Преглед на Казино X 2023

Casino X започна со работа во 2012 година и со години не ја губи популарноста меѓу клиентите. На посетителите им се нуди широк спектар на сала за игри, лиценцирани игри, сигурни плаќања. Веб-страницата има сертификат за регулација и гаранција за онлајн коцкање за е-трговија, користи модерни протоколи за шифрирање. Сите податоци за посетителите се заштитени со политика за приватност и не се споделуваат со трети страни. Казиното има важечка лиценца за Курасао бр. 8048/JAZ2014-006.

Promo Code: WRLDCSN777
До 2000 $ + 200 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на Casino X

Официјалната страница на Casino X е претставена во темни бои и има препознатливо лого со истото име. На врвот на главната страница има три главни делови „Спорт“, „Казино во живо“, „Слотови“. Благодарение на оваа групација на содржини, гостите можат веднаш да одлучат за типот на коцкање во кој сакаат да се обложуваат. На горниот дел од екранот има и копчиња за регистрација и најава, банери.

x-страница

Долниот дел од екранот им овозможува на учесниците да го проучат корисничкиот договор, политиката за приватност, да контактираат со операторите за техничка поддршка користејќи различни методи.

Меѓу земјите чии играчи избираат казина за рекреативни активности, вреди да се забележат: Русија, Турција, Казахстан, Бугарија, Германија, Италија и други. Интерфејсот на казиното може да се преведе на 11 јазици, вклучувајќи руски, англиски, шпански, германски, јапонски, полски, португалски и други.

Меки (слот машини)

Колекцијата на соби за игри на Casino X е составена од безбедни, лиценцирани слотови кои им овозможуваат на гостите пристап само до стабилни цени. Ваквите игри се развиваат со помош на технологијата html5 и се извршуваат правилно на паметни телефони и таблети.

x слотови

Играчите имаат пристап до слотови со висок процент на враќање, различни видови нестабилност и специјални симболи. Многу слотови се дополнети со бонус опции кои им овозможуваат на гостите да ги зголемат шансите за формирање на наградна секвенца и да активираат бесплатни вртења, дополнителни кругови и игри со ризик.

Казиното нуди добавувачи на софтвер со светска репутација NetEnt, Game Play, Big Time Gaming, Thunderkick, NextGen Gaming, Yggdrasil Gaming, Evolution Gaming, Lightning Box Games, Nyx Interactive, Leander Games, Rabcat, Booongo, 1X2Gaming, Greentube, Push Gaming, Нолимит Сити, игри во подем, Iron Dog, Relax Gaming, Playtech, Playson, Quickspin, ELK Studios.

Спортско обложување

Спортското обложување е независна категорија во Казино X, каде што на играчите им се достапни популарни дисциплини, можност за обложување во формат во живо и пред-натпревар. Овде, учесниците можат да пристапат до акумулатори, синглови и системи за фудбал, хокеј, тенис, е-спорт, формула 1 и други добро познати спортови. Посетителите можат да се обложуваат на светски познати и непопуларни лиги, пријателски состаноци и хуманитарни натпревари.

Казино во живо

Казино во живо е категорија каде што учесниците можат да избираат игри со карти или маса за слободно време, а процесот на играње го води професионален домаќин во живо, сместен во копнено казино или специјално опремено студио. Меѓу гостите особено се барани сорти на рулет, блек дек и покер. Играчите можат да ги гледаат активностите на дилерот преку видео врска. Ако учесникот има дополнителни прашања, тој може да го контактира домаќинот користејќи разговор во живо.

Мобилна верзија

Мобилната верзија на онлајн казиното Casino X им овозможува на учесниците да користат паметни телефони и таблети на различни оперативни системи. Респонзивниот режим на страницата автоматски се прилагодува на дијагоналата на екранот, притоа одржувајќи пристап до сметката, пребарување, навигација и прикажување на сите параметри. Поради фактот што повеќето слотови се развиени со помош на html5, тие работат правилно на паметни телефони и таблети. Овој режим не го преоптоварува уредот, не бара преземање на телефонот, не влијае на работата на другите програми и не троши голема количина интернет сообраќај.

xmobile

Казино X апликација

Казино X нуди да ја преземете апликацијата на вашите уреди за веднаш да добиете пристап до коцкање, бонуси и турнири. Врската за преземање е на официјалната веб-страница, а играчот само треба да ги следи следните упатства:

 • Скролувајте до дното на страницата
 • Најдете врска за преземање на клиентот на компјутер или Android
 • Кликнете на врската за преземање и почекајте да се преземе
 • Отворете ја оваа датотека на вашиот уред и завршете ја инсталацијата на апликацијата

Следно, учесниците треба само да создадат сметка или да се логираат на нивниот профил. Апликацијата е безбеден софтвер, не му штети на уредот и ги задржува сите услови од корисничкиот договор. Посетителите можат веднаш да започнат игри, да добиваат добивки и да бараат нивно повлекување на картички и паричници.

