Преглед на казиното Loft.Casino 2023 година

Loft.Casino е ново и ветувачко казино. Ова е нов проект кој започнува во 2023 година. Но, дури и за толку кратко време, Loft.Casino успеа да го привлече вниманието на коцкарите. Во казиното има многу слотови од светски познати производители на софтвер. Прегледите за тоа се често убави: играчите сакаат многу бонуси, програма за лојалност, обемна библиотека со игри и систем за брзо повлекување на добивките. Лиценцата Курасао го потврдува статусот на Loft.Casino и привлекува нови фанови на услугата секој ден!

Promo Code: WRLDCSN777
До 1000 $ + 100 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

мансарда-веб-страница

Бонуси од Loft.Casino

Во казиното можете да најдете бонуси за секој вкус и боја. Коцкарите добиваат подароци за добредојде, бесплатни вртења, бонус за повторно вчитување, враќање на готовина и многу повеќе. Сите добиени поени ќе треба да се обложуваат со облогот наведен во условите и на наведените слотови. После тоа, доколку гејмерот победи, парите ќе се кредитираат на вистинската сметка.

Скролувајте надолу за да дознаете повеќе за придобивките од Loft.Casino!

Бонуси за првите 3 депозити

Тимот на Loft.Casino разбира колку е важно почетник да добие самодоверба и да почне да ужива во првите победи. Затоа бонус пакетот за добредојде е толку дарежлив! Еве што го чека новиот гостин на казиното:

 1. Подарок за првиот депозит – 100% од депозитот, но не повеќе од 35.000 RUB / 250.000 KZT / 500 EUR / 500 USD. Минималниот депозит е 300 RUB / 5000 KZT / 15 EUR / 15 УСД. Максималниот облог за време на обложувањето е 300 RUB / 2500 KZT / 5 EUR / 5 УСД. Облог – x30. Бонусот мора да се обложи во рок од 72 часа од неговото примање. Дополнително, коцкарот ќе добие 50 FS во слотот на Lucky Lady’s Clover доколку за прв пат депонира 3.500 RUB / 25.000 KZT / 50 EUR / 50 USD. Облог – x5.
 2. Бонусот на вториот депозит ќе биде 50% од пренесената сума. Најмалку 300 RUB / 5000 KZT / 15 EUR / 15 USD мора да се депонираат на сметката. И ако играчот депонира од 3500 RUB / 25 000 KZT / 50 EUR / 50 USD, тој ќе добие 50 FS во Книгата на пирамидите со слични услови и облог од x5.
 3. На третиот депозит , исто така од 300 RUB / 5000 KZT / 15 EUR / 15 USD, коцкарот ќе добие 100% од депонираниот износ. Не се обезбедени бесплатни вртења за третиот депозит.

мансарда-бонуси

Но, внимавајте! Вториот бонус за депозит ќе се кредитира само откако ќе се обложи првиот бонус за депозит. Слично: додека коцкарот не го добие назад бонусот за вториот депозит, тој нема да добие подарок за третиот депозит.

Повторно вчитај бонус

Треба да направите најмалку три депозити за да го добиете бонусот. Треба да го активирате на вашата лична сметка, а потоа да направите депозит.

Бонусот ќе биде достапен во системско време после 00:00 часот секој четврток. Тоа значи дека ако играчот е во временската зона +2 UTC, тогаш бонусот за него ќе биде достапен од 02:00 часот.

Процент, облог, максимален износ на бонус, период на важност – сето тоа зависи од статусот на коцкар во програмата за лојалност. Колку повеќе Loft Points, толку подобри се условите за бонус за повторно вчитување. Скролувајте надолу за да дознаете повеќе!

ВИП програма за играчи

Програмата за лојалност се состои од 25 нивоа, во секое од нив играчот добива нови можности. 5 од нив се ВИП нивоа. Има и тајна соба.

мансарда-вип-програма

Во секоја нова фаза, играчот добива еднократен подарок и ги подобрува неделните бонуси: враќање на депозитот, бесплатни вртења, бонус за повторно вчитување и враќање на готовина. Дополнително, коцкар може да добие личен менаџер, лојални ограничувања за повлекување, пристап до приватни турнири и многу повеќе!

За да се искачи на скалата на ВИП програмата, играчот треба да акумулира Loft Points. За секои 1500 RUB / 10 000 KZT / 20 EUR / 20 USD ќе добиете 1 LP на вашата сметка.

Поврат на готовина

Кешбек ќе му се припише на коцкарот во 00:00 часот по системско време. Износот за враќање на средствата ќе се пресметува според формулата: износот на облозите со вистински пари минус добивките од овие облози. Ако резултатот е негативен, гостинот во казиното ќе добие рефундирање. Конкретниот процент зависи и од позицијата во ВИП програмата. Достапно е од 8-ма соба. На пример, во 8-та фаза, враќањето на готовина е 3%, на 12 – 4%, а на 22 – 8%.

Како да се регистрирате во Loft.Casino

Регистрацијата дава пристап до личната сметка на играчот. Коцкарот ќе може да прави депозити и да повлекува пари, да игра за вистински облози и да победи, а исто така да се поврзе со програмата за лојалност и да учествува на турнири. Потребни се 3 минути за да се регистрирате на страницата:

 1. Кликнете на „Регистрирај се“ во горниот десен агол.
 2. Внесете ја вашата е-пошта, размислете за лозинка и наведете ја земјата и валутата.
 3. Потврдете дека имате над 18 години. Ви препорачуваме да се согласите да добивате промоции – вие ќе бидете првите што ќе дознаете за новите бонуси!

