Преглед на казиното BitStarz 2023

Основано во 2013 година, казиното BitStarz, управувано од Direx NV, се обидува сеопфатно да се развие за да ги поддржи модерните трендови во областа на коцкањето и да допре до поголема публика. Затоа денес страницата работи на платформата SoftSwiss, благодарение на која играчите можат да ја надополнат својата сметка со неколку популарни криптовалути. Така, на пример, во 2017 година платформата стана најдобра меѓу сите онлајн казина, а во 2018 година доби можност да биде номинирана за главната награда за коцкање EGR Awards. Така, сите овие фактори заедно овозможија да се создаде навистина висококвалитетна услуга.

Бонус:100% до 400 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус за депозит до $400 + 180 бесплатни вртења
Бонус за добредојде
Добијте бонус

bitstarzsite

Бонуси во казиното BitStarz

За сите нови играчи, администрацијата на BitStarz казиното веднаш по регистрацијата собира одреден број бесплатни вртења. Но, можете да добиете бонус според следниве услови:

 • Сите бонус средства мора да се обложуваат со соодветниот мултипликатор пред да бидат повлечени;
 • Максималната можна добивка од овие вртења не може да биде поголема од 100 евра (2 mBTC).

Како резултат на тоа, почетниците можат да сметаат на неколку интересни бонуси, кои се акумулираат на првите 4 депозити. За да ги обложите, потребен ви е облог X40, односно вкупната сума треба да се прелистува 40 пати во кој било слотови. Самиот бонус ви овозможува да добиете 100% бонус, ако ја надополнувате вашата сметка со 1 БТК, како резултат ќе добиете 2 БТК.

Има и ексклузивен бонус, кој започнува од 150 mBTC. Вклучува зголемен бонус до 125%, 100 бесплатни вртења и можност да станете член на ВИП клубот, како и да направите неограничени бонус облози.

Подарок за добредојде за почетници на првите четири депозити

Број за полнење Износ на бонус Опис
еден 100% до $100/ 1BTC + 100 вртења Бесплатните вртења може да се потрошат на Bomanji, Fruit Zen, Wolf Gold. Првите 20 вртења се кредитираат 23 часа по депозитот, а остатокот во рок од 9 дена.
2 50% до 100 долари или БТК Веднаш се кредитираат на главната сметка во форма на бонус пари.
3 50% до 200 долари Се активира само откако ќе се активираат претходните два бонуси.
4 100% до 100 долари или 1 БТК Исто така се активира по користење на претходни бонуси.

Бонус програма

Покрај подароците за добредојде, казиното BitStarz нуди и голем број други интересни понуди. Можете да се запознаете со нив на официјалниот ресурс, за ова само треба да отидете во соодветниот дел. На пример, претставени се следните бонуси:

 • Промоции – во онлајн казино, коцкарите ќе најдат не само добредојдени понуди, туку и поинтересни настани. Така, на пример, администрацијата на ресурсот игра билет за двајца за Лас Вегас.
 • Бонус за повторно вчитување од 50% – за да го добиете, треба да направите депозит за одредена сума и да се обложите со соодветниот мултипликатор.
 • Бесплатни вртења – добивате од 20 до 200 бесплатни вртења во зависност од износот на депозитот. Во овој случај, треба да ги искористите вртењата во рок од 24 часа по нивното кредитирање, во спротивно тие едноставно ќе бидат откажани.
 • ВИП бонус – во четврток има извлекување на бонус од 50% за надополнување до 0,22 БТК. Во исто време, максималниот можен депозит е 0,44 BTC, максималниот облог е 1 mBTC по спин, а мултипликаторот е x40.
 • Bitstarz Welcome Freeroll – Сите нови играчи на казино можат да учествуваат на уникатен турнир. Чиј почеток е во петок во 10:00 часот, а таблата на водачи ќе се формира следниот петок. Вкупниот награден фонд е 1.000 евра.
 • Slot Wars – установа за коцкање се обидува редовно да ги одржува најдобрите слот турнири, чија главна разлика е големиот награден фонд. Извлекувањето на турнирот се одвива неделно, почнувајќи од недела. Победникот добива награда од 1.500 евра.
 • Table Wars – за оние кои сакаат игри на маса или казина во живо, има посебен турнир на официјалниот ресурс Bitstar со награден фонд од 10.000 евра.
 • Промо кодови – на некои тематски ресурси можете да најдете уникатни комбинации на кодови кои ви дозволуваат да добиете дополнителни вртења.