Регистрација во казино X

За да креираат сметка на платформата, играчите треба да достигнат полнолетство, потоа да одат на официјалната веб-страница, да го проучат корисничкиот договор и да го прифатат во целост. Следно, треба да кликнете на копчето „Регистрирај се“ и да ги пополните податоците. Во формуларот за регистрација на Casino X, почетниците треба да наведат:

 • Е-пошта
 • Лозинка
 • Име и презиме
 • Дата на раѓање
 • Адреса на живеење
 • Прекар
 • промотивен код
 • валута

x-регистрација

Откако играчот ќе стане полноправен клиент на институцијата, му се нудат облози за пари, можност да ја надополни својата сметка и да побара повлекување на добивките во секое време.

Депонирање и повлекување средства во Казино X

Играчите на Casino X можат да ја надополнат својата сметка и да подигнат пари преку нивната лична сметка. По овластувањето се отвора делот „Касиерка“, а играчот треба да го избере видот на плаќање, износот, начинот на извршување на трансакцијата. Карактеристики што посетителите треба да ги знаат пред да извршат плаќање:

 • Минималниот износ на депозит е 5 долари. Парите веднаш се запишуваат на состојбата на играчот.
 • Поддржани платежни системи: MasterCard, Maestro и Visa, Neteller, Visa Electron, Skrill, PaysafeCard, Ukash, WebMoney, Nordea, QIWI, Trustly, Wallet One, PugglePay, Wire Transfer, iDeal (од Skrill), LiqPay, Money Mail , Interkassa, EcoPayz, Przelewy24, iDEAL и други. Целосната листа е во вашата лична сметка, во делот „Баса“.
 • Минималниот износ за повлекување е 20 долари. Брзината на пренос зависи од избраниот метод на трансакција.

x-депозит

Корисниците можат да ги вршат сите плаќања преку нивната лична сметка и користејќи само сопствени податоци. Плаќањата не се вршат на картички и паричници на трети лица.

Казино X бонус систем

Регистрираните играчи се поканети да добијат бонуси од Казино X:

 • За првиот депозит — до 200% во зависност од износот на првиот депозит
 • За втората – петта – од 25 до 100% за секое надополнување на сметката
 • Високи ролки – со голем депозит, играчите добиваат до 200 бесплатни вртења
 • За облози – подароци што може да се потрошат на облози на спортски и еСпорт натпревари, вклучувајќи камата од депозит и бесплатни облози

Сајтот има програма за лојалност која му овозможува на играчот да добие одреден статус, а со тоа и дополнителни привилегии.

Откако играчот ќе ги врати добиените подароци, може да ги искористи за понатамошни облози, да побара повлекување на неговите податоци. Правилата на сите промоции се наведени во истоимената категорија на официјалната веб-страница, а за дополнителни појаснувања, можете да контактирате со техничка поддршка.

Казино X видео преглед

Прегледот на видеото на Casino X им помага на играчите подобро да ја запознаат навигацијата на страницата, достапните опции и правилата на играта. Ваквиот преглед вреди да се погледне и за почетниците и за поискусните играчи кои сакаат да се уверат дека клубот е искрен и едноставен.

Добрите и лошите страни на CasinoX

Како и секое онлајн казино, платформата има свои предности и недостатоци, кои детално ќе ги анализираме во табелата подолу.

Предности Недостатоци
 • Достапност на ажурирана лиценца
 • 24/7 помош од оператори за техничка поддршка
 • Достапност на казино во живо и спортско обложување
 • Способност веднаш да ја надополните сметката и да побарате повлекување пари во рок од еден ден
 • Заштита на лични информации
 • Има апликација за персонални компјутери и Андроид
 • Прилично висок облог
 • Мала бонус програма
 • Доста ретки турнири и лотарии

Најчесто поставувани прашања за казиното

Како да се логирам на мојата сметка ако ја заборавив лозинката?
Колку долго да чекате пари при повлекување средства?
Дали е безбедно да се игра на местото на казино?
Дали е можно да се игра од мобилен телефон?
Дали казиното нуди бонус за добредојде?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Како да се логирам на мојата сметка ако ја заборавив лозинката?
Играчите се поканети сами да ја ресетираат лозинката користејќи го истото копче или да контактираат со техничката поддршка за помош.
Колку долго да чекате пари при повлекување средства?
Во зависност од избраниот начин на плаќање и износ, гостите добиваат средства до нивните податоци во рок од 1-3 дена.
Дали е безбедно да се игра на местото на казино?
Да, Казино X е целосно безбеден и безбеден. Благодарение на употребата на современи протоколи за шифрирање и сертификати за квалитет, играчите можат безбедно да внесуваат лични информации и да вршат трансакции.
Дали е можно да се игра од мобилен телефон?
Да, онлајн казиното нуди одговорна мобилна страница и верзии за преземање за персонални компјутери и паметни телефони со Android.
Дали казиното нуди бонус за добредојде?
Да, онлајн казиното нуди да добиете 100% на првиот депозит откако ќе се регистрирате на страницата.