Преглед на казиното RioBet 2023 година

Институцијата за коцкање RioBet започна своето постоење во 2014 година, управувана од Riotech NV Ресурсот работи под проверена лиценца издадена во Курасао и ги обезбедува своите услуги на законодавно ниво. Можете да најдете документи и на официјалната страница на казино и на веб-страницата на Antillephone. Платформата работи исклучиво со врвни и одговорни програмери. Затоа целиот презентиран софтвер има соодветна лиценца и сертификати, а исто така е верификуван од независна компанија.

Бонус:Бонус 100% до 1000 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус за депозит до $1000 + 15 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

RioBetsite

Бонус за казино RioBet

За своите нови клиенти, ресурсот нуди неколку интересни бонус промоции! На пример, корисниците добиваат доплата од 15 долари за регистрација. За да го направите ова, треба да го наведете специјалниот промотивен код „casinoz15“ во соодветното поле. Може да играте за бонус пари само во одредена автомат, додека облогот е x50.

После тоа, коцкарите ќе можат да ги искористат предностите на голем број други подеднакво интересни промоции. Меѓу кои има 100% за првите 5 депозити, добивање бесплатни вртења, кешбек и секако роденденски подарок. За да учествувате во програмата за лојалност на казиното RioBet, треба да правите облози за вистински пари, а специјалните поени мора да се обложуваат во согласност со наведените правила.

Бонус програма

Сите играчи на казино ќе можат да добијат каква било промоција. Благодарение на што на почетниците им се обезбедува добар почеток и, се разбира, поттик за професионалните играчи. Можете да дознаете повеќе за бонусните понуди од табелата подолу.

RioBetbonuses

Табела – бонуси, услови за примање и обложување во казино RioBet

Бонус Фактор Максимален можен облог Минимален депозит
100% за првиот депозит x35 1000 долари 8 долари
15 добредојдени бесплатни вртења x30 Нема ограничувања Не е обезбедено
100% неделен бонус x5 250 долари 8 долари
За родендени x5 од $10 до $250 во зависност од статусот на клиентот Не е потребно
Неделен бонус од 50%. x35 82 долари 8 долари
Поврат на готовина x1 од 7% до 10%, во зависност од статусот на клиентот Не потребно

Сите бонус средства мора да се обложуваат за да може да се повлечат во иднина. За да го направите ова, дознајте ја големината на мултипликаторот и вртете ги бонусните пари одреден број пати за одреден временски период. Покрај тоа, некои подароци може да се активираат со помош на промотивни кодови. За да го направите ова, мора секогаш да ги следите најновите вести на RioBet, бидејќи специјалните кодови важат само ограничено време.

RioBethowtostart

Исто така, вреди да се напомене дека во програмата за лојалност, играчите можат да добијат уникатни статуси, кои потоа им обезбедуваат привилегии. Во овој случај, за да се преселите на следното ниво, само треба да акумулирате одреден број поени. Меѓу наградите по добивање на ново ниво, особено може да се издвојат следново:

 • зголемен процент на враќање на средствата;
 • уште повеќе бесплатни вртења;
 • размена на компоненти по поповолни услови;
 • примање подароци секоја недела.

Како додаток, можете да добиете CP-монети, кои ќе бидат доделени во зависност од нивото на играчот. Така, програмата за лојалност на казиното RioBet е доста обемна и помага да се привлечат нови клиенти на платформата.

Регистрација и верификација

За оние кои сакаат да играат за вистински пари, задолжително е да се регистрираат на официјалната страница. Исто така, треба да се разбере дека само возрасните можат да креираат сметка. Само една страница е дозволена за еден корисник, бидејќи повеќесметки се забранети од администрацијата.

RioBetreg

За да се регистрирате, треба да ги следите овие чекори:

 1. Изберете метод за регистрација – брзо „еден клик“, по е-пошта или телефонски број.
 2. Внесете ја вашата е-пошта или мобилен број.
 3. Одлучете за валутата на играта.
 4. Дојдете до силна комбинација на лозинка.
 5. Согласете се со билтен преку е-пошта или СМС пораки.

Форматот за брза регистрација е исклучително едноставен, во овој случај најавата и лозинката се генерираат автоматски. Откако ќе креирате сметка, ќе треба да ја потврдите. Оваа постапка ви овозможува да го потврдите вашиот идентитет и да го забрзате процесот на повлекување колку што е можно повеќе.

За да ги потврдите информациите за контакт, треба да почекате додека не пристигне е-пошта. Ако писмото не пристигне, контактирајте со специјалисти за поддршка за помош. Исто така, вреди да се напомене дека треба да наведете само веродостојни податоци за да го исклучите блокирањето на сметките во иднина.

