Преглед на казиното FastPay 2023 година

Казиното FastPay е регистрирано во Холандија и е управувано од Direx NV. Лиценцираниот сајт важи за еден од најпрепознатливите брендови во светот, поради што е многу баран. Доказ за тоа се прилично импресивна листа на забава за игри, дарежливи подароци за добредојде, речиси моментални исплати и исклучително искрен однос кон корисниците.

Бонус:Бонус 100% до $150 + 100FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус за депозит до $150 + 100 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

fastpaysite

FastPay казино бонус

Пред сè, вреди да се забележи подарокот за добредојде што може да се прими за првиот депозит од најмалку 15 долари во износ од 100%. Исто така, коцкарите добиваат 100 бесплатни вртења на нивната сметка, што ќе им помогне да ја тестираат оваа или онаа машина. Вртењата се запишуваат дневно во зголемувања од 20, со множител на обложување од x50.

За вториот депозит, играчот може да добие 75% од својот депозит ако депонира од 15 до 75 долари на салдото. Во овој случај, обложувањето е слично, термините се два дена за првиот и вториот случај. Во сабота, членовите на казиното можат да добијат бесплатни вртења апсолутно бесплатно. Ако пред тоа сте правеле облози од 15 долари за 6 дена.

fastpaybonus

Се пресметуваат бесплатни вртења во зависност од износот на депозитот

10 долари 25 бесплатни вртења
100 долари 100 бесплатни вртења
200 долари 150 бесплатни вртења
400 долари 300 бесплатни вртења
800 долари 500 бесплатни вртења
1600 долари 1000 бесплатни вртења

Условите за обезбедување бесплатни вртења можете да ги најдете директно на ресурсот Fast Pay. Но, ќе може да се трошат бесплатни вртења исклучиво на автоматот: Starburst, а исто така и да се обложуваат во согласност со сегашните правила.

Бонус програма

Со цел да се привлечат почетници на нивната платформа, онлајн казиното разви специјален бонус систем. Така, на пример, корисниците ќе можат да користат уникатни промотивни кодови за кои можете да добиете вртења, пари или други интересни подароци. Извлекувањето на бонусите „Reload“ се одржува во вторник и петок. За играчите од нивоата 4 до 10 кои направиле депозит од 15 долари, се доделува дополнителна награда. Но, неговата дистрибуција ќе се случи чисто индивидуално.

fastpaybonusprogram

За оние кои ќе добијат ново ниво, се обезбедуваат дополнителни вртења. Во овој случај, обложувањето ќе биде x10. Покрај тоа, вреди да се истакне враќањето на готовина, што може да се прими еднаш месечно, а не треба да се обложувате. Сепак, само оние кои го достигнале 9-то и 10-то ниво ќе можат да добијат поврат, износот на самиот поврат може да достигне 10%. Казиното FastPay исто така ги обезбедува сите родендени со соодветни подароци. За да ги добиете, само треба да го внесете промотивниот код FASTBIRTHDAY, благодарение на кој можете да заработите околу 52 долари.

Покрај горенаведените понуди, на официјалниот ресурс периодично се појавуваат интересни турнири и трки. И, само најсреќните ќе можат да ги освојат! Па, за оние кои сакаат да освојуваат големи пари, постои посебна група на слотови за игри со прогресивни џекпот.

Регистрација и верификација

Корисниците од повеќе од 100 различни земји во светот ќе можат да креираат сметка во клубот. Вклучувајќи ги и регионите во кои се зборува руски. За да креирате нова страница, само треба да следите кратка инструкција:

 • Посетете го официјалниот ресурс, пронајдете го копчето „Регистрирај се“ на дното на страницата.
 • Пополнете краток прашалник (e-mail, силна лозинка, валута на играта и промотивен код).
 • Потврдете ја регистрацијата со кликнување на врската од писмото во поштата, а потоа најавете се на ресурсот.

fastpayreg

Регистрацијата се смета за завршена, но најдобро е да внесете подетални информации во „Податоци за профилот“. Така што подоцна нема да има проблеми. Верификацијата на корисниците се случува по барање и обично трае околу 10 минути, а за проверка на документите не повеќе од 12 часа.

За да поминете идентификација, само треба да ги испратите потребните документи до администрацијата и, се разбира, да го потврдите телефонскиот број. Така, на пример, коцкарите ќе мора да испратат копија/скенирање од својот пасош, страница со дозвола за престој, како и доказ за сопственост на платниот систем.

Во некои случаи, тие може да побараат фотографија од самиот корисник наспроти позадината на документите. Доколку постои сомневање за измама, вработените во казиното можат да остварат видео повик до нивниот клиент. Со цел да ги задржиме нашите корисници што е можно побезбедни.

