Рокс преглед на казино 2023 година

Rox Casino е легална платформа за коцкање која на своите корисници им нуди широк спектар на забава и прилично дарежливи понуди. Самиот официјален ресурс е направен не само шарен, туку и многу стилски, што дефинитивно ќе им се допадне на многу коцкари. Сајтот е создаден во 2016 година и сè уште е управуван од прилично популарната компанија Best Entertainment Technologies LTD NV. Институцијата работи под лиценца на Малта, а Antillephone NV ја проверува нејзината веродостојност. . Казиното ја стекна својата популарност првенствено поради активното рекламирање и, се разбира, одговорноста. Што можете сами да видите по нашиот преглед.

Бонус:150% на депозит + 500FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
150% + 500 FS
бонус за добредојде
Добијте бонус

rox-казино

Бонус за почетници од казино Рокс

Веднаш по регистрацијата, корисниците можат да сметаат на еден од трите подароци за да изберат, за ова ќе треба да направат соодветен депозит. Така, на пример, за депонирање 17 долари ќе добиете 100% бонус и 75 бесплатни вртења, а за депонирање на 25 долари можете да добиете 150% бонус и 100 долари. Па, за најголемиот депозит од 170 долари, ќе добиете 100% бонус и 200 бесплатни вртења. Во исто време, постојат одредени правила кои мора да ги следат исклучиво сите играчи на казино на Rox. И, за секој следен депозит во износ од 17 долари, коцкарите ќе можат да добиваат не помалку интересни подароци, детали во табелата.

rox-казино-бонус

Примање награди за последователни депозити

Број на депозит Износ на бонус Максимален износ на добивка во зависност од бонусот
Второ 100% x10
Трето педесет% ч20
Четврто педесет% ч20
Петто 25% x40

По петтиот депозит, клиентите ќе можат да активираат еден од трите бонуси дневно, исто така за депозит. Така, на пример, за депонирање 17 долари, се доделува бонус од 10%, додека максималниот износ е 170 долари, а мултипликаторот е x100. Подетални информации треба да се разјаснат на веб-страницата на казиното Рокс.

бонус програма

Покрај подароците за новодојдените, има и голем број понуди за редовните клиенти. На овој начин, администрацијата на коцкарскиот ресурс се обидува да ги поттикне своите клиенти што е можно повеќе. Меѓу најинтересните предлози, особено вреди да се истакне следново:

 • За неделен депозит – финансирајте ја вашата сметка со најмалку 34 долари и може да добиете бонус од 50% + 100 бесплатни вртења за играње Gonzo’s Quest. Според тоа, бесплатните вртења се кредитираат во рок од 2 дена, по 50 парчиња. Обложувањето во овој случај е x10. Дополнително, за депозит од 20 долари, коцкарот добива 25 бесплатни вртења на одредени игри еднаш неделно.
 • Подарок за роденден – Секоја година играчите ќе можат да добијат прилично дарежлива промоција која се движи од 17 до 340 долари, во зависност од статусот. За да го добиете, само треба да ја контактирате службата за поддршка во рок од 7 дена по самиот празник.
 • Поврат на готовина – ако сите ваши облози за неделата го надминаа износот на добивката за повеќе од 85 долари, тогаш во понеделник очекувајте враќање од 10% од казиното Рокс. Во овој случај, обложувањето ќе се изврши со обложување x5 во рок од 3 дена.
 • Промотивни кодови – обично, за да учествувате во промотивни понуди на коцкарски ресурс, не се потребни посебни комбинации на симболи. Но, тие можат да се најдат на билтенот, на страницата на каналот Телеграма или на тематската страница (ресурс на партнерот).

Вреди да се забележи и програмата за лојалност, на која сите играчи се поврзани веднаш по регистрацијата. Според него, коцкарите ќе можат да соберат Rox поени за нивните облози направени со вистински пари. Можете исто така да добиете поени за победа на турнирот и само среќниците кои победиле на лотарија. Акумулираните поени се разменуваат за вистински пари.

