Преглед на казиното Spin 2023

Спин Казино работи на пазарот за забава за коцкање долго време и за сето ова време организацијата доби многу позитивни повратни информации од играчи од целиот свет. На официјалната веб-страница, можете да најдете голем број на забава за коцкање, кои беа објавени од такви еминентни развивачи како што се: Microgaming, NetEnt и други. Покрај тоа, страницата работи под лиценца на Малта, што уште еднаш ја потврдува нејзината веродостојност. Додека мнозинството коцкари, без оглед на нивната земја на живеење, го избираат казиното Спин, бидејќи тука можат да најдат фер игра, навремено примање на плаќањата и, се разбира, деноноќна поддршка.

Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус до 1000 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус

место за центрифугирање

Спин казино бонус

Вреди да се започне со разгледување на стимулативни подароци во кое било казино со почетните бонуси што можат да ги добијат почетниците. Во принцип, износот на бонусот за добредојде може да достигне 1000 долари. И, подарокот се кредитира за првите три депозити:

 • прв депозит – 100% бонус, до 400 долари;
 • втор депозит – 100% бонус, до 300 долари;
 • трет депозит – 100% бонус, до 300 долари.

Овој тип на подарок може да го добијат сите возрасни играчи по регистрацијата. За редовните клиенти, достапна е специјална бонус програма, која исто така се наплаќа за депозити. Тие исто така ќе можат да заработат специјални комп-поени за обложување и да учествуваат во разни настани. Всушност, казиното Спин плаќа за привлекување нови играчи на платформата. Но, треба внимателно да ги проучите правилата за обложување бонуси, така што тие на крајот одат на главната сметка.

Бонус програма

Покрај подарокот за добредојде, казиното Спин има и други великодушни понуди за своите клиенти. Така, на пример, на платформата за коцкање, можете да добиете бесплатни вртења кои се валидни како дел од одредени промоции. Постојат и специјални турнири и трки каде што можете да освоите специјални подароци и промоции. Па, за оние кои сакаат да ја пробаат среќата во слотови за џекпот, оваа можност е достапна во многу слотови. Онлајн казиното нуди и специјална програма за лојалност за своите редовни клиенти. Се состои од шест нивоа, од кои секое може да донесе нешто посебно за играчот во форма на подарок. Добивањето на првото „бронзено“ ниво се случува веднаш по регистрацијата на корисникот, а другите статуси се добиваат постепено. Поените за лојалност се заработуваат според следната шема: 1 поен = облог од 1 долар. Табела – Спин Казино нивоа на програмата за лојалност

Име на ниво Потребен број на поени за движење Месечен подарок, поени Бонус поени за лојалност Бонус понуда
Сребрена 2500 3% 25%
Злато 12 000 20 000 6% педесет%
Платина 50.000 40 000 осум% 75%
Дијамант 125 000 100.000 12% 100%
Приватен Поединечно 150 000 петнаесет% 120%

Месечниот подарок се собира во форма на поени за лојалност и на тој начин ви овозможува брзо да го достигнете следното ниво. Бонус поени во суштина претставуваат зголемен коефициент на нивната акумулација во различни игри. Бонус понудата ви овозможува да добиете повеќе поени за лојалност, а за ова треба да играте одредени слотови, кои периодично ќе се менуваат.

Регистрација и верификација

За да се регистрирате во казиното Спин, ќе биде потребно малку време, а сите дејства се исклучително едноставни. Така, играчот треба да пополни мал формулар со неговите лични податоци:

 1. Наведете ја земјата на живеење, излезете со корисничко име и силна лозинка, а исто така наведете ја вашата е-пошта.
 2. Пополнете го полето со лични податоци. Овде ќе треба да внесете податоци за пасош, да одлучите за јазикот и валутата.
 3. Изберете адреса за наплата. За да го направите ова, треба да го изберете градот и регионот.

спинрег

После тоа, корисникот мора да се согласи со правилата на Казиното Спин, за ова само треба да го проверите полето до оваа ставка. Постапката за регистрација се смета за завршена, и сега играчот може да се најави на страницата. Но, за да започнете со повлекување средства од страницата за коцкање, потребна е верификација без неуспех. Може да поминете идентификација на корисникот во две сосема различни ситуации. Првата опција е да се потврди идентитетот веднаш по регистрацијата, втората – пред повлекување на заработените средства. За ова ќе бидат потребни следните документи:

 • пасош или возачка дозвола;
 • извод од банкарска сметка или потврда за плаќање на комуналии, за период не подолг од шест месеци;
 • пластична картичка.

За да испратите електронски копии за верификација, треба да отидете во „Моја сметка“. Потоа пронајдете го делот „Мои документи. Потребни се неколку дена за да се потврдат податоците од страна на администрацијата, по што, по добивањето на идентификуван статус, клиентот веднаш ќе може да ги повлече заработените средства од неговата сметка.

