Преглед на казино Руби Форчн 2023 година

Ruby Fortune е казино регистрирано во 2003 година од Bayton Limited. Институцијата работи под лиценца на Малта и Канада. Самата страница на букмејкерот е дизајнирана во оригинален и стилски интерфејс. Коцкарите го ценеа не само тоа, туку и достапната навигација, голем избор на забава и проширен бонус систем. Можете да играте во казиното и од компјутер и од мобилен. Сепак, имајте предвид дека страницата честопати е недостапна. Затоа, треба да овозможите VPN или да користите работно „огледало“.

Promo Code: WRLDCSN777
750 долари
бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална страница на Руби Форчн

Казиното е украсено во индивидуален дизајн. Белата боја преовладува, активните команди се означени и означени со посебни икони. Меѓу коцкарската забава можете да видите:

 • казино;
 • слот машини;
 • рулет;
 • блек џек;
 • друштвени игри;
 • игри со дилери во живо.

рубин веб-страница

Веб-страницата има и посебни категории со историјата на институцијата, бонуси од букмејкерот, онлајн статистика на добивки и други. Користејќи специјална команда, можете да го промените јазикот на страницата на оној што ви треба.

Меки (слот машини)

Букмејкерот на корисниците им нуди слот машини од познати програмери, меѓу кои Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming и други. Најпознатите слот машини вклучуваат:

 • 25000 канџи
 • AbbaCatDabra;
 • уличен музеј;
 • Доба на Атина и други.

рубин-слотови

Игрите се поделени по нивоа на тежина, типови. И за полесно да се движите во нив, креаторите на казиното додадоа пребарување, делови „нови“, „популарни“.

Казино во живо

За љубителите на режимот во реално време, букмејкерот додаде игри со дилери во живо. Играте на маса овде и сега со истите корисници како вас. Казиното во живо ви овозможува да се втурнете во атмосферата на коцкање и добро да се забавувате. За да играте во овој формат, само одете на соодветното јазиче и изберете слободна соба.

Нема објекти за спортско обложување. Но, нивното отсуство се компензира со огромен број други забави, натпревари, настани од кладилницата и убави награди.

Мобилна верзија на Ruby Fortune

Можете исто така да играте во казиното од вашиот паметен телефон. Нема потреба да преземате ништо. Доволно е да отидете на веб-страницата на букмејкерот од мобилен прелистувач. Страницата автоматски ќе се прилагоди на вашиот уред и ќе ја отвори верзијата на телефонот. Ако ви е попогодно да играте преку апликацијата, тогаш може да се преземе за IOS преку App Store. За да инсталирате казино на Андроид:

 • Префрлете се на Ruby Fortune.
 • Скролувајте до крајот на страницата.
 • Најдете ја командата „инсталирај apk-датотека андроид“ и кликнете на неа.
 • Почекајте преземање.
 • Отпакувајте ја програмата.

рубин мобилен

Инсталирањето на апликацијата трае помалку од една минута. Мобилната верзија ги има истите карактеристики како на компјутерот, истиот убав интерфејс и истата лесна навигација. Сепак, играњето од паметен телефон има голем број на предности:

 • секогаш ќе знаете за најновите казино настани;
 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • не бара преземање;
 • работи без неуспеси;
 • достапни на IOS/андроид.

Главната предност на мобилната верзија е пристапноста. Нема потреба да барате компјутер ако не е при рака. Доволно е да отворите апликација или веб-страница за казино на паметен телефон. Во исто време, играта од мобилниот не предизвикува непријатности и не се разликува од компјутерот.

Регистрирање со Ruby Fortune

За да го користите казиното, треба да се најавите. Во спротивно, страницата ќе биде достапна само за прегледување и прегледување. Откако ќе креирате профил, ќе можете:

 • поставете облози и победи;
 • депонирање и повлекување средства;
 • користете ги сите функции на страницата;
 • добиваат бонуси;
 • играјте бесплатно во некои слот машини;
 • учествуваат во лотарии со добивка;
 • контактирајте со поддршката.

рубин-регистрација

Регистрацијата трае неколку минути. За да го поминете:

 • Во горниот десен агол, кликнете “Креирај сметка”.
 • Изберете земја.
 • Направете корисничко име и лозинка.
 • Внесете ја вашата е-пошта и телефонскиот број.
 • Пополнете ги личните податоци според пасошот и адресата на живеење.
 • Проверете ги полињата во долните 3 полиња.
 • Кликнете на „регистрирај се“.

Откако ќе креирате профил, можете целосно да ја користите страницата. Меѓутоа, за да го повлечете џекпотот, ќе треба да поминете низ идентификација. Тоа е, поставете скенирани документи во системот. Личните податоци се заштитени и не се пренесуваат никаде. За да поминете верификација, контактирајте ја службата за поддршка или испратете ги потребните податоци преку вашата лична сметка. Во просек, идентификацијата се потврдува за 1-2 дена. Имајте предвид дека ако го прескокнете овој чекор, пристапот до казиното може да биде ограничен. Потврдата ја потврдува возраста и разумот на корисникот.