Мобилна верзија и казино апликација RioBet

Мобилната верзија на онлајн казиното има прилично стилски дизајн и удобни контроли, како и исклучително јасно мени. Вчитувањето на која било страница се случува речиси веднаш, додека не се вчитува самиот уред. На главната страница ќе има и голем број разнобојни банери, бонуси и јасно мени за навигација.

RioBetapk

На горниот дел од екранот има линкови до игрите и правилата на казиното RioBet, како и копче за одење на личната сметка. Малку пониски се прогресивните џекпот, најновите исплати на играчите и победниците на турнирите. Покрај тоа, можете да преземете посебен софтвер за казино за мобилни уреди. За да го направите ова, само треба да отидете во официјалната продавница или тематски ресурс, а потоа да ја изберете верзијата за Android или iOS.

Слот машини за казино

На ресурсите за коцкање, корисниците очекуваат исклучително квалитетни слот машини од популарни развивачи на софтвер. И, со цел движењето низ локацијата да биде што е можно поудобно, целата забава е поделена на следните делови:

 • Слотовите се различни тематски игри.
 • Казино во живо – голем избор на забава на маса и картички.
 • Табели – неколку видови игри на табла и карти.
 • Разно – други видови на забава кои не припаѓаат на ниту една од горенаведените групи.

Riobetslots

Меѓу дополнителните подсекции во Rio Bet, можете да извадите нови и врвни игри, како и слотови со прогресивни џекпот. За оние кои сакаат оригинални опции за забава, обезбеден е избор на „Невообичаени“ игри. Речиси сите модели се модерни слотови за игри со широка функционалност, бонуси, вртења, специјални симболи итн.

Има и огромен избор на рулет, блек џек, покер, видео покер и друга слична забава. Можете да играте слотови за вистински пари или бесплатно. Можно е да се игра прогресивен џекпот во неколку популарни слот машини и карипски покер. Има и игри на денот каде што можете да акумулирате поени за лојалност.

Програмери на игри

Поради фактот што голем број на различни автомати се претставени на ресурсот RioBet, апсолутно секој коцкар ќе може да избере што му се допаѓа овде! И, соработката со еминентни програмери овозможи да се направи не само висококвалитетен, туку и сигурен софтвер. Меѓу целата листа на производители, особено може да се издвојат: NetEnt, Microgaming, ISoftBet, Pragmatic Play, Evolution итн.

RioBetsoft

Казино во живо

Популарноста на игрите со дилери во живо расте со завидна брзина, па затоа казиното RioBet се обидува да биде во чекор со таквите претпријатија. Сајтот за коцкање работи со такви познати провајдери како: Evolution Gaming, NetEnt, LuckyStreak и Ezugi.

RioBetlivecasino

Сите игри во живо се поделени на делови. Јазичето рулет содржи неколку популарни формати на игри. Исто така, постојат неколку варијанти на покер, бакара и многу други интересни забави. И, особено вреди да се напомене дека во казино во живо постои можност да се игра и за вистински пари и целосно бесплатно.

Предности и недостатоци на казиното

Пред да играте за вистински пари во која било установа за коцкање, вреди да се разгледаат неговите позитивни и негативни страни поблиску. Благодарение на ова, во иднина можете да избегнете какви било проблеми и само да уживате во удобна игра. Предности:

 • сертифициран софтвер и огромен избор на платежни инструменти;
 • неколку видови популарни рулети и можност за разговор со други играчи на социјалните мрежи;
 • висококвалитетен софтвер од популарни програмери и специјални уреди со прогресивни џекпот;
 • доста импресивна програма за лојалност и редовни турнири;
 • потврдена лиценца, игри во живо, голем избор на бонуси и ексклузивни опции за бонуси.

Недостатоците го вклучуваат фактот дека е неопходно да се помине верификација и намалени лимити на плаќања. Покрај тоа, меѓу негативните точки се и голем број на забранети земји и ограничувања за одредени региони.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

При регистрација, корисникот може да ја избере валутата на сметката или да го направи тоа подоцна во поставките, преку личната сметка. За депонирање и повлекување средства, достапни се голем број популарни методи, вклучувајќи:

 • банкарски картички VISA и MasterCard;
 • системи за електронско плаќање Payeer, Skrill, Neteller.

Приемот на средства на салдото на играта се случува речиси веднаш, додека казиното RioBet не повлекува провизија. За повлекување, платните системи се претставени слични, но треба да се разбере дека постои одредено ограничување на минималниот и максималниот износ.

