Сasinohuone преглед на казиното во Финска 2023 година

Платформата за коцкање е развиена од групацијата Kindred plc, која е фокусирана главно на Финска. На официјалниот ресурс, можете да најдете многу тематски слотови за игри, вклучувајќи видео покер и бинго. И, благодарение на еминентните развивачи на софтвер, сите игри, без исклучок, добија висококвалитетна графика, одлични звучни ефекти, како и оригинални тематски дизајни. Дополнително, вреди да се напомене дека финското онлајн казино ги почитува своите корисници и затоа се труди да ја обезбеди безбедноста на сопствената база на клиенти колку што е можно повеќе. И, всушност, каталогот за игри не завршува само со слотови, бидејќи има прекрасни игри во живо со вистински крупиери кои ви овозможуваат да добиете посебно искуство со игри, како и многу други интересни позиции.

Promo Code: WRLDCSN777
200%
бонус за добредојде
Добијте бонус

Казино соба

Casinohuone казино бонус

Благодарение на бонусите од онлајн казина, особено за почетници, станува многу поудобно за играње. Така, на пример, тие можат да сметаат на прилично дарежлив подарок за добредојде, кој се состои од 450 бесплатни вртења и 100% бонус за првиот депозит. Како резултат на тоа, без разлика на износот на депозитот, сите коцкари можат да добијат двоен бонус до 200 евра, што е многу убава понуда. На пример, играчот ја надополнува својата сметка со 10 евра и добива еквивалентна сума, како резултат на тоа, ќе има дури 20 евра на своето салдо. Ако сакате да го добиете највисокиот можен бонус, во овој случај ќе треба да направите депозит од 200 евра. Тогаш на вашата сметка ќе имате вкупно 400 евра. Благодарение на оваа понуда почетниците имаат шанса за добар почеток, што дефинитивно вреди да се искористи!

Подарок за добредојде за нови клиенти

Како да се добие? за почетници, направете надополнување на сметката на играта
Што дава? 100% и бонус до 200 евра + 450 бесплатни вртења
Фактор x35, се користи за обложување на бонус средства
Минимален депозит за да го добиете бонусот, треба да депонирате минимален износ од 10 €
Услови соодветниот множител и обложување во одредено време
Максимален облог е 50 евра

бонус програма

Казиното Casinohuone дава бонуси за поканети пријатели во износ од 100 €. Ваквата прилично интересна промоција ви овозможува да добиете бонус за секој поканет корисник, но постои одредена граница, повеќе од која не можете да добиете. Услови за учество:

 • регистрирајте се или најавете се на онлајн ресурс;
 • активирајте го делот „Покани пријател“, кој може да се најде во табулаторот за бонуси;
 • за првиот пријател можете да добиете 20 €, за вториот 30 € и за третиот, соодветно 30 €;
 • во исто време, облогот за обложување мора да биде x35.

Ваквата дарежлива понуда помага да заработите пари, а нејзините услови се исклучително едноставни и нема да биде тешко да ги исполните. Покрај тоа, вреди да се истакне бонусот за враќање на готовина, кој од време на време им овозможува на играчите да ги вратат потрошените средства. Обично големината на враќање на готовина варира од 5 до 20%. Коцкарите ќе добијат порака со нејзината акумулација по е-пошта, каде што исто така ќе можат да видат детални упатства и други понуди.

Како да се регистрирате

За да се регистрирате во CasinoHuone, прво мора да го посетите официјалниот ресурс. Потоа пронајдете го соодветното копче на горниот дел од екранот и внесете ги потребните податоци во самиот формулар за регистрација (име, адреса на живеење, телефонски број итн.). Потоа ќе треба да ја потврдите вашата адреса за е-пошта со кликнување на врската што може да се кликне во е-поштата.
casinohuone-регистрација
Повторно овластете на официјалната веб-страница, одете во делот „рамнотежа“. Одлучете за начинот на надополнување на сметката и, се разбира, направете го самиот депозит. После тоа, ќе ви биде заслужен подарок за добредојде и ќе можете целосно да уживате во играта! Но, пред да започнете да повлекувате вистински пари, администрацијата на казиното ќе побара од вас да ја идентификувате сметката на корисникот.

Потврда на сметката

За да поминете верификација, испратете ги следниве документи:

 • фотографија/скенирање на пасош или кој било друг документ за идентификација;
 • фотографија/скенирање на пластична картичка од двете страни (ако користите електронски паричник, во овој случај, испратете скриншот од вашата сметка за да го потврдите депозитот, задолжително затворете го CVV кодот за картичката);
 • фотографија/скенирање на документот со кој се потврдува адресата, која коцкарот ја навел во својот профил (страница со дозвола за престој во пасошот или нова сметка за комунални услуги, најдоцна до 6 месеци).