Мобилна верзија и казино апликација „Spin“

Казино Спин се труди да се грижи за своите клиенти и затоа има развиено специјална мобилна верзија за различни преносливи уреди. Исто така, играчите ќе можат да преземат посебна апликација за Android и iOS во официјални продавници, на страницата за онлајн казино или на нашиот тематски ресурс. Мобилната верзија и апликацијата речиси целосно ја копираат главната страница, тие се одликуваат со висока функционалност, речиси моментално вчитување и удобна контрола на екранот на допир.

спинапк

За сопствениците на активни сметки во казиното Spin, достапна е можност да играат и на официјалната страница и на мобилната верзија. Почетниците можат да се регистрираат директно на нивниот паметен телефон. Тие исто така ќе можат да добиваат подароци за добредојде и да учествуваат во различни промоции. Изборот на игри во мобилната верзија е ист како кај десктоп верзијата, што особено ќе им угоди на некои корисници. Исто така, можно е да се игра казино во живо со вистински крупиери. И, вреди да се напомене дека мобилниот интерфејс е развиен врз основа на повеќејазична платформа, вклучувајќи руски и англиски.

Слот машини за казино

Спин Казиното нуди прилично широк избор на автомати, така што апсолутно секој коцкар може да најде нешто соодветно овде. Така, сите слотови се поделени во неколку категории:

 • три ролни се наједноставните и најразбирливите игри, поради што почетниците треба да обрнат внимание на нив за да го разберат принципот на коцкање;
 • прогресивни машини – тие имаат шестцифрен награден фонд, кој може да го добијат оние кои ќе ја направат вистинската комбинација. Ако некогаш сте играле други машини, тогаш овие игри нема да бидат толку тешки. Наградниот фонд се зголемува со секој нов облог, така што играчите ќе можат да сметаат на поголема победа.
 • на пет ролни – обично тоа се слотови за филмови, познати ликови или направени во која било друга слична тема. Овие автомати обично се убаво дизајнирани и имаат поголем број линии за плаќање.

спинслоти

Во делот на автомати, сите игри се поделени во категории, меѓу нив можете да најдете и класични и помодерни формати. Една од најпопуларните игри денес е Mega Moolah, која може да се види на врвот на најдобрите или на првата страница на Казиното Спин. И со воодушевувачки визуелни слики и извонредна графика, ова ги прави слотови за казино најдобриот избор за секој играч.

Меки

Како и повеќето популарни сајтови за коцкање, онлајн казиното Спин се обидува да работи исклучиво со доверливи добавувачи на софтвер. Така, на пример, развојот на нови слотови го спроведува Microgaming, кој е еден од најдобрите во светот и произведува игри со исклучително висок квалитет. Благодарение на ова, играчите од целиот свет можат добро да се забавуваат и само да уживаат во играта.

Казино во живо

Со цел да се подигне забавата на ново ниво, администрацијата на Spin Casino додаде посебен дел со игри во живо. Така, коцкарите ќе можат да играат разни игри со вистински крупиери и во исто време да добијат многу живи впечатоци. Меѓу достапните игри во делот во живо, особено се издвојуваат покер, бакара, блек џек, игра на зарове и рулет. А, сите игри во живо се развиени од платформата Evolution Gaming, благодарение на која корисниците можат да сметаат на висококвалитетна услуга и исклучително дарежливи исплати. Дополнително, вреди да се напомене дека сите резултати во казиното Спин со вистински дилери се проверуваат и одобрени од реномирана регулаторна организација, што несомнено ја зголемува доверливоста на платформата во очите на корисниците. Исто така во делот има посебна функција „Однапред одлука“ и „

Предности и недостатоци на казиното

Спин Казиното е многу слично на Спин Палас, затоа нуди слични подароци и слот машини за своите клиенти. Но, сепак постојат разлики и тие се состојат во искрен однос кон корисниците, како и идеална репутација. Други придобивки од платформата вклучуваат:

 • потврден сертификат за лиценца;
 • можност за добивање подарок за добредојде до $1000;
 • програма за лојалност на повеќе нивоа за ВИП играчи;
 • добро позната локација за коцкање со добра репутација;
 • бесплатна игра за секоја машина;
 • над 60 различни игри за делот во живо.

Недостатоците на установата за коцкање го вклучуваат фактот дека нема поддршка на руски јазик и нема посебна апликација за компјутер. Исто така, вреди да се напомене дека минималното повлекување од платформата започнува од 50 долари. Сепак, голем број на предности ги надминуваат овие мали недостатоци.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Со цел да ја направи играта уште поудобна за своите клиенти, Spin Casino нуди неколку популарни платежни системи. Затоа играчите од каде било во светот можат да ја изберат најсоодветната опција и да депонираат пари на платформата. Така, достапни се следните начини на депозит/повлекување:

спин банкарство

 • банкарски картички Visa, Maestro, MasterCard;
 • е-паричници ecoPayz, paypal, paysafecard, netterer, skrill, WebMoney.