Депонирање и повлекување средства во Ruby Fortune

По регистрацијата и идентификацијата, треба да го надополните вашиот паричник за да го постигнете џекпотот. Казиното обезбедува бесплатни верзии на автомати. Но, тие се наменети само за запознавање со машината. Односно, нема да работи да се повлечат добивките. За да играте за вистински пари:

 • Во горниот десен агол, кликнете на вашето салдо.
 • Побарајте ја командата нагоре.
 • Внесете ја саканата сума и изберете го начинот на плаќање (банкарски картички, електронски паричници, платежни системи).
 • Потврдете го плаќањето.

Средствата се кредитираат веднаш. Ограничувањата за повлекување зависат од платниот систем. Лимитите за депозит и повлекување постојано се ажурираат. Затоа, нема точни бројки. Во просек, повлекувањето на кушот се врши во рок од 1-3 дена.

Ruby Fortune бонус систем

Букмејкерот великодушно ги наградува активните корисници. Списокот на награди се ажурира секој ден. Можете да ја изберете промоцијата што ве интересира. Само одете на табулаторот „понуди“. Исто така, постои систем за награди на ниво за сите играчи. Вклучува 5 статуси:

 • сребро (2500 поени);
 • злато (12000 поени);
 • платина (50.000 поени);
 • дијамант (125.000 поени);
 • ВИП (со покана).

За да добиете еден или друг ранг, доволно е активно да играте и да акумулирате поени. Колку повеќе од нив, толку е повисок статусот и толку повеќе награди од институцијата добивате. По регистрацијата, првите 2500 поени се доделуваат на почетници и се доделува сребрен ранг. Букмејкерот, исто така, редовно одржува натпревари, турнири и тематски настани каде што можете да освоите награди од казиното.

Ве молиме имајте предвид дека секој бонус добиен на страницата мора да се обложи. Мора да се исполнат и одредени барања. Секоја промоција има свои услови за користење. Можете да се запознаете со нив на веб-страницата. Ве молиме имајте предвид дека неуспехот да се усогласат со овие барања ќе резултира со откажување на бонусот.

Преглед на видеото на Ruby Fortune

Видео прегледот на Ruby Fortune ќе ве запознае со казиното одвнатре, неговиот уред и чипови. Во него, ќе научите како да го зголемите процентот на добивки, какви грешки прават почетниците и како да го заобиколат блокирањето на страницата. Исто така, ќе добивате препораки и совети за игри од искусни коцкари.

Добрите и лошите страни на Ruby Fortune

Ruby Fortune е популарна и доверлива од корисниците. Казиното се надополнува секој ден со нови игри, бонуси и настани. Специјалисти во службата за поддршка навремено реагираат и помагаат во решавањето на проблемите со страницата. Самата страница е шарена и јасна. Сепак, како и секоја обложувалница, Руби Форчн има не само предности, туку и недостатоци.

добрите Минуси
Шарени интерфејс и пристапна навигација Не е достапно во многу земји
Разновидност на забава за коцкање Демо верзиите на автоматите се достапни само по регистрацијата
Брза и удобна мобилна верзија што не мора да ја преземате Веб-страницата главно прикажува игри од само еден развивач
Има апликација за IOS/Android Доцнење на плаќање куш
Проширен бонус систем Не поддржува криптовалути
Можно е да се преведе страницата на јазик поразбирлив за вас Нема систем за враќање на готовина

Дали да се игра Руби Форчун или не е личен избор. Сепак, имајте предвид дека казиното постојано се ажурира. И заедно со него, листа на дозволени земји, јазици достапни за превод и други параметри на институцијата. Затоа, често обложувалницата не е достапна. Ако страницата не се отвори, тогаш користете решенија: VPN, специјални прелистувачи.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Дали претпријатието има лиценца?
Дали постои услуга за поддршка?
Дали има демо верзии на автомати?
Како функционира системот за плаќање на страницата?
Што да направите ако страницата е недостапна?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали претпријатието има лиценца?
Да, активноста на букмејкерот е легална, но само на територијата на дозволените земји. Самата институција работи под лиценца на Малта и Канада.
Дали постои услуга за поддршка?
Да, експертите одговараат деноноќно. Само имајте на ум дека услугата за поддршка на страницата е на англиски јазик.
Дали има демо верзии на автомати?
Да, има, но не за сите автомати. Демонстрациите се отвораат по регистрацијата.
Како функционира системот за плаќање на страницата?
Повлекувањето на средствата се врши во работните денови. Терминот за кредитирање на добивките зависи од избраниот систем на плаќање.
Што да направите ако страницата е недостапна?
Ако казиното не се отвори, вклучете VPN или користете го официјалното работно „огледало“.