Обично, проверката на документите од страна на администрацијата се врши во рок од неколку дена, по што играчот веднаш добива статус на идентификуван. Сега можете да ги повлечете вашите чесно заработени средства на ист начин како што сте го направиле депозитот.

Мобилна верзија и апликација „Casinohuone“.

За оние кои сакаат да можат да играат на кое било погодно место и време, онлајн казиното нуди специјална мобилна верзија. Достапен е за оперативните системи Android и iOS, а за да се префрлите, само треба да се најавите на кој било мобилен прелистувач. Преносливата верзија доби сличен сет на функции и каталог на игри, овозможувајќи им на корисниците да ја надополнат својата сметка, да се регистрираат, да играат различни слотови и да комуницираат со техничка поддршка.
Казино соба-мобилен
Дополнително, постои опција за преземање посебна апликација, која е потполно бесплатна за преземање и нема да ви одземе многу време. Можете да ја инсталирате програмата и во официјални продавници за уреди и на доверлив тематски ресурс. Дополнително, по преземањето на софтверот, сега играчите нема да треба постојано да бараат релевантни врски за најава во случај на блокирање на страницата, бидејќи програмата ќе направи сè сама.

Слот машини за казино

Коцкарите ќе можат да играат популарни игри како видео плеер, гребење карти и преку 10 различни игри на маса во Casino Huone. Покрај тоа, страницата за коцкање има неколку популарни сорти на рулет, покер и, се разбира, традиционален блек џек. Особено за коцкарите, претставени се слотови со прогресивен формат на џекпот, кои ви овозможуваат да добиете особено огромни добивки во Caribbean Stud или, на пример, џекпот во Keno.
casinohuone-слотови
Популарните прогресивни слотови ги вклучуваат следните игри: Mega Moolah, Major Millions и The Dark Knight. Исто така, вреди да се забележат особено игрите со дилер во живо (блек џек и рулет), кои носат посебна атмосфера на возбуда и ви овозможуваат да добиете навистина уникатно искуство за играње. Високите ролки ќе можат да играат и рулет, бидејќи има способност да прави прилично високи облози. Покрај тоа, за оние кои сакаат висок ризик, постои ВИП верзија на рулетот.

Софтвер

Сајтот за коцкање вклучува голем број автомати за игри на среќа и друга забава, но работи исклучиво со доверливи провајдери. Така, на пример, на овој ресурс, коцкарите ќе ги најдат следните врвни развивачи: NetEnt, Microgaming, Play’n Go и многу други. Благодарение на ова, секоја од презентираните игри доби исклучително квалитетен дизајн и неверојатно уникатен дизајн. Покрај тоа, платформата може да се подреди по развивач, што го прави пребарувањето за игри уште поудобно.

Казино во живо

Делот за игри во живо го пополнува никој друг туку светски познатата компанија NetEnt. Во делот ќе најдете неколку варијанти на блек џек, покер, бакара, па дури и француска верзија на рулет. Тоа ќе биде особено пријатно за оние кои сакаат да уживаат во посебна атмосфера, но во исто време не го напуштаат својот дом. Игрите ќе ги имаат истите шанси и игра што го придружува класичното копнено казино, а ќе се емитуваат од професионално опремено студио, земајќи ги предвид современите технолошки решенија. Благодарение на ова, секоја гејминг сесија ќе биде единствена и посебна на свој начин.

Предности и недостатоци на казиното

Сè уште одлучувате дали да играте во Casinohuone или подобро да барате нешто друго? Во овој случај, ви препорачуваме внимателно да ги погледнете позитивните и негативните аспекти на казиното за да формирате исклучиво правилно мислење! Предности:

 • игри исклучиво од популарни програмери;
 • можност за играње казино во живо и разни игри на маса;
 • слот машини со прогресивни џекпот;
 • моментално вчитување на која било игра или страница;
 • можност за контакт со поддршка преку онлајн разговор и е-пошта;
 • сигурна заштита со SSL шифрирање;
 • потврдена лиценца и крајно транспарентни услови.

Меѓу недостатоците, може да се издвои фактот дека страницата за коцкање не е достапна во голем број земји и региони, има само фински превод на интерфејсот, како и недостатокот на деноноќна поддршка. Но, овие недостатоци дефинитивно се преклопуваат со предности, но на вас е да изберете!

