Преглед на Joy Casino 2023

Платформата Joy Casino се смета за едно од најпрепознатливите и најпопуларните онлајн казина за публиката што зборува руски. Официјално, страницата е создадена во 2014 година и припаѓа на Darklace Ltd, која се обидува сеопфатно да ја развие и да привлече сè поголем број потенцијални играчи. Колекцијата за игри на установата за коцкање вклучува повеќе од 2.000 различни слотови за игри и околу 30 развивачи на софтвер. И, прилично дарежлива бонус програма, компетентна промоција и присуството на мобилна верзија заедно ја направија институцијата не само препознатлива, туку и доста квалитетна.

Promo Code: WRLDCSN777
200% бонус за депозит до 2000 € + 200 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

џојсајт

Бонус на Joy Casino

За оние кои штотуку решиле да се регистрираат на платформата за казино Joy, има одлична можност да добијат подарок за добредојде, кој вклучува бесплатни вртења. И, ако ги активирате, а потоа повторно победите, ќе добиете одлична можност за добар почеток и, се разбира, да заработите пари.

Пакетот бонус за добредојде за првиот депозит е претставен во неколку опции, така што играчот може да ја избере најдобрата опција за себе:

 • 1 бонус – 150% бонус, но не повеќе од 300 долари, за да добиете промоција + се доделуваат бесплатни вртења за играта VIKINGS GO BERZERK;
 • Втор бонус – 200% бонус на износот на депозитот до $50 + 200 бесплатни вртења, исто така на машината VIKINGS GO BERZERK;
 • 3 бонус – 100% бонус, до 1000 долари + 200 бесплатни вртења на слотот VIKINGS GO BERZERK;
 • 4 бонус – 50% доплата, но не повеќе од 500 долари;
 • 5 бонус – 25% доплата, но не повеќе од 750 долари.

joybonus

Откако корисникот ќе направи депозит и ќе стане член на програмата за бонус на Joy Casino, администрацијата на платформата ќе му даде дарежливи награди, како и ќе го покани на разни настани и промоции. Сите настани се ажурираат на тековна основа, што може да се најде директно на официјалниот ресурс.

Бонус програма

Сајтот за коцкање разви голем број интересни понуди кои ќе им се допаднат и на почетниците и на поискусните играчи. Бонус системот вклучува постојани подароци и награди за тековни промоции, како и инстант лотарија. Така, на пример, покрај подарок за добредојде, клиентите на казиното ги очекуваат следните интересни понуди:

 • Бонуси за одредени слотови, бесплатни вртења. Администрацијата на Joy Casino им обезбедува на своите клиенти 20 бесплатни вртења, кои се издаваат во рок од 10 дена по регистрацијата и првиот депозит.
 • Поврат на готовина. Можност за делумно враќање на изгубените средства на бонус сметката. Повратот се активира месечно кога се акумулира износот што е еднаков на половина од повратот на готовина.
 • Неделен рефундирање. Добивање готовина на слотови за игри во форма на бонус без депозит, добро, за да го добиете, не е неопходно да ја надополнувате вашата сметка.
 • Неделни лотарии. Билетот ќе биде достапен само кога ќе се уплати одредена сума на салдото.

Joy Casino, исто така, се обидува да одржува возбудливи гејмерски турнири и натпревари на редовна основа, на кои играчите можат да добијат прилично дарежливи награди. Дополнително, претставена е прилично обемна програма за лојалност, таа собира посебни поени „компп поени“, што ви овозможува да добивате ексклузивни подароци во иднина.

Нивоа на програмата за лојалност на JoyCasino

Статус Потребниот број на поени за да се преселите на ново ниво
Новак до 10 поени
Постојана од 10 до 50
ВИП од 50 до 500
ВИП злато од 500 до 5.000
ВИП платина од 5.000 до 25.000
Магнат од 25 000

Регистрација и верификација

Можете да се регистрирате на страницата на Joy онлајн казино за неколку секунди. За да го направите ова, само треба да ги следите следните чекори во низа:

 1. Посетете ја официјалната веб-страница на страницата за коцкање.
 2. Кликнете на копчето „Регистрирај се“.
 3. Внесете валидна адреса за е-пошта, измислете корисничко име и силна лозинка и пополнете ги бараните информации за себе.
 4. Одлучете за валутата на играта и проучете ги правилата на клубот.
 5. Потврдете го креирањето на сметка со кликнување на врската во е-поштата.