Нивоа на програмата за лојалност на Казино Рокс

Статус Потребен број на поени за добивање Рефундирање Роденденски подарок Курс од 1 поен Награда за израмнување
Ново Автоматски за сите играчи десет% Умножувач од 17 x 50 долари 1,7 УСД со x3 облог Не е обезбедено
Обичен 25 десет% 34 $ x50 мултипликатор 3,4 УСД со x3 облог 10 поени
Гранди 100 десет% 51 $ x50 мултипликатор 5,1 УСД со x3 облог 40 поени
Премиум 500 десет% 85 долари, множител x35 7,5 УСД со облог x3 200 поени
ВИП 5000 десет% 170 $ x5 мултипликатор 8,5 УСД со x3 облог Личен подарок
Елита 30.000 десет% 340 $ x5 мултипликатор 9 американски долари без облог Личен подарок

Како да се регистрирате на веб-страницата на Rox

Постапката за регистрација на официјалната страница е исклучително едноставна и нема да ви одземе многу време. На пример, постојат следниве начини за регистрација:

 • Овластување преку разни социјални мрежи – треба само да ја изберете соодветната икона, а самиот систем ќе генерира лозинка и најавување. Меѓутоа, во иднина ќе треба да го пополните вашиот профил со лични податоци.
 • По телефонски број – ќе треба да го потврдите телефонскиот број и, се разбира, да го пополните формуларот за регистрација.
 • Користејќи посебен формулар – пополнување на соодветните колони, но во исто време, тогаш нема да треба да ја правите оваа постапка одделно.

За оние кои го избраа третиот начин да се регистрираат во казиното Рокс, ќе треба да наведете адреса за е-пошта, да излезете со силна лозинка и да одлучите за валутата на играта. Адресата на е-пошта мора да биде наведена како работна, бидејќи сепак ќе треба да се потврди.

rox-регистрација

Проверка чекор по чекор

Новодојденците во ресурсот за коцкање ќе можат да повлечат до 850 долари без да поминат низ верификација. За да ја идентификувате вашата сметка, треба да испратите фотографија од пасош и да направите селфи со документот во рака. Ве молиме контактирајте со поддршката за потврда или ќе треба да ја предадете кога размислувате за одредена исплата. Самата процедура е многу јасна, само треба да ги следите следните упатства:

 1. За да ја потврдите вашата е-пошта, само треба да кликнете на врската во е-поштата.
 2. Доколку е потребно, пополнете ја вашата лична сметка со информации (име и презиме, адреса на живеење, индекс итн.).
 3. Во него, исто така, ќе треба да поставите фотографија од пасош (фотографија од банкарска картичка ќе биде потребна при повлекување средства на неа).
 4. Почекајте да заврши безбедносната проверка и за неколку дена вашата сметка ќе го добие статусот на идентификуван.

Така, администрацијата на казиното Рокс се обидува да ги исклучи малолетните играчи и измамите на својата платформа. Она што дефинитивно го подигнува во очите на сите корисници и го прави сигурна платформа.

Како да се префрлите на мобилната верзија на Rox

Спинирајте разни автомати или искористете ги другите карактеристики на платформата, коцкарите ќе можат директно од својот мобилен телефон. Во овој случај, нема да треба да преземате софтвер од трета страна – само треба да користите кој било мобилен прелистувач и да се најавите на ресурсот.

rox-казино-мобилен

Исто така, особено вреди да се напомене фактот дека истите игри ќе бидат достапни на телефонот, можноста за контакт со поддршката, учество на промоции и турнири. Во овој случај, единствената разлика ќе биде дизајнот на самата локација. Бидејќи мобилниот ресурс доби малку поинаков дизајн, бидејќи е прилагоден за мали екрани со екрани на допир.

Како да ја преземете мобилната апликација за казино

Онлајн казиното ја претстави својата официјална апликација пред целиот свет, наменета за уреди на оперативните системи Андроид и ИОС. Може да се преземе во самото казино или директно во официјалните продавници за уреди или на различни партнерски страници. Мобилната апликација доби слични карактеристики на десктоп-страницата, но во исто време се разликува во побрзо вчитување на која било страница и пребарување на ажурирани огледала.