bitstarzpromo

Покрај тоа, онлајн казиното има развиено специјална програма за лојалност за своите редовни клиенти. Така, на пример, на корисниците ќе им бидат доделени „Comp Points“, за што треба да учествуваат во одредени потраги. Еднаш на секои два месеци, страницата започнува слична промоција, која се состои од 40 нивоа.

Вкупниот награден фонд достигнува 50.000 евра, а за првиот играч кој ќе ги помине сите нивоа се доделуваат дополнителни 10.000 евра. Па, за играчите со ВИП статус, постои можност да заработат кешбек, што ви овозможува да добиете рефундирање.

Регистрација и верификација

Ќе биде потребно малку од вашето време за да се регистрирате во казиното BitStarz. На крајот на краиштата, за да креирате сметка, само треба да кликнете на соодветното копче и да ги наведете следните податоци:

 • тековна е-пошта;
 • излезе со силна лозинка;
 • изберете валута за игра и внесете го вашето име;
 • се согласувате со правилата на коцкарскиот клуб;
 • потврдете го креирањето на сметка, за ова треба да ја следите врската од е-поштата.

битстарзрег

Вреди внимателно да се проучат правилата за заштита на податоците на корисниците и, се разбира, да се почитува овој договор. Исто така, доколку е потребно, согласете се со билтенот секогаш да ги добивате најновите вести.

Но, за да повлечете средства од платформата, ќе треба да ја потврдите вашата сметка. Обично, администрацијата бара пасош, страница за регистрација, извод од банка, сметка за комунални услуги или слика од екранот од личната сметка на платниот инструмент.

Мобилна верзија и апликација за казино BitStarz

Речиси секоја слот машина, и за вистински пари и за бесплатно, е достапна на модерен таблет или паметен телефон. Така, мобилната верзија на казиното поддржува Android, iOS, Windows Mobile и други популарни оперативни системи.

битстарзапк

Во однос на функционалноста, мобилната и целосната верзија на страницата имаат слични карактеристики и дозволуваат:

 • направете депозит и повлечете добивки;
 • играјте за вистински пари и бесплатно во „демо“ режим;
 • учествуваат во различни промотивни настани;
 • комуницирајте со специјалисти за техничка поддршка итн.

Самиот интерфејс е дизајниран имајќи ги предвид екраните на паметните телефони и таблетите, така што транзицијата помеѓу верзиите се врши без никакви тешкотии. Покрај тоа, мобилниот софтвер има добра оптимизација и брзо вчитување на сите страници.

Слот машини за казино

Во моментот, на страницата на BitStarz Casino се претставени повеќе од 3.000 различни слот машини, кои се разликуваат не само по тематски дизајн, туку и по параметри. Со цел навигацијата низ страницата да биде поудобна, сите игри се поделени во зависност од категоријата:

 • Прогресивните игри со џекпот се најбараниот формат на забава во кој играчите имаат можност да добијат огромни исплати. Но, за ова треба, се разбира, да ја фатите среќата за опашката.
 • Игри на маса – во делот можете да ги најдете и традиционалните игри како рулет, покер, блек џек, како и помодерни формати на слотови за игри.
 • Казиното во живо е најинтригантниот дел, кој ги има речиси истите правила како и обичните игри. Освен што овде ќе ве услужи вистински крупие. Самите дилери комуницираат на неколку популарни јазици, што само ја прави играта подостапна.
 • BTC игри – таквите машини за игри ќе прифаќаат облози на биткоини, што дефинитивно ќе им се допадне на оние кои претпочитаат да користат различни криптовалути.

bitstarslots

Како што можете да видите, платформата BitStarz нуди широк спектар на забава за коцкање за своите клиенти. Тоа му овозможува на апсолутно секој играч да го најде тоа што го бара и само да се забавува.

