Преглед на онлајн казино Party казино

Party Casino NJ е онлајн казино кое првично беше лансирано во 1997 година под името Starluck Casino. Потоа повторно беше лансиран во 2006 година под неговото сегашно име Party Casino и конечно повторно започна со нова игра, брендирање и функции во 2017 година. Party Casino е во сопственост на групата GVC и формирана од спојувањето на Bwin Interactive Entertainment AG и Party Gaming PLC во 2011 година. Групацијата GVC исто така управува со други коцкарски брендови како што се Betboo, partypoker, Sportingbet, Gioco Digitale, Bwin, CasinoClub и Foxy Bingo. Казиното има добро дизајнирана и интерактивна веб-локација која е лесна за навигација и сигурно ќе ви го олесни прелистувањето низ многуте понудени игри. Party Casino Online нуди широк спектар на игри, вклучувајќи бонус Texas Hold’em Poker и Craps, кои тешко се наоѓаат на друго место. Други игри како блек џек,

Promo Code: WRLDCSN777
100% + 100 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус

партија казино

Како да добиете подарок за добредојде во казиното на Party

Во зависност од тоа каде се наоѓате во една од правните држави на Party Casino, треба да очекувате да добиете солиден бонус за добредојде за пријавување во Party Casino. На пример, играчите во Њу Џерси може да очекуваат да го удвојат својот првичен депозит до одредена сума. Има сличен договор за клиентите во ОК, но тоа само ви дава многу бонус вртења за еден од најголемите онлајн слотови во светот. Како и со сите зделки, вреди да се прочитаат ситните букви од секој бонус за добредојде што го нуди Party Casino. На крајот на краиштата, работите како барањата за обложување може да го изненадат дури и најискусниот играч. Но, се додека ги читате одредбите и условите, мислиме дека ќе уживате во овие бонуси за добредојде.

бонус програма

Ако секое онлајн казино нуди исти или слични поволности, не би било многу ефикасно да се принудат играчите да ја изберат својата страница наместо нивните конкуренти. Ова предизвика бран на нови видови на промоции и поиновативни идеи кои доаѓаат од нивните маркетинг одделенија. Сепак, некои од класичните бонуси за казино сè уште може да се најдат и сè уште се високо ценети од новите играчи.
бонус за казино за забава

Бонус за регистрација во казино

Бонусите за онлајн казино се повеќе генерички термин за многу други понуди за казино, од кои многу се наведени подолу. Ако целта на кој било бренд за игри е да привлече нови играчи и да ја зголеми нивната заедница, промоциите за пријавување се вистинскиот начин. Тие можат да се најдат во многу форми како што се бонуси без депозит, бонуси за бесплатни вртења и многу повеќе. Спротивно на понудата за пријавување би биле парите од бонус исплатени на играчи кои веќе се членови поради нивната лојалност или износот што го депонираат секој месец.

Бонус без депозит

Бонус без депозит е токму она што звучи. Многу казина ги наградуваа новите играчи со посебен подарок само откако ќе се регистрираат и ќе го стават својот прв облог. Оттука, некое паметно колаче одлучи да им го даде на играчите бонус пред депозит и да им дозволи на играчите прво да ги пробаат игрите бесплатно. Тоа беше креативен начин да се овозможат пробни верзии на одредени игри и да се стекне довербата на играчот. Сè што треба да направите е да се регистрирате (можеби да додадете детали за картичката без всушност да депонирате ништо) и потоа ќе добиете бесплатен облог или бесплатни вртења на автоматот.

Бонуси за исти облози

Соодветниот бонус за обложување е нешто спротивен од бонус без депозит бидејќи играчите мора да се пријават во казино и потоа да го стават својот прв облог пред да им се даде друг облог со еднаква вредност бесплатно – често со ограничен износ. На пример, се регистрирате и трошите 10 фунти на блек џек, а потоа казиното ви дава 10 фунти бесплатни бонус пари за да играте без разлика дали добивате или изгубите блек џек како бонус за прв депозит.