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Казиното Huone пристапи кон изборот на платежни системи со сета одговорност, што несомнено го прави сигурен сервис во очите на играчите. И покрај ова, платформата обезбедува навистина пристојна банкарска услуга и, се разбира, неколку популарни валути за плаќање, за кои ќе дознаете малку подоцна. Така, списокот на платежни системи е претставен на следниов начин:

 • банкарски картички: MasterCard, Paysafecard, Visa;
 • електронски плаќања: Neteller, Skrill, WebMoney

Надополнувањата се обработуваат речиси веднаш, за погодност на корисниците, додека минималниот износ е доста лојален. Можете да повлечете средства на ист начин како што е направен депозитот. Исто така, вреди да се напомене дека постојат одредени ограничувања за повлекување средства дневно. А ако искеширате денес, следната трансакција може да ја направите утре.

Услуга за поддршка

За брзо да добиете одговор на кое било прашање или да решите каков било проблем, можете да контактирате со разговорот за техничка поддршка на Casinohuone. За да го направите ова, едноставно кликнете на иконата за разговор во живо на официјалниот ресурс, каде што специјалистите за услуги на клиентите ќе ве контактираат многу брзо. Меѓу недостатоците на поддршката, може да се издвои дека никаде не го објавуваат работното време и затоа можеби не е секогаш на место. И, ако нема претставници во онлајн разговорот, тогаш можете да напишете е-пошта или да пополните формулар за повратни информации директно на страницата. Треба да се разбере дека може да потрае еден работен ден за одговор од специјалист. За почетниците, постои посебен дел ЧПП, во кој ќе ги најдат најпопуларните прашања и одговори.

Кои јазици

Поради фактот што онлајн казиното е фокусирано главно на Финска, платформата доби исклучиво фински превод. Но, ова не треба да биде проблем, бидејќи можете да користите преведувач базиран на прелистувач, бидејќи сите елементи на ресурси имаат исклучително едноставен распоред.

Кои валути

Официјалниот ресурс користи неколку популарни валути, вклучувајќи ги: шведската круна, еврото, американскиот долар и британската фунта. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра.

Лиценца

Организацијата Casinohuone ја доби соодветната лиценца од органот за игри на Малта, што ги прави нејзините активности прилично транспарентни во очите на другите корисници. На крајот на краиштата, благодарение на ова играчите можат да бидат сигурни во квалитетот на софтверот и стабилните исплати.

Главните параметри на установата за коцкање Casinohuone

Официјален ресурс https://www.casinohuone.com/
Лиценца Орган за игри на среќа на Малта
Година на основање 2005 година
Сопственик Групата Kindred plc
Депозит/повлекување MasterCard, Paysafecard, Visa, Neteller, Skrill, WebMoney
Минимален депозит од 5 долари
мобилна верзија Андроид и iOS, може да се репродуцираат директно од прелистувачот или преку мобилната апликација.
Поддршка Онлајн разговор, е-пошта, формулар за повратни информации и телефонски број.
Видови игри Видео слотови, игри со карти, покер, кено, гребење, рулет, итн.
Валути Шведски круни, евро, американски долар и британска фунта.
Јазици фински.
подарок за добредојде Добијте дарежлива награда во форма на бонус и одреден број бесплатни вртења.
Предности Докажано лиценциран софтвер, инстантно вчитување на сите страници, дел за казино во живо, одговорна поддршка.
Регистрација Внесување лични податоци во формуларот за регистрација, потврда на е-пошта.
Верификација За да ги повлечат добивките, играчите мора да и достават на администрацијата фотографија од пасош, банкарска картичка, екран на е-паричник, сметка за комунални услуги или страница за регистрација.
Провајдери на софтвер NetEnt, Microgaming, Play’n Go и многу други.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали Casinohuone е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Се врши верификација за да може да ги повлечете заработените средства. За да го потврдите вашиот идентитет, одете на профилот на играчот и прикачете ги следниве документи таму: пасош или кој било друг документ за идентификација, страница со дозвола за престој или сметка за комунални услуги, како и фотографија/скриншот од пластична картичка или електронска платен инструмент.
Барања за бонус и обложување
Има одреден минимум и максимум за сите облози без исклучок, кој може да се најде на официјалната страница на Casinohuone. Бонусите мора да се обложуваат со презентираниот множител и секако условите, по што може да се повлечат од платформата.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
За да играте бесплатно, не треба да преземате специјален софтвер или да се регистрирате на официјалната веб-страница. Треба само да го изберете уредот што ви се допаѓа во каталогот на игри и да го стартувате во режимот „демо“.
Дали Casinohuone е пријателски за мобилни телефони?
Да, можете да играте на вашиот паметен телефон или таблет! Претставени се неколку опции: мобилна верзија и специјална апликација. Двете опции се добро оптимизирани и имаат сличен сет на функции.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Пред сè, сè ќе зависи од избраниот систем на плаќање. Така, на пример, за банкарски податоци е 2-4 дена, а за електронски паричници, термините се намалуваат колку што е можно повеќе.