Преглед на казиното Golden Cup

Онлајн казиното Golden Cup беше отворено во 2017 година. На посетителите им се нуди широка колекција на игри за коцкање, бонуси за регистрираните учесници, турнири и програма за лојалност на повеќе нивоа. Казиното е на побарувачката и кај искусни играчи и кај почетници. Веб-страницата има деноноќна услуга за техничка поддршка која помага во решавањето на секој тежок проблем. Гостите можат да ги оценат сите привилегии на ресурсот со завршување на едноставна регистрација на страницата и да станат полноправни членови на клубот.

Promo Code: WRLDCSN777
1001%
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на Златниот куп

Официјалната веб-страница на онлајн казиното Golden Cup е направена во сини бои, има интуитивен интерфејс и едноставна навигација. На врвот на главната страница има мени, копче за регистрација, светли банери. На дното на екранот, корисниците ќе ги најдат условите и условите на платформата, политиката за приватност, контактите за контактирање на операторите за техничка поддршка.

златна чаша

Официјалната веб-страница на онлајн казиното може да се преведе на руски и украински. Златниот куп прифаќа играчи од земјите на ЗНД, нудејќи само најдобри услови за игра и стабилно повлекување на добивките.

Меки (слот машини)

Колекцијата на салата за игри редовно се ажурира. На посетителите им се нудат игри на различни теми со процент на враќање од 93%. Слотовите имаат светол дизајн, различна нестабилност, специјални симболи, бонус опции кои помагаат да се зголемат шансите за формирање секвенци.

Игрите на Golden Cup можете да ги започнете и од паметни телефони и од персонални компјутери користејќи го демо-режимот или форматот на играта за вистински пари. Слотовите се достапни и во автоматски и во рачен режим, а за да се префрлате помеѓу овие опции, треба да го користите соодветното копче кое се наоѓа на контролната табла.

Платформата соработува со најдобрите провајдери. Веб-страницата содржи игри од брендови како Ruby Play, Quickspin, Amatic, Betsoft, EGT, Playson, Push Gaming, Habanero, Relax Gaming, Onetouch и други брендови.

Спортско обложување

Во моментов, казиното не предвидува категорија „Спорт“, каде што ќе може да се обложуваат на спортски и еСпорт натпревари. Штом ќе се појави таков дел на страницата, играчите ќе бидат известени за тоа преку е-пошта и објавување на соодветни банери на страницата.

Казино во живо

Казиното во живо има посебно место во колекцијата. Овде посетителите можат да играат игри на маса (сорти на рулет), игри со карти и други. Домаќин на играта е домаќин во живо, со кој можете да комуницирате преку видео врска. Овој формат се активира само по регистрацијата и во режим за пари.

Мобилна верзија

Мобилната верзија на онлајн казиното Golden Cup им овозможува на играчите да користат паметни телефони и таблети на различни оперативни системи за слободни активности. Сè што треба да направат играчите е да одат на официјалната веб-страница користејќи паметни телефони и таблети. Овој формат на играта не го преоптоварува уредот, дозволувајќи им на учесниците да играат дури и со застарени модели на уреди. Мобилната верзија ја задржува навигацијата, дизајнот, пристапот до сите опции, вклучувајќи ја и корисничката сметка.

Апликација за казино Golden Cup

Покрај адаптивната верзија, играчите се поканети да ја преземат апликацијата на паметни телефони кои работат на Android. Пред да преземете софтвер, треба да ја овозможите ставката во поставките што ви дозволуваат да преземате софтвер од непознати извори. Следно, гостите мора да кликнат на врската за преземање на официјалната веб-страница на казиното, да ја преземат датотеката за инсталација и да ја стартуваат на нивниот паметен телефон. За да ја започнете играта, посетителите треба само да се логираат на нивната сметка со кликнување на соодветното копче во прозорецот што се појавува.

Таквиот софтвер не го преоптоварува паметниот телефон, не им штети на другите програми. Играчите можат да ги играат своите омилени слотови во режим на вистински пари и во демо верзија во секое време. Апликацијата го задржува пристапот до профилот и не бара од вас повторно да ја креирате сметката.

Пријавување за Златен Куп

Регистрацијата на страницата за онлајн казино Golden Cup е достапна за возрасни играчи. Возраста ќе треба да се потврди со полагање верификација, а за да креирате сметка, треба да пополните прашалник лоциран на официјалната веб-страница. Веб-страницата нуди две опции за регистрација:

 • По е-пошта, каде што треба да наведете само лозинка и е-пошта
 • Преку сметки во социјалните мрежи и пребарувачите, вклучително и Google

Важно е да ги проучите и целосно да ги прифатите условите на корисничкиот договор без да ги прекршувате во иднина. Ако на играчите им треба совет, тие секогаш можат да контактираат со операторите за техничка поддршка на казиното Golden Cup.