Бонус за бесплатни вртења

Слотовите се некои од најзабавните игри таму, и тие продолжуваат да се подобруваат со видео слотови со најдобри визуелни слики, раскажување приказни и кул саундтракови. Некои од нив имаат дури и прогресивни џекпот каде што можете по случаен избор да освоите илјадници фунти во еден момент. Бонусот за бесплатни вртења ќе ви овозможи бесплатно да играте некои од најдобрите онлајн слотови. Тие обично се специфични за слотот, наместо да им даваат на играчите слобода да изберат на кои слотови ќе ги користат нивните бесплатни бонус вртења.

Бонус за упатување во казино

Друг вообичаен тип на промоција за нови претплатници и редовни членови е бонусот за упатување. Операторите обично им даваат код на сегашните играчи да го споделат со луѓе кои сè уште не се приклучиле. Ако новото регистрирање го користи нивниот код, тие може да добијат бесплатен облог, бонус вртења или друга понуда. Во исто време, лојален член кој го упатил својот пријател може да добие бонус или ВИП поени за друга предност во казиното.

Месечен бонус за депозит

Но, ова не е единствениот вид на поволности достапни за играчите кои веќе се членови. Најдобрите онлајн брендови ја наградуваат лојалноста на сегашните играчи нудејќи им стимулации на оние кои секој месец депонираат одредена сума во нивниот казино паричник. Дури и да ја добиеш играта во рок од еден месец, не е важно. Ако ги исполнувате условите за депозит, можете да добиете бонус за казино во живо, бесплатни облози, бонуси за ВИП депозит или бесплатен влез во ВИП соби и турнири во казино.

Програма за лојалност

Многу онлајн казина имаат некаква програма за награди која има за цел да ви даде одредена сума на кредит за обложување во директна пропорција со тоа колку пари трошите на нивните игри. Па, се чини дека нема таков договор во Party Casino, но најдовме неколку промоции за постоечки клиенти кои вреди да се проверат. Искористете ја промоцијата Златни денови, која ќе ви даде 10 долари во бонус долари само за обложување на 20 долари на некои специјални „златни“ слотови. Или, исто така, има некои понуди на букмејкери кои ви даваат заслуга за одредени квалификациски облози за фудбал во Премиер лигата. Затоа, кликнете на јазичето Промоции и видете што можете да најдете!

Чекор-по-чекор процес на регистрација во казиното Парти

Процесот на регистрација во онлајн казиното PartyCasino е едноставен за секој кој некогаш отворил легално онлајн казино или обложувалница во Америка, иако има неколку работи за кои треба да се знае.
партија казино регистрација
Прво, никогаш не смеете да имате сметка на PartyPoker за да се регистрирате за сметка на онлајн казино. Исто така, мора да имате над 21 година, а ако сакате да играте онлајн користејќи ја веб-локацијата PartyCasino или апликацијата PartyCasino, мора да сте физички лоцирани во Њу Џерси. Не мора да сте во Њу Џерси за да се регистрирате и да депонирате во PartyCasino, но ако сте надвор од државата, не можете да играте ниту една од игрите. За да регистрирате онлајн сметка во PartyCasino:

  • Одете на partycasino.com
  • Регистрирајте го вашето корисничко име и адреса на е-пошта
  • Целосна потврда на вашата адреса и идентитет
  • Направете депозит на вашата сметка
  • Започнете да играте во апликацијата или на страницата за работна површина.

Треба да се напомене дека, како и со сите онлајн казина во Њу Џерси, ќе треба да го внесете вашиот број за социјално осигурување кога го потврдувате вашиот идентитет. Ова се должи на строгите процедури за проверка на возраста и идентитетот на Одборот за контрола на игри во Њу Џерси. Од PartyCasino се бара со закон да не ги споделува овие информации со трети страни и личните податоци се земаат многу сериозно и секое прекршување ќе резултира со правна постапка против брендот од страна на Одделот за контрола на игри во Њу Џерси.

