Преглед на Сол казиното 2023 година

Платформата за онлајн казино Sol работи од 2018 година. Под раководство на Galaktika NV, организацијата поседува уште неколку популарни платформи за коцкање и соработува исклучиво со врвни провајдери. Покрај тоа, ресурсот ја доби соодветната лиценца во Курасао и нуди исклучително транспарентни услови. Кога се оди на главната страница на страницата, играчите ги очекува интерфејс направен според типот на антички египетски мотиви. А, на која било страница или банер ќе бидат поставени слики со богатствата на фараоните, античките механизми и митски суштества. Со цел да се движите на страницата, стана поудобно, администрацијата на казиното Сол го направи менито вертикално, кое се наоѓа на левата страна на екранот.

Бонус:150% на депозит + 500FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
150% + 500 FS
бонус за добредојде
Добијте бонус

сонцето казино

Како да го добиете подарокот за добредојде на Сол

Најдарежливата понуда во казиното се дава на почетници! Така, на пример, можете да добиете подарок за добредојде за првите пет депозити, тој вклучува специјални бонуси и бесплатни вртења, што е подетално опишано во табелата.

Добивање промоција во зависност од бројот на депозитот

Број за полнење Бонус до УСД Бесплатни вртења Играта
Првиот 150%, до 2550 до 500 Феникс Форџ
Второ 100%, до 255 педесет Храмот на Ниџ
Трето 50%, до 340 40 EggOMatic Golden Grimoire
Четврто 50%, до 425 триесет Продавница за овошје, телефонска линија
Петто 25%, 640 25 Starbust

За да добиете некој од презентираните подароци, треба да ја надополните вашата сметка во износ од најмалку 17 долари. Со исклучок на првиот депозит, кој може да се прими при надополнување со износ од најмалку 8,5 долари, а бројот на бесплатни вртења ќе зависи директно од депонираните пари. Во исто време, облогот за сите случаи е ист – x40.

бонус програма

Казино Сол е одлично место ако сакате различни бонуси. Бидејќи платформата ви овозможува да ги добиете за речиси сите депозити. Па, покрај подароците за добредојде, коцкарите може да ги очекуваат и следните интересни понуди:

 • Неделен кешбек до 10% – клиентите на казино, без разлика на нивниот статус во програмата за лојалност, ќе можат да добиваат неделен поврат на готовина. Пресметката на делумно враќање на изгубените средства се случува во среда. Се кредитира автоматски, додека обложувањето е дадено 3 дена, а облогот, во зависност од статусот на играчот: од x0 до x5
 • Бонус за роденден. Сите регистрирани корисници добиваат уникатен подарок од казиното СОЛ. Во овој случај, на големината на подарокот, како и во претходната верзија, влијае статусот на коцкарот, но тој не може да надмине 1.000 долари.
 • Промотивни кодови – за да добивате разни подароци без депозит и бесплатни вртења, потребно е само да се претплатите на билтенот за казино или да ја пронајдете соодветната комбинација на тематскиот ресурс.
 • Турнири и промоции – администрацијата на институцијата се обидува редовно да одржува интересни настани за своите играчи. Во нив можат да добијат прилично солидни подароци и секако бесплатни вртења.

Сол казино бонус
Покрај тоа, особено вреди да се забележи програмата за лојалност на казиното Сол, во која сите играчи учествуваат автоматски. Можете да добиете специјални поени само за облози со вистински пари или за депозити. Акумулираните SolCoins се разменуваат за вистински пари, бесплатни вртења или билети за лотарија. Во овој случај, статусот на самиот клиент влијае на девизниот курс. Нивото се доделува врз основа на бројот на собрани монети.