Треба да ги надополнувате и повлечете средствата на ист начин, инаку администрацијата може едноставно да ја блокира сметката. Покрај тоа, за време на верификацијата на страницата, играчот ќе треба да обезбеди фотографија или скриншот од неговиот платежен инструмент.

Услуга за поддршка

Разговорот во живо на онлајн казиното RioBet можете да го најдете на официјалната страница во форма на одредена икона. За да го активирате разговорот, само треба да кликнете на него, а потоа да почекате специјалист за поддршка да контактира со вас.

Обично не е потребно многу време за да се одговори, а нивото и квалитетот на поддршката се многу подобри отколку во други слични претпријатија. Играчите ќе можат да го најдат одговорот на кое било прашање токму овде, што дефинитивно може да се припише на предностите на платформата!

Јазици

Со цел да се направи играњето уште поудобно, официјалниот портал RioBet има неколку јазични верзии. Така, на пример, можете да се префрлите на: германска, англиска, шпанска, финска, руска, шведска или кинеска верзија.

Валути

Платформата прифаќа неколку популарни валути, кои би требало да бидат доволни за удобна игра. Меѓу нив: американски долари, евра, украински гривни, биткоини и руски рубљи.

Лиценца

Казиното е управувано од Riotech Services. Самиот оператор е регистриран во Шкотска, поточно во седиштето на Единбург. Отворањето на коцкарницата се одржа во 2012 година, но под друго име, Live Roulette. После тоа, во 2014 година дојде до ребрендирање и платформата го смени името во RioBet.

Во исто време, страницата доби лиценца од Малта, која важи под бројот 8048 / JAZ2015-010. Што може да се провери на самиот ресурс, за ова само треба да кликнете на иконата со логото. Така, официјалниот ресурс е претставен во форма на лиценцирано онлајн казино, кое е фокусирано на Европа, Индија и земјите од ЗНД. Исто така, во моментов активно се вклучени играчи од други земји.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали RioBet Casino е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?

Табела – Главните параметри на установата за коцкање RioBet

Официјален ресурс https://riobet-com.com/
Лиценца Малта, бр. 8048 / JAZ2015-010
Година на основање 2012 година
Сопственик Riotech услуги
Депозит/повлекување VISA, MasterCard, Payeer, Skrill, Neteller.
Минимален депозит Од 10 долари
Мобилна верзија Поддржува мобилни уреди со Android и iOS, верзија на прелистувач и посветена апликација.
Поддршка Разговор во живо и е-пошта.
Видови игри Видео слотови, казино во живо, маси, разни.
Валути Американски долари, евра, украински гривни, биткоини и руски рубљи.
Јазици Германски, англиски, шпански, фински, руски, шведски, кинески.
Подарок за добредојде За почетници на одредена автомат, тој е претставен во форма на бонус и бесплатни вртења.
Предности Ексклузивно сертифициран софтвер, обемна бонус програма, голем избор на платежни системи и многу повеќе.
Регистрација Пополнување на краток прашалник со лични податоци, потврда на е-пошта / телефонски број.
Верификација За да започнете со повлекување средства, ќе треба да обезбедите лични документи.
Провајдери на софтвер ISoftBet, Habanero, NetEnt, Amatic, Evolution, Endorphina, Ezugi, Playson, Quickspin, Igrosoft, Pragmatic Play, BetSoft, Microgaming, Ainsworth, Yggdrasil, Lucky Streak.
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да се идентификува сметката, неопходно е да се испрати до администрацијата: пасош, страница за регистрација, извод од банка, фотографија или слика од екранот на системот за плаќање или сметка за комунални услуги. Документите се бараат по случаен избор.
Барања за бонус и обложување
За да добивате бонуси на веб-страницата на RioBet, прво мора да уплатите / ставате облози со вистински пари или да учествувате во какви било промоции. Обложувањето на бонусните средства се врши во одредено време со соодветниот множител. Додека одреден минимум и максимум важат за облози, можете да дознаете директно на официјалниот ресурс.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, за ова треба само да го изберете уредот што ви се допаѓа и да го стартувате во режим „демо“. Откако ќе ја испробате играта, можете да се регистрирате и да започнете да се обложувате за вистински пари.
Дали RioBet Casino е пријателски за мобилни телефони?
Можете да играте која било слот машина, да ја надополнувате вашата сметка, да ги искористите предностите на бонусите и не само што можете во специјална мобилна верзија. Има и верзија на прелистувач што не треба да се презема и апликација што може да се преземе (има стабилна работа и висококвалитетно склопување).
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Сè ќе зависи од самиот платен инструмент. Најбрзиот начин е повлекување преку електронски системи, потребно е малку повеќе средства за да одат на банкарските картички.