Без оглед на избраниот начин на депонирање, депонирањето средства на платформата е речиси моментално и не се наплаќаат дополнителни трошоци. Но, прво, играчот треба да се регистрира и да одлучи за валутата. А, за да се повлечат средствата, неопходно е да се помине верификација на идентитетот, по што сите ограничувања ќе бидат отстранети од корисникот.

Услуга за поддршка

Установата за коцкање Спин Казино им нуди на своите клиенти неколку начини за контакт со техничка поддршка. Така, на пример, можно е да му пишете на операторот во секое време од денот користејќи специјален разговор во живо, кој се наоѓа на главната страница. За оние кои сакаат да контактираат со поддршката преку е-пошта, дадена е следнава адреса: [email protected] . Жалбата по пошта се разгледува во рок од 48 часа и потоа коцкарот добива детален одговор. И, поради фактот што администрацијата се обидува да ја направи навигацијата на страницата што е можно појасна, постои посебен дел со одговори и прашања. И, само ако не го најдете одговорот на вашето прашање, треба да ја контактирате техничката поддршка на Spin за да добиете одговор.

Кои јазици

Во моментот, во онлајн казиното се достапни 14 јазични верзии, што им овозможува на играчите од целиот свет да ги користат услугите на коцкарница. Така, на пример, можете да ја префрлите платформата на англиски, германски, француски, шпански, португалски или друга верзија. Подетален список може да се најде на официјалната страница на Spin казино, транзицијата се случува автоматски или со кликнување на соодветната икона.

Кои валути

Повеќе од 15 различни валути на играта се достапни за играта, што му овозможува на апсолутно секој коцкар да направи избор. Така, меѓу целата листа може да се издвојат следните главни валути: евро, канадски долар, американски долар, руска рубља, норвешка круна, полска злота, британска фунта стерлинг и многу други.

Лиценца

Онлајн казиното го води познатата организација Baytree Ltd, која е регистрирана во Малта и надгледува неколку други добри коцкарски установи. Покрај тоа што е лиценцирана во Малта, компанијата е регистрирана и во Кахнаваке, што само ја потврдува нејзината веродостојност. Дополнително, вреди да се напомене дека Spin Casino користи модерни технологии за шифрирање и може да им обезбеди на своите играчи безбедна игра во секое време од денот.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали е казино брендот погоден за мобилни уреди?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?

Табела – општи информации за спин казиното

Официјална адреса https://www.spincasino.com/eu/
Лиценца Орган за игри на среќа на Малта (MGA), бр. MGA/B2C/145/2007.
Јазици Англиски, шпански, германски, португалски, руски, француски.
Валути евра, американски долар, руска рубља, полска злоти, британска фунта стерлинг итн.
Регистрација Пополнување краток формулар и потврдување на вашата адреса за е-пошта.
Верификација Обезбедување на придружните документи на администрацијата на казиното.
Мобилна верзија Слични карактеристики на десктоп верзијата, инсталирање специјална апликација или префрлување преку прелистувачот.
Предности Потврдена лиценца, дарежлива програма за лојалност, 24/7 поддршка, бесплатна игра, голем избор на валути и јазици.
Депозит/повлекување Вообичаени светски банкарски картички и електронски паричници.
Меки Microgaming, Evolution Gaming.
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да бидете идентификувани на платформата, ќе треба да и доставите на администрацијата на казиното пасош, возачка дозвола, сметка за комунални услуги или извод од банка. Исто така, во некои случаи, пластична картичка е погодна за потврдување на податоците за плаќање.
Барања за бонус и обложување
Како и во секоја слична институција, казиното Спин има свои услови за примање и обложување бонуси. Така, на пример, за да добиете бонус, треба да направите депозит, а за да го обложите, треба да ги вртите автоматите соодветен број пати со дадениот облог.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, скоро сите игри претставени на официјалниот ресурс може да се играат бесплатно и на компјутер и на мобилни уреди. Со исклучок на игрите во живо, кои се достапни само за играње со вистински пари.
Дали е казино брендот погоден за мобилни уреди?
Секако дека одговара. На крајот на краиштата, платформата им обезбедува на своите клиенти добро дизајнирана мобилна верзија и посебна апликација. Во нив корисниците ќе можат да играат, да користат бонуси, да комуницираат со поддршка и да прават многу повеќе.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Потребни се во просек 24 часа за да се обработи плаќањето, но овој период може малку да се зголеми во зависност од избраниот систем за плаќање. Приемот на електронски паричници, напротив, се случува во рок од неколку часа.