Нивоа на програмата за лојалност

Статус Потребен број на поени за да се помине Поврат на готовина Награда за израмнување Роденденски подарок Курс 100 SolCoins, $
Кристал Не десет% Недостасува 17 долари, 50 ч Недостасува
Кварц 25 десет% 15 бесплатни вртења, x40 34 долари, 50 ч 1,7, x3
Оникс 100 десет% 25 бесплатни вртења x35 51 долари, 50 ч 2.4, x3
Агат 500 десет% 30 бесплатни вртења, x30 85 долари, x35 5, x3
Топаз 2000 година десет% 35 бесплатни вртења, x25 170 долари, 20 ч 7, x3
Опал 5000 десет% 50 бесплатни вртења, x20 255 долари, x15 8,5, x3
Сафир 10.000 десет% 100 бесплатни вртења, x10 340 долари, x10 10, x3
Руби 25 000 десет% 150 бесплатни вртења, x7 425 долари, x5 12, x3
Дијамант 50.000 десет% 250 бесплатни вртења, x5 849 долари, без облог 14, без облог

Чекор-по-чекор процес на регистрација во казиното Сол

Само регистрираните играчи ќе можат да ги добијат сите привилегии на коцкарскиот клуб. Додека едноставниот и интуитивен интерфејс, се разбира, им помага дури и на почетниците да се справат со овој процес. Само следете ги инструкциите подолу и можете брзо да станете клиент на казино:

 1. Прво, посетете ја официјалната веб-страница на казино СОЛ.
 2. Одете во соодветниот дел (може да се најде во горниот десен дел од екранот).
 3. Одлучете за подарок за добредојде (запомнете дека секој од нив содржи бесплатни вртења на одредени игри).
 4. Внесете ја вашата тековна адреса за е-пошта и креирајте силна комбинација на лозинка.
 5. Изберете ја валутата на играта и, доколку е потребно, согласете се со билтенот од казиното.
 6. Повлечете ја топката надесно за да се согласите со условите на ресурсот за коцкање.
 7. Кликнете на копчето „Регистрирај се“.
 8. На вашата адреса за е-пошта ќе биде испратена е-пошта која содржи линк што може да се кликне. Само треба да поминете низ него, но направете го тоа во рок од неколку часа, инаку веќе ќе биде неоперативно.

сол казино регистрација
Откако ќе креирате нова сметка, ќе треба да ја пополните вашата лична сметка со лични податоци. Во исто време, вреди да се наведат само веродостојни податоци, така што во иднина нема да има проблеми со ова. За да поминат брза регистрација, коцкарите ќе можат да користат овластување преку различни социјални мрежи. Треба само да кликнете на делот „Регистрација“ и да ја изберете соодветната икона.

Како да поминете верификација на веб-страницата на казиното

За слободно да ги повлечете вашите чесно заработени пари на платформата за казино Сол, секако, мора да го потврдите вашиот идентитет. Во табулаторот „Потврда“ можете да ги најдете соодветните упатства и барања. Затоа, дури и почетниците во таква забава, кои никогаш порано не играле во онлајн казино, ќе можат лесно да поминат идентификација. Казиното обезбедува стандардни барања за сите документи: добар квалитет и видливост на сите потребни елементи. Во зависност од тоа кој играч го избрал начинот на надополнување, барањата за обезбедените документи ќе варираат:

 • пластична картичка: име на сопственикот, период на важност, прва и последна цифра;
 • е-паричник: направете слика од екранот на вашата лична сметка.

Веднаш откако корисникот ќе ги постави датотеките, администрацијата на Сол казиното се обидува да ги провери што е можно побрзо. Потоа се појавува соодветна ознака, што покажува дека корисникот е потврден. Поминувањето на таква постапка помага да се обезбедат сите трансакции и веродостојно да се заштитат податоците на клиентите.

Како да се префрлите на мобилната верзија на „Сол“

Сајтот за коцкање им нуди на своите играчи специјална мобилна верзија, што не е изненадувачки. На крајот на краиштата, и покрај фактот што ресурсот е нов, тој користи само напредни технологии и софтвер. Целата иста функционалност е достапна во мобилната верзија на казиното, со исклучок на самиот интерфејс, кој е прилагоден за мали екрани. Така, коцкарите ќе можат да ги вртат ролните, да користат бонуси, да контактираат со поддршката и да прават многу повеќе. Покрај тоа, мобилната верзија се вчитува побрзо и не троши премногу сообраќај. Покрај тоа, особено вреди да се напомене дека верзијата поддржува уреди со Android и iOS.