Како да поминете верификација на веб-страницата на казиното

Од сите регулирани оператори се бара да спроведат проверки за да спречат кражба на идентитет, измама и да потврдат дали клиентите се доволно стари за да се коцкаат. Бидејќи сите клиенти треба да бидат потврдени, процесот ќе започне кога ќе се регистрираат сите нови сметки, а исто така ќе се случува периодично во текот на животот на сметката за да можеме да се осигураме дека податоците што ги имаме се точни и ажурирани. . Сè додека потврдата не биде успешно завршена, нема да можете да вложувате депозити, да ставате облози или да пристапите до какви било производи за игри (за вистински пари или бесплатна игра). Во повеќето случаи, проверките се целосно автоматизирани, но во некои случаи можеби ќе ни требаат дополнителни информации.

Како да се префрлите на мобилната верзија на „Party Casino“

Веб-страницата PartyCasino е една од најатрактивните и уредните, со убав чист интерфејс и неколку лесни за користење менија за навигација кои покажуваат каде се наоѓа секој тип на игра.
партија казино мобилен
Веб-страницата работи на Инстант веб-платформа, што значи дека не се потребни преземања за да се играат игри на PartyCasino кога се пристапува преку десктоп прелистувач. Секоја игра од веб-локацијата може едноставно да се пристапи преку менито и да се отвори за играње. Веб-страницата е многу брза и не најдовме никакви проблеми при преземањето на ниедна игра. Треба да се напомене дека ако пристапите на веб-локацијата, треба да бидете сигурни дека го имате инсталирано софтверот GeoComply на вашиот десктоп или лаптоп компјутер и дека само играчите кои се физички лоцирани во Њу Џерси можат да играат игри со вистински пари на интернет. -страница.

Како да ја преземете апликацијата за мобилно казино

PartyCasino има апликација за онлајн казино достапна и за iOS и за Android. Кликнете на линковите подолу за да отидете директно на преземање на апликацијата за вашиот уред. Апликацијата е создадена од ROAR Digital, која е онлајн партнерство на MGM Casinos. Технологијата во апликацијата е обезбедена од Bwin Technology, која се користи многу години за други апликации PartyCasino во Европа. Поради ова, тој е еден од најнапредните и најпријателски за корисниците на пазарот, кој помина низ повеќе од една деценија фино подесување на други пазари пред да биде објавен во Њу Џерси. Апликацијата за iOS бара iOS 11 или понова верзија и е достапна и за iPhone и за iPad. Апликацијата има оцена на Apple App Store од 4,6 со 63 оценки.

Слот машини за казино

Тој нуди широк избор од 500 игри во повеќе категории, вклучувајќи игри со дилери во живо, казино, игри на маса, покер, слотови, итн. Моментално има над 426 слот игри достапни за вашето уживање, вклучувајќи ги Smokin’ Triples, Gonzo’s Quest Holy Diver. , Starburst, Farmyard Frenzy, Danger High Voltage и Bonanza, плус Kanga Cash Extra. Можете да доживеете и да уживате во многу слот игри во категоријата најнови игри, каде постојано се додаваат нови игри за вашето уживање.
партија казино слотови
Категоријата блек џек нуди игри како Premium и Multihand Blackjack Pro меѓу другите сорти. Можете исто така да играте популарни игри со рулет, како што се 101 рулет и американски рулет. Има и шеснаесет Slingo игри достапни на десктоп верзијата на апликацијата за парти казино, подготвени да го подигнат вашето искуство со игри на следното ниво бидејќи не многу веб-локации за онлајн коцкање нудат Slingo. Мобилното парти казино не нуди толку многу игри како десктоп верзијата, но има доволно игри за да ги задоволат вашите потреби за игри.

Казино во живо

Во PartyCasino, нашите гости можат дополнително да ја доживеат возбудата на вистинското казино во живо со играње широк избор на игри во нашиот казино пакет во живо. Ние ги нудиме најпопуларните игри на маса развиени од експерти за казино, вклучувајќи Live Speed ​​Roulette, Blackjack, Casino Hold’em, Baccarat и Monopoly Live. Сите игри може да се играат 24/7 со различни ограничувања за обложување, а нашите пријателски и професионални дилери во живо ќе ве водат низ секој чекор од играта. Играјте игри во казино во живо за вистинско копнено искуство.