Слот машини за казино

Веб-страницата за коцкање Rox е позната на прилично голем број играчи, која нуди исклучително квалитетен софтвер од популарни програмери. И, за да се направи навигацијата на страницата поудобна, сите игри се поделени во следниве категории:

 • Слотови – делот содржи најголем број автомати за автомати, класичен и помодерен формат.
 • Рулет – овде можете да најдете неколку десетици популарни игри, вклучително и повеќе ексклузивни верзии.
 • Казино во живо – игри во живо со вистински крупиери.
 • Игри на маса – голем избор на блек џек, покер, видео покер и друга слична забава.

rox-казино-слотови

Покрај тоа, можете да сортирате по модел или бренд. Ова особено ќе им се допадне на многу играчи и несомнено ќе го поедностави процесот на пронаоѓање на какви било автомати. Покрај тоа, во казиното Rox можете бесплатно да ја испробате оваа или онаа машина, а за ова треба само да ја стартувате во демо режим.

Програмери на софтвер

Дизајнот на ресурсот за коцкање беше развиен во стил на ноќен град. Затоа, откако ќе ја посетите главната страница, можете да се втурнете во коцкарската атмосфера на Лас Вегас. А, за оние кои претпочитаат игри во живо, има посебен дел во живо каде што можете да најдете разновидна забава со карти и маса. А, меѓу најпопуларните програмери, особено вреди да се истакнат следните: NetEnt, Microgaming, Amatic, Endorphina, Elk Studios, Thunderkick, NextGen Gaming, EGT, Belatra и многу други. Секој слот за игра, со исклучок на забава во живо, може да работи во демо-режим. Но, за да започнете да играте за пари, треба да се регистрирате.

Казино во живо

Делот за игри во живо во Rox Casino е претставен што е можно пореален. Ќе има директни преноси во специјално опремени студија со вистински крупиери. И, бидејќи игрите се достапни – рулет, блек џек, покер и друга забава. Само вреди да се нагласи дека нема сите игри со дилери да бидат достапни во сите земји.

Предности и недостатоци на казиното

За да разберете дали платформата за коцкање е профитабилна за вас или не, вреди да се разгледаат нејзините силни и слаби страни поблиску. Благодарение на ова, ќе можете да избегнете какви било негативни аспекти во иднина и да си обезбедите исклучително удобна игра. Предности:

 • доста обемен каталог на игри;
 • висококвалитетен руски превод на страницата;
 • се обезбедува оптимизирана мобилна верзија;
 • голем избор на популарни развивачи на софтвер;
 • модерен графички дизајн;
 • многу дарежливи награди и прилично висока граница за повлекување.

Но, и покрај толку многу предности, казиното Рокс има свои недостатоци. Така, на пример, многу играчи забележуваат отсуство на бонус без депозит, ограничување на забавата во одредени региони, како и поддршка само за рускиот јазик.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Во зависност од тоа во кој регион живее играчот, ќе бидат обезбедени различни инструменти за плаќање. Затоа, да ги разгледаме најпопуларните опции за коцкарите што зборуваат руски:

 • банкарски картички: Visa, MasterCard, Maestro;
 • системи за електронско плаќање: Piastrix, WebMoney;
 • сметки за мобилни телефони на различни оператори;
 • Криптовалута: Bitcoin, Litecoin, Ethereum.

Во исто време, вреди да се земат предвид ограничувањата за повлекување, кои може да се најдат директно во делот Касиер на веб-страницата на казиното Rox. Обично, апликациите се обработуваат во рок од 24 часа. И, сите горенаведени опции се достапни за повлекување, со исклучок на криптовалутите. Така, на пример, покрај руската рубља има и американски долари, но и евра.

Поддршка

За да ја контактирате поддршката за онлајн казино, можете да користите е-пошта или онлајн разговор. За првиот случај, контактирајте ја наведената адреса, а во вториот случај, отворете го онлајн разговорот на главната страница на ресурсот. Техничката поддршка на страницата работи деноноќно. И, по завршувањето на дијалогот, можете да му дадете на консултантот соодветна проценка. Но, пред тоа, сепак вреди да се оди во делот ЧПП, каде што се претставени многу корисни информации. Покрај тоа, можете да испратите детална порака до поштата, во која можете да прикачите какви било слики од екранот.