Програмери на софтвер

На официјалната веб-страница на казиното се претставени голем број развивачи на софтвер за игри. Дополнително, BitStarz Casino се обидува да соработува исклучиво со врвни провајдери, благодарение на што корисниците добиваат исклучително квалитетни слот машини. Во посебен дел, објавени се новитети на слотови за игри, каде исто така можете да дознаете подетални информации за развивачот. Меѓу најпопуларните се издвојуваат следниве: Amatic, EGT, BetSoft Gaming, Evolution, Netent, Microgaming и многу други.

Казино во живо

Секцијата за казино во живо е управувана од такви еминентни провајдери на софтвер како што се: Authentic, Vivo Gaming и Evolution Gaming. Овде играчите ќе можат да играат со вистински крупиери исклучиво за вистински пари. Сесијата на играта се емитува во специјално опремено студио, што додава уште поголем реализам и атмосфера на возбуда.

Сите играчи ќе го гледаат крупието преку веб камера и ќе можат да комуницираат со него доколку е потребно. Покрај тоа, благодарение на игрите во живо, коцкарите ќе можат да ја почувствуваат вистинската атмосфера на копнените казина. Во самиот таб на казино во живо се претставени вакви игри: блек џек, рулет, бакара, холдем, како и ред други забави.

Предности и недостатоци на казиното

Во казиното за криптовалути BitStarz, корисниците ќе најдат голем број на предности, што дефинитивно зборува за неговиот квалитет. Така, на пример, меѓу најчестите се следниве:

 • поддршка за 6 различни криптовалути;
 • депозитите и повлекувањата се доволно брзи;
 • казиното има соодветна лиценца;
 • сите промоции се оригинални;
 • промотивните бонуси добија многу големи наградни средства;
 • џекпот има 7 симболи;
 • коцкарите можат да играат бесплатно во посебен режим;
 • тимот за поддршка вработува само квалификувани специјалисти;
 • мобилниот софтвер е многу лесен за употреба.

Но, и покрај толку големата листа на предности, како и секоја слична институција, BitStarz има свои недостатоци. Така, на пример, добивањето на некои бонуси нема да функционира во сите земји. Па, и, добивките без надополнување на сметката ќе бидат ограничени на мала сума.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Со цел да им обезбеди на своите клиенти најудобна услуга, BitStarz Casino користи само доверливи платежни системи. Меѓу кои:

 • банкарски картички: Visa, MasterCard;
 • електронски паричници; Webmoney, QIWI, Yumoney;
 • банкарски трансфери;
 • криптовалути: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, итн.

Во исто време, постои одреден минимален депозит за сите презентирани методи, кој може да се најде директно на официјалната веб-страница. Додека брзината на плаќањата е претставена доста висока. Така, на пример, средствата се добиваат на електронските системи за плаќање во рок од неколку часа. Повлекувањата на различни банкарски картички ќе потраат малку подолго, но исто така се обработуваат во најкус можен рок.

Услуга за поддршка

Во BitStarz Casino ќе најдете исклучително квалитетна и одговорна техничка поддршка, која работи деноноќно. За да контактирате со поддршката, како најбрз начин е претставен онлајн разговорот, како и е-поштата и социјалните мрежи како Твитер и Фејсбук. Покрај тоа, коцкарите можат, доколку е потребно, да се јават на телефонската линија на наведениот телефонски број.

Самата администрација на казиното дозволува да работат само специјалисти со доволно искуство, што играчите можат сами да го потврдат. Покрај тоа, персоналот е добро упатен во сите аспекти на локацијата за коцкање. И, ако сè е навистина така, тогаш услугата на оваа страница е на прилично високо ниво.

Јазици

Со цел играта да биде што е можно поудобна, официјалниот сајт е преведен на неколку популарни јазици. Така, на пример, можете да користите англиски, руски, шведски, кинески и други верзии, што треба да биде доволно за нормална игра.

Валути

Казиното за криптовалути BitStarz поддржува голем број валути за игри, меѓу кои можете да видите: австралиски и канадски долари, кинески јуани, евро, норвешки круни, полска злота, руски рубљи, шведски круни, американски долари, биткоин, лајткоин, доџкоин, етереум.

