Преглед на крипто казино Lucky Block 2023 година

Од отворањето на почетокот на 2022 година, казиното „Лаки Блок“ направи бум меѓу играчите со уникатни NFT игри и дистрибуции на сопствените LBLOCK токени секој ден. Првично, тоа беше платформа за лотарии за криптовалути на блокчејн, до крајот на 2022 година беше лансиран полноправен дел за обложување и онлајн казино. Веб-страницата нуди повеќе од 3.000 игри на среќа и облози на 35 спортови. Новитетите можат да добијат добредојдена промоција (15% кешбек) и право на учество во распределбата на 10 илјади долари.

Promo Code: WRLDCSN777
100% на депозит
Бонус за добредојде
Добијте бонус

среќа-блок-страница

Бонуси за крипто казино

За да добиете профитабилни бонуси, треба да се регистрирате на официјалната веб-страница на казиното. Добредојдена промоција се доделува на секој новодојденец кој создал лична сметка.

Бонус за добредојде

Лаки Блок на сите почетници им нуди 15% поврат на готовина за загуби направени на автомати или спортско обложување седум дена.

среќа-блок-промоции

Максималниот принос не е ограничен – враќање на готовина е 15% од сите загуби направени во неделата по регистрацијата во казиното или делот за обложување на Лаки Блок. Важно е дека за да добиете поврат на готовина, треба да изгубите повеќе отколку да победите во одреден временски период. Обложување не е потребно, средствата веднаш се кредитираат на главната сметка и се достапни за повлекување или облози. За да добиете дел од изгубените пари, треба да се јавите во службата за техничка поддршка.

Подароци за редовни клиенти

Платформата за забава Lucky Block нуди дистрибуција на сопствени LBLOCK токени со вкупен волумен од 10 илјади долари. За да го направите ова, треба да ја надополните вашата сметка и да направите најмалку 1 облог на автомати или во делот за обложување.

Програма за лојалност

Од почетокот на 2023 година, на порталот Лаки Блок нема програма за лојалност. Неговата реализација се очекува во текот на тековната година. Привремено отсуствува и ВИП-програмата, единствените посебни услови се предвидени за високите ролери.

Како да се регистрирате во казиното Лаки Блок

Постапката за креирање сметка е поедноставена од администрацијата на порталот за забава. Кога се регистрирате, треба да следите едноставна инструкција:

 • Отворете ја страницата Лаки Блок
 • Кликнете на „Регистрирај се“ во горниот лев агол
 • Внесете ја вашата адреса за е-пошта, корисничко име, силна лозинка, код за упатување (опционално)
 • Потврдете ја полнолетната возраст и согласете се со условите за користење
 • Кликнете на „Регистрирај се и почнете да играте“

Ништо друго не е потребно, Лаки Блок не бара лични податоци, корисниците остануваат анонимни.

среќа-блок-регистрација

Среќен блок казино не бара KYC (процедура за проверка на идентитетот). Ова во голема мера го поедноставува креирањето на сметка, ги забрзува плаќањата и е дополнителна заштита за приватноста на личните податоци на корисниците.

Мобилна верзија на LuckyBlock

Од почетокот на 2023 година, порталот за забава Lucky Block не нуди мобилна апликација за преземање за онлајн казино или делот за обложување.

среќа-блок-мобилен

Веб-страницата на Lucky Block е оптимизирана да работи од сите мобилни уреди (паметни телефони, таблети), без оглед на оперативниот систем на кој работат. Не треба да се презема дополнителен софтвер, страницата се отвора во мобилен прелистувач.

Игри достапни во делот за казино

Опсегот на Lucky Block вклучува повеќе од 3 илјади модели на слотови, игри во живо со вистински крупиери и игри на маса. Сите автомати за игри на среќа се лиценцирани. Платформата соработува со 19 провајдери, вклучително и водечки светски компании како што се:

 • Прагматична игра (Малта)
 • NetEnt (Шведска)
 • Црвен тигар (Велика Британија)
 • Play’n’GO (Шведска)
 • Microgaming (Велика Британија)

Повеќето слот машини имаат бесплатен демо-режим, кој не бара регистрација за да работи. Добивките во него остануваат виртуелни, но не мора да ги трошите сопствените заштеди. За да се обложите на вистински пари на слотови и во обложувалница, треба да креирате сметка и да ја надополните вашата сметка.

слотови

Лаки Блок соработува со водечките студија во светот, нудејќи им на своите посетители илјадници квалитетни слотови. Палетата вклучува модели со различни парцели, дизајн и функционалност. Тие вклучуваат автомати со џекпот и слотови со можност за купување бонуси.

среќа-блок-слотови

Рулет

Лаки Блок нуди 21 маса за рулет. Меѓу нив има модели со вистински дилери и виртуелни маси. Во прилог на најпопуларните сорти, постојат уникатни случувања како што се инстант рулет, автоматски рулет.

Блек Џек

Лаки Блок има 16 блек џек маси (со вистински крупиери и виртуелни). Облозите за криптовалути се достапни во сите модели. Посетителите често се одлучуваат за подинамичниот Брз блек џек и бесплатниот модел на обложување како бонуси.

Покер

Една од најпопуларните игри на коцкање во светот е претставена со 12 табели во Лаки Блок. Овде ќе најдете различни верзии на покер за вистински познавачи.