Предности и недостатоци на казиното

Предности:

  • Дарежлив бонус за депозит за нови клиенти
  • Одлични онлајн казино апликации за iOS и Android
  • Голем избор на дилер во живо и редовни казино игри
  • Целосно лиценциран и регулиран во САД

Недостатоци:

  • Делот за помош е малку комплициран

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Депозити: Party Casino NJ дозволува депозити користејќи дебитни картички, директен банкарски трансфер, PayPal, Skrill, Neteller и American Express. Но, депозитите на Neteller и Skrill не добиваат бонус за депозит. Минималниот прифатен депозит е 10 долари и депозитите се прават брзо и лесно. Повлекувања: Од друга страна, времето за повлекување на партиските казино е малку долго, бидејќи потребни се 3 до 5 работни дена за да се обработат повлекувањата од банкарски трансфер. Ова одложување им овозможува да ги проверат барањата за обложување за подобност за повлекување. Начинот на повлекување е ограничен на Play+, проверка по пошта, Skrill, онлајн банкарство и PayPal. Користењето на VIP Preference е уште еден брз, безбеден и неодамна користен метод за повлекување на веб-локацијата; новите корисници се охрабруваат да се претплатат на него.

Поддршка

Не е важно каде патувате, бидејќи секогаш треба да очекувате само професионална поддршка на клиентите од кое било онлајн казино што го користите. За среќа, се чини дека Party Casino има одличен тим за поддршка на клиентите кој би требало да може да ве достигне каде и да сте. Клиентите можат да ја искористат можноста да контактираат со Party Casino преку пригоден разговор. Само имајте на ум дека можеби ќе треба да поминете низ дел од ЧПП за да стапите во контакт со поддршката за разговор во живо. За одбележување е фактот дека има и опција за поддршка на е-пошта, но не видовме ништо во форма на телефонска телефонска линија. Не заборавајте дека Party Casino може да се контактира и преку посветен сервис за клиенти на Twitter. Отворено е 24/7

Кои јазици

Со цел да ја направи играта што е можно попогодна за своите клиенти, платформата Sportingbet нуди неколку јазични верзии. Така, на пример, достапни: англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски верзии.

Кои валути

Како валута за игра во онлајн казина користат: американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра на ресурсот.

 Лиценца

Парти Њу Џерси онлајн казино моментално е лиценциран од страна на Стејт департментот за забава за игри на Њу Џерси со меѓународна лиценца UKGC, што значи дека вашите облози се безбедни. Party Casino прифаќа корисници од сите земји освен земјите со забрана за коцкање.

Главните параметри на установата за коцкање

🎰  Име на казино Казино за забави
❗️Веб-страница partycasino.com
🤝  Услуги Мобилна/верзија на прелистувач
🔝  Компанијата ElectraWorks Limited
⚖️  Лиценца лиценцирана од Владата на Гибралтар со броеви на лиценца 050 и 051
⏳  Датум на основање 1997 година
🏳️  Јазик Повеќејазичен
📱  Телефон за контакт +356 99914441
📧  Е-пошта [email protected]
🆘  Поддршка Да, 24/7

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра во Party Casino?
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Како да направите депозит?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Кои казина на Sportingbet обезбедуваат бонуси?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра во Party Casino?
Веб-страницата обезбедува исклучиво лиценциран софтвер и користи модерни системи за шифрирање. Покрај тоа, независен регулатор може да ја потврди неговата сигурност.
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Да, можете да тестирате апсолутно било кој автомат и за ова нема да треба ни да се регистрирате на платформата за казино Парти. Сè што се бара од вас е да го изберете слотот што го сакате и да го вклучите во демо-режим.
Како да направите депозит?
За да ја надополните вашата сметка за игри во казиното, прво посетете ја вашата лична сметка, а потоа одете на табулаторот „Касиерка“. Каде што се наоѓа делот „Баланс“, кликнете на копчето „Депозит“ и изберете го саканиот метод.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да сте полнолетни и да пополните краток формулар за регистрација. Второ, треба да ја поврзете вашата е-пошта и потоа да ја следите врската од писмото.
Кои казина на Sportingbet обезбедуваат бонуси?
За почетници, платформата нуди подарок за добредојде за 5 депозити, додека другите играчи можат да сметаат на враќање на готовина, програма за лојалност, роденденски промоции и многу повеќе.