Како да ја преземете мобилната апликација за казино

За жал, мобилниот софтвер е во развој. Сепак, играчите ќе можат да преземат посебна апликација на нивниот компјутер. Можете да го направите ова директно на самиот ресурс на Sol или на партнерска локација. Така, ќе добиете квалитетна програма и уште повеќе оптимизација на платформата.
сонцето казино apk

Слот машини за казино

Списокот на забава на ресурсот е доста обемен. Во каталогот можете да ги најдете и најновите и популарните слотови од прилично големи програмери. Исто така овде можете да најдете уреди од почетници, но перспективни студиа. И, за да се направи пребарувањето за игри што е можно поудобно, сите SOL казино игри се поделени во следните категории:

 • Слотови – делот има поставено и класични и посовремени уреди со формат.
 • Рулетот е широк спектар на игри популарни низ целиот свет.
 • Игрите во живо се забава со вистински крупиери.
 • Друштвени игри – покер, кено, блек џек и други игри со карти.

Дополнително, сите корисници ќе можат да користат дополнителен филтер за да бараат некаква забава. Исто така, вреди да се обрне посебно внимание на ограничувањата што важат за одредени региони.
сол казино слотови

Програмери на софтвер

Секој дел за игра има посебен филтер за пребарување по година на издавање, побарувачка и развивач. Последните на веб-страницата на Сол се претставени со доволен број. Сите тие обезбедуваат исклучиво сертифициран софтвер и спонзорираат разни настани. Така, на пример, најпопуларните го вклучуваат следново: Pragmatic Play, Fugaso, Endorphina, Booming Games, Microgaming, Igrosoft, NetEnt, Belatra, Playtech и многу други. А, доколку сеуште не сте се одлучиле за категоријата автомати за автомати, ви препорачуваме да отидете во категоријата нови производи или ТОП.

Казино во живо

Овој дел од казиното го надополнува многу позната ширум светот компанија Evolution Gaming, која ги издава најдобрите игри со вистински крупиери. Во картичката, можете да најдете прилично голем избор на игри како што се: рулет, блек џек, покер, бакара, си-бо итн. Сите игри може да се играат само со вистински пари. А, директниот пренос ќе се спроведува од специјално опремени студија, што дефинитивно додава уште поголема атмосфера на возбуда.

Предности и недостатоци на казиното

Дали сакате да научите нешто интересно за казиното Сол или да ги разберете неговите позитивни и негативни страни? Во овој случај, можете да си обезбедите не само удобна игра, туку и да спречите какви било проблеми во иднина. Добрите страни:

 • вршење на работи по лиценца;
 • прилично голем избор на забава;
 • Поддршка за руска локализација;
 • удобна мобилна верзија;
 • комуникација со техничка поддршка на руски јазик;
 • можност за регистрирање играчи од Русија;
 • како една од главните валути се – рубли;
 • исклучително популарни платежни инструменти;
 • работи само со докажани развивачи на софтвер.

Само неколку поени може да се припишат на минусите. Прво, нема подароци без депозит на платформата за казино Сол. Па, и, второ, страницата ги ограничува играчите од многу земји.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Со цел да се направи играта што е можно поудобна, на веб-страницата на казиното се претставени само сигурни системи за плаќање. Така, на пример, меѓу целата листа, особено може да се издвои следново:

 • банкарски картички (MasterCard, Visa);
 • платежни системи (Skrill, Qiwi, Payeer, YuMoney);
 • различни мобилни оператори.

За време на надополнувањето на сметката, приемот на пари на салдото се случува речиси веднаш. Во овој случај, не се наплаќа провизија. Клиентите веднаш ќе можат да ги користат своите пари и да ги вртат во која било машина. Исто така, вреди да се нагласи дека постојат одредени ограничувања за повлекување средства, кои можете да ги дознаете директно на официјалниот ресурс. Во овој случај, парите ќе се кредитираат на сметката најдоцна во рок од 2 дена.