Така, играчот доби пристап до ограничена лична сметка. За да ја користите целата функционалност на Loft.Casino, треба да ја потврдите вашата пошта – следете ја врската од добиеното писмо.

мансарда-регистрација

Важен чекор е верификацијата. Без него, коцкарот нема да може да ги повлече добивките. За да стигнете до прозорецот за потврда на идентитетот, одете во „Информации за профилот“, во потсекцијата „Профил“, табулаторот „Потврда“. Ќе има 3 фази:

 1. Идентитетот. Ќе направи скенирање на вашиот пасош или возачка дозвола.
 2. Адреса. Доволно е да прикачите скенирање или фотографија од сметка за комунални услуги, извод од банка или телефонска сметка.
 3. Плаќање. Треба да направите слика или екран од онлајн банката, да земете извод од сметка или сметка за паричник.
 4. Треба да го потврдите и бројот.

Верификацијата обично трае околу 1 ден. После тоа, коцкарот ќе има пристап до 100% од содржината на казиното.

Внимавај! Понекогаш тимот на Loft.Casino може да побара видео конференција со играч. Ова е неопходно за да се потврди идентитетот на коцкарот.

Кои слотови да се играат во Loft.Casino

мансарда-слотови

Loft.Casino има над 10.000 игри, од кои 8.000 се слотови. Казиното има ТОП слотови од такви индустриски гиганти како EGT, BGaming, Amatic, Fugaso, Habanero, NetEnt и други. Влегувајќи во библиотеката на игри, коцкарот влегува во посебен свет на лиценциран софтвер. Игрите се поделени во следните делови:

 • Сите игри;
 • слотови;
 • Live — режим во кој можете да играте игри на маса со вистински дилери;
 • ТОП — најдобрите игри според гостите на Loft.Casino;
 • Режим на џекпот е игри во кои коцкарот може да го постигне џекпотот;
 • Брзи игри – има, на пример, Rocket Dice, Balloons, Heads & Tails и други;
 • Купување бонус — дел со слотови каде што можете да купите бонус игри;
 • Игри со карти;
 • Рулет.

Исто така, во библиотеката за игри, коцкарот може да додаде слотови во омилените и да се врати на нив подоцна.

мансарда-во живо

Плеерот чека детална 3D графика, одлична музичка придружба и удобна, разбирлива навигација. И понатаму, делот има пребарувач.

Платни системи за коцкари

Можете да ги користите следните начини на плаќање за депонирање и повлекување добивки: Maestro, Mastercard, Visa, Skrill, Neteller, Neosurf, ecoPayz, MuchBetter, Piastrix.

мансарда-депозит

Минималниот депозит е 15 евра, а максималниот 4000 евра. Од вашата сметка можете да повлечете минимум 20 евра, а максимум 4000 евра.

Loft.Casino: добрите и лошите страни

И покрај фактот дека казиното е создадено само во 2023 година, тој успешно се развива. Судејќи според прегледите, рејтингот на институцијата постепено расте. Ајде да видиме дали вреди да се придружиме на Loft.Casino.

Предности Недостатоци
 • Лиценца за Курасао;
 • обемна библиотека за игри;
 • при уплата и повлекување пари, казиното не наплаќа провизија;
 • можете да додадете слотови на вашите омилени;
 • постои демо верзија;
 • поддршка 24/7.
 • нема мобилна апликација;
 • верификација бара многу документи.

Поддршка

Поддршката за играчи е достапна 24/7. Можете да го контактирате операторот на следниве начини:

 • преку онлајн разговор;
 • преку контакт формата.

Но, пред да испрати прашање до операторот, Loft.Casino нуди да ги прочитате одговорите во ЧПП. Има собрани вообичаени прашања од коцкари. Можеби овие одговори ќе го забрзаат решавањето на сложеноста.

Loft.Casino интерфејс јазици

Интерфејсот може да се види на англиски, руски, германски и француски јазик. Веб-страницата може да се префрли и на адаптиран канадски и австралиски англиски.

Кои валути се достапни во Loft.Casino

Валутата може да се избере при регистрација. Не може да се смени подоцна. Достапни се следните валути: USD, EUR, RUB, KZT, INR, CAD, AUD, NZD, USDT, BTC, LTC, ETH, BCH, DOG, XRP. Тоа е, сметката може да се регистрира дури и со паричник за криптовалути.

Лофт.Лиценца за казино

Loft.Casino е официјално регистриран во Курасао, регистарски број е 152125. Ова им дава гаранција на играчите дека услугата е сигурно место за забава.

Име на казино Мансарда казино
Официјален сајт https://www.loft.casino/ru/
Верзии Десктоп/мобилен
Сопственик Дама Н.В
Лиценца Курасао
Година на основање 2022 година
Јазици Англиски, германски, француски, руски
Работа за техничка поддршка 24/7

Најчесто поставувани прашања

Може ли да играм слотови бесплатно?
Дали казиното има мобилна верзија?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Може ли да играм слотови бесплатно?
Да, можете да играте слотови бесплатно во демо верзија. Овој режим е достапен без регистрација. Само кликнете на „Демо“ на слотот. Сепак, таквата игра нема да донесе победа, дури и ако добиете одлична комбинација од лизгање на макара.
Дали казиното има мобилна верзија?
Да, Loft.Casino нема мобилна апликација, но мобилната верзија е сосема во ред. Интерфејсот е практично прилагоден за паметни телефони, а содржината целосно ја повторува верзијата за десктоп.