов работи само на уреди со Android. Слободно се дистрибуира преку продавницата на Google Play. Не треба да плаќате за програмата – ова е бесплатен софтвер за игри. Мора веднаш да креирате сметка на серверот, а потоа можете да ја преземете апликацијата и да ја внесете.

pixbetapk

слотови за казино PixBet

Букмејкерот нуди не само да се обложувате на фудбалот и да заработите на нив. Можете исто така да играте слотови и разни онлајн игри во демо-режим или за вистински пари. За да го направите ова, треба да отидете во делот за казино и да го пронајдете типот на коцкање што ве интересира.

И покрај фактот што институцијата работи од 2021 година, таа веќе има многу игри во својот арсенал. Постојат повеќе од 1000 различни хобија за сите вкусови. Игрите се претставени од најдобрите провајдери на денешницата. Постојат класични автомати со макари и коцки. Постојат бинго, неколку видови плен, покер, гребење и многу повеќе. Изберете игра по ваш вкус и карактер за слободно време. Прво можете да играте без депозит за да ги испробате сите можности и да ја разработите технологијата, а со тоа и за пари. Можете да играте во редовно казино или да живеете со вистински дилери.

Развивачи на софтвер за PixBet

Каталогот за казино содржи игри од познати програмери кои го снабдуваат својот софтвер на светскиот пазар низ целиот свет. Вкупниот број на софтвери е над 1000, така што оваа бројка вклучува производи од Playtech, Igrosoft, Microgaming, Fugaso итн. Обрнете внимание на горните слотови. Ве молиме имајте предвид дека има многу игри со прекрасни џекпот. Софтверот брзо се вчитува и работи без сопирачки.

Казино во живо

Играњето во казино во живо се реализира преку видео повик. Технологијата се користи долго време и дава добри резултати. Одличен начин да се забавувате додека се чувствувате како во вистинска казино атмосфера. Ова ќе формира прекрасно чувство за реалност.

Предности и недостатоци на казиното

Секое казино има свои добрите и лошите страни. Обложувалницата PixBet е перспективна организација во развој која започна дури во 2021 година. Таа инвестира големи суми во нејзиниот развој, па сајтот, предложениот софтвер за игри и апликацијата се направени со висок квалитет, но сепак имаат свои недостатоци.

Добрите страни:

 • висококвалитетен софтвер и највнимателен интерфејс;
 • можност за играње на кој било уред;
 • моментално надополнување и повлекување пари;
 • 24/7 техничка поддршка за одговор на какви било прашања;
 • разновидност на игри.

Минуси:

 • без бонуси;
 • нема онлајн пренос на натпревари;
 • еден систем за депонирање и повлекување пари;
 • легитимноста се потврдува само со потврда.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Сите операции со влез и излез на пари се вршат преку системот Pix. Обично тоа трае не повеќе од 10 минути, што е изненадувачки, бидејќи многу други услуги долго чекаат. Непријатноста може да биде што не секој има можност да работи со оваа услуга.

Поддршка

Една од главните предности на казиното и букмејкерот PixBet е одговорната и редовна работна услуга за техничка поддршка. Таа брзо ќе го реши вашиот проблем, без оглед на природата на неговото потекло. Можете да пристапите до него од веб-локацијата користејќи ја врската во вашата сметка.

поддршка за pixbet

Јазици

Во моментов, услугата е достапна само на португалски.

Валути

Сметката во играта е отворена исклучиво во бразилски реали.

Лиценца

Обложувалницата има лиценца Курасао, така што страницата е достапна од која било земја во светот. За да го заобиколите блокирањето од Роскомнадзор, мора да користите VPN.

Главните параметри на PixBet

Официјален ресурс https://pixbet.com/
Лиценца Курасао.
Година на основање 2021 година
Сопственик
Депозит/повлекување Пикс
Провајдери на софтвер Прагматична игра, Fugaso, Ендорфина, Booming Games, Microgaming, Igrosoft, NetEnt, Belatra, Playtech итн.
Минимален депозит Од 1 реално.
Мобилна верзија Апликација за Андроид.
Поддршка Преку вградената поддршка и е-пошта.
Видови игри Слотови, рулет, казино во живо, игри на маса, спортско обложување.
Валути Реално.
Јазици португалски.
Подарок за добредојде Не
Предности Брзо депонирање и повлекување пари.
Регистрација Внесување лични податоци и потврда.
Верификација По барање од администрацијата за повлекување.

Најчесто поставувани прашања

Дали е безбедно да се игра во казиното PixBet?
Дали е бесплатно да се игра?
Како да направите депозит?
Потребни информации за креирање сметка?
Кои казина PixBet обезбедуваат бонуси?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали е безбедно да се игра во казиното PixBet?
Онлајн казина и обложувалници работат не повеќе од една година, но организацијата има лиценца Курасао, па затоа е сосема безбедно да се игра.
Дали е бесплатно да се игра?
Тоа зависи од избраната игра и од провајдерот што ја обезбедил. Достапно со и без демо-режим. Бидејќи минималниот облог е мал, можете да играте и за пари.
Како да направите депозит?
За да ја надополните сметката на играта, мора да отидете на страницата за внесување со кликнување на копчето „Депозит“, изберете го начинот на плаќање Pix, поставете ја саканата сума и повторно кликнете на копчето „Депозит“ за да завршите. Нема провизија за трансакција.
Потребни информации за креирање сметка?
За да регистрирате сметка, ќе треба да наведете CPF, корисничко име, адреса на е-пошта, лозинка и телефонски број.
Кои казина PixBet обезбедуваат бонуси?
Казиното PixBet обезбедува само еден бонус. Треба да го погодите точниот резултат во претставената игра. Наградата е 12 реални.