Лиценца

Казиното BitStarz е управувано од Direx NV и е лиценцирано од Регулаторот за игри на Curacao под број 8048/JAZ2014-012. Присуството на валидна лиценца пред сè вели дека страницата работи легално и може да и се верува. Така, на пример, на официјалната страница на клубот можете да најдете само сертифицирани уреди кои се тестирани од релевантните органи.

Основни параметри на казиното BitStarz

Официјален ресурс https://www.bitstarz.com/
Лиценца Курасао, бр. 8048/JAZ2014-012.
Година на основање 2014 година
Сопственик Дирекс Н.В
Депозит/повлекување EcoPayz, Maestro, MasterCard, Neteller, Paysafe картичка, Visa, , QIWI, UnionPay, онлајн банкарски трансфер, Skrill, Bitcoin, Yandex Money, Litecoin, Dogecoin, Cubits, Comepay, Evroset, Ethereum
Минимален депозит Од 10 €
Мобилна верзија Поддржува оперативни системи Android и iOS, слични можности.
Поддршка Секција за е-пошта, разговор, ЧПП
Видови игри Wts игри, прогресивен џекпот, игри на маса, игри во живо.
Валути Австралиски долари, канадски долари, кинески јуани, евра, норвешки круни, полска злоти, руска рубља, шведска круна, американски долар, биткоин, лајткоин, доџкоин, етериум.
Јазици Англиски, руски, шведски, кинески, итн.
Подарок за добредојде За нови играчи, бонус за депонирање + бесплатни вртења.
Предности Поддршка за популарни криптовалути, огромни џекпот, постојани турнири, брзи исплати итн.
Регистрација Пополнување на прашалникот со лични податоци и потврдување на е-поштата.
Верификација Обезбедување одредени документи за да се потврди идентитетот.
Провајдери на софтвер Amatic, SoftSwiss, Ezugi, EGT, Pocketdice, Asia Gaming, Booming Games, Belatra, BetSoft Gaming, Endorphina, Evolution, GameArt, Habanero, iSoftBet, Netent, Microgaming, Play’n Go, Pragmatic Play, Thunderkick, NextGendrasil Gaming, Ygg.

Најчесто поставувани прашања

Сакам да создадам сметка во казиното BitStarz. Како да се направи тоа?
Дали е можно да се игра во казино само за криптовалути?
Дали е можно да се замени валута во казино?
Како да добиете бонус без депозит во Bitstarz?
Дали сите слотови поддржуваат криптовалути?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Сакам да создадам сметка во казиното BitStarz. Како да се направи тоа?
За да се регистрирате во онлајн казиното, треба да кликнете на зеленото копче „Регистрирај се“ и да ги внесете сите потребни податоци. После тоа, ќе треба да ја потврдите вашата е-пошта со кликнување на врската од писмото. Веднаш штом ќе го направите ова, можете веднаш да се најавите на ресурсот.
Дали е можно да се игра во казино само за криптовалути?
Официјалниот ресурс на Bitstarz прифаќа не само биткоини, етериум, лајткоини и други криптовалути. Овде можете да најдете и стандардни валути, на пример, рубли, евра и долари. Можете исто така да користите канадски и австралиски долари, јапонски јени и новозеландски долари.
Дали е можно да се замени валута во казино?
Сите корисници, без исклучок, можат да заменат за валутата што им е потребна. Во овој случај, стапката ќе зависи од самата банка и од ситуацијата во светот. Комисијата или нема да биде обезбедена или минимална.
Како да добиете бонус без депозит во Bitstarz?
Почетниците во казиното можат да сметаат на специјален подарок во форма на бонус од 25 бесплатни вртења без депозит. За да го добиете, треба да се регистрирате и да отидете во делот за специјални понуди, а потоа изберете го соодветното јазиче.
Дали сите слотови поддржуваат криптовалути?
Речиси сите игри претставени на платформата можат да се лансираат со користење на различни криптовалути. Попрецизни услови можете да најдете директно во самата игра.