Исто така, можно е да се најавите во Joy Casino користејќи различни социјални мрежи. Постапката е сосема безбедна, но во иднина ќе биде потребно да го пополните вашиот профил со потребните информации. Но, за да започне со повлекување на освоените средства од платформата, администрацијата на казиното ќе бара список на одредени документи.

Џојрег

Ова решение ви овозможува да им обезбедите на вашите клиенти целосна безбедност. Сите документи обезбедени од клиентот ќе бидат безбедно заштитени и нема да бидат пренесени на никого. Така, за да поминете верификација, треба да му доставите на казиното фотографија од вашиот пасош, како и банкарска картичка (напред и назад), задолжително затворете ги централните броеви и CVV кодот. Сите фотографии мора да бидат со соодветен квалитет и да бидат видливи од 4 агли.

Мобилна верзија и апликација Joy Casino

Мобилната верзија на установата за коцкање е претставена во форма на официјална платформа, која има малку поедноставен интерфејс. Дизајниран е специјално за паметни телефони и таблети, а исто така е способен автоматски да се прилагодува на големината на кој било одреден екран. Постои верзија на прелистувачот и верзија за преземање. Втората опција може да се преземе за Android и iOS, ова е направено од официјални продавници на уреди или на посебен тематски ресурс.

Можете да пристапите до верзијата на апликацијата/мобилната во секое погодно време. Во овој случај, каталогот на игри ќе биде идентичен со главниот сајт, а меѓу предностите на мобилната верзија се издвојуваат следниве:

 • употреба на модерна HTML5 технологија;
 • удобно мени за употреба на различни уреди;
 • брза брзина на вчитување на која било страница;
 • мала потрошувачка на сообраќај и можност за играње со слаба врска.

Дури и во вториот случај, казиното ќе се отвори речиси веднаш, а лансирањето на слотови ќе се изврши без никакви неуспеси. Благодарение на брзиот пристап до системот Joy Casino, коцкарите добиваат можност да играат што е можно поудобно во секое погодно време.

Слот машини за казино

Една од главните предности на онлајн казината е големиот избор на автомати. За да го направите ова, порталот соработува со различни популарни провајдери на софтвер и, се разбира, обезбедува исклучително квалитетни игри.

joyslots

Со цел навигацијата низ страницата да биде уште поудобна, сите игри се поделени на следните делови:

 • Популарни – најпопуларните модели меѓу играчите.
 • Нови – актуелни новитети на автоматите за автомати.
 • Слотовите се игри со различни теми.
 • Казино во живо – забава со вистински дилери.
 • Джакпот се уреди со кумулативна опција за џекпот.
 • Видео покер – во делот можете да најдете и популарни и ексклузивни модели.
 • Табели – табот има поставено во себе разни игри на табла и карти.
 • Други – сета друга забава.

Играчите ќе можат да прикажуваат уреди од ист тип на една страница, на пример, нови ставки, најпопуларни, игри во живо итн. Можете исто така да поставите функционален филтер за автомати или да примените какви било специфични параметри.

Програмери на софтвер

Официјалната веб-страница на Casino Joy обезбедува прилично обемна листа на даватели на софтвер за игри. Помеѓу познатите компании можете да ги најдете тука: Microgaming, NetEnd, Play’n GO, а меѓу новите организации кои добиваат на популарност, следуваат Relax Gaming, Red Tiger, Iron Dog и други. Одделно, вреди да се истакнат игрите на ELK Studios, кои имаат неверојатна графика, музика во позадина и многу интересни карактеристики.

joysoft

Секоја специфична игра на платформата доби интересна приказна, голем избор на функционалност, естетски компоненти и многу повеќе. Не сите казина имаат толку импресивен список на програмери, па затоа дефинитивно треба да се обидете да играте овде! Па, практичното филтрирање по провајдер ви овозможува да најдете неколку програмери одеднаш или да поставите избор врз основа на одредена нестабилност.