Кои јазици

Официјалниот ресурс го поддржува само рускиот јазик, што не е изненадувачки бидејќи е наменето за играчи од земјите на ЗНД. Ова не треба да биде проблем, бидејќи жителите на другите региони нема да можат едноставно да влезат во онлајн казина.

Кои валути

Со цел играта да биде што е можно поудобна за своите клиенти, на страницата на Rox се додадени неколку валути. Така, на пример, можете да користите: руска рубља, американски долар, евро, казахстански тенге, норвешка круна, полска злота, турска лира и украинска гривни.

Лиценца

Како што споменавме погоре, платформата е управувана од Best Entertainment Technologies LTD NV. Работи под лиценцата Курасао (8048/JAZ), која може да се види директно на официјалната веб-страница. Присуството на таква документација укажува на легални и чесни активности, така што играчите на клубот можат да сметаат на неговата 100% сигурност. Веб-страницата користи исклучиво висококвалитетен софтвер од популарни програмери. И, генераторите на случаен број работат правилно, кои се проверуваат од надлежните органи.

Главните параметри на коцкарската установа Рокс

Официјален ресурс https://roxcasino.com/
Лиценца Курасао (8048/JAZ)
Година на основање 2016 година
Сопственик Best Entertainment Technologies LTD NV
Депозит/повлекување Visa, MasterCard, Maestro, Piastrix, WebMoney, мобилни телефонски сметки на оператори, како и криптовалути: Bitcoin, Litecoin, Ethereum.
Провајдери на софтвер NetEnt, Microgaming, Amatic, Endorphina, Elk Studios, Thunderkick, NextGen Gaming, EGT, Belatra и многу други.
Минимален депозит Од 25 долари.
мобилна верзија Поддршка за уреди со Android и iOS, можност за користење слична функционалност.
Поддршка Обезбедување совети во деноноќен формат преку е-пошта и онлајн разговор.
Видови игри Слотови, рулет, казино во живо, игри на маса.
Валути Руска рубља, американски долар, евро, казахстански тенге, норвешка круна, полска злота, турска лира и украинска гривни.
Јазици руски.
подарок за добредојде За првите неколку депозити, играчите ќе можат да добијат одреден бонус и бесплатни вртења.
Предности Исклучиво лиценциран софтвер, голем избор на програмери и забава, поддршка за криптовалути, интересни турнири итн.
Регистрација По телефонски број, преку социјалните мрежи, користејќи е-пошта.
Испитување За да поминете идентификација, треба на администрацијата да и доставите фотографија од вашиот пасош и селфи со документ во ваши раце.

Најчесто поставувани прашања

Кои земји смеат да играат во казиното Рокс?
Што има да понуди страницата за почетници?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Што ќе се случи ако ги прекршам правилата на казиното?
Кои игри може да се најдат во Rox?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои земји смеат да играат во казиното Рокс?
Коцкарите од Русија, Украина, Белорусија, Грузија, Ерменија и Азербејџан ќе можат да го користат ресурсот за коцкање.
Што има да понуди страницата за почетници?
За време на регистрацијата, новиот играч може да добие еден од 4-те подароци за добредојде од кои може да избере. Меѓу кои можете да го видите бонусот за депозит и бесплатните вртења.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да имате над 18 години и да ја финансирате вашата сметка. Второ, согласете се со обработката на корисничките податоци и правилно пополнете го формуларот за регистрација.
Што ќе се случи ако ги прекршам правилата на казиното?
Во овој случај, администрацијата на страницата има целосно право да ја блокира вашата сметка или едноставно да ги замрзне вашите сметки. За да го избегнете ова, препорачуваме да ги прочитате правилата на ресурсот.
Кои игри може да се најдат во Rox?
Можете да играте рулет, игри со карти, бакара, блек џек, кено, видео покер, слот машини и цела низа други машини.