Мобилна верзија и апликација за казино FastPay

За сопствениците на мобилни уреди, установата за коцкање нуди да користат специјална пренослива верзија. Сè што играчот треба да направи во овој случај е да ја внесе адресата на казиното во прелистувачот и да се најави на него. Така, коцкарот ја посетува главната страница на платформата, што целосно се совпаѓа со десктоп верзијата.

fastpayapk

Исто така, можно е да преземете посебна апликација Fast Pay за уреди со Android и iOS. За да го направите ова, само треба да отидете во официјални продавници или посебен тематски ресурс. Самата процедура за инсталација е исклучително едноставна и нема да ви одземе многу време. Благодарение на ова, добивате полноправен софтвер и можност за играње на кое било погодно место.

Слот машини за казино

Казино FastPay работи исклучиво со врвни провајдери како што се NetEnt, NYX, Microgaming, Play’n GO и неколку други програмери. Со цел целосно да се разбере навигацијата на страницата, вреди да се разгледаат сите категории поблиску:

 • автомати – во делот има огромен избор на уреди кои се разликуваат и по жанрови и типови;
 • рулетот е многу популарна игра, можете да најдете европски, американски и француски верзии;
 • казино во живо – игри со вистински дилери и посебна атмосфера;
 • игри со карти – класични и помодерни забавни формати, меѓу кои особено може да се истакне: бакара, блек џек итн.;
 • покер – прилично голем избор на покер на маса и видео покер.

fastpayslots

Со цел да се движите на страницата, стана уште поудобно, администрацијата на казиното додаде игри за сортирање по развивач. Можете исто така да најдете која било специфична машина по име и можно е да се игра бесплатно.

Софтвер

Каталогот за игри FastPay вклучува голем број од 2000+ игри и околу 20 различни студија и провајдери на софтвер. Приближно 85% се слотови за игри. Сајтот главно содржи игри од Microgaming, NetEnt, но има и други програмери. Повеќе од 100 различни слотови за игри од организацијата Play’n’GO се претставени на платформата за коцкање, можете да видите и аркадни машини и помодерни формати.

fastpaysoft

Покрај тоа, на страницата можете да најдете такви студија како што се: Yggdrasil, 1x2Gaming, BGaming, 2by2, Evolution, Playson. Благодарение на ова, апсолутно секој играч ќе може да најде нешто интересно за себе! Исто така, вреди да се напомене дека ресурсот за коцкање се обидува да се фокусира не само на автоматите за игри на среќа, туку и на голем број други забави. Она што можете да го видите сами, но за ова, се разбира, ќе треба да го посетите самиот ресурс.

Казино во живо

Игрите во живо со вистински крупиери добиваат сè поголема популарност меѓу коцкарите од целиот свет. Затоа FastPay додаде повеќе од 50 игри во овој дел од само еден рулет, кој дефинитивно го заслужува вашето внимание! Покрај тоа, има над сто други игри во живо (блек џек, бакара, гребење карти итн.). Покрај тоа, треба да се разбере дека и границите и самиот формат ќе се разликуваат помеѓу различни табели. Дури и категоријата „покер“ собра околу 20 позиции.

Предности и недостатоци на казиното

Пред да играте за вистински пари, важно е да се земе предвид не само каталогот на игри или, на пример, некои технички податоци. Покрај тоа, вреди да се проучат позитивните и негативните страни, така што во иднина нема да имате никакви проблеми со ова.

Предности:

 • потврдена и валидна лиценца;
 • работа исклучиво со популарни брендови;
 • можност за играње игри во живо со вистински крупиери;
 • бесплатни вртења за почетници;
 • можност да се добијат дарежливи награди за редовните клиенти;
 • поддршка за голем број валути и платежни системи;
 • извлекување на прилично големи џекпот и брз одговор во разговор во живо.

Меѓу минусите, може да се издвои фактот дека во некои земји нема да биде можно да се регистрирате на платформата, недостапноста на некои игри за одредени региони, како и неповолниот фонт за информативните делови.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Казиното FastPay прифаќа средства од своите клиенти во неколку популарни формати. Исто така, можно е да се повлечете на лични податоци користејќи различни методи. Најпопуларните се следниве опции:

 • банкарски картички Visa, Master Card;
 • системи за електронско плаќање ecoPayz, Neteller, QIWI, Skrill, WebMoney;
 • шеми за прогресивни трансфери (разни криптовалути).

брзо платено банкарство

Во овој случај, комисијата нема да биде повлечена, а условите за запишување се речиси моментални. Додека обработката на барањето за повлекување се врши во рок од половина час. Самиот прием на финансии до наведените детали ќе се случи од 1 час до 3 дена.