Казино во живо

Во делот во живо на Joycasino, играчите ќе можат да си играат со вистински крупиери кои ќе работат во специјално опремени студија. Оттаму ќе се спроведуваат видео преноси во живо. Коцкарите ќе мора да се обложуваат со вистински пари и да користат посебен интерфејс. Така, корисниците ќе можат да играат блек џек, покер, рулет, бакара и голем број други коцкарски забави.

joylivecasino

Секоја специфична табела се карактеризира со нејзините граници и правила. Затоа, пред да играте, треба да ги дознаете сите правила на одредена игра. Исто така, вреди да се напомене дека можете да играте игри во живо исклучиво за вистински пари, нема бесплатен режим.

Предности и недостатоци на казиното

Ова казино нуди не само добро време, туку и можност да заработите дополнителни пари на слотови за игри. Така, на пример, многу играчи ги забележуваат следните предности на ресурсот за коцкање:

 • На страницата може да се пристапи со кој било прелистувач, како и со посебен клиент.
 • Библиотеката за игри на Joycasino содржи над 2.000 различни слотови за игри.
 • Презентираната бонус програма на страницата е прилично дарежлива и нуди огромен избор на награди.
 • Официјален ресурс на редовните домаќини на гејмерски турнири, натпревари и натпревари, чии главни разлики се добар награден фонд.
 • Има сличен број системи за надополнување и повлекување, така што коцкарите ќе можат да ја изберат најоптималната опција за себе.
 • Поддршката за корисници работи деноноќно, што обезбедува исклучително квалификувана помош во случај на одредена ситуација.
 • Можете да играте бесплатно дури и без да се регистрирате, за ова на корисникот му се обезбедуваат специјални виртуелни средства.
 • Сајт обмислен до најситен детал, кој е фокусиран главно на играчите. Така, тој доби удобна навигација и пријатен дизајн.

Само една работа може да се припише на негативните поени, тоа е неможноста да се подредат игрите по специфични жанрови или бројот на макари. Но, инаку, Joy Casino се труди да ја задржи лентата, во која можете сами да се уверите откако ќе ја посетите страницата!

Методи за банкарство, депозит и повлекување

За да ја направи играта на својот ресурс што е можно поудобна, Joycasino додаде голем број платежни инструменти. Меѓу најпопуларните се следниве:

 • банкарски картички: Visa и MasterCard;
 • електронски паричници: YuMoney, WebMoney и Qiwi;
 • платежни системи Skrill и Neteller.

joybanking

Списокот на платежни системи за повлекување е претставен во сличен износ и вклучува одредена провизија, која можете да ја дознаете директно на страницата за коцкање. Апликациите обично се обработуваат во рок од неколку часа. Ако сметката не е потврдена, тогаш условите се зголемуваат за да може играчот да ги обезбеди сите потребни документи.

Поддршка

Техничката поддршка во Joy Casino е суштинска компонента за сигурно и удобно искуство со игри. Бидејќи во некои случаи, коцкарите не ја разбираат оваа или онаа ситуација. Во таква ситуација, квалификувани специјалисти доаѓаат на помош! Поддршката за казино работи за своите клиенти 24/7 без никакви паузи или слободни денови.

Така, коцкарите можат да сметаат не само на брз одговор, туку и на квалитетно решение за проблемот. Можете да побарате помош на наведените адреси на е-пошта или директно на страницата преку онлајн разговор. За последната опција, корисникот ќе треба да се најави на неговата лична сметка.

Обично специјалистите реагираат во рок од 3 минути или помалку, во секое време од денот. Затоа, сите играчи можат да сметаат на професионално и брзо решение за нивните проблеми.

Јазици

Платформата има неколку преводи на јазици, така што корисниците можат да изберат најсоодветна опција за себе. Така, на пример, можете да се префрлите на англиски, германски, шпански, бугарски, чешки, фински, јапонски, италијански, португалски, норвешки, полски, романски, унгарски или арапски верзии.