Поддршка

За да ги добиете потребните информации, можете да ги користите следниве методи: контактирајте со ботот за разговор во Telegram, преку онлајн разговорот на официјалната веб-страница, јавете се на телефонскиот број или напишете е-пошта. Можете исто така да го посетите делот ЧПП, кој ги содржи сите основни информации за играчите. Па, благодарение на четботот можете:

 • добијте врска до тековното огледало;
 • активирајте и префрлете бонуси за првите депозити;
 • дознајте информации за наградите што се разменуваат за SolCoints;
 • разјаснете ги информациите за враќање на готовина или оставете преглед за казиното.

Најголемата количина на функционалност е достапна за онлајн разговор со специјалист. Во овој случај, одговорот трае не повеќе од неколку минути и работи деноноќно. Самата форма на дијалогот се покажа како модерен и удобен, а на крајот од разговорот ќе можете соодветно да го оцените.

Кои јазици

Со цел да ја направи играта што е можно попогодна за своите клиенти, платформата Sol обезбедува неколку јазични верзии. Така, на пример, достапни: англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски верзии.

Кои валути

Како валута за игра во онлајн казина користат: американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра на ресурсот.

Лиценца

Операторот на веб-страницата GALAKTIKA NV им обезбедува на корисниците услуги за коцкање во согласност со лиценцата на Курасао бр. 8048/JAZ2016-050. А, обработката на плаќањата ја врши подружница наречена Unionstar Limited, која соодветно е регистрирана во Кипар.

Главните параметри на установата за коцкање Сол

Официјален ресурс https://sol.casino/
Лиценца Курасао, № 8048/JAZ2016-050.
Година на основање 2018 година
Сопственик Galaxy NV
Депозит/повлекување MasterCard, Visa, Skrill, Qiwi, Payeer, YuMoney, како и разни мобилни оператори.
Провајдери на софтвер Прагматична игра, Fugaso, Ендорфина, Booming Games, Microgaming, Igrosoft, NetEnt, Belatra, Playtech и д..
Минимален депозит Од 10 долари.
мобилна верзија Целосна поддршка за мобилни уреди со Android и iOS, слична функционалност.
Поддршка Преку бот за разговор во Telegram, по телефонски број, е-пошта и онлајн разговор.
Видови игри Слотови, рулет, казино во живо, игри на маса.
Валути Американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни.
Јазици Англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски.
подарок за добредојде За првите пет депозити, играчите добиваат соодветен процентуален бонус + бесплатни вртења на одредени автомати.
Предности Способност да се игра за коцкари што зборуваат руски, висококвалитетен софтвер, голем избор на начини за контакт со техничка поддршка, популарни алатки за плаќање итн.
Регистрација Пополнување на мал прашалник со лични податоци, потврда за регистрација со кликнување на врската од писмото.
Верификација За да се идентификува корисникот, во зависност од користениот инструмент за плаќање, се бараат различни документи.

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра во SOL Casino?
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Како да направите депозит?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Кои казина на СОЛ обезбедуваат бонуси?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра во SOL Casino?
Веб-страницата обезбедува исклучиво лиценциран софтвер и користи модерни системи за шифрирање. Покрај тоа, независен регулатор може да ја потврди неговата сигурност.
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Да, ќе можете да тестирате апсолутно која било машина и за ова нема да треба ни да се регистрирате на платформата Sol. Сè што се бара од вас е да го изберете слотот што го сакате и да го вклучите во демо-режим.
Како да направите депозит?
За да ја надополните вашата сметка за игри во казиното, прво посетете ја вашата лична сметка, а потоа одете на табулаторот „Касиерка“. Каде што се наоѓа делот „Баланс“, кликнете на копчето „Депозит“ и изберете го саканиот метод.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да сте полнолетни и да пополните краток формулар за регистрација. Второ, треба да ја поврзете вашата е-пошта и потоа да ја следите врската од писмото.
Кои казина на СОЛ обезбедуваат бонуси?
За почетници, платформата нуди подарок за добредојде за 5 депозити, додека другите играчи можат да сметаат на враќање на готовина, програма за лојалност, роденденски промоции и многу повеќе.