Услуга за поддршка

Поддршката на установата за коцкање работи деноноќно за погодност на самите клиенти, така што можете да побарате помош во секое време од денот. За да контактирате со специјалисти за техничка поддршка, можете да ги користите следниве методи:

 • напишете во онлајн разговор на официјалниот ресурс;
 • пополнете го формуларот за повратни информации;
 • испратете соодветно писмо на наведената адреса за е-пошта;
 • контактирајте со специјалисти преку каналот Телеграма.

Покрај тоа, можете да остварите видео повик, за ова треба да отидете на Skype. Исто така, вреди да се напомене дека најбрзата опција е онлајн разговор, а најдолгата повратна информација.

Достапни јазици на страницата

Повеќејазичната платформа поддржува голем број јазици со цел корисниците да се чувствуваат што е можно поудобно. Така, на пример, можете да ги користите верзиите на англиски, шпански, казахстански, германски, норвешки, полски, руски, турски, украински, фински, чешки, шведски или јапонски јазик.

Валути

Официјалната платформа за коцкање прифаќа голем број валути, вклучувајќи: биткоин, биткоин кеш, етериум, лајткоин, австралиски и канадски долари, американски долари и новозеландски долари, норвешка круна, полска злота, чешка круна, јужноафрикански ранд, јапонски јен.

Лиценца

Сите информации за клиентот FastPay се строго доверливи и заштитени со законите на Курасао, бидејќи тоа беше лиценцата на Малта што ја доби онлајн казиното! Со цел да се заштитат личните информации во техничка смисла, беа користени современи системи за шифрирање.

За повеќе информации во врска со приватноста и безбедноста, ве молиме контактирајте со техничката поддршка. Така, присуството на лиценца им гарантира на играчите навремен прием на плаќања и квалитетна услуга. Сертификатите можете да ги прегледате на официјалниот ресурс за брзо плаќање или на страницата на организацијата што верификува.

Основни параметри на онлајн казиното FastPay

Официјален ресурс https://fastpay-go.com
Лиценца Курасао (Antillephone NV – 8048/JAZ).
Година на основање 2018 година
Сопственик Дирекс Н.В
Депозит/повлекување ecoPayz, MasterCard, Neteller, QIWI, Skrill, Visa, WebMoney, криптовалути и други прогресивни системи за пренос.
Минимален депозит Од 5 долари
Мобилна верзија За уреди на оперативниот систем Android и iOS, верзија базирана на прелистувач и може да се преземе.
Поддршка Онлајн разговор, е-пошта, формулар за повратни информации, Телеграмски канал.
Видови игри Видео слотови, игри со карти, игри во живо, рулет, покер итн.
Валути Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, австралиски и канадски долари, американски долари и новозеландски долари, норвешка круни, полска злота, чешка круна, јужноафрикански ранд, јапонски јен.
Јазици Англиски, шпански, казахстански, германски, норвешки, полски, руски, турски, украински, фински, чешки, шведски или јапонски.
Подарок за добредојде Доста дарежлива понуда за нови клиенти, која ви овозможува да добиете бонус за депозитот.
Предности Голем избор на платежни инструменти и валути, обемна бонус програма, интересни игри, висококвалитетен софтвер итн.
Регистрација Пополнете краток формулар со лични податоци и потврдете ја вашата е-пошта/телефонски број.
Верификација За да се потврди идентитетот на играчот, обезбедувањето документи.
Провајдери на софтвер Evolution Gaming, NetEnt, Play’n’GO, Microgaming (Quickfire), Yggdrasil Gaming, BGaming, Amatic, EGT, Pragmatic Play

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното FastPay е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Како и во секоја слична институција, за да повлечете пари треба да ја идентификувате вашата сметка. Ова може да биде пасош, возачка дозвола, фотографија или слика од екранот на платежен инструмент, како и сметка за комунални услуги или страница за регистрација.
Барања за бонус и обложување
За да добиете подарок за добредојде, треба да направите депозит од минималната одредена сума. Тогаш бонусните средства се обложуваат одредено време со наведениот множител. Слични услови важат за сите бонуси. Додека облозите имаат одреден минимум и максимум, кои може да се најдат директно во самата игра.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, дури и не треба да се регистрирате за ова! Сè што ви треба е да го изберете уредот што ви се допаѓа и да го вклучите во „демо“ режим, а потоа да уживате во играта.
Дали казиното FastPay е пријателско за мобилни телефони?
Администрацијата на клубот нуди користење на специјална мобилна верзија! Може да се преземе или користи директно од прелистувачот. Се разликува во сличен сет на функционалност и интерфејс.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Без оглед на системот избран од играчот, повлекувањето на средствата ќе се изврши во рок од 1 час до 3 дена, што е доста добри перформанси во споредба со слични претпријатија!