Валути

Главните валути на веб-страницата на казиното Joy се: американски долари, евра, руски рубљи, шведски и норвешки круни, канадски и австралиски долари, кинески јуани, јапонски јен, како и голем број криптовалути (Bitcoin, litecoin, Ripple, Ethereum) . Толку голем избор на валути дефинитивно ви овозможува да привлечете играчи од целиот свет на платформата и да им обезбедите се што им треба.

Лиценца

Развиен во 2014 година, ресурсот работи исклучиво под соодветната лиценца издадена од Курасао под број 8048/JAZ2014-006. Благодарение на ова, се обезбедува најголема транспарентност на активностите на компанијата, а играчите можат да бидат сигурни во стабилноста на плаќањата и, се разбира, во веродостојноста на процесот на игри!

Основни параметри на Joy Casino

Официјален ресурс https://joycasino.com/
Лиценца Курасао, бр. 8048/JAZ2014-006
Година на основање 2014 година
Сопственик Дигимедија Ltd
Депозит/повлекување Visa, MasterCard, YuMoney, WebMoney и Qiwi, Skrill и Neteller.
Провајдери на софтвер 1×2 Gaming, 2By2 Gaming, Ainsworth, Bla Bla Bla Studios, Booongo, CQ9 Gaming, ELK Studios, Evolution Gaming, Foxium, Genesis Gaming, Habanero, Igrosoft, Iron Dog Studio, iSoftBet, Lightning Box Games, Microgaming, NetEnt, NYX , Playson, Play’n GO, Прагматична игра, Push Gaming, Quickspin, Rabcat, Red Tiger, Relax Gaming, Skywind, Thunderkick, Yggdrasil.
Минимален депозит од 2,5 долари
Мобилна верзија поддршка за оперативни системи Android и iOS, слична функционалност.
Поддршка Работење 24/7, консултации со клиенти преку онлајн разговор и е-пошта.
Видови игри популарни, нови, слотови, казино во живо, џекпот, видео покер, маси итн.
Валути Американски долари, евра, руски рубљи, шведски и норвешки круни, канадски долари, австралиски долари, кинески јуани, јапонски јен, како и криптовалути како што се: Биткоин, лајткоин, Рипл, Етереум.
Јазици Руски, англиски, германски, шпански, бугарски, чешки, фински, јапонски, италијански, португалски, норвешки, полски, романски, унгарски, арапски.
Подарок за добредојде за почетници за првите пет депозити, одреден бонус и број на бесплатни вртења.
Предности обемен каталог на игри, оптимизиран мобилен софтвер, постојани турнири, само врвни провајдери итн.
Регистрација пополнување мал формулар за регистрација, потврда за регистрација со кликнување на врската од писмото.
Верификација за да идентификувате сметка во Joy Casino, треба да обезбедите документи за идентификација.

Најчесто поставувани прашања

Какви бонуси им нуди казиното на своите играчи?
Дали Joy Casino прифаќа облози на криптовалути?
Дали платформата за коцкање е лиценцирана?
Дали казиното наплатува процент за повлекување средства?
Може ли да вртам слотови од мојот мобилен телефон?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Какви бонуси им нуди казиното на своите играчи?
За првиот депозит, коцкарите можат да добијат бонус од 200%, за вториот - 100%, за третиот и кварталот - 50%, а за петтиот, соодветно - 25%. Исто така, се доделуваат 25 бесплатни вртења при депонирање средства од 5 долари и специфицирање на специјален промотивен код. Можете да дознаете повеќе за сите промотивни понуди во делот за бонуси.
Дали Joy Casino прифаќа облози на криптовалути?
Да, можете да играте на Bitcoin, litecoin, Ripple, Ethereum. За да го направите ова, само треба да го изберете соодветниот уред и да уживате во играта!
Дали платформата за коцкање е лиценцирана?
Тековниот документ за лиценца можете да го најдете директно на официјалната страница. Истиот е издаден од релевантните власти во Курасао.
Дали казиното наплатува процент за повлекување средства?
Првите две повлекувања нема да бидат предмет на провизија, освен ако, се разбира, коцкарот не обложи x3 бонус средства.
Може ли да вртам слотови од мојот мобилен телефон?
Да, можете да играте на вашиот мобилен уред. За да го направите ова, едноставно одете на кој било прелистувач или преземете посебна апликација за Android.