Депонирање и повлекување средства во Златниот куп

Сите трансакции на страницата се вршат преку делот Касиер. Учесниците треба да се логираат со корисничко име и лозинка, а потоа да отидат на нивната лична сметка и да го изберат делот за финансии.

Овде го одредувате износот и начинот на трансакцијата, пополнете ги деталите. Играчите можат да ја следат историјата на операциите користејќи ја опцијата со истото име. Доколку има потешкотии со плаќањата, потребно е повторно да се проверат наведените податоци, а потоа да се побара совет од операторите на услугата за техничка поддршка.

За плаќање, играчите на казино Golden Cup можат да користат: Visa, MasterCard, ApplePay, Интернет банкарство, G-Pay, Masterpass.

Минималниот депозит на страницата е $1, а повлекувањето е $8. Парите веднаш се кредитираат на салдото и не подлежат на дополнителни провизии. Обично, брзината на повлекување е 1-3 дена, во зависност од износот, верификацијата и начинот на плаќање.

Бонус систем на Golden Cup

Со тоа што ќе станат полноправен член на клубот, играчите можат да ги добијат следните награди од казиното:

 • Бонусот за добредојде е промоција која вклучува 500% од износот на првите четири депозити. За да добиете таков подарок, треба да ја надополнувате вашата сметка еден по еден, за сума не помала од наведената на страницата.
 • Дневните бонуси за депозит се подароци што им се достапни на почетниците кога ја надополнуваат сметката. Во нив можете да добиете бесплатни вртења и износот на готовина.
 • Cashback – процентот на поврат зависи од статусот добиен во програмата за лојалност и достигнува 20% за највисоките нивоа.

На играчите им се нудат 13 статуси во програмата за лојалност. За да добијат нов ранг, корисниците треба активно да играат на страницата и да ги исполнуваат барањата пропишани во правилата на ВИП програмата. За да ги искористат парите за понатамошни облози или да побараат повлекување до сопствените детали, играчите треба да ги обложуваат бонусите според утврдените правила.

Видео преглед на Golden Cup

Видео преглед на онлајн казиното Golden Cup ќе им помогне на играчите подобро да ја разберат програмата за бонуси, достапните статуси во програмата за лојалност, навигацијата и регистрацијата на страницата. Прегледот на видеото ги вклучува главните придобивки на клубот, ги открива деталите за најавување на вашата сметка и плаќањата.

Добрите и лошите страни на Златниот куп

Онлајн казиното Golden Cup има добра репутација, што е потврдено со бројни позитивни критики од играчите. Во табелата, подетално ќе ги разгледаме предностите и недостатоците на страницата, со кои клиентите треба да се запознаат пред да се регистрираат на платформата.

Предности Недостатоци
 • Широк избор на слот машини на различни теми
 • Едноставна навигација што дури и почетник може да ја сфати
 • Достапна техничка поддршка 24/7
 • Инстантно надополнување на сметката и брзо повлекување на добивките
 • Употреба на современи протоколи за шифрирање за заштита на податоците и плаќањата
 • Поддржува само 2 јазици за интерфејс
 • Нема категорија „Спортови“

Често поставувани прашања за казиното

Кое е работното време за операторите за техничка поддршка?
Дали е можно да се игра без пари?
Колку брзо се кредитираат парите на сметката на казиното?
Зошто е блокирана сметката?
Колку долго да чекате за повлекување на добивките?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кое е работното време за операторите за техничка поддршка?
Поддршката работи деноноќно и седум дена во неделата, помагајќи им на играчите да се справат со сите тешки прашања.
Дали е можно да се игра без пари?
Да, онлајн казината им дозволуваат на играчите да вртат слот машини без да вложуваат депозит. Користејќи виртуелни монети, играчите можат да играат слотови, да тренираат бесплатно, но ќе биде невозможно да се повлечат добивките.
Колку брзо се кредитираат парите на сметката на казиното?
Средствата веднаш се кредитираат на салдото, без оглед на платниот систем што играчите го избираат за плаќање.
Зошто е блокирана сметката?
Блокирањето на сметката е можно доколку играчот ги прекрши правилата на корисничкиот договор. Исто така, заедно со развојот на настаните, може да има блокирање на профил создаден од помал учесник.
Колку долго да чекате за повлекување на добивките?
Во просек, парите се кредитираат на салдото на играчот во рок од 24 часа, но може да има доцнење до 3 работни дена.