Други игри

Лаки Блок постојано го проширува својот избор на забава за коцкање. Веќе играчите можат да најдат 22 машини за бакара, маси со живи крупиери за Сик Бо, Тин Пати и Андар Бахар.

Казино во живо

Игрите со вистински крупиери брзо добиваат популарност. Посетителите можат да најдат деноноќни лоби за покер, емисии во живо, блек џек, рулет, бакара и друга забава (глупости, тинејџерски слатки итн.).
среќа-блок-живее
Во живо е достапен само за вистински пари, нема бесплатен демо-режим.

Спортско обложување

Лаки Блок не е само казино. Порталот има целосно функционална обложувалница со илјадници маркети во повеќе од 35 спортови. Линијата ги вклучува главните американски лиги – НФЛ (американски фудбал), НБА (кошарка), НХЛ (хокеј), МЛБ (бејзбол). Покрај нив застапени се и други национални лиги во фудбал, кошарка, тенис, мотоспорт и други спортови. Покрај вообичаените типови на натпревари, се нудат облози и на поретко типови, како што се лакрос, фрлање, флобал, галски фудбал, итн. Lucky Block дава можност за обложување во пред-меч (прелиминарни предвидувања за претстојните натпревари) и во живо (облози на натпреварите што се одржуваат во моментов). Корисниците можат да заклучат не само синглови – има акумулатори и други сложени облози. Повеќето од коефициентите за настаните на Среќен блок се обезбедени од услугата за обложување BetRadar. Коефициентите за еспорт се обезбедени од Oddin и BetGenius. Тоа значи дека може да им се верува на коефициентите. За погодност на обложувачите, постои прекинувач на различни видови коефициенти: европски, американски, хонгконг, индонезиски, малезиски, фракционо.

Обложување на еспорти

Лаки Блок се смета за една од водечките страници за обложување на криптовалути со причина. Тој нуди облози не само за спорт, туку и за главните еСпорт дисциплини – League of Legends, Dota2, Call of Duty, Counter-Strike.

Предности и недостатоци на Lucky Block

Добрите

 • Добар асортиман од 3.000 артикли
 • Присуство на дел за обложување
 • 15% враќање на готовина за една недела за почетници
 • Дистрибуција на сопствени токени
 • Нема потреба да обложувате бонуси
 • Достапност на бонуси за повторно вчитување за високи ролери
 • Брзи исплати во криптовалути
 • Без провизии и максимални ограничувања за повлекување
 • Поедноставена регистрација, нема потреба да давате лични податоци

Конс

 • Нема мобилна апликација за преземање

Какви криптовалути прифаќа казиното?

За депозити и повлекувања, Лаки Блок поддржува банкарски картички, директни трансфери, Google Pay, Apple Pay и следните криптовалути:

 • Биткоин (BTC)
 • Биткоин кеш (BCH)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Dogecoin (DOGE)
 • Тетер (USDT)
 • Кардано (АДА)
 • БНБ
 • Трон (TRX)

Минималниот износ на депозит е 1 долар, сличен износ е дозволен за повлекување. Во казиното нема провизии, времето за повлекување со помош на криптовалута е до еден час (во зависност од монетата), за картички – до 2 дена.

Услуга за поддршка

За да контактирате со деноноќната служба за техничка поддршка, се обезбедува формулар за повратни информации. Од корисникот се бара да го даде своето име (незадолжително), адресата на е-пошта и опис на проблемот или прашањето со кое наишле. Доколку е потребно, можете да прикачите датотеки. Времето на одговор зависи од обемот на работа на операторите и се движи од 5 минути до еден ден.

Кои јазици ги поддржува казиното Лаки Блок?

Платформата работи во повеќето земји, така што нејзиниот интерфејс е преведен на 2 дузина јазици. Корисникот може да избере англиски, германски, шпански, француски, чешки, унгарски, италијански, полски, португалски, романски, руски, словенечки, јапонски, турски, кинески, индонезиски, арапски, корејски, виетнамски со прекинувачот на дното на страницата. и тајландски.

Лиценца

Платформата за забава е управувана од Entretenimiento Rojo, регистрирана во Курасао и работи под подлиценца на Курасао бр. 5536/JAZ. Сите податоци се дадени во подножјето на страницата.

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра Lucky Block?
Дали има бонус за новодојденците во Лаки Блок?
Дали нема бонуси за депозит и депозит?
Колку брзо Лаки Блок ги исплаќа добивките?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра Lucky Block?
Лаки Блок е докажана крипто платформа која работи врз основа на официјална лиценца. На крајот на 2022 година, мајчин токен на платформата беше проценет на 1 милијарда долари. Сајтот нуди лиценцирани игри од водечките светски студија. Сите финансиски трансакции на корисниците се безбедно заштитени, а личните податоци не се потребни.
Дали има бонус за новодојденците во Лаки Блок?
На сите нови корисници им се нуди 15% поврат на готовина за една недела. Нема ограничување на максималниот износ, единствениот услов е враќањето на готовината да се кредитира на загубите.
Дали нема бонуси за депозит и депозит?
Од почетокот на 2023 година, нема такви бонуси во казиното. Нивното појавување се очекува за една година.
Колку брзо Лаки Блок ги исплаќа добивките?
Во криптовалути, казиното ги исплаќа добивките веднаш. Апликациите за повлекувања се прифаќаат за суми еквивалентни на $1. Со плаќање на картички, можни се доцнења до 48 часа. Нема максимални